SkyscraperCity Forum banner
Status
Not open for further replies.
53881 - 53900 of 54315 Posts

·
Registered
2,508 Posts
Pojechałem i ja testowo i cieszę się, że nie będę tunelem jeździł. Pewnie wyjdę na malkonententa, ale nawierzchnia w tunelu to jakaś porażka. Autem buja, podskakuje i cały czar pryska w mig. Poza tunelem równiutko jak po stole. Nie wiem z czego wynika ta nierówność w tunelu. Widać na filmie jak maska auta mi skacze góra-dół, na żywo jest gorzej, bo kamera nieco amortyzuje nagranie. Moje pierwsze chwilowe wrażenie było, że mam przebite lub mocno nienapompowane opony. Niestety tak jest na całej długości tunelu.
Jakość nawierzchni w tunelu wynika prawdopodobnie z tego, że przy jej wykonywaniu, ze względu na brak miejsca, został uproszczony zestaw maszyn układających beton. Dodatkowo nawierzchnia była wykonywana na raty. Na filmie z etapu robienia nawierzchni były widoczne nie dotarte fragmenty, które podobno i tak miały być obcięte przed układaniem drugiej części. To wszystko złożyło się na efekt końcowy.

·
Registered
372 Posts
Jeszcze taki bonus na koniec dnia z SSC

View attachment 2528017

Z pewnością długo na to czekaliście. Ja wiem, że ja czekałem. Dzięki @Kemo
Teraz jeszcze niech reszta ringu się zazieleni i abyśmy tego doczekali jeszcze w tej dekadzie!
Dokładnie na ten moment czekałem! :) Dziękuję wszystkim którzy współtworzyli ten wątek, robili zdjęcia i komentowali, 2700 stron zleciało nie wiadomo kiedy :) Szkoda żegnać wspaniałą społeczność która się wokół POW wytworzyła, mam nadzieję, że zobaczymy się jeszcze zwłaszcza przy budowie S7 Kiełpin-Warszawa (bo mam nadzieję, że S7 na południe i budowany fragment S17 bez większych problemów zostaną już dociągnięte do przejezdności w ciągu 10 miesięcy) a kto wie? Może i WOW opuści w końcu pech? :) Dzięki Wam wszystkim raz jeszcze!

·
Heavy Road User
68 Posts
Skąd ta informacja ze z zakazu na S2 zwalnia C-16 ?
Nie zwalnia. Można to było wywnioskować na podstawie niezbyt szczęśliwie wykadrowanych zdjęć GDDKiA, ilustrujących oddanie tunelu do użytku.
Wyjaśniłem to parę postów wyżej.
EDIT: znów nie jestem pewien powyższych swoich słów... Chyba już zbyt wiele informacji przetworzyłem ;)

W oficjalnym komunikacie na stronie GDDKiA jest napisane:
Na oddanym do ruchu odcinku obowiązuje ograniczenie tonażowe dla pojazdów ciężarowych powyżej 16 ton. Zakaz poruszania się samochodów powyżej 16 ton obowiązuje w godzinach szczytu komunikacyjnego, czyli 7.00 - 10.00 i 16.00 - 20.00 z wyłączeniem pojazdów z identyfikatorem C-16.

·
Registered
1,716 Posts
Wiele aut zawracało na rondzie i widać, że jak ja testowali nową trasę.
Och ile starych znajomych i tu w wątku i w tunelu pewnie też. O 22 na łącznicy Puławska-tunel auto za autem. Pewnie sami swoi ruszyli testować ;-)
[Wróciły wspomnienia z otwierania kolejnych fragmentów S2 a potem TSW... :) ]

·
Registered
77 Posts
Cześć,

pozwólcie proszę, że się podzielę swoimi szybkimi zdjęciami robionymi pod wpływem radości z otwarcia! Niniejszym postem chciałbym podziękować Wszystkim zaangażowanym w to forum, ten wątek. Dziękuje za zdjęcia, schematy, relacje, merytoryczne dyskusje, tłumaczenia.

Nie jestem w stanie zliczyć liczby danych "lajków, czy innych emotek" - klikałem jak oszalały. To była wspaniała przygoda! Cieszę się ze miałem okazje czekać razem z Wami na ten dzień!

Jeszcze raz dziękuję i życzę szerokości

·
Banned
449 Posts
Myślę że ruch na węzłach Wilanów i Puławska się unormuje w najbliższych tygodniach, dzisiaj pobieżna obserwacja sugeruje że wiele samochodów zawracało w tych miejscach aby po przejechanie tunelu w jednym kierunku podziwiać dalej druga nitkę. Może też trzeba odkurzyć sprawę tunelu wzdłuż Puławskiej, szkoda aby wydane pieniądze tak lekkomyślnie marnować. Tunel jest rewelacyjny, jazda to sama przyjemność i duma rozpiera :D . Liczę na wielki rozwój całej południowo-wschodniej Warszawy i okolic, domy, mieszkania, może biurowce, nowe inwestycje jak magazyny i wszelkiego rodzaju mniejsze i większe biznesy.

·
Registered
7 Posts
Jechałem dzisiaj tunelem po godz. 19. Wrażenia z samego przejazdu super, ruch dość sporawy. Nurtuje mnie tylko jedno pytanie - czy tylko ja mam takie wrażenie, że jadąc czułem jakby mi "rwało" samochód? Coś czuję, że ta nawierzchnia to jakiś bubel, albo nierówno położony asfalt...

