SkyscraperCity banner

21 - 40 of 236 Posts

·
Registered
Joined
·
537 Posts
Hmm trochę dziwne podejście. Robią kilka km obwodnicy i miejscami będzie 1x2 a miejscami 2x2. Kompletnie bez sensu. Pytam ile oni zaoszczędzą???
 

·
OP_KR_TK_WR
Joined
·
986 Posts
Znalazłem dzisiaj coś takiego.

Kurier Lubelski z 29.08.2006

Wolne tempo na obwodnicy

MIĘDZYRZEC PODL. TO PIERWSZA INWESTYCJA W POLSCE W WYKONANIU GREKÓW

Porównując zaangażowanie w budowę obwodnicy Puław i Międzyrzeca Podlaskiego można odnieść wrażenie, że na drodze nr 19 czas płynie wolniej. Tym bardziej że grecka firma J&P Avax weszła na budowę we wrześniu ubiegłego roku, czyli o kilka miesięcy wcześniej niż na budowę obwodnicy Puław.

– Mamy trochę obaw co do dotrzymania terminu zakończenia prac planowanego na koniec września przyszłego roku. Grecy w porównaniu z naszym harmonogramem mają kilka miesięcy spóźnienia, ale mogą jeszcze wykazać się dużym przyspieszeniem na finiszu – mówi Janusz Wójtowicz, dyrektor lubelskiego oddziału GDDKiA.
Jak się okazuje, to pierwsza budowa Greków w Polsce. Mają doświadczenie z prac prowadzonych u siebie i za granicami, ale polskich realiów jeszcze się uczą. Chociażby takich jak sroga zima...
Dlaczego to oni budują obwodnicę Międzyrzeca Podlaskiego? Wygrali przetarg ogłoszony przez centralę GDDKiA, proponując najniższą kwotę za wykonanie prac. Niższą nawet o ok. 1-1,5 mln złotych niż kosztorys opracowany przez inwestora, a to może oznaczać poszukiwanie oszczędności.
– Obwodnica liczy 6600 metrów długości i do wykonania jest osiem obiektów inżynierskich, m.in.: wiadukt nad linią kolejową i dwoma drogami lokalnymi, most nad Krzną i wiadukt w ciągu drogi krajowej nr 2 wraz z węzłem. Łączny koszt budowy obwodnicy wraz z wykupem ziemi i pracami projektowymi wyniesie ok. 126,5 mln zł, z czego prace budowlane pochłoną ok. 80 mln zł. Większość finansowana jest ze środków Europejskiego Banku Inwestycyjnego przy udziale budżetu państwa – dodaje dyr. Wójtowicz.
Budowa obwodnicy Międzyrzeca Podlaskiego to nie wszystkie działania na drodze nr 19. Lada chwila rozpoczną się prace przy remoncie nawierzchni na 8-kilometrowym odcinku pomiędzy Radzyniem Podlaskim a Turowem. Do końca października zostanie ułożony nowy asfalt, a w przyszłym roku wyremontowany zostanie odcinek pomiędzy Międzyrzecem a leżącym na granicy województwa Łukowiskiem.
 

·
Moderator
Joined
·
77,196 Posts
^^Już widzę jak ów Grecy okażą wielkie zdumienie gdy za kilka miesięcy przyjdzie do nas zima...oczywiście pociagnie to za sobą ogromne opóźnienie...(a oni na pewno zaplanowali najwieksze natężenie prac na przełom 2006/2007r :D )
 

·
senior assistant designer
Joined
·
1,426 Posts
Zaproponowali niższą cenę, ponieważ chcieli upłynniać i pompować piasek na nasypy z okolicznych działek. Nie wiedzieli, że na tego typu zabieg potrzebne jest zezwolenie na eksploatację górniczą, co w naszym kraju trwa do roku.
 

·
OP_KR_TK_WR
Joined
·
986 Posts
No to zobaczcie jak Grecy budują...

1)Na początek wjeżdżamy do Międzyrzeca od strony północnej...


