SkyscraperCity banner

1 - 20 of 7627 Posts

·
HD Rider
Joined
·
2,788 Posts
Discussion Starter #1 (Edited)
Strony internetowe poszczególnych inwestycji:

http://s19-lublin-niedrzwica.pl/
http://s19-niedrzwica-krasnik.pl/
http://s19-krasnik.pl
http://www.s19-krasnik-janowlubelski.pl/
http://www.s19-janowlubelski.pl/
http://s19-janowlubelski-lazek.pl/
http://s19lasyjanowskie-nisko.pl/ (3 odcinki: Lasy Janowskie-Zdziary, Zdziary-Rudnik nad Sanem, Rudnik nad Sanem-Nisko Południe)
http://www.s19-nisko-podgorze.pl
http://www.s19-podgorze-kamien.pl
http://www.s19-kamien-sokolow.pl/Decyzja środowiskowa S19 koniec obwodnicy Lublina - granica woj. lubelskiego i podkarpackiego:


[...]niniejszym zawiadamia się o wydaniu przez Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Lublinie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia pn. „Budowa drogi ekspresowej S19 granica państwa – Białystok – Lublin – Nisko – Rzeszów – Barwinek - granica państwa na odcinku koniec obwodnicy m. Lublin - granica woj. lubelskiego i podkarpackiego" dla wariantów rekomendowanych przez Inwestora - wariant WWU z rozwiązaniem węzła Strzeszkowice według wariantu dodatkowego (dla części A), wariant 1 (dla obwodnicy Kraśnika), wariant W2 od km 362+784 do km 393+850, przejście wariantu W2 w wariant W3 (od km 393+850 wariantu W2 do km 394+ 330 wariantu W3), wariant W3 od km 394+330 do granicy województwa lubelskiego i podkarpackiego (dla części B)
http://lublin.rdos.gov.pl/index.php...y-m-lublin-&catid=98:obwieszczenia&Itemid=119

S19. Szczegółowy przebieg wg decyzji środowiskowej.


Arkusz 1

Arkusz 2

Arkusz 3

Arkusz 4

Arkusz 5

Arkusz 6

Arkusz 7

Arkusz 8

Arkusz 9

Załączniki udostępniła GDDKIA.Planowany przekrój drogi na odcinku Lublin - początek obwodnicy Sokołowa Małopolskiego 2x2, dalej do Jasionki 2+1.
 

·
Registered
Joined
·
4,029 Posts

·
czekajac na S7
Joined
·
4,741 Posts
W większości pokrywa się ze śladem DK19.
Ciekawe co teraz będzie z tym odcinkiem - niby S19 od Lublina do Rzeszowa ma powstać do 20 roku.

A jaki jest status odcinka w województwie Podkarpackim do Sokołowa Małopolskiego ? Tam też ma być wydana DŚU w niedługim czasie ?

Obwodnica Kraśnika na południu z czym będzie się łączyć ?
Ps
Ciocia wikipedia pomocna.

W przyszłości, gdy zostanie wybudowana droga ekspresowa S19 z obwodnicą wschodnią Kraśnika, od obecnej drogi na południe od wsi Pasieka powstanie odgałęzienie (około 2 km) w kierunku wschodnim, które połączy się z planowanym węzłem drogowym z ekspresówką w Słodkowie - połączenie z węzłem w stronę północną do Kraśnika z południową obwodnicą w ciągu DK74 z S19.

PS2

Patrząc na wybrane warianty od Lublina przez Kraśnik, Modliborzyce, Janów Lubelski dość sensownie rozplanowano węzły - do każdej większej miejscowości są węzły a miasta mają je nawet po 2 (Kraśnik od północy i od południa z obwodnicą DK74, Modliborzyce z DW 857 i pomiędzy Janowem Lubelskim, który będzie miał extra węzeł w Jonakach z obecną DK19).

Przekrój to oczywiście 2x2 z rezerwą na zewnątrz pasa drogowego a wiadukty w ciągu i nad pod 2x3 (który pewnie nigdy nie będzie potrzebny) ?
 

