SkyscraperCity banner

181 - 200 of 236 Posts

·
Registered
Joined
·
2,033 Posts
Pare dni temu jechalem tamtedy do Augustowa,zajrzalem na ferelny obiekt,dodatkowe spezenie juz jest. Avax zwinal sprzet tj wezel i wytornie
 

·
Registered
Joined
·
69 Posts
Z racji tego, że mieszkam niedaleko temat obwodnicy bardzo mnie interesuje.
31.03 raczej nie będzie miało miejsca otwarcie obwodnicy (napewno byłoby jakieś info ze strony magistratu miasta w kierunku gazet i portali lokalnych).
Niektórzy twierdzą, że otwarcie może mieć miejsce dopiero w Czerwcu / Lipcu.
Ciężko na chwilę obecną dowiedzieć się od kogoś kiedy ma mieć miejsce ostateczne zakończenie inwestycji i dopuszczenie do ruchu.
Chwilowo naskrobałem całkiem spory liścik do biura prasowego GDDKiA. Zobaczymy czy (a jeśli tak to co) odpiszą ;)
 

·
Registered
Joined
·
1,121 Posts
Przed chwilą "flesz Panoramy Lubelskiej" podał, iż otwarcie obwodnicy planowane jest na 21 kwietnia.
Mówili też, że naprawa wiaduktu polegała na zamontowaniu specjalnych prętów, które zmniejszyły jego wagę. Dziwne, bo pręty w całości zamocowane były na przęśle wiaduktu, więc raczej ją zwiększyły, ale to tylko TVP Lublin ;)
 

·
Registered
Joined
·
2,033 Posts
z Kuriera Lubelskiego http://www.kurierlubelski.pl/module-dzial-viewpub-tid-9-pid-54114.html
Międzyrzec Podlaski ma nową obwodnicę

Na to wydarzenie mieszkańcy miasteczka czekali od lat. W najbliższy piątek, 19 kwietnia o godz. 11 zostanie oddana do użytku obwodnica Międzyrzeca Podlaskiego, leżąca w ciągu drogi nr 19 Lublin – Białystok.

Przeniesienie ruchu na odcinek nowej drogi o długości 6,33 km i parametrach ekspresówki nie oznacza zakończenia prac przy jej budowie. Przez dwa miesiące likwidowane będą dotychczasowe drogi objazdowe i kończone fragmenty dróg dojazdowych, których nie można było wykonać przed przełożeniem ruchu na obwodnicę. Czasowo niedostępna dla ruchu będzie ul. Krzywa w Międzyrzecu Podlaskim oraz dawny przebieg drogi krajowej nr 19 na odcinku Międzyrzec Podlaski – Halasy.

Niemal połowa obwodnicy jest już w docelowym układzie przyszłej trasy ekspresowej S 19 z dwoma jezdniami. Zbudowano dwa bezkolizyjne węzły drogowe (na skrzyżowaniu z drogą krajową nr 2 Warszawa – Terespol oraz na skrzyżowaniu z ul. Jelnicką), wiadukt nad ul. Tuliłowską oraz nad linią kolejową, a także dwa mosty nad Krzną Północną. Całkowity koszt budowy wyniósł 91 mln zł i był finansowany ze środków pożyczkowych Europejskiego Banku Inwestycyjnego. Budowa, prowadzona przez grecką firmę J&P Avax, ruszyła we wrześniu 2005 roku i miała zakończyć się w ubiegłym roku. Przedłużono ją za sprawą błędu konstrukcyjnego jednego z wiaduktów, który wymagał wzmocnienia.
 

·
Registered
Joined
·
1,836 Posts

·
Infrastrukturnik drogowy
Joined
·
12,398 Posts
...

Tzn. ile jest 2x2?
spójrz na zumi, tam dwujezdniowe odcinki są tylko przy węzłach (jeśli zgadza sie to z rzeczywistością) - gdzieś około 1 kilometra.
 

·
Registered
Joined
·
3,049 Posts
spójrz na zumi, tam dwujezdniowe odcinki są tylko przy węzłach (jeśli zgadza sie to z rzeczywistością) - gdzieś około 1 kilometra.
To chyba sobie damy spokój z rozdziałem na odcinki 1x2 i 2x2 w zastawieniu statystycznym.

-------------------------

Czy naprezono juz wstęge?
 

·
Registered
Joined
·
3,049 Posts
W pewien sposob jest to moment historyczny: witamy droge ekspresowa S19 na mapie Polski.
Wprawdzie jest to tylko krotki odcinek, w wiekszosci jednojezdniowy, ale juz w docelowym ukladzie.
Zawsze jak wnuczki sie beda pytac jak to bylo, bedziemy mogli powiedziec, ze pamietamy jak otwierali pierwszy kawalek tej drogi.
Ostatnim takim wydarzeniem byly S69 i S17.
 

