Skyscraper City Forum banner
Status
Not open for further replies.
52761 - 52780 of 54370 Posts

·
Rah'ma'dul
13,911 Posts
Halo Ursynów wydaje się medium przekazującym najwięcej informacji - i jest za darmo!

- W środę wykonawca wysłał zawiadomienie o zakończeniu budowy. - poinformowała nas w ubiegłym tygodniu st. str. inż. Katarzyna Urbanowska, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie.
Newsu o oficjalnym zakończeniu budowy na forum nie widziałem.

Dzisiaj rozpoczęły się nasze odbiory systemu wentylacji przeciwpożarowej w tunelu POW. - powiedział bryg. Karol Kierzkowski z Państwowej Straży Pożarnej.
Jeśli tym razem opinia będzie pozytywna, drogowcy będą mogli wysłać dokumentację tunelu POW do Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego. Instytucja ta będzie mogła wydać zezwolenie na użytkowanie. Na samym końcu podobną decyzję podejmuje wojewoda.
To dla przypomnienia ścieżki odbiorów, jakby ktoś zapomniał.

·
Registered
56 Posts
W temacie budowy świateł na Gandhi (i zapewne przebudowy skrzyżowania Rosoła x Gandhi):

Zarząd Dróg Miejskich zapowiadał, że pełne światła powstaną na Gandhi jeszcze w tym roku. Sfinansować je ma Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

- Porozumienie z GDDKiA zakłada, że zmiany zaprojektuje ZDM, natomiast Dyrekcja je zbuduje, bo Gandhi ma być trasą alternatywną dla tunelu POW – mówił nam Jakub Dybalski, rzecznik miejskich drogowców. Węzeł POW Ursynów-Zachód łączy się wprost z ul. Gandhi. To spowoduje wzmożony ruch na tej ulicy, a tym samym zwiększy ryzyko wypadków.

Ale mamy już listopad, a zapowiadanych świateł jak nie było, tak nie ma. Ich instalacja została przesunięta przez GDDKiA i ZDM na przyszły rok.

·
Rah'ma'dul
13,911 Posts
W temacie przebudowy skrzyżowania Rosoła x Gandhi:
Ich instalacja została przesunięta przez GDDKiA i ZDM na przyszły rok.
To jest bardzo ciekawe, bo ZDM i GDDKiA wspólnie coś ustaliły. Teraz opcje są dwie:
1. Otworzą tunel bez węzłów ursynowskich, ich otwarcie poczeka do przebudowy skrzyżowania.
2. Otworzą tunel z węzłami ursynowskimi, przebudowa skrzyżowania nie ma wpływu na otwarcie inwestycji.
Dotąd była pewna opcja 1. z uwagi na bitwę Gdaki z Miastem. Teraz czytamy o tym, że się jakoś porozumieli.
Bardzo jestem ciekaw szczegółów, ktoś coś o tym wie? Ja tej wiedzy nie mam.

·
Registered
11 Posts
To jest bardzo ciekawe, bo ZDM i GDDKiA wspólnie coś ustaliły. Teraz opcje są dwie:
1. Otworzą tunel bez węzłów ursynowskich, ich otwarcie poczeka do przebudowy skrzyżowania.
2. Otworzą tunel z węzłami ursynowskimi, przebudowa skrzyżowania nie ma wpływu na otwarcie inwestycji.
Dotąd była pewna opcja 1. z uwagi na bitwę Gdaki z Miastem. Teraz czytamy o tym, że się jakoś porozumieli.
Bardzo jestem ciekaw szczegółów, ktoś coś o tym wie? Ja tej wiedzy nie mam.
obstawiam pkt 1 jest zatwierdzony projekt,
na punkt 2 nie ma szans w tym roku, za mało czasu na zmianę i zatwierdzenie zamiennego PSOR na miasto

·
Registered
58 Posts
Zawsze może coś innego ;-)
Zdaje się, że przy poprzedniej kontroli zapowiadali, że nie będą sprawdzać wszystkiego, tylko to, co nie zadziałało. A to zwiększa szanse, że nic innego się nie wykrzaczy.

Ale mamy już listopad, a zapowiadanych świateł jak nie było, tak nie ma. Ich instalacja została przesunięta przez GDDKiA i ZDM na przyszły rok.
Obym nie był czarnowidzem, ale doświadczenie uczy, że optyka decydentów zmienia się dopiero po jakimś nieszczęściu. A przecież samo otwarcie węzłów i tak sprawi, że ruch na Gandhi poważnie wzrośnie. Tu nie trzeba objazdu zamkniętego tunelu. Wystarczą mieszkańcy Ursynowa dojeżdżający do/z obwodnicy. To jest proszenie się o tragedię. Jak w przypadku al. KEN przy Telekiego i przy Artystów. I w paru innych miejscach.

·
Registered
3,990 Posts
To jest bardzo ciekawe, bo ZDM i GDDKiA wspólnie coś ustaliły
Opcja 4 - czyli dziennikarz coś przekręcił. Odkąd projekt sygnalizacji został przekazany do GDDKiA, to po ich stronie jest termin realizacji.

·
Homo Podlachiae
3,363 Posts
Moje źródło (też GDDKiA) twierdzi, że jest już pozytywna opinia strażaków i poszedł wniosek do WINBu. Otwarcie pomiędzy 06/12, a 24/12.
Gdyby tak było, to sądzę, że inwestor nie omieszkałby się pochwalić.

52761 - 52780 of 54370 Posts
Status
Not open for further replies.