SkyscraperCity banner

1 - 20 of 4067 Posts

·
Registered
Joined
·
16,468 Posts
Otwarie ofert na dzień dzisiejszy 22 stycznia. Wczorajsza wypowiedź pani rzecznik.
 

·
Registered
Joined
·
16,468 Posts
Szczerze powiedziawszy mam nadzieje, że tutaj zrezygnują z rezerwy na trzeci pas. I tak nigdy nie będzie potrzebny a dzięki temu trasa będzie tańsza co przyblizy ją do realizacji.
 

·
Registered
Joined
·
1,756 Posts
Na pewno zanim będzie konieczna rozbudowa (jeśli w ogóle kiedykolwiek), to kilka razy trzeba będzie przeprowadzać generalny remont/odbudowę obiektów, wtedy można je wykonać w docelowym przekroju
 

·
Registered
Joined
·
3,433 Posts
Do wniosku do DSU poszedł zdaje się tak zwany wariant techniczny bez rezerwy pod trzeci pas. Nie tylko ze względu na koszty, ale też z powodu braku możliwości zachowania miejsca pod 3 pas.
 

·
Registered
Joined
·
150 Posts
Dokładnie tak i jak pamiętam droga ma być budowana od razu w całości w przekroju 2x2 bez uwzględnienia etapowania inwestycji. Może koszt budowy jest wstępnie wysoki, ale jak pamiętamy dużo inwestycji jest budowanych poniżej kosztorysu inwestorskiego, także może się kiedys doczekamy tej trasy ;)
 

·
Registered
Joined
·
87 Posts
Od Kielanówki do Miejsa Piastowego ma być docelowo 2x2 z pasami awaryjnymi, a od MP do granicy 2x2 z opaskami 0,75m.
Jeśli nie nastawiają ekranów, może to być jedna z najpiękniejszych tras widokowo w Polsce. Jakieś 2 lata temu pisano o estakadach o wysokości przekraczającej 60m - m.in. stąd ten koszt.
 

·
Banned
Joined
·
3,234 Posts
To jakiś idiotyzm, Rzeszów-Barwinek ma być 2x2 a Rzeszów - Lublin już teraz budują 2+1 ... gdzie tu logika? Ruch miedzy Rze-Lub będzie większy.
 

·
Registered
Joined
·
16,468 Posts
Logika polega na tym, że odcinki 2+1 opracowane zostały dużo wcześniej, więc trzeba by było przeprojektować wszystko od zera. Chociaż zastanawiam się, jak i tak jest przetarg ziz to można by było to zmienić. No ale już za późno.
 

·
Registered
Joined
·
16,468 Posts
Takie coś znalazłem. Na openstreetmaps zostały zaznaczone dwa krótkie fragmenty przyszłej S19, które są wspólnym przebiegiem wszystkich wariantów. Jeden jest koło Domaradza a drugi koło Iskrzyni.
 

·
Inżynier Beton
Joined
·
1,806 Posts
Przecież nikt nie będzie budował chyba tuneli w przekroju 2+1. Budowa drugiej nawy później będzie bez sensu. Byłoby wtedy 3+2.
 

·
Nadszedł czas Wolności
Joined
·
3,085 Posts
Na dobry początek piękna wizualizacja. Szkoda, że nie ma tego więcej.
Oprócz tej wizualizacji podanej przez Ciebie w jakiejś prezentacji rzeszowskiej GDDKiA była kiedyś jeszcze taka wizualizacja:

 

·
Registered
Joined
·
3,907 Posts

·
Registered
Joined
·
2,053 Posts
^^Dobrze że ktoś podejmuje temat! Teraz gazety powinny podjąć temat "ekspresówka w szczere pole" :lol: Trzeba dużo gadac i biadolić, jak Lublin z S17. Tylko w taki sposób można cos uzyskać!
 
1 - 20 of 4067 Posts
Top