SkyscraperCity banner

721 - 740 of 754 Posts

·
Registered
2,117 Posts
Kiedyś trafiłem na forum tego osiedla. Z tego co tam pisali mieszkańcy to niezłą ekwilibrystykę stosowali handlowcy od dewelopera, jak sprzedawano tam mieszkania :)

·
Registered
7,313 Posts
Informacja z BZP:

Ogłoszenie nr 500270768-N-2018 z dnia 13-11-2018 r.
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Warszawie: Projekt i budowa urządzeń ochrony środowiska - ekranów akustycznych oraz modyfikacja istniejących urządzeń zlokalizowanych w pasie drogi ekspresowej S2 stanowiącej Południową Obwodnicę Warszawy na odcinku od węzła „Lotnisko” do węzła „Puławska” (od km 466+684 do km 470+600) wraz z trasą NS (79) od węzła „Lotnisko” do węzła „Marynarska” oraz na odcinku od węzła „Konotopa” do węzła „Lotnisko” (od km 456+240 do km 466+684)

NAZWA WYKONAWCY, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA: Budownictwo Drogowe JARPOL S.A., Warszawa

Cena wybranej oferty/wartość umowy 2586690.00 PLN
www.uzp.gov.pl

·
Registered
688 Posts
Tydzień temu naprawiono nawierzchnię w tym miejscu.

Wyszło całkiem fajnie, prawie niewyczuwalnie podczas przejeżdżania po "łacie".

Może to nie do końca obwodnica, ale chodzi mi o S8 za węzłem Opacz w stronę Nadarzyna.

W czwartek w nocy był wypadek, w wyniku którego mieliśmy pożar samochodu.

Niestety została pamiątka, w postaci wytopionej nawierzchni na pograniczu środkowego i prawego pasa, pomiędzy WD-16 a KL-17.

Jestem ciekaw, czy i jakie będą dalsze działania :)

·
Homo Podlachiae
1,744 Posts
Nieznośny hałas dokuczający mieszkańcom, których domy sąsiadują z trasą S2 nareszcie przejdzie do historii. Po latach walki Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad rozpoczęła prace nad wyciszeniem okolicy. – Nareszcie! – mówią mieszkańcy.

(...)

Mieszkańcy nie mogą się doczekać, kiedy wreszcie będą mogli w ciszy i spokoju korzystać ze swoich ogródków, a nocą zostawiać uchylone okna. Do tej pory, przez jeżdżące przez całą dobę samochody, było to po prostu niemożliwe.

Jak podaje GDDKiA zakończenie prac, szacowanych na 2,6 mln złotych, ma nastąpić w sierpniu. Przewidziano m.in. podwyższenie istniejącego wału schodkowego w rejonie ul. Gawota oraz uzupełnienie wału w sąsiedztwie ul. Kujawiaka i ul. Kinetycznej.

(...)
Całość na haloursynow.pl: Mieszkańcy postawili na swoim. Po 7 latach walki rośnie ekran przy trasie S2

·
Registered
18 Posts
Informacja z BZP:

Ogłoszenie nr 500270768-N-2018 z dnia 13-11-2018 r.
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Warszawie: Projekt i budowa urządzeń ochrony środowiska - ekranów akustycznych oraz modyfikacja istniejących urządzeń zlokalizowanych w pasie drogi ekspresowej S2 stanowiącej Południową Obwodnicę Warszawy na odcinku od węzła „Lotnisko” do węzła „Puławska” (od km 466+684 do km 470+600) wraz z trasą NS (79) od węzła „Lotnisko” do węzła „Marynarska” oraz na odcinku od węzła „Konotopa” do węzła „Lotnisko” (od km 456+240 do km 466+684)

NAZWA WYKONAWCY, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA: Budownictwo Drogowe JARPOL S.A., Warszawa

Cena wybranej oferty/wartość umowy 2586690.00 PLN

www.uzp.gov.pl
Tam było 8 miesięcy od daty podpisania zamówienia w sumie od rozstrzygnięcia mija 10 miesięcy a nie widzę żeby oni cokolwiek robili?

