SkyscraperCity banner

401 - 416 of 416 Posts

·
Czechów Południowy
Joined
·
4,112 Posts
Bo jakiś czas temu ktoś podjął takie decyzje, żeby budować po jednym pasie, teraz już wszystkie ekspresówki są przygotowywane na 2 jezdnie po 2 pasy, chociaż tam gdzie zostały wydane decyzje środowiskowe pod 1 jezdnie, np obwodnica Tomaszowa Lubelskiego, będzie budowane jeszcze po staremu.
 

·
Registered
Joined
·
7,686 Posts
Informacja z Biuletynu Zamówień Publicznych:

Lublin: Roboty budowlane na zadaniu Budowa drogi ekspresowej nr S19, odcinek Międzyrzec Podlaski - Lubartów, budowa obwodnicy Kocka i Woli Skromowskiej o długości 7,87 km, od km 257+500 do km 266+215 polegające na wykonaniu ogrodzenia ochronnego o długości 18,02 km oraz wykonaniu przejść dla małych zwierząt w postaci jednostronnych i obustronnych półek w przepustach żelbetowych
Numer ogłoszenia: 144027 - 2012; data zamieszczenia: 03.07.2012

ZAMAWIAJĄCY: Skarb Państwa - Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad - prowadzący postępowanie Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Lublinie

Szacunkowa wartość zamówienia (bez VAT): 4721242,11 PLN

NAZWA WYKONAWCY, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA:
Strabag Sp. z o.o., Pruszków

Cena wybranej oferty: 2036162,61 PLN
Źródło - www.uzp.gov.pl
 

·
Registered
Joined
·
377 Posts
Jechałem wczoraj tym odcinkiem i zauważyłem, że chyba coś złego się dzieje z ta drogą. Mocno bujało na początkowym odcinku w stronę Radzynia, a często jeżdżę tą trasą i poprzednio tego nie zauważyłem. Poza tym widziałem powypłukiwane nasypy pod drogami serwisowymi - jak to wygląda na nasypach drogi głównej nie wiem bo nie wysiadałem z samochodu.
PS
Tego czerwonego "cuda" oddzielającego pasy już prawie nie ma
 

·
Registered
Joined
·
72 Posts
Bo pewnie po deszczach woda rozmywająca skarpy nasypu pokazała gdzie jeszcze przydałoby się odwodnienie liniowe...

Ktoś się orientuje dla czego dopiero teraz są montowane korytka przy krawędziach jezdni?
 

·
Registered
Joined
·
377 Posts
Ciekawi mnie czy to rozmywanie nasypów mogło mieć wpływ na zauważone przeze mnie nierówności. Bo, że coś się dzieje to nie mam wątpliwości
PS.
Montują też siatkę od zwierząt
 

·
Registered
Joined
·
3,144 Posts
Mam pytanie odnośnie obwodnicy Kocka, a dokładnie odcinka starej krajowej 19.
Czytałem, że na od skrzyżowania w Kocku do obwodnicy w kierunku północnym jest to teraz przedłużenie krajowej 48, tylko jaka klasa: G czy GP?
Oraz w kierunku południowym od Kocka do obwodnicy jest to droga lokalna, ale jaka jest kategoria zarządzania oraz numer drogi?
 

·
Registered
Joined
·
7,686 Posts
Informacja z Biuletynu Zamówień Publicznych:

Lublin: Budowa dróg dojazdowych 2a i 4a wraz z ich włączeniem do drogi krajowej DK 19 dla zadania pn.: Budowa drogi ekspresowej nr S19, odcinek Miedzyrzec Podlaski - Lubartów, budowa obwodnicy Kocka i Woli Skromowskiej o długosci 7,87 km, od km 257+500 do km 266+215
Numer ogłoszenia: 213677 - 2012; data zamieszczenia: 08.10.2012

ZAMAWIAJĄCY: Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Lublinie

Szacunkowa wartość zamówienia (bez VAT): 2188128,92 PLN

NAZWA WYKONAWCY, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA:
Przedsiębiorstwa Budowy Dróg i Mostów Sp. z o.o., Mińsk Mazowiecki

Cena wybranej oferty: 1197287,66 PLN
Źródło - www.uzp.gov.pl
 

·
Moderator
Joined
·
13,624 Posts
Jechałem ostatnio obwodnicą Kocka (dziś też będę w drodze na wesele), prace przy ogradzaniu pasa drogowego trwały w najlepsze, robią od razu z rezerwą pod drugą nitkę, choć mam obawy ile z tego faktycznie zostanie na swoim miejscu, biorąc pod uwagę jak ogromne prace ziemne będą znów tam konieczne, by druga jezdnia była na tej samej wysokości do pierwsza.
 

·
Registered
Joined
·
413 Posts
Wygląda na to, że wiadukt węzła "Bykowszczyzna" został tak zaprojektowany by zmieścić 2x2 łącznie z zjazdowymi pasami. Tak wynika z KP Transprojektu dla drugiej jezdni obwodnicy Kocka. W realu jadąc pod tym węzłem to wygląda jak by ten wiadukt mógł co najwyżej zmieścić jeszcze jeden pojedynczy pas, a nie dwie jezdnie.
 

·
Registered
Joined
·
413 Posts
Teoretycznie skończą się TIRy w Kocku.
Dziś zauważyłem, że za węzłem Bykowszczyzna na DW 808 (dawnej DK19) i za nowym rondem na DK 48 w Kocku pojawiło się ograniczenie 12t. Nie wiem dlaczego, ale obowiązuje tylko 250 m od ronda i tak samo w Bykowszczyźnie. Na samsym węźle Bykowszczyzna nie ma żadnych informacji o ogarniczeniu. Dziś jeszcze jeździły TIRy przez Kock i się zastanawiam czy to coś zmieni.
W tych miejscach postawiono znaki, ograniczenie obowiązuje przez tylko 250 m.
 

·
Registered
Joined
·
409 Posts
Wątek nie wygląda mi na zamknięty, więc wrzucam info ze strony rynek infrastruktury
Jest decyzja środowiskowa dla II etapu obwodnicy Kocka i Woli Skromowskiej

Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Lublinie wydał decyzję środowiskową dla drugiego etapu obwodnicy Kocka i Woli Skromowskiej w ciągu S19. Chodzi o dobudowę drugiej jezdni.(...) Obwodnica Kocka i Woli Skromowskiej wraz z mostem na rzece Wieprz to odcinek liczący 7,9 km długości. Za wykonanie koncepcji programowej na tym odcinku odpowiada Transprojekt Gdański.
źródło: Jest decyzja środowiskowa dla II etapu obwodnicy Kocka i Woli Skromowskiej
 
401 - 416 of 416 Posts
Top