SkyscraperCity banner

Status
Not open for further replies.
1 - 20 of 3202 Posts

·
S19 na wschodzie
Joined
·
3,296 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Tytuł: NOWINY
Data: 25.01.2006

RZESZÓW. Zanim powstanie droga S-19
trzeba przeprowadzić badania archeologiczne i wycenić grunty

Rzeczoznawca zapuka do drzwi
Prawie 5 mln zł będzie kosztować w tym roku wykup działek - od Stobiernej do Rzeszowa - na trasie planowanej drogi S-19. Za dwa lata na plac budowy drogi mogą wjechać koparki.
W tym roku na budowę drogi S-19 na odcinku od Sokołowa Młp. do Wyżnego jest w budżecie państwa 11 mln zł. Pieniądze pójdą na prace przygotowawcze: badania archeologiczne i wykup gruntów.

Działkę wyceni rzeczoznawca​

W tym roku, działki prywatnych właścicieli będą wykupywane na odcinku od Stobiernej do Rzeszowa.
- Właściciele terenów, po których ma przebiegać droga, mogą się spodziewać wizyt rzeczoznawców, którzy będą oceniać wartość terenu - mówi Wiesław Kaczor, wicedyrektor rzeszowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.
Jan Bogusz z oddziału GDDKiA zapowiada, że do wykupu zostało jeszcze 360 działek. W 90 proc. są to tereny rolne. Cena za ar to ok. 1,4 tys. zł.

Muszą być pieniądze​

Ziemia i ewentualne nieruchomości na działce, które kupuje od ludzi Skarb Państwa są wyceniane przez rzeczoznawców. Właściciele mogą nie zgodzić się na proponowaną cenę. Wtedy wojewoda wyceni teren i może rozpocząć wywłaszczenie majątku.
- Na odcinku od Stobiernej do Rzeszowa nie było takiego przypadku - mówi Bogusz.

Budowa za dwa lata​

Pieniądze z budżetu pójdą też na badania archeologiczne gruntu. Na polach mogą pojawić specjaliści, którzy będą badać teren. Pracownicy GDDKiA zapowiadają, że 11 mln zł, które jest w budżecie nie wystarczy na prace przygotowawcze budowy S-19. Wykup działek ma być kontynuowany w przyszłym roku.
Jeśli prace przygotowawcze pójdą bez kłopotów, budowa drogi na niektórych odcinkach mogłaby się zacząć w 2008 r. Pod warunkiem, że będą na to pieniądze.
PAWEŁ KUCA
 

·
fortuna favet fortibus
Joined
·
1,833 Posts
... Ooo... widzę, że to melodia dalekiej przyszłości.
W najlepszym razie do końca 2007r wykupią działki, w 2008r ogłoszą przetarg na projekt, zrobią projekt, wystąpią o dofinansowanie z budżetu UE, ogłoszą przetarg na wykonawcę, podpiszą umowę i najwcześniej w 2009r zaczną się roboty.

Nie potrzebnie łudzi się ludzi za pomocą takich artykułów, bo później to tylko potęguje narzekanie i rozczarowanie.

A tak na koniec. Co to za droga? Tzn jakie łączy regiony?

Pozdrawiam
 

·
Z dystansu bez dystansu.
Joined
·
2,822 Posts
A droga w tym czasie moglaby juz się rozpocząć budowa drogi S-8 z Wrocławia do Łodzi. Ale PiS i premierzyna Łodzi nienawidzą... Widać to dobitnie po tym, jak dali nam "wojewódkę" z Lublina. :bash:

A co takiego będzie łączyła ta strategiczna droga S-19? Może najpierw wypadałoby połączyć z krajem stolicę Dolnego Śląska?

Żenada.
 
G

·
yarro said:
A droga w tym czasie moglaby juz się rozpocząć budowa drogi S-8 z Wrocławia do Łodzi. Ale PiS i premierzyna Łodzi nienawidzą... Widać to dobitnie po tym, jak dali nam "wojewódkę" z Lublina. :bash:

A co takiego będzie łączyła ta strategiczna droga S-19? Może najpierw wypadałoby połączyć z krajem stolicę Dolnego Śląska?

