SkyscraperCity banner

1 - 20 of 77 Posts

·
Registered
Joined
·
15,634 Posts
Discussion Starter #1 (Edited)
Odcinek Kuźnica - Sokółka

10 czerwca 2019 złożono wniosek o wydanie DŚULink do planu w pełnej rozdzielczości
https://www.gddkia.gov.pl/pl/a/31673/S19-Ocena-dokumentacji-odcinka-Granica-Panstwa-Sokolka


Odcinek Sokółka - Korycin
Opracowywane jest Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowe

Warianty pierwotne

Link do planu w pełnej rozdzielczości
https://www.gddkia.gov.pl/pl/d/e69d2e41ca50ca55583d073b2b5adea8


Odcinek Korycin – Knyszyn - Dobrzyniewo Duże – Choroszcz

W dniu 21 grudnia 2015 roku RDOŚ wydał decyzje o uwarunkowaniach środowiskowych dla przedmiotowego odcinka S19. Decyzja stała się ostateczna 3 lutego 2016r.
https://www.gddkia.gov.pl/pl/a/16172/Odcinek-Korycin-Knyszyn-Dobrzyniewo-Duze-Choroszcz


Link do dokumentacji: https://www.gddkia.gov.pl/pl/a/12358/S19-Studium-Techniczno-Ekonomiczno-Srodowiskowe-materialy-do-posiedzenia-ZOPI-w-2013-r

Wariant po starodrożu
Dokumentacja drogi ekspresowej S19 na odcinku Sokółka – Korycin, ale w dodatkowym wariancie 5, tj. na odcinku Sokółka – Czarna Białostocka – Wasilków – Dobrzyniewo Duże – Choroszcz
https://www.gddkia.gov.pl/pl/a/32156/S19-Pkaza-plany-dodatkowego-warinatuPoprzedni wątek:
[S19] Kuźnica (BY) - Lublin

Powiązany wątek:
[DK8] Północna obwodnica Białegostoku

Dalszy odcinek S19 na południe:
[S19/DK65] Południowa obwodnica Białegostoku
 

·
Registered
Joined
·
400 Posts


Minister Infrastruktury zatwierdził aneksy do Programów Inwestycji dla dwóch zadań obejmujących przygotowanie i budowę drogi ekspresowej S19 na terenie województwa podlaskiego: od granicy państwa w Kuźnicy do węzła Białystok Północ oraz od węzła Białystok Północ do węzła Białystok Zachód (dawniej Choroszcz). Zakres zadań objętych programami obejmuje budowę łącznie 62,5 km dwujezdniowej drogi ekspresowej S19, a także 3,76 km przyszłej drogi ekspresowej S16 (tymczasowo oznakowanej jako DK nr 65) oraz 5,43 km drogi krajowej nr 19 w klasie technicznej GP.

W ramach tych inwestycji powstanie też osiem nowych węzłów drogowych: Kuźnica, Sokółka Północ, Sokółka Zachód, Geniusze, Straż, Czarna Białostocka, Dobrzyniewo i Białystok Zachód oraz przebudowane zostaną dwa istniejące węzły: Wasilków i Białystok Północ. Ponadto powstaną obiekty inżynierskie, przebudowana zostanie infrastruktura techniczna oraz wybudowane zostaną drogi dojazdowe dla zapewnienia połączeń lokalnych oraz urządzenia ochrony środowiska.

Droga będzie dostosowana do nośności nawierzchni wynoszącej 115 kN/oś.

W ramach dotychczasowych działań przygotowawczych uzyskana została decyzja środowiskowa dla odcinka drogi S19 Knyszyn – Dobrzyniewo – Białystok Zachód. Złożony został również wniosek o wydanie takiej decyzji dla odcinka od granicy państwa do Sokółki. Jej uzyskanie przewidywane jest w ciągu najbliższych miesięcy.