2)...i skręcamy w prawo w DK2, a za chwilę 'nawrotka' i jedziemy DK2 w kierunku wschodnim.
a)wiadukt na DK2


b)widok na wlot od strony Warszawy


c)widok z wiaduktu w stronę północnym


d)widok z wiaduktu w stronę południową


e)tymczasowy objazd na DK2 (widok w kierunku wschodnim)


Jedziemy dalej na południe i skręcamy w DW806 na Łuków
a)wlot od Łukowa


b)wiadukt na DW806
I na koniec wiadukt nad linią kolejową


 

·
Registered
Joined
·
1,090 Posts
jako , ze przytrafia mi sie jeździć do Warszawy 1-2 x w tygodniu obserwuje postęp prac - w Międzyrzecu , Mińsku , trasy Siekierkowskiej i Alei Jerozolimskich . Musze stwierdzić , ze budowa obwodnicy Mińska Maz. idzie pełną pare , a juz zadziwiający (jak na polskie warunki) jest postep na trasie Siekierkowskiej !!! Obodnica M-rzeca budowana jest bardzo powoli ... oby nie skonczyła jak Aleje Jerozolimskie ( odkąd niepamietam zawsze ją budują ) :D
 

·
Moderator
Joined
·
77,196 Posts
Fajne fotki:)Tylko jakoś opornie im to idzie,przynajmniej filary wiaduktów już stoja;)
 

·
Registered
Joined
·
2,033 Posts
Zdjecia nie sa aktualneobwodnica to nie sama droga, lecz w dużej mierze to właściwie kompleks 5 znacznych obiektów inżynierskich, w tym:

1. Węzeł drogowy w ciągu drogi krajowej Nr 2 nad drogą 19 (trasy budowanej obwodnicy), składający się z dwóch wiaduktów po 69 m długości każdy – o konstrukcji stalowej z żelbetową płytą współpracującą.

2. Wiadukt nad ulicą Tuliłowską o długości 37,5 m – żelbetowy

3. Dwa mosty nad rzeką Krzna Północną – dwa bliźniacze mosty o długości 41 m – o konstrukcji stalowej z żelbetową płytą współpracującą.

4. Wiadukt nad ulicą Jelnicką (drogą wojewódzką 806) o długości 73,5 m – stalowy z żelbetową płytą współpracującą.

5. Wiadukt nad linia kolejową Warszawa - Terespol – trzyprzęsłowa ramownica o długości 82,5 m
 

·
Registered
Joined
·
669 Posts
a co moze byc slychac,roboty ziemne ktore potrwaja jeszcze z rok no moze krocej,tempo zulwie:dunno:
Dzięki za zdjęcia i info.
A co obiektami? Też mają takie opóźnienie? Na zdjęciach z września widać, że podpory już stoją, wieć w sumie mogliby się brać za przęsła??
 

·
Registered
Joined
·
121 Posts
Przeglądając strone firmy JP-Avax można stwierdzić, że jest to całkiem duża firma. Zresztą zobaczcie sami: www.jp-avax.gr
Oto kilką słów o polskiej inwestycji zamieszczonych ww. stronce:
J&P-AVAX SA announced it signed with Poland's General Directorate of National Roads and Motorways a contract for the construction of the Miedzyrzec Podlaski bypass in the route of national road No 19 Bialystok - Miedzyrzec Podlaski – Lublin from km 208+948 to km 215+581 (previously: from km 302+000 to 308+633), Contract No 607», budgeted at € 16.7 million.
The project involves the construction of a single carriageway of the city bypass with express road parameters of a 11.0m total width, widening to a dual carriageway road in the area of two junctions, along with the construction of two bridges over the Krzna Polnocna river. It also includes the construction of intersecting and access roads, storm water sewerage, street lighting, reconstruction of accompanying utilities: power lines, telecommunication lines, water supply pipeline, gas pipeline, land drainage facilities, and facilities located within the railway area.
The total deadline for the project is 630 days.
Marousi, September 6, 2005
THE BOARD OF DIRECTORS
 

·
Registered
Joined
·
2,059 Posts
W kontekście budowy przez Greków A1 Sośnica-Bełk ciekawy jestem stanu realizacji na obwodnicy Międzyrzecza. Ostatnie fotorelacje są dosyć stare, ale nie widać na nich dużego zaangażowania. Zgodnie z terminem gdzieś w czerwcu 2007r. powinni zakończyć prace. Ciekawe czy jest to realne.
 

·
Registered
Joined
·
29 Posts
przydala by sie nowe fotorelacja czy nikt z forumowiczów tam nie zaglada?
Witam, oto kilka zdjęć samochodowych z dzisiaj.
1. Widok z DK2 w stronę Międzyrzeca

2. Widok z DK2 w kierunku północnym na prace w polu;). Ta orka czyli lekki nasyp prowadzi już do obecnej DK19.

3. Widok z tymczasowego objazdu w kier. wschodnim na budowę wiaduktu i podjazdów

4. A to już zarys zjazdów/ślimaków, widok na północ

5. A to już sam wiadukt, w ciągu DK2 nad obwodnicą

Zatem wygląda na to, że prace idą do przodu. Pozdrawiam.
 
21 - 40 of 236 Posts
Top