Żenada.
PiS generalnie jakosc nie lubi budować dróg. W Warszawie za Kaczki pieniądze szły na socjal zamiast na drogi. Teraz Warsawa (o ile będzie miałą lepszego prezydenta0 będzie budowac drogi, a cały kraj będzie miał socjal :(
 

·
Registered
Joined
·
652 Posts


Droga S 19. Dokumentacja zatwierdzona

Dokumentacja odcinka drogi ekspresowej S 19 przebiegającego od Mrowli w kierunku Boguchwały została zatwierdzona. Po nowej drodze będziemy mogli jeździć jednak najwcześniej w 2009 roku
W naszym województwie droga ekspresowa S-19, która połączy Kuźnicę Białostocką z Barwinkiem, będzie mieć długość ok. 150 km. Na jej pełną realizację będziemy musieli poczekać jeszcze kilka lat, bo aż do 20013 roku. Jednak według rządowych zapowiedzi odcinkiem "ekspresówki" położonym najbliżej Rzeszowa, który sięgać ma od Mrowli za Boguchwałę pierwsi kierowcy będą mogli jeździć już w 2009 roku. W poniedziałek temat tego odcinka S19 był omawiany w Warszawie, w obecności prezydenta Rzeszowa Tadeusza Ferenca. - Zatwierdzono dokumentację tego odcinka "ekspresówki". Z tym, że nie będzie on sięgał do Lutoryża, tak jak pierwotnie zaplanowano, lecz będzie się kończył za Boguchwałą. W sumie ma to być odcinek o długości 14 kilometrów. Na odcinku od Mrowli do Świlczy będzie miał dwa pasy ruchu, do Świlczy będzie jeden pas - tłumaczy Ferenc. W tym roku z budżetu państwa na rozpoczęcie tej inwestycji zarezerwowano 11 milionów złotych. - Są to śmieszne pieniądze. My, myśląc o kontynuacji budowy obwodnicy północnej Rzeszowa - o odcinku, który ma mieć 2,6 kilometra, musimy mieć 18 milionów. A tu jest jeszcze mniej - komentuje Ferenc. - Ale będziemy naciskać Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad, jeździć do ministerstwa, by wydobyć więcej pieniędzy, by ta droga powstałą szybko. Bo ten odcinek drogi S 19 jest także ważny dla naszego miasta - ma stanowić część dużej obwodnicy Rzeszowa - dodaje prezydent.
 

·
Infrastrukturnik drogowy
Joined
·
12,398 Posts
Deklarowana S19

2006-01-31 11:55
Źródło: GDDKiA O/Rzeszów
mojeauto.pl


Z deklaracji rządowych wynika, ze do 2013 roku zostanie zakończona budowa całej drogi ekspresowej S19 do granicy z Białorusią na wschodzie i ze Słowacją na południu. Ekspresowa S19 znajduje się w grupie dróg priorytetowych i rząd zamierza przeznaczyć na nią dodatkową pulę środków.

Cząstkowe elementy założonego planu są już realizowane, wskazuje na to budowa obwodnic Wasilkowa i Międzyrzeca Podlaskiego. W dalszej perspektywie rozpocznie się budowa odcinków obsługujących aglomeracje Lublina i Rzeszowa oraz obwodnica Janowa Podlaskiego i Kraśnika.

Ostatnio zatwierdzono dokumentację drogi ekspresowej S 19 przebiegającej od Mrowli w kierunku Boguchwały (około 14 km) w województwie podkarpackim. Fakt ten cieszy zwłaszcza mieszkańców Rzeszowa, którzy od dawna czekają na obwodnicę. Planowany odcinek S19 będzie stanowił częśc obwodnicy Rzeszowa. Według rządowych zapowiedzi odcinkiem S19 w okolicach Rzeszowa (od Mrowli za Boguchwałę
) będzie można jeździć już w 2009 roku. Jednak na pełną realizację całości inwestycji trzeba poczekać do 2013 roku. Łączna długość drogi ekspresowej S-19 na Podkarpaciu to 177 km, a jej przewidywany koszt wynosi 1592 mln zł.
obwodnica Wasilkowa chyba jeszcze nie jest w budowie...
 

·
Poor Leno
Joined
·
7,333 Posts
VVacek said:
W naszym województwie droga ekspresowa S-19, która połączy Kuźnicę Białostocką z Barwinkiem, będzie mieć długość ok. 150 km. Na jej pełną realizację będziemy musieli poczekać jeszcze kilka lat, bo aż do 20013 roku.
Co prawda to prawda....
 

