SkyscraperCity banner

3921 - 3940 of 3940 Posts

·
Registered
1,762 Posts
Stronę lub dwie wcześniej pisano, że połączyli jakieś tunele i będzie jeden powyżej 3km^^
Chodzi o Zachodnia Obwodnica Szczecina w ciągu S6 i Polic ale kiedy to powstanie to nikt nie wie. Więc nawet nie ma tego ujętego w zestawieniu powyżej. Dodatkowo mapka bardzo nie aktualna brakuje wybudowanych i zaznaczonych odcinków jak np. S5, S3, S6, A1, S7, S17

·
Registered
2,057 Posts
Nie, połączenie dwóch tuneli w jeden 3 km dotyczy odcinka Babica-Domaradz S19. Na obwodnicy Szczecina ma być jeszcze dłuższy tunel.

Mapa przedstawiona przez kolegę holeefuka jest niedokładna obecnie nie ma planowanych tuneli na południe od Domaradza. A przynajmniej na stronie GDDKiA o tym nie ma.
Pojecie Malopolska Wschodnia to wynalazek II RP, celem ktorego bylo podreslenie polskiego charakteru tych terenow, aczkolwiek wiekszosc z nich byla tradycyjnie zamieszkiwana przez Ukraincow. Historyczna Malopolska to wojewodztwo krakowskie, sandomierskie i lubelskie z okresu I RP a wiec tereny, ktore z obecnym Podkarpaciem nie maja wiele wspolnego: https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/f/f5/Krakowskie_sandomierskie_lubelskie.png
Dokładniej rzecz biorąc były dwa terminy "Małopolska" - w sensie ścisłym to co Ty podałeś, a w sensie szerokim do prowincji małopolskiej RON zaliczano wszystkie województwa na wschód od ścisłej Małopolski - ruskie że stolicą we Lwowie, wołyńskie, podolskie, kijowskie, bełskie, bracławskie a także podlaskie. Natomiast masz rację, termin Małopolska Wschodnia to była to polska kontra w okresie II RP do terminu Galicja Wschodnia. Galicja wywodzi się od ukraińskiego (czy jak wtedy mówiono - rusińskiego) Halicza i nawiązuje do ruskiego księstwa halickiego, dlatego określenie Małopolska Wschodnia miało podkreślić polskość tych ziem. Ale może już EOT?

·
Registered
2,057 Posts
Ja zapytam z innej beczki - Rzeszów - granica - oprócz tunelu na odcinku do Babicy, to dalej ile i na jakich odcinkach planuje się tuneli na tej trasie? Czytam wyżej, że na kolejnym odcinku poniżej Babicy będą dwa kolejne, a dalej na południe jak to wygląda?
Czyli kontynuując wątek tunelowy:
na odcinku Babica Domaradz mają być dwa tunele: jeden o długości ok. 3 km między Jawornikiem Niebyleckim a Nową Wsią, pod górą Kamieniec (443m n.p.m.) a drugi ok. 1 km tuż przy węźle Domaradz, na wschód od miejscowości, pod górą Hyb (405m).
Plus jeszcze w ciągu S19: 11 estakad, 1 most, 1 wiadukt. Do tego obiekty poprzeczne: 6 wiaduktów, 2 przejazdy drogowe, 1 przejście górne dla zwierząt,6 przejść dla zwierząt zespolonych z obiektami. Łącznie ma być w tym blisko 11,0 km obiektów inżynierskich (wiadukty, mosty, estakady przekrające głębokie doliny na podporach o wysokości sięgającej 95,0m).

Na kolejnym odcinku Domaradz-Iskrzynia: 11 mostów, 8 estakad, 1 wiadukt w ciągu S19, 6 wiaduktów nad S19, 5 przepustów.

Na odcinku Iskrzynia-Miejsce Piastowe: 11 mostów,1 estakada, 4 wiadukty w ciągu S19, 4 wiaduktów nad S19, 3 przejścia dedykowane jedynie dla zwierząt, 15 przepustów.

Na odcinku Miejsce Piastowe-Dukla: 8 mostów, 3 estakady, 2 wiadukty w ciągu S19, 1 wiadukt nad S19, 4 przejścia dedykowane jedynie dla zwierząt.

Na odcinku Dukla-Barwinek: 6 mostów, 15 estakad, 2 wiadukty w ciągu S19,2 wiadukty nad S19, 6 przejść dedykowanych jedynie dla zwierząt, 1 przejazd pod S19, 1 przejazd nad S19

Tak przynajmniej wynika ze stron GDDKiA poświęconych tym odcinkom.

