Skyscraper City Forum banner
Status
Not open for further replies.
1 - 18 of 21 Posts

·
Follow Your Dreams
Joined
·
646 Posts
^^^^^^Podoba mi się długość tych jezdni odprowadzających - w Polsce to by było 50 - 100 m: czyli przy większym ruchu i czerwonym na skrzyżowaniu = korek na obwodnicy.
 
  • Like
Reactions: krzysiek299

·
Follow Your Dreams
Joined
·
646 Posts
Różnica taka, że nie można zawracać
Dlaczego nie? Jesli faza zielona jedzie, a czerwona stoi jest to moim zdaniem jak najbardziej możliwe:) Gdyby jezdnie odprowadzające ze skrzyżowania mialy conajmniej 2, oddzielone od siebie pasy ruchu teoretycznie mogłoby się to nawet odbywać bezkolizyjnie (bezkolizyjny byłby nawet możliwy skręt w prawo).... Zakładam oczywiście, że na tym 'teoretycznym' skrzyżowaniu nie ma pieszych.
 

·
Follow Your Dreams
Joined
·
646 Posts
to w pierwszym etapie powstanie tylko skrzyżowanie trójwolotowe z wyspą centralną i z sygnalizacją świetlną.
w drugim etapie powstanie estakada nad rondem w ciągu POW.
w trzecim etapie ZDM dobuduje tunel.
Jak zwykle w Polsce wszystko od d.. strony: od tunelu w ciągu ul. Puławskiej budowę tego węzła sie powinno zaczynać. Wtedy po jego ukończeniu ruch z i do centrum przebiegałby w miarę płynnie, a dalsze etapy można by już kontynuować na powierzchni bez większego uprzykrzania życia kierowcom. Ale znając z autopsji (Poleczki) koordynację działań między GDDKiA i ZDM, raczej byłyby z tego nici...
 

·
Follow Your Dreams
Joined
·
646 Posts
....jakieś mikro-skrzyżowanie bez komunikacyjnego znaczenia (tak jak to się stało przy Mysikrólika)....
To skrzyżowanie powoli nabiera komunikacyjnego znaczenia, zwłaszcza w porannym szczycie: zamiast stać na Płaskowickiej kilka zmian świateł do skrętu w lewo w Puławską, niektórzy wyjeżdżaja przez lokalne uliczki i Mysikrólika. Czasem sam tak robie: z reguły na Puławskiej/Mysikrólika nie stoi się wcale albo ledwie jedną zmianę:)
 

·
Follow Your Dreams
Joined
·
646 Posts
Nie kolejny lewoskręt zakorkował puławską, supermen czyta forum i "usprawnia" nam puławską. DZIĘKUJĘMY!!!! Deb..wi.
To do mnie?
Żeby było jasne: pisałem z ironią.
 

·
Follow Your Dreams
Joined
·
646 Posts
Może za mądry nie jest, wszystko rozbija się o problem skali ten ruch stricte tranzytowy wjeżdżający od zachodu i opuszczający aglomeracje to ok 10% ruchu.
Ja powiem tak, przejedźcie się dk50 - tam odbywa się ruch tranzytowy.
A jak ma się te wyliczone 10% do rzeczywistego tranzytu odbywającego się tzw. duża obwodnicą W-wy (czyli DK50)? Czy te 10% to ruch, ktory TERAZ jedzie przez stolicę?
Pytania (pierwsze może troche na wyrost):
-czy przewidywane jest objęcie POW identyfikatorem C 16 (lub podobną akcją ograniczającą ruch pojazdów ciężarowych)?
- ile będzie wynosił procent tranzytu po zbudowaniu POW i przełączeniu na nią części ruchu ciężkiego z DK 50?
 

·
Follow Your Dreams
Joined
·
646 Posts
^^^^ Otóż to. Jeśli GDDKiA zależy na szybkim rozpoczęciu inwestycji, a nie bujaniu się po sądach powinna zadbać o to, żeby w dokumentacji nie było żadnej dziury i żeby nie było się do czego przyczepić.
Nie wiem dokładnie co przewidywało ustalenie, ale pomysł odprowadzania nadmiaru wody (zwłaszcza nieoczyszczonej) z POW via rowy melioracyjne wprost do Potoku Służewieckiego rzeczywiście nie jest najlepszy...
 