·
Registered
Joined
·
2,053 Posts
(...) rozwiązaniem naprawdę skutecznym i powodującym znaczny spadek ruchu tranzytowego w Rzeszowie będzie dopiero oddanie połączenia ze Świlczy do tzw. węzła Kielanówka na S19. - My jako miasto jesteśmy już gotowi z dokumentacją na dobudowanie do tej drogi połączenia z Podkarpacką - mówi szef MZD.

Czekamy do 2017

GDDKiA też ostro przygotowuje się do budowy S19 od Świlczy do węzła Kielanówka. - Ogłosiliśmy przetarg. Czekamy na oferty w systemie zaprojektuj i wybuduj. Czas składania ofert zaczął się 11 grudnia i potrwa do 22 stycznia 2014 roku - mówi Bartosz Wysocki z GDDKiA.

- Terminy? Niestety, na węzeł Kielanówka trzeba będzie jeszcze poczekać. Jeżeli wszystko pójdzie bez problemów, to w wariancie optymistycznym połączenie S19 ze Świlczy do węzła Kielanówka mogłoby zostać oddane do użytku w 2017 roku - mówi Wysocki. I tłumaczy, że przyszły wykonawca potrzebowały około roku, czyli cały 2014, na wykonanie projektu, a budowa mogłaby rozpocząć się w 2015 roku.
Cały tekst: http://rzeszow.gazeta.pl/rzeszow/1,...ow_i_swiatel__Autostradowa.html#ixzz2o15NiHBQ
 

·
Registered
Joined
·
11 Posts
S19 - Nienadówka

Witam mam pytanie do forumowiczów jak to bedzie wyglądało chodzi mi o przebieg S19 w Nienadówce wiem, że ma być estakada. Mam pytanie czy ma ona przebiegać w śladzie obecnej DK19 przez samo centrum tej wioski obok kościoła a jadąc w kierunku Sokołowa po drugiej stronie DK 19 jest cmentarz ???
 

·
Registered
Joined
·
16,654 Posts
Dokładnie to pewno nikt Ci nie powie, bo projektu budowlanego nikt tutaj nie widział. Ale według mapki poglądowej to eska ma iść praktycznie obok istniejącej dk19. Napisz do gddkia w tej sprawie, może udostępnią kawałek projektu budowlanego, bo jest gotowy. Arcadis go przecież oddał.
 

·
Registered
Joined
·
169 Posts
Jeśli chodzi o s 19 w Nienadówce to w planie jest z tego co słyszałem od ludzi mieszkających w tej wiosce jest że ma ona pójść z boku istniejącej drogi ale z której strony nie mam pojęcia
 

·
Nadszedł czas Wolności
Joined
·
3,085 Posts
Z powyższych mapek nie sposób dojść czy to będzie 2x2 (jak na schemacie orientacyjnym), czy 2+1 (wąsko na planie poglądowym dla Nienadówki)... Jest już pewna informacja jak to będzie budowane?

EDIT: znalazłem w opisie projektu:
Niniejszy projekt na większości odcinka przewiduje budowę jednojezdniowej drogi ekspresowej za wyjątkiem odcinka węzłowego oraz końcowego, na których projektuje się przekrój docelowy dwujezdniowy.
Projekt zakłada budowę lewej jezdni drogi ekspresowej (za wyjątkiem odcinka węzłowego oraz końcowego), który oznakowany będzie jako przekrój 2+1. W przyszłości będzie możliwa dobudowa prawej jezdni i rozbudowa drogi ekspresowej do przekroju dwujezdniowego na całym odcinku.
 

·
Registered
Joined
·
128 Posts
Wybrałem kilka szczegółów odcinka o którym aktualnie rozmawiamy :)

Węzeł Sokołów Młp. z drogą wojewódzką Sokołów - Leżajsk (Sokołów na dół, Leżajsk w górę)


MOP Nienadówka


Przejście dla zwierząt dużych


MOP Stobierna


Połączenie z istniejącą S19 (wrzucałem kilka miesięcy temu)
 

·
Registered
Joined
·
16,654 Posts
Niestety etap II czyli przekrój 2x2 planowany jest po 2030 według strony gddkia.
 
1 - 20 of 7627 Posts
Top