·
art of looking sideways
Joined
·
467 Posts
Mam taką luźną, głupią uwagę. Kaczory przecież po prawie są:

Czy S-19 nie jest przypadkiem błędnym odczytaniem punktu §-19 pisowskiego programu?

Kto wie...

Dokumenty rządzą się swoimi znakami
Trzeba uważać, aby się przypadkiem nie pomylić
Złudna nadzieja zbiegu okoliczności

[proszę nie brać tego postu na poważnie]
 

·
S19 na wschodzie
Joined
·
3,296 Posts
Discussion Starter · #11 ·
Tytuł: KURIER LUBELSKI
Data: 06.09.2006

BARDZO POTRZEBNA DROGA ŁĄCZĄCA DWIE AUTOSTRADY
Dziewiętnastka w sześciolatce
Rząd opracowuje program inwestycji drogowych planowanych na lata 2007-2013, który przewiduje między innymi budowę drogi ekspresowej nr 19 pomiędzy Międzyrzecem Podlaskim a Rzeszowem. Dla nas oznacza to dobry dojazd do autostrad A2 i A4.
Środki na realizację leżącej na międzynarodowym szlaku trasy mają pochodzić z budżetu oraz UE.
- Mamy akceptację centrali dotyczącą budowy trasy S19. W pierwszym rzucie chcielibyśmy zrobić obwodnice miast i skupisk miejscowości leżących na jej przebiegu, by w ten sposób poprawić płynność ruchu i bezpieczeństwo. Priorytetem byłoby wybudowanie do 2013 roku odcinka pełnej ekspresówki pomiędzy Kraśnikiem i Lubartowem, łącznie z obwodnicą Lublina, tak, by sprostać rosnącemu natężeniu ruchu, a także obwodnic połączonych jednopasmowymi jezdniami – mówi Janusz Wójtowicz, dyrektor lubelskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.
- Obecnie budowana jest obwodnica Międzyrzeca Podlaskiego, mamy już obejście Radzynia Podlaskiego i Lubartowa. Zleciliśmy opracowanie koncepcji budowy drugiej nitki obwodnicy Lubartowa łącznie z bezkolizyjnymi skrzyżowaniami i ominięciem Niemiec. W opracowaniu są też plany obwodnic: Kocka razem z Wolą Skromowską, Strzeszkowic oraz Niedrzwicy, Kraśnika, Modliborzyc i Polichny. Wykupujemy już grunty pod obwodnicę Janowa Lubelskiego, a lada chwila rozstrzygnie się kwestia przebiegu obwodnicy Lublina na terenie Konopnicy - precyzuje działania Władysław Rawski, zastępca dyrektora oddziału GDDKiA w Lublinie.
KN

NASZ KOMENTARZ

W Poznaniu jest wielka wrzawa o to, że Wielkopolska pozostanie bez dróg ekspresowych, a na ścianie wschodniej budowana będzie trasa szybkiego ruchu S19 pomiędzy Międzyrzecem Podlaskim a Rzeszowem. Nie chcę wytykać poznaniakom autostrady i znacznie większej zamożności wynikającej z bliskości zachodniej granicy i licznych inwestycji. By jednak tzw. ściana wschodnia mogła nadrobić dystans do Wielkopolski, także u nas potrzebne są inwestycje. A nawet jeśli jest w tym jakiś polityczny wątek, że PiS w ten sposób chce zadbać o tereny, które oddały na nich głosy, to byłoby to chyba
pierwsze takie dobrodziejstwo ze strony polityków w ostatnim dwudziestoleciu Lubelszczyzny.
KRZYSZTOF NALEWAJKO
 