·
Registered
7 Posts

·
Registered
87 Posts
Czyli kontynuując wątek tunelowy:
na odcinku Babica Domaradz mają być dwa tunele: jeden o długości ok. 3 km między Jawornikiem Niebyleckim a Nową Wsią, pod górą Kamieniec (443m n.p.m.) a drugi ok. 1 km tuż przy węźle Domaradz, na wschód od miejscowości, pod górą Hyb (405m).
Plus jeszcze w ciągu S19: 11 estakad, 1 most, 1 wiadukt. Do tego obiekty poprzeczne: 6 wiaduktów, 2 przejazdy drogowe, 1 przejście górne dla zwierząt,6 przejść dla zwierząt zespolonych z obiektami. Łącznie ma być w tym blisko 11,0 km obiektów inżynierskich (wiadukty, mosty, estakady przekrające głębokie doliny na podporach o wysokości sięgającej 95,0m).

Na kolejnym odcinku Domaradz-Iskrzynia: 11 mostów, 8 estakad, 1 wiadukt w ciągu S19, 6 wiaduktów nad S19, 5 przepustów.

Na odcinku Iskrzynia-Miejsce Piastowe: 11 mostów,1 estakada, 4 wiadukty w ciągu S19, 4 wiaduktów nad S19, 3 przejścia dedykowane jedynie dla zwierząt, 15 przepustów.

Na odcinku Miejsce Piastowe-Dukla: 8 mostów, 3 estakady, 2 wiadukty w ciągu S19, 1 wiadukt nad S19, 4 przejścia dedykowane jedynie dla zwierząt.

Na odcinku Dukla-Barwinek: 6 mostów, 15 estakad, 2 wiadukty w ciągu S19,2 wiadukty nad S19, 6 przejść dedykowanych jedynie dla zwierząt, 1 przejazd pod S19, 1 przejazd nad S19

Tak przynajmniej wynika ze stron GDDKiA poświęconych tym odcinkom.

O taką odpowiedź mi chodziło, właśnie czytałem kilka sprzecznych informacji, bo wcześniej planowali więcej tuneli na S19, czyli będzie jeden z obecnego przetargu i jeden długi odcinek nieco bardziej na południe - fajnie, jeśli dało się ograniczyć ilość i spiąć to bardziej w odcinkach tym lepiej.

Dzięki wszystkim za odpowiedzi wyżej, ten tunel na ZOS to na razie trochę mrzonka dlatego o nim nie myślałem i pewnie jako jedyny będzie budowany z naszego budżetu za dekadę, przypomnieliście mi o tych krótkich przejściach koło Krakowa (pewnie budowanych metodą odkrywkową?), a dowiedziałem się o tunelach na S7 w WAW (pewnie też odkrywka), czytaj - jesteśmy bliżej niż dalej, bo chyba przetargi na S7 też mają do końca tej perspektywy odpalić?

·
Registered
644 Posts
...bo chyba przetargi na S7 też mają do końca tej perspektywy odpalić?
Na przyszłej S7 wiele odcinków jest w budowie lub przetargu, a kolejne są ogłaszane. Z ostatniego miesiąca:

16 kwiecień:
Kolejna umowa na budowę S7 do Krakowa
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała 16 kwietnia 2020 r. umowę na kontynuację projektowania i budowę 18,7 km odcinka drogi ekspresowej S7 od granicy województwa świętokrzyskiego (Moczydło) do węzła Miechów. Wartość umowy to 752,9 mln zł.
29 kwiecień:
Projekt i budowa drogi ekspresowej S7 od granicy woj. świętokrzyskiego do Krakowa, odcinek: węzeł Miechów (bez węzła) – węzeł Szczepanowice (bez węzła)
12 maj:

·
Registered
2,057 Posts
O taką odpowiedź mi chodziło, właśnie czytałem kilka sprzecznych informacji, bo wcześniej planowali więcej tuneli na S19, czyli będzie jeden z obecnego przetargu i jeden długi odcinek nieco bardziej na południe - fajnie, jeśli dało się ograniczyć ilość i spiąć to bardziej w odcinkach tym lepiej.

Dzięki wszystkim za odpowiedzi wyżej, ten tunel na ZOS to na razie trochę mrzonka dlatego o nim nie myślałem i pewnie jako jedyny będzie budowany z naszego budżetu za dekadę, przypomnieliście mi o tych krótkich przejściach koło Krakowa (pewnie budowanych metodą odkrywkową?), a dowiedziałem się o tunelach na S7 w WAW (pewnie też odkrywka), czytaj - jesteśmy bliżej niż dalej, bo chyba przetargi na S7 też mają do końca tej perspektywy odpalić?
Tak dokładniej: jeden z obecnego przetargu (Rzeszów-Babica, ponad 2 km) i dwa tunele (3 km i 1 km) na drugim odcinku (Babica- Domaradz).

·
Registered
7,034 Posts
Może ma pomysł na wywalenie również pozostałych. Opcja druga - to gra na czas na korzyść/niekorzyść Mostostalu.

3921 - 3940 of 3940 Posts