·
Follow Your Dreams
Joined
·
646 Posts
W ramach przerywnika kilka nocnych fotek maszyny (nie wiem niestety jak fachowo się nazywa) służacej do pobierania próbek gruntu (chyba :)). Dwa takie 'świdry' grasują w okolicy ul. Płaskowiskiej / Stryjeńskich w pasie przyszłego tunelu S-2. Towarzyszy im przyczepa kempingowa. Trzeci stacjonuje na nieodległym parkingu strzeżonym przy ul. Braci Wagów.


 

·
Follow Your Dreams
Joined
·
646 Posts

·
Follow Your Dreams
Joined
·
646 Posts
^^^^Uroki terenu zurbanizowanego: konieczność budowy estakad, wykopów, ekranów, tuneli, przekładania sporej ilości instalacji plus budowa jednego mostu i rozbudowa drugiego. Ponadto ring Warszawy to będzie trasa o trzech - czterech pasach ruchu, a nie - jak to ma miejsce poza miastem, gdzie są z reguły dwa pasy.
Zwroć też uwagę na to, że na ringach węzły są zazwyczaj rozmieszczone częściej niż na pozamiejskich odcinkach autostrad i dróg ekspresowych, co podnosi koszt dość znacząco.
 

·
Follow Your Dreams
Joined
·
646 Posts
A ja się zastanawiam jak musi wyglądac dom (budynek) wyceniony przez rzeczoznawcę w 2007 (w okresie budowlanej hossy dodajmy) na ledwie 15 tysięcy?
Za tyle pieniędzy można było wtedy kupić na Ursynowie ok. 2 -3 m2 mieszkania.
 

·
Follow Your Dreams
Joined
·
646 Posts
Od 2:10 jest A-2 od wiaduktu z DW720 do Kotowic (widoczny MOP).
Post w zasadzie można skopiować do wątku o A-2.
 

·
Follow Your Dreams
Joined
·
646 Posts
Chyba latał wtedy jak Wrona samolot zepsuł. Normalnie w tych rejonach nie polatasz.
Nie do końca. Mógł oczekiwać na cięcie pasa nad Służewcem, i jak już dostał zezwolenie to poleciał tak troszku 'dookoła' żeby obfocić.
 

·
Follow Your Dreams
Joined
·
646 Posts
Swoją drogą to metro zaprojektowano bez kieszeni/bunkrów ewakuacyjnych/tunelu ewakuacyjnego (jak w tunelu LaManche), czyli jak sie pociąg zapali i nie dojedzie na peron, to tylko Ci, którzy zdążą wiać "pod wiatr" mają szansę ucicec - oby tych błędów nie popełniono na S-2.
Bywa, że nawet przy pożarach, które nie wydają się wielkie, ciąg powietrza jest na tyle silny, że uciekanie 'pod wiatr' jest mocno utrudnione lub wręcz niemożliwe.
 

·
Follow Your Dreams
Joined
·
646 Posts
Dziś (sobota) ok. godziny 20:00 trwały w tym miejscu prace polegające na frezowaniu nawierzchni.
Sprzęt jaki zaobserwowałem to dwie frezarki (tak to się chyba nazywa) i cztery wanny.
 

·
Follow Your Dreams
Joined
·
646 Posts
Z dołu strony:
"Currently Active Users Viewing This Thread: 306 (55 members and 251 guests)"
:)
 
  • Like
Reactions: kozaist and fieldy

·
Follow Your Dreams
Joined
·
646 Posts
Swoją drogą i tak mamy szczęście że na ciągach głównych na razie brak jest ograniczeń do 80-100 km/h, jak ma to miejsce na autostradach w okolicach dużych miast na zachodzie (hałas)...
Na zachodzie stosowane są znaki zmiennej treści warunkujac dozwoloną prędkość do panujących warunków pogodowych, pory dnia, natężenia ruchu itp. Do tego dochodzi sygnalizacja wyłączająca poszczególne pasy ruchu przed węzłami, żeby umożliwić w miarę bezproblemowe włączenie sie do ruchu wjeżdżającym na danym węźle. To sa rozwiązania do zastosowania na masowa skale i w Polsce.
 
  • Like
Reactions: macrumin
1 - 18 of 21 Posts
Status
Not open for further replies.
Top