·
Registered
697 Posts
Czy wiadomo czy ktoś z GDDKiA pochylił się nad problemem codziennych zatorów i kolizji na Alei Armii Krajowej oraz na Moście Grota Roweckiego? Czy to już po prostu tak ma być aż do zbudowania S17?

·
Registered
4,867 Posts
Napisz pytanie w trybie udzielenia informacji publicznej do Warszawskiej GDDKiA, może coś sensownego odpowiedzą.

·
Registered
20,066 Posts
Czy to najbardziej kolizyjna droga w Polsce? Coraz gorsze statystyki trasy S8

Z policyjnych statystyk za ubiegły rok wynika, że na warszawskim odcinku trasy S8, dochodzi średnio do ponad pięciu kolizji dziennie. Łącznie było ich o 715 więcej niż rok wcześniej. Ponad dwukrotnie wzrosła też liczba wypadków i rannych. Niestety było też więcej ofiar śmiertelnych.

Częste kolizje na warszawskim odcinku S8 nie dziwią już żadnego warszawskiego kierowcy. Mimo że droga jest szeroka jak pas startowy, w korkach trzeba stać niemal codziennie. To skutek kolizji, do których dochodzi tam bez względu na pory roku i dnia. Niestety na trasie dochodzi też do poważniejszych wypadków, a liczba zdarzeń z roku na rok rośnie.
Wzrost wypadków i kolizji na S8

Poprosiliśmy Wydział Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji o szczegółowe dane. Wynika z nich, że w ubiegłym roku na trasie S8 doszło do 44 wypadków. Ranne zostały 53 osoby, a trzy zginęły. Dwie z nich to drogowcy, w których wjechał rozpędzony tir. Do tragedii doszło w maju, pisaliśmy o niej na tvnwarszawa.pl. Na S8 w 2019 roku doszło też do 1895 kolizji.

Dla porównania: w 2018 roku na stołecznym odcinku trasy doszło do 19 wypadków, w których ranne zostały 22 osoby. Była jedna ofiara śmiertelna. Doszło też do 1180 kolizji.

Statystyki pokazują, że liczba wypadków na S8 podwoiła się (z 19 do 44), przełożyło się to na wzrost liczby rannych o 140 procent (z 22 do 53 osób). Dane pokazują też 60-procentowy wzrost liczby kolizji (z 1180 do 1895).

W przypadku kolizji, to jedynie te odnotowane przez policję. Mogło być ich jednak więcej, ponieważ zdarza się, że kierowcy dogadują się między sobą i pozostają przy spisaniu oświadczenia, nie wzywając służb.

Przyczyny

Zapytaliśmy policjantów, jakie są najczęstsze okoliczności tych kolizji i wypadków. - W 2018 roku na tej trasie na pierwszym miejscu było przekroczenie dopuszczalnej prędkości, na drugim zmiana pasa ruchu, a na trzecim nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu - przekazała Anna Sosnowska z Wydziału Ruchu Drogowego stołecznej komendy policji.

W 2019 roku "podium" wyglądało już nieco inaczej. - Na pierwszym miejscu była zmiana pasa ruchu, na drugim - prędkość, a na trzecim - niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami - wyjaśniła Sosnowska.

Ale policja nie ma prostej odpowiedzi, dlaczego liczba zdarzeń rośnie tak drastycznie. - Trzeba też wziąć pod uwagę, że Warszawa jest dużą aglomeracją i populacji przybywa - zauważyła policjantka. I zapewniła, że policja ma świadomość problemu. - Prowadzimy działania prewencyjne na S8, wysyłamy załogi na miejsce. Powstała też specjalna grupa SPEED, która koncentruje się na kierowcach, którzy przekraczają prędkość - przypomniała.
https://tvn24.pl/tvnwarszawa/ulice/warszawa-s8-bardzo-duzy-wzrost-wypadkow-i-kolizji-w-2019-4298018

Wprowadzić OPP i nagle by statystyki poprawiły się. Lepsze to niż "pospolite ruszenie" akcji speed.