·
Registered
Joined
·
3,669 Posts
fairhair26 said:
[NASZ KOMENTARZ

W Poznaniu jest wielka wrzawa o to, że Wielkopolska pozostanie bez dróg ekspresowych, a na ścianie wschodniej budowana będzie trasa szybkiego ruchu S19 pomiędzy Międzyrzecem Podlaskim a Rzeszowem. Nie chcę wytykać poznaniakom autostrady i znacznie większej zamożności wynikającej z bliskości zachodniej granicy i licznych inwestycji. By jednak tzw. ściana wschodnia mogła nadrobić dystans do Wielkopolski, także u nas potrzebne są inwestycje. A nawet jeśli jest w tym jakiś polityczny wątek, że PiS w ten sposób chce zadbać o tereny, które oddały na nich głosy, to byłoby to chyba
pierwsze takie dobrodziejstwo ze strony polityków w ostatnim dwudziestoleciu Lubelszczyzny.
Mój komentarz. Na podstawie GPR2005 (http://www.gddkia.gov.pl/article/od...8113e/id_art/817a349a9011ab489f26cc9738743024):

BIAŁYSTOK-ZABŁUDÓW 10271
ZABŁUDÓW-PLOSKI 4508
PLOSKI-BIELSK PODL. 5499
BIELSK PODL.- BOĆKI 4231
BOĆKI-SIEMIATYCZE 3569
SIEMIATYCZE-GR.WOJ. 3991
 

·
Registered
Joined
·
7,675 Posts
chyba do końca nie doczytałeś, mowa tu o odcinku S 19 między Międzyrzecem a Rzeszowem, poza tym w Kurierze była dodatkowo mapka
 

·
Registered
Joined
·
3,669 Posts
SIMSI said:
chyba do końca nie doczytałeś, mowa tu o odcinku S 19 między Międzyrzecem a Rzeszowem, poza tym w Kurierze była dodatkowo mapka
No ale powstać ma cała. Niestety nie wszystkie oddziały GDDKiA zamieściły wyniki GPR2005 w Internecie.
 

·
Registered
Joined
·
3,048 Posts
[S19] Kuźnica-Barwinek: Realizacja w latach 2009 - 2014?

Plany budowy przewiduja realizacje zadania do roku 2014. Ciekawe na ile przygotowania do EURO2012 beda mialy wplyw na te zamierzenia.

-------------------------------------------------------------

Polskie Drogi Motogazeta.mojeauto.pl
Wiadomości

Droga ekspresowa S-19

2007-04-24 11:21
Źródło: TVP, mojeauto.pl


Rozpoczęto intensywne przygotowania do jednej z największych inwestycji drogowych we wschodniej części Polski - budowy drogi ekspresowej S-19. Trasa S-19 będzie kręgosłupem północ – południe wschodniej części kraju.

Budowa rozpocznie się w 2009 roku i potrwa do roku 2014. Długość trasy, którą trzeba wybudować niezależnie od istniejącej dziś drogi S-19, to ponad 560 km.

Ma się ona stać transeuropejskim korytarzem transportowym i prowadzić od przejścia granicznego w Kuźnicy Białostockiej, poprzez Białystok, Lublin, Rzeszów i Krosno do przejścia granicznego w Barwinku. Europejski korytarz będzie biegł na trasie Kowno – Debreczyn.

Szacowane na dziś prace przygotowawcze i dokumentacyjne oraz realizacja pochłoną ponad trzy miliardy euro. Prezydenci Lublina, Białegostoku, Rzeszowa i Krosna chcą stworzyć wspólne lobby na rzecz budowy „dziewiętnastki”.
 

·
Czasy Wielkiej Depresji
Joined
·
3,285 Posts
Tekst z dzisiejszego Kuriera Lubelskiego:
WIADOMOŚCI: Ekspres S19


[Ekspresem po Lubelszczyźnie w 2013 r.] KLUCZOWA DLA ŚCIANY WSCHODNIEJ INWESTYCJA DROGOWA


Droga szybkiego ruchu, dwujezdniowa na całym odcinku, połączy Białystok przez Lublin z Rzeszowem. Inwestycja ma być zakończona do 2014 r. Przebudowa 560 km arterii S19 pochłonie 3 mld euro.

