SkyscraperCity Forum banner
Status
Not open for further replies.
21001 - 21020 of 54315 Posts

·
autostradożerca
6,298 Posts
^^ To niestety nie jest oznakowanie zmiennej treści, tylko tablice świetlne - mają na stałe ustawione znaki drogowe, można tylko sterować tym czy są podświetlone (widoczne), czy nie. Na tych tablicach można wyświetlać wyłącznie znaki związane z kontrolą samochodów ciężarowych w zatoczce.

·
autoBAHNED
4,026 Posts
^^ mówisz tyko o tych "pionowych" tablicach, czy także o tych klasycznych kwadratowych na bramownicy ( 0:09 filmu )?

·
autostradożerca
6,298 Posts
^^ Jednym i drugim. Najpierw są dwie pionowe tablice po dwóch stronach jezdni, na nich można włączyć taki zestaw:

Potem jest bramownica, na której nad dwoma lewymi pasami ruchu można włączyć taki układ:

A potem jeszcze dwa pionowe z prawej strony, na pierwszym ograniczenie do 30 dla ciężarowych, na drugim nakaz skrętu w prawo dla ciężarowych. Przed samą zatoczką powinna być ostatnia tablica świetlna z ograniczeniem do 10km/h i znak "kontrola drogowa", ale na filmie jej nie widać - albo zasłania ją ciężarówka, albo jej tam jeszcze nie ma,

·
Registered
138 Posts
^^ To niestety nie jest oznakowanie zmiennej treści, tylko tablice świetlne - mają na stałe ustawione znaki drogowe, można tylko sterować tym czy są podświetlone (widoczne), czy nie. Na tych tablicach można wyświetlać wyłącznie znaki związane z kontrolą samochodów ciężarowych w zatoczce.
Czy jesli zepsuje sie TIR i zjedzie na pas awaryjny, to zmiesci sie pod takim doczepionym znakiem? Niestety wyglada to wszystko jak na prowizorke doczepiona w ostatniej chwili.

·
Registered
3,081 Posts
w zeszłym tygodniu popełniłem nagranie i zmotywowałeś mnie do jego wrzucenia na YT.

Jak śpiewał niegdyś słodki duet especially for you

Dzieki za film :) i koledze toonczyk za sprecyzowanie ;)

(...)Przed samą zatoczką powinna być ostatnia tablica świetlna z ograniczeniem do 10km/h i znak "kontrola drogowa", ale na filmie jej nie widać - albo zasłania ją ciężarówka, albo jej tam jeszcze nie ma,
Jest tam już zamontowana taka tablica :) widać ja w 0:21 na powyższym filmie ;)

·
Registered
415 Posts
W serwisie terraserver.com znalazłem całkiem świeże zdjęcia satelitarne Warszawy. Zdjęcia zostały zrobione 6 sierpnia 2013, czyli kilka dni po otwarciu S2 Konotopa-Krakowska. Zaletą zdjęć jest ich wysoka jakość (piszą coś o rozdzielczości 0,5m), wady to konieczność oglądania w małym okienku, logo firmy na środku i wolne przesuwanie obrazu. Być może Google kupi te zdjęcia i wrzuci do Google Earth- wtedy oglądanie bedzie łatwiejsze.

Kilka screenów:

Węzeł Konotopa

Wiadukty nad torami i Warszawską.

Wiadukty nad torami do Katowic i Bodycha.

Węzeł Al. Jerozolimskie

Wiadukt nad torami WKD

Nowozachodnia

Węzeł Opacz

Wiadukt Rebusowa i przewiązki jezdnie główne<->jezdnie zbiorcze

Węzeł Al. Krakowska

Koniec asfaltu i Canale Grande

cdn...

·
Someplace Else
1,745 Posts
Kilka dzisiejszych fotek z S2.

Ostatnia tablica świetlna przed punktem kontrolnym zaraz za Warszawską (wcześniejszych niestety nie zdążyłem sfotografować).

Na bramownicy tuż przed JZR pojawiła się informacja o zjeździe w kierunku al. Krakowskiej. Jak ostatnio tędy jechałem to chyba jeszcze tej informacji nie było.

Tuż przed al. Jerozolimskimi czeka jeszcze zaklejony znak ograniczenia do 90.

Ale tuż za wylotem łącznicy AJ-S2 i tak będzie ograniczenie do 70.

Jezdnia POW w przeciwnym kierunku tuż za wylotem łącznicy N-W węzła Opacz - tutaj ograniczenie do 90 jest już aktywne.

Ale na wysokości początku estakady S2-AJ pozostało ograniczenie do 70 :eek:hno:

A na trzech ostatnich zdjęciach możecie zobaczyć komplet tablic świetlnych przed punktem kontrolnym.

Dziękuję za uwagę.

·
Tak&#380;e tego...
RERE KUMKUM BĘC
1,951 Posts
Ale tuż za wylotem łącznicy AJ-S2 i tak będzie ograniczenie do 70.

Nieprawda, znak 90 jest, tylko przekręcony o 90 stopni kawałeczek dalej, pewnie go odkręcą razem z odklejeniem poprzedniego znaku

·
Registered
4 Posts
Prośba
Czy ktoś może mi wrzucic organizację ruchu węzła Aleje Jerozolimskie
tylko taką całą łącznie z ulicami dojazdowymi i okolicznymi po budowie.
Miło by było gdyby była wszystkie czyli cała historia od początku budowy Powki w tym rejonie

·
Registered
8 Posts
Ciągle sobie obiecuję, że zweryfikuje czy mi się to tylko przyśniło, ale jakoś ostatnio nie mam okazji...

Czy ktoś jadąc S2 od al. Krakowskiej w kierunku Konotopy mógłby zwrócić uwagę na tablice nad bramownicami przed węzłem w Opaczy (oczywiście na JZR). Wydaje mi się, że na pierwszej z nich jest "Lotnisko Chopina" i jeszcze coś równie abstrakcyjnego ("śniło" mi się to już kilka dni temu więc mi wyleciało, ale może to był Ursynów?). Na powtórzonej tablicy już był Ursus i coś tam jeszcze (czyli jak trzeba).
Nie wiem czy ktoś już o tym pisał i kiedy się to zmieniło. Nie ma już na pierwszej bramownicy przed węzłem w Opaczy kierunku na "Lotnisko Chopina". Jest już to samo co na następnej czyli Ursus i Centrum.

·
Moderator
19,285 Posts
Nie wiem czy ktoś już o tym pisał i kiedy się to zmieniło. Nie ma już na pierwszej bramownicy przed węzłem w Opaczy kierunku na "Lotnisko Chopina". Jest już to samo co na następnej czyli Ursus i Centrum.
Czyli GDDKiA czyta zgłoszenia przez formularz :)
A gdzieś tam w tej okolicy było jeszcze [S7] [E67] - czy zmienili na [S7] [E77]?

21001 - 21020 of 54315 Posts
Status
Not open for further replies.