·
Registered
310 Posts
Według mnie oprócz odcinkowego pomiaru prędkości to bezwzględnie na całym ringu powinno być maksymalnie 90km/h z tablicami żeby w razie czego obniżyć ten limit przy gorszych warunkach lub w razie korków. I nagle okaże się że można spokojnie przejechać całą Warszawę. Oczywiście dalej będą oburzeni, "bo czemu ja mam jechać tak wolno po *TAKIEJ* drodze"? Ale tak naprawdę to większość dróg w takich aglomeracjach przez miasta ma takowe ograniczenia, tyle że u nas mało kto się nimi przejmuje, a potem jest tego efekt.

·
Registered
15,176 Posts
Piszesz o "całym ringu". Nie po to zostały wywalone grube miliardy PLN na budowę drogi w takim standardzie (mam na myśli zwłaszcza S2), żeby teraz na siłę ograniczać prędkość. To by była skrajna niegospodarność.
Trzeba było od razu wybudować drogę z myślą o prędkości 90 km/h, wtedy na pewno byłaby ona znacznie tańsza.

·
Ciekawy świata
Ciekawy świata
283 Posts
Według mnie oprócz odcinkowego pomiaru prędkości to bezwzględnie na całym ringu powinno być maksymalnie 90km/h z tablicami żeby w razie czego obniżyć ten limit przy gorszych warunkach lub w razie korków. I nagle okaże się że można spokojnie przejechać całą Warszawę. Oczywiście dalej będą oburzeni, "bo czemu ja mam jechać tak wolno po *TAKIEJ* drodze"? Ale tak naprawdę to większość dróg w takich aglomeracjach przez miasta ma takowe ograniczenia, tyle że u nas mało kto się nimi przejmuje, a potem jest tego efekt.
90 km/h przez cały czas to chyba przesada. Najlepiej wprowadzić dynamiczny system dostosowywania prędkości dopuszczalnej. Przy małym ruchu 120 km/h, ruch rośnie, przekraczając kolejne poziomy, to limit stopniowo co 10 km/h obniżamy powiedzmy do 80 km/h w skrajnym przypadku. Przy dużym ruchu równy ruch pojazdów ze stałą, niższą prędkością zapewnia większą przepustowość niż szarpany ruch 120 km/h, hamowanie gwałtowne do 60-80 km/ h, potem znów 120 km/h i tak w kółko. :) Oczywiście odcinkowy pomiar prędkości na całej obwodnicy Warszawy wtedy też jest niezbędny.

·
Registered
310 Posts
Piszesz o "całym ringu". Nie po to zostały wywalone grube miliardy PLN na budowę drogi w takim standardzie (mam na myśli zwłaszcza S2), żeby teraz na siłę ograniczać prędkość. To by była skrajna niegospodarność.
Trzeba było od razu wybudować drogę z myślą o prędkości 90 km/h, wtedy na pewno byłaby ona znacznie tańsza.
Pokaż mi podobną drogę w podobnym dużym mieście w Europie gdzie można tyle pędzić? To że ktoś tam w ogóle przewidywał większe prędkości to była głupota jak tam jest niemal węzeł na węźle i ogromny ruch. Wybierasz albo jedzie się szybciej albo bezpieczniej, przy takim ruchu i ilości węzłów. Prędkość miarodajna nie musi dokładnie odpowiadać prędkości projektowej. A prędkość projektowa założę się że i tak nie jest maksymalna dla drogi ekspresowej na terenie Warszawy. Zresztą drogi nie były projektowane pod 140km/h czy 120km/h. Czy to też ciebie oburza?

·
Registered
310 Posts
90 km/h przez cały czas to chyba przesada. Najlepiej wprowadzić dynamiczny system dostosowywania prędkości dopuszczalnej. Przy małym ruchu 120 km/h, ruch rośnie, przekraczając kolejne poziomy, to limit stopniowo co 10 km/h obniżamy powiedzmy do 80 km/h w skrajnym przypadku. Przy dużym ruchu równy ruch pojazdów ze stałą, niższą prędkością zapewnia większą przepustowość niż szarpany ruch 120 km/h, hamowanie gwałtowne do 60-80 km/ h, potem znów 120 km/h i tak w kółko.
Oczywiście odcinkowy pomiar prędkości na całej obwodnicy Warszawy wtedy też jest niezbędny.
Możliwe, że na przykład od 19 do 6 można by szybciej jechać, tak jak w Holandii działa ograniczenie do 100km/h na autostradach (ci to dopiero niegospodarni ;p).