Obecnie przygotowywany jest również wniosek o wydanie decyzji środowiskowej dla odcinka S19 Sokółka – Białystok Północ, jej uzyskane jest planowane do końca 2020 r.
[...]
Do końca roku powinien zostać ogłoszony przetarg na 17-kilometrowy odcinek Kuźnica - Sokółka Północ.

Przygotowanie odcinków S19 w rejonie Białegostoku do dalszej realizacji wymagało również aktualizacji ich kosztorysów. Wartość obu zadań wzrosła o 239,2 mln zł.
Źródło: https://www.gddkia.gov.pl/pl/a/36595/S19-na-terenie-wojewodztwa-podlaskiego-ma-podpisane-Programy-Inwestycji

"Uzyskane jest planowane do końca 2020 r." :nuts: absolutnie nierealne, realne jest koniec 2021 lub 2022
 

·
Registered
Joined
·
205 Posts
S19 Białystok - Sokółka po starodrożu. Jest już oficjalna zgoda ministra infrastruktury. Decyzja środowiskowa jeszcze w tym roku

Pomogły akcje społeczne i samorządowe. Minister infrastruktury zatwierdził właśnie aneksy do programów budowy północnych odcinków podlaskiej S19. Jeden z nich przewiduje, że ekspresówka z Białegostoku do Sokółki pobiegnie przez Czarną Białostocką po śladzie obecnej dk19, zamiast przez Knyszyn i Korycin.
- Zabiegaliśmy o ten przebieg od wielu lat. Nie odpuszczaliśmy. To była oddolna akcja mieszkańców i samorządowców. Dlatego bardzo się cieszymy z decyzji ministra. To dobra wiadomość dla wszystkich, i kierowców, i mieszkańców. Bo ludzie są tu najważniejsi - podkreśla Ewa Kulikowska burmistrz Sokółki.
Chodzi o północny przebieg podlaskiej S19. Minister infrastruktury podpisał właśnie aneksy do Programów Inwestycji, które dotyczą budowy dwóch odcinków: od Kuźnicy do węzła Białystok Północ (Dobrzyniewo) oraz od węzła Białystok Północ do węzła Białystok Zachód (dawniej Choroszcz).

W przypadku tego pierwszego aneks przewiduje zmianę przebiegu ekspresowej dziewiętnastki. Ta ma biec po śladzie dk19 przez Wasilków, Czarną Białostocką i Sokółkę. To oznacza odstąpienie od rozporządzenia rządu z 2009 roku. To wtedy uznano, że najkorzystniejszy będzie wariant długi, liczący blisko 100 kilometrów i biegnący przez Knyszyn - Korycin - Sokółkę, za to z ominięciem Puszczy Knyszyńskiej.

Teraz resort infrastruktury wraca do starodroża. To wariant krótszy o ponad 30 kilometrów.

- Wprowadzenie dodatkowego wariantu nastąpiło w odpowiedzi na liczne postulaty społeczne i samorządowe, w których wskazywano, że realizacja drogi S19 z możliwie największym wykorzystaniem dotychczasowej drogi krajowej nr 19 jest najbardziej optymalnym rozwiązaniem, zarówno pod kątem środowiskowym, jak i istniejącego układu komunikacyjnego oraz potrzeb społeczno-gospodarczych regionu - informuje na swojej stronie ministerstwo infrastruktury.

Resort przypomina, że podpisane Programy Inwestycji obejmują łącznie budowę 62,5 km dwujezdniowej drogi ekspresowej S19, a także 3,76 km przyszłej drogi ekspresowej S16 ( w stronę Knyszyna tymczasowo oznakowanej jako dk nr 65).

Powstanie też osiem nowych węzłów drogowych: Kuźnica, Sokółka Północ, Sokółka Zachód, Geniusze, Straż, Czarna Białostocka, Dobrzyniewo i Białystok Zachód. Dwa istniejące węzły: Wasilków i Białystok Północ zostaną przebudowane.

Co ważne podpis ministra to zielone światło dla GDDKiA.