·
Registered
Joined
·
69 Posts
Zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami 19.03.2008 około godziny 11:25 obwodnica została oddana do użytku. Kierowcy ruszyli nową trasą z zadowoleniem. Przejazd przez nią przyspiesza prędkość przemieszczania się przez Międzyrzec.
Wszystko prezentuje się nowocześnie i stylowo.
To jeszcze nie koniec prac. Do wybudowania zostały drogi dojazdowe i zagospodarowanie terenu wokół trasy.
Będzie budowana również Wschodnia Obwodnica Międzyrzeca Podlaskiego ... Ale to raczej za kilka lat więc na szybkie zakończenie nie ma co liczyć.
Zdjęcia z otwarcia (wiem, że mało ciekawe i nieekscytujące ale inaczej nie dało się wykonać, bez łamania prawa).

Zdjęcia na chwilę przed otwarciem:A to już zdjęcia szczęśliwych kierowców jadących nową trasą:

 

·
prostownik
Joined
·
3,096 Posts
Z tych zdjęć wynika, że nie ma co przesadzać, że zrobili kawałek w docelowej postaci 2x2... Ja tu widzę tylko 2x1. Podobnie zrobili przy węzłach na zmodernizowanej DK50... @bebe: nie musisz się rozdrabniać w statystyce (niestety ;)).

W pewien sposob jest to moment historyczny: witamy droge ekspresowa S19 na mapie Polski.
No, pierwszy był jednak fragment obwodnicy Lubartowa. Chociaż nie wiem, czy tam jest w standardzie S, czy tylko po śladzie przyszłej S - tzn. nawet bez wiaduktów po drodze...
A ani obw. Lubartowa, ani chyba Międzyrzecza - nie są oznaczone znakiem z samochodzikiem...
 

·
Moderator
Joined
·
77,899 Posts
^^Dokładnie, sami sobie utrudniają życie....nie licząc utrudniania życia kierowcom podczas przebudowy.
 

·
Obcy Astronom
Joined
·
5,053 Posts
^^ Na obwodnicy Lubartowa jest jeden wiadukt, na węźle Annobór, myślę że po wybudowaniu wiaduktów na skrzyżowaniach mogła by spełniać wymogi drogi ekspresowej 1x2, bo promienie zakrętów i chyba szerokość jezdni raczej są odpowiednie. Trzeba też wspomnieć że obwodnica Lubartowa nie jest na razie skończona, obecnie kończy się na węźle Annobór, skąd prowadzi łącznik do starego śladu, przecinający linię kolejową. Docelowo obwodnica będzie się kończyła w Wandzinie.
 

·
Infrastrukturnik drogowy
Joined
·
12,398 Posts
t.wojtek said:
Nie jest w standardzie i nie ma wiaduktów.
to był strzał czy sprawdzona informacja?
Tak jak napisał kaktus, obecna obwodnica jest niedokończona, a po przebudowie na S będzie kształtować się następująco:
 

·
DROGI TO MOJA PASJA
Joined
·
15,587 Posts
Obwodnica Międzyrzeca Podlaskiego oddana do ruchu

Pierwsze samochody pojawiły się w sobotę, 19 kwietnia br., na zachodniej obwodnicy Międzyrzeca Podlaskiego oddanej do ruchu przez GDDKiA. Koszt budowy ponad 6-kilometrowego odcinka obwodnicy o parametrach drogi ekspresowej to 91 mln złotych (brutto). Wykonawcą robót była firma J&P AVAX S.A. Inwestycja finansowana z pożyczki Europejskiego Banku Inwestycyjnego.

Obwodnica wybudowana na drodze krajowej nr 19 omija centrum miasta od strony zachodniej. Wyprowadzając ruch z miejscowości Międzyrzec Podlaski wpływa na poprawę jego bezpieczeństwa, stanowi tym samym odciążenie dla mieszkańców. W istotny sposób skróci czas przejazdu na trasie Lublin – Białystok, zdecydowanie poprawiając bezpieczeństwo i komfort jazdy. Odcinek nowowybudowanej drogi został zrealizowany zgodnie z projektem, na parametrach drogi ekspresowej.

W ramach budowy obwodnicy o długości 6,33 km wykonane zostały:
1. węzeł drogowy w obrębie skrzyżowania z drogą krajowa nr 2 Warszawa – Terespol wraz z dwoma wiaduktami w ciągu drogi krajowej nr 2 nad drogą ekspresową,
2. wiadukt drogowy nad ul. Tuliłowską,
3. dwa mosty nad rzeką Krzna Północna,
4. węzeł drogowy w obrębie skrzyżowania z ul. Jelnicką wraz z wiaduktem drogowym nad drogą ekspresową w ciągu ul. Jelnickiej,
5. wiadukt drogowy nad linią kolejową Warszawa – Terespol.

Zadanie obejmowało również przebudowę odcinków dróg krzyżujących się z obwodnicą Międzyrzeca Podlaskiego oraz budowę dróg dojazdowych o długości 5,74 km.

Przełożenie ruchu na obwodnicę nie oznacza zakończenia robót dla tego zadania. W dalszym ciągu przez okres dwóch miesięcy prowadzone będą prace związane z likwidacją dróg objazdowych oraz z budową fragmentów dróg dojazdowych, których dokończenie będzie możliwe po przekierowaniu ruchu na obwodnicę i rozbiórce dróg objazdowych.

Źródło:www.gddkia.gov.pl

Skoro są parametry drogi ekspresowej to oznaczcie to jako drogę ekspresową !!
 
181 - 200 of 236 Posts
Top