Wczoraj nad znaczeniem inwestycji dla województw Polski wschodniej debatowali w lubelskim ratuszu prezydenci Lublina, Białegostoku, Rzeszowa oraz Krosna.
– To kluczowa inwestycja, która może doprowadzić do integracji naszych województw. Zależy nam na jej realizacji, szczególnie że doświadczenia ostatnich lat pokazują, iż nie wszystkie zapowiedzi w zakresie krajowych inwestycji na terenie naszego województwa były wykonywane – podkreślił Adam Wasilewski, prezydent Lublina.
Wśród zagrożeń wymieniano m.in. sprawy związane z finansowaniem inwestycji. Chodzi o głosy mówiące np. o potrzebie przesunięcia większych środków budżetowych na rzecz województw, gdzie leżą miasta, w których będą rozgrywane mecze Mistrzostw Europy 2012. – Nic takiego nie nastąpi. Nie ma żadnego zagrożenia dla funduszy przeznaczonych na realizację infrastruktury drogowej w pięciu województwach Polski wschodniej – uspokajał Włodzimierz Bilski, dyr. Biura Projektów Priorytetowych Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. I wyliczał, że dostosowanie S19 do standardów drogi ekspresowej na długości 560 km pochłonie ok. 3 mld euro. – O tym, jak dużą wagę przywiązuje rząd do tej inwestycji najlepiej świadczy fakt, że w GDDKiA powołano specjalny zespół do monitorowania i nadzorowania tylko tego zadania.
Zapewnienie, że ani jedna złotówka z puli przeznaczonej na S19 nie trafi na inne inwestycje, złożył w niedzielę w Białymstoku premier Jarosław Kaczyński. – Pan premier zadeklarował, że żadne tego typu działania osłabiające Polskę wschodnią nie będą podejmowane – przypominał Tadeusz Truskolaski, prezydent Białegostoku.
– Zresztą przebudowa S19 nie kłóci się z przygotowaniami do Mistrzostw Europy 2012 – przekonywał Marek Ustrobiński, zastępca prezydenta Rzeszowa. I zaraz argumentował: – To najkrótsze połączenie z Polską dla kibiców, którzy przyjadą do nas z południa Europy: Słowacji, Węgier, Chorwacji, Włoch, Turcji.
Debatujący wczoraj w lubelskim ratuszu samorządowcy wskazywali też na inne trudności, jakie mogą wystąpić z szybką przebudową drogi Białystok – Rzeszów. – Chodzi o procedury związane z ochroną środowiska, wykupem gruntów. Potrzeba zmian legislacyjnych, które usprawnią procesy inwestycyjne w zakresie budownictwa drogowego – stwierdził Wasilewski.
„Lubelski fragment” S19 liczy 200 km. – Plan maksimum zakłada, że na całym odcinku powstanie dwujezdniowa arteria, zbliżona standardem do autostrady. W wersji minimum – taka droga obejmie tylko odcinek od Lubartowa do Kraśnika. Ostateczne rozstrzygnięcia dotyczące zakresu prac powinny zapaść do końca roku – zapowiedział Janusz Wójtowicz, dyr. lubelskiego oddziału GDDKiA.
Przebudowa S19 od Białegostoku do Rzeszowa ma się zakończyć do 2014 r. Jednocześnie będą prowadzone roboty przy gruntownej modernizacji trasy S17 – do 2013 r. ma być ona dwujezdniowa na odcinku od Warszawy do Piask. JAXA
 

·
S19 na wschodzie
Joined
·
3,296 Posts
Discussion Starter · #17 ·
Budowa rozpocznie się w 2009 roku i potrwa do roku 2014. Długość trasy, którą trzeba wybudować niezależnie od istniejącej dziś drogi S-19, to ponad 560 km.
No i to jest według mnie optymalny czas realizacji tej potrzebnej inwestycji. Dobrze byłoby najpierw by trasa ta była korytarzem transeuropejskim i wtedy można by liczyć na dofinansowanie w wysokości 85% z UE

Uważam że Euro2012 nie wpłynie na czas realizacji tej tak potrzebnej dla ściany wschodniej trasy
 

·
Poor Leno
Joined
·
7,333 Posts
Może jest i potrzebna, ale jeżeli ma być w całości finansowana z budżetu to jest po prostu żenada.
Jej koszt to 3 mld euro tj. 12mld zl. 1/10 całości pieniędzy przeznaczonych na drogi w PL!
Jeżeli nie będzie finansowana z pieniędzy UE, to jestem zdecydowanie przeciwny budowie całości tej trasy, a tylko i wyłącznie obwodnic i odcinkowi pod Lublinem i Rzeszowem
 
1 - 20 of 3202 Posts
Status
Not open for further replies.
Top