- Podpisanie programów oznacza dla nas: złożenie wniosku o decyzję środowiskową dla odcinka Sokółka – Dobrzyniewo (do końca marca) oraz możliwość ogłoszenia przetargów na projekt i budowę na odcinki Dobrzyniewo – Białystok Zachód i Dobrzyniewo – Krynice (pierwsze półrocze br.) - informuje Rafał Malinowski, rzecznik GDDKiA w Białymstoku.

W pierwszej połowie roku Generalna Dyrekcja chce też ogłosić przetargi na odcinki: Białystok Zach. - Księżyno, Księżyno - Białystok Płd. (dodatkowo z ponad 13 km odc. dk65 Kudrycze - Kuriany - Grabówka) oraz Białystok Płd. – Ploski.
Plan na drugie półrocze przewiduje przetargi na: Ploski - Haćki, Haćki - Bielsk Podlaski Zach. (dodatkowo z 6 km odc. dk 66), Bielsk Podlaski Zachód – Boćki, Boćki - Osmola, Osmola - Leszczka, Leszczka - Chlebczyn (ok 4 km w woj. mazowieckim).
Do końca roku powinien zostać również ogłoszony przetarg na 17-kilometrowy odcinek Kuźnica - Sokółka Północ.
Nieśmiało przypomnę, że odcinek Białystok Zachód - Dobrzyniewo miał być ogłoszony w IV kwartale 2018r.

Źródło: https://poranny.pl/s19-bialystok-sokolka-po-starodrozu-mapa-jest-juz-oficjalna-zgoda-ministra-infrastruktury-decyzja-srodowiskowa-jeszcze-w-tym/ar/c4-14779534
 

·
Registered
Joined
·
12,588 Posts

Rusza podlaska część S19
24-02-2020
https://www.gddkia.gov.pl/pl/a/36747/Rusza-podlaska-czesc-S19

Dziś wysłaliśmy do publikacji w Dzienniku Urzędowym UE ogłoszenie o przetargu na zaprojektowanie i wybudowanie odcinka drogi ekspresowej S19 od Dobrzyniewa do węzła Białystok Zachód wraz z węzłem. To pierwszy z przetargów na podlaskiej części S19, która stanowi fragment trasy Via Carpatia na terenie Polski
[...]
Obecnie ogłaszany przetarg dotyczy wprawdzie niewielkiego odcinka S19, ale za to w ramach tego zadania powstanie węzeł Białystok Zachód. To właśnie w tym miejscu w przyszłości krzyżować się będzie istniejąca S8 z powstającą drogą ekspresową S19. Tym samym wykonany węzeł zapewni w przyszłości relacje Warszawa - Białystok - Ełk oraz Ełk - Białystok - Lublin.

Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i budowa drogi ekspresowej S19 na odcinku około 5,38 km oraz drogi ekspresowej S8 na odcinku około 2,1 km wraz z węzłem Białystok Zachód. Planowane są dwie jezdnie po dwa pasy ruchu, a całość ma być przystosowana do najcięższego ruchu.

Droga ekspresowa S8 będzie krzyżować się z drogą ekspresową S19 i przebiegać pod nią. Konstrukcję nawierzchni na węźle wybierze wykonawca. W ramach zadania wybudowanych będzie dziesięć obiektów inżynierskich, w tym dwa przejścia nad rzekami Supraśl i Białą oraz jeden wiadukt kolejowy.