·
Registered
15,176 Posts
Pokaż mi podobną drogę w podobnym dużym mieście w Europie gdzie można tyle pędzić?
https://www.google.pl/maps/@45.1093179,7.6120077,3a,15y,59.06h,87.62t/data=!3m6!1e1!3m4!1sJq7d08JT1PF31J6ldjHC8g!2e0!7i13312!8i6656

To że ktoś tam w ogóle przewidywał większe prędkości to była głupota jak tam jest niemal węzeł na węźle i ogromny ruch.
Co do żoliborskiego odcinka to się zgodzę. Ale Ty na podstawie tego jednego fragmentu ekstrapolujesz na całą obwodnicę Warszawy. Co jest bzdurą.
Na przykład S2. Na odcinku 12 km między A2 a S79 masz całe trzy węzły. No rzeczywiście węzeł na węźle.

Zresztą drogi nie były projektowane pod 140km/h czy 120km/h. Czy to też ciebie oburza?
Skoro obecnie jest na nich dopuszczona prędkość 120 km/h, to znaczy że były z myślą o tej prędkości projektowane.

·
Registered
310 Posts
Pokaż mi podobną drogę w podobnym dużym mieście w Europie gdzie można tyle pędzić?
https://www.google.pl/maps/@45.1093179,7.6120077,3a,15y,59.06h,87.62t/data=!3m6!1e1!3m4!1sJq7d08JT1PF31J6ldjHC8g!2e0!7i13312!8i6656

To że ktoś tam w ogóle przewidywał większe prędkości to była głupota jak tam jest niemal węzeł na węźle i ogromny ruch.
Co do żoliborskiego odcinka to się zgodzę. Ale Ty na podstawie tego jednego fragmentu ekstrapolujesz na całą obwodnicę Warszawy. Co jest bzdurą.
Na przykład S2. Na odcinku 12 km między A2 a S79 masz całe trzy węzły. No rzeczywiście węzeł na węźle.

Zresztą drogi nie były projektowane pod 140km/h czy 120km/h. Czy to też ciebie oburza?
Skoro obecnie jest na nich dopuszczona prędkość 120 km/h, to znaczy że były z myślą o tej prędkości projektowane.
A ten przykład to fajny akurat, bo tam dosyć często (znaczy kilka razy w życiu) jeździłem i jakoś nie pomyślałem o tym. Dobre. Ale taki Wiedeń, (na tej samej trasie w Alpy moja ulubiona droga) ma już 80 non stop! 😛 Ogólnie to masz trochę racji, szczególnie jeśli chodzi S2. Przyznaję, ale jeżeli jedyną na przykład S8 alternatywą jest rozbudowa no raczej należy pomyśleć nad tym co pisałem. Co oczywiste jest limity prędkości nie rozwiążą problemów, szczególnie S8 i rozbudowa będzie konieczna, ale uspokojenie ruchu na pewno da dużo korzyści. A to ledwie koło 30 km ma S8 ma gdzieś do Marek od Opaczy.

·
Nalanolinowana lina
2,767 Posts
Na poprawienie S8 na odcinku żoliborskim pomysłów jest sporo.

Osobiście najbardziej podoba mi się taki zestaw działań (w kolejności priorytetów):
1. Zwężenie pasów na tyle, żeby zmieścić jeden dodatkowy (np. 3x2,5 + 3,0)
w ten sposób zwiększamy o 1/3 przepustowość
węższe pasy z automatu sprawiają, że kierowcy czują się mniej bezpiecznie i sami z siebie jadą wolniej​
2. Lepsze, jaśniejsze, wcześniejsze i odpowiednio powtórzone oznakowanie kierunków na węzłach (zwłaszcza dot. szklarni przed mostem), w celu zmniejszenia liczby manewrów na ostatnią chwilę (tych nie wynikających z cwaniactwa, ale z prawdziwego zagubienia)
3. Aktywne/zmienne ograniczenie prędkości + fotoradar

Oczywiście co najmniej punkty 1 i 2 wymagają odstępstwa od obecnych przepisów a tym samym jaj (oraz mózgów) osób decyzyjnych...

721 - 740 of 754 Posts