Harmonogram prac na odcinku Dobrzyniewo - Białystok Zachód
24 lutego 2020 r. - przekazanie ogłoszenia o zamówieniu do publikacji
28 lutego 2020 r. - wszczęcie postępowania
14 kwietnia 2020 r. - termin składania ofert
II półrocze 2020 r. - planowane zawarcie umowy
II półrocze 2021 r. - planowane złożenie wniosku o wydanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej do Wojewody Podlaskiego
2022-2024 - realizacja
 

·
Registered
Joined
·
1,961 Posts
Dziś wysłaliśmy do publikacji w Dzienniku Urzędowym UE ogłoszenie o przetargu na zaprojektowanie i wybudowanie odcinka drogi ekspresowej S19 od Dobrzyniewa do węzła Białystok Zachód wraz z węzłem. To pierwszy z przetargów na podlaskiej części S19, która stanowi fragment trasy Via Carpatia na terenie Polski
Całość https://www.gddkia.gov.pl/pl/a/36747/Rusza-podlaska-czesc-S19

Pozwoliłem sobie zamieścić mapkę w takim formacie, co by lepiej widać ten odcinek. ;)

 

·
Registered
Joined
·
86 Posts
^^
Czy wiemy coś o typie projektowanego węzła?
Jest szansa na coś wygodnego czy pajacujemy i damy dwie trąbki? :hmm:
 

·
WUNGIEL
Joined
·
968 Posts
A jak ma wyglądać węzeł Dobrzyniewo?
Tam zdaje się ma też powstać jakaś prowizorka do czasu realizacji dalszego odcinka S19. Są jakieś plany sytuacyjne?
 

·
Registered
Joined
·
27 Posts
A gdzie wjazd dla ruchu lokalnego?

Mam pytanie - czy gdzieś są dostępne wartości ruchu ciężarowego na poszczególnych kierunkach:
Litwa - Zachód - ten potok popłynie drogą S61
Litwa - Południe - ten dalej, na odcinku Raczki- Białystok, będzie szedł po DK8? Chyba że powstanie S16?
Kuźnica - ten w każdą stronę po S19
Bobrowniki - Zachód - S8 (dalej przez Białystok)
Bobrowniki - Południe - S19 (też przez Białystok)
Jakie to są ilości ?
 

·
Registered
Joined
·
42 Posts
S19 Białystok - Dobrzyniewo. Jest już przetarg


"To pierwszy przetarg na fragment trasy Via Carpatia w województwie podlaskim. Białostocki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad ogłosił postępowanie dotyczące zaprojektowania i wybudowania odcinka drogi ekspresowej S19 od Dobrzyniewa do węzła Białystok Zachód.Ogromny węzeł pod Białymstokiem

GDDKiA ogłosiła przetarg na zaprojektowanie i budowę drogi ekspresowej S19 na odcinku około 5,38 km oraz drogi ekspresowej S8 na odcinku około 2,1 km wraz z węzłem Białystok Zachód. Choć to niedługi odcinek, ale bardzo ważny, bo powstający w jego ramach węzeł będzie w przyszłości krzyżować istniejącą S8 z powstającą drogą ekspresową S19, czyli obsłuży i relacje Warszawa - Białystok - Ełk, i Ełk - Białystok - Lublin.

Droga ekspresowa S8 będzie przebiegać pod S19. Planowane są dwie jezdnie po dwa pasy, a całość ma być przystosowana do najcięższego ruchu. Konstrukcję nawierzchni na węźle wybierze wykonawca. W ramach zadania wybudowanych będzie 10 obiektów inżynierskich, w tym 2 przejścia nad rzekami Supraśl i Białą oraz jeden wiadukt kolejowy.

Według podanego przez białostocki oddział GDDKiA harmonogramu, termin składania ofert w przetargu upłynie 14 kwietnia. W II półroczu 2020 r. planowane jest zawarcie umowy, a po około roku zostanie złożony wniosek o wydanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej do wojewody podlaskiego. Prace drogowe mają być prowadzone w latach 2022-2024.
źródło: http://www.bialystokonline.pl/s19-bialystok-dobrzyniewo-jest-juz-przetarg,artykul,116564,1,1.html

Poczekamy jeszcze parę miesięcy - jeżeli ogłoszą inne przetargi nie będzie opcji, trzeba będzie wybudować całą S19 :)
 
1 - 20 of 77 Posts
Top