·
Registered
411 Posts
Wspomniany "smog" wydobywający się z tunelu na południowej nitce na Wilanowie to najprawdopodobniej... woda.
Powietrze w tunelu jest cieplejsze i może "rozpuścić" się w nim więcej wody. Po wypchnięciu go przez pojazdy schładza się do temperatury zewnętrznej i zachodzi kondensacja wilgoci, widoczna jako mgiełka.
Zjawisku temu sprzyja pozostały po budowie kurz będący jądrami kondensacji (wszystkiego i tak się nie wyszczotkuje) oraz aktualnie ujemna temperatura.
Zimą pod skarpą jest zazwyczaj chłodniej. Sam mieszkam na górnej krawędzi Skarpy Warszawskiej i w jesienne poranki muszę skrobać szyby, a samochody stojące 200m dalej są bez szronu.

·
Registered
510 Posts
Na razie jechałem tylko fragmentem Branickiego od Rosoła do Sarmackiej. Kilka uwag w kwestii ruchu na górze skarpy. Wydaje się, że dość znacznie wzrósł ruch na Płaskowickiej (przynajmniej w części Rosoła-KEN) i na samym KEN-ie. Wydaje się, że pozostaje to w związku z przytkaniem Rosoła. Część kierowców na pewno przerzuci/ła się na korytarz KEN i jadąc od południa będzie rozjeżdżać się dopiero w Gandhi. Na ile Gandhi rzeczywiście stanie się rozprowadzaczem dojazdu w kierunku Dolinki oraz węzła Ursynów-Zachód z Natolina czas pokaże. Płaskowickiej już przytyka się na skrzyżowaniu z Lanciego (Lanciego zresztą tym bardziej się przytyka, bo za dużo chce skręcić w lewo Lanciego->Płaskowickiej). Na ile jest to pokłosie jazdy Lanciego zamiast Rosoła trudno jeszcze powiedzieć. Procedowanie z rondem wysoce wskazane. Co do odcinka wilanowskiego. O dziwo bezproblemowo działa lewoskręt z Branickiego w Al. RP na północ, natomiast jedynie jeden pas na wprost w kierunku Sarmackiej, to chyba ciut za mało. Ciekawe jest przytykanie się Klimczaka już za Kieślowskiego (jadąc w kierunku wyciskarki), myślę że tutaj może nastąpić przekierowanie jednak na jazdę Branickiego w kierunku Ursynowa (pytanie czy pseudo-prawoskręt z Przyczółkowej wytrzyma).

Zobaczymy, jak będzie się to kształtować w najbliższym czasie.

·
Rah'ma'dul
14,239 Posts
Zgodnie z obietnicą dokołaem pierwszych pomiarów natężenia dźwięku w okolicy węzła Ursynów-Wschód.
Mierzyłem profesjonalnym urządzeniem do pomiaru, nie aplikacją.
Interesował mnie hałas generowany przez S2 w godzinach nocnych, czyli jak S2 wpływa na komfort mieszkańców, czy będzie im przeszkadzała w śnie.
Dlatego pomiarów dokonałem między 22:30 a 23:00.

Ursynów:
1. ul. Nowoursynowska w rejonie filtrów powietrza = 48 dB
2. bezpośrednio nad wylotem z tunelu = 65-70 dB
3. ul. Płaskowickiej róg Rosoła = 74-80dB

Wilanów:
1. ul. Ledóchowskiej okolice BP i McD = 52dB
2. ul. Ledóchowskiej z drugiej strony w kierunku Orszady, gdzie nie ma ekranów i zabudowań = 67 dB
(ruch na tej lokalnej ulicy prowadzący do ul. Orszady, kosmiczny - auto za autem o takiej porze)
3. ul. Herbu Janina przy S2 = 59 dB
4. ul. Sarmacka przy zawrotce na jej końcu = 46-50 dB

Hałas poniżej 60 dB można określić jako niewielki, nie przeszkadzający.
Hałas poniżej 50 dB można określić jako miejską ciszę.

Dlatego uważam, że w porze nocnej S2 nie będzie przeszkadzać mieszkańcom.

punkty pomiarowe:

Pomiarów dokonam jeszcze (wkrótce) za dnia oraz w nocy i w dzień przy Ursynów-Zachód.

·
Autostrady Polska
9,493 Posts
Och ile starych znajomych i tu w wątku i w tunelu pewnie też. O 22 na łącznicy Puławska-tunel auto za autem. Pewnie sami swoi ruszyli testować ;-)
[Wróciły wspomnienia z otwierania kolejnych fragmentów S2 a potem TSW... :) ]
Pozdro mordo :)
Wielka szkoda że nie otworzono np latem. Można było zrobić jakąś imprę ;)
Może w 2022 coś się uda np otwarcie całej A1. Będzie to podobne wydarzenie do dzisiejszego. Mogę ogarnąć organizację.

·
Registered
11 Posts
Ja na 225/40/18 nie czułem żadnych wibracji jadąc w obu kierunkach (ale też nie jechałem każdym możliwym pasem, więc może nie trafiłem?).
Wjazd i zjazd z/do Puławskiej są dość... niepozorne, zwłaszcza biorąc pod uwagę poprzednie i następne zjazdy na węzłach - szerokie i długie. Mniej ogarnięci kierowcy mogą mieć problemy. Za to podróż od Puławskiej do Przyczółkowej to były jakieś 3-4 minuty (zgodnie z ograniczeniem prędkości), co w porównaniu z przebijaniem się przez Ursynów to jakaś bajka :) (jechałem ~19:00). Super skróciło mi to czas przejazdu do miejsca docelowego z godziny do 35 minut :)
Teraz czekam na S7.

·
Rah'ma'dul
14,239 Posts
Zastanawia tak wysoki odczyt akurat w tym miejscu.
Relatywnie sporo aut było i na zielonym większość na pewno nie trzymała 50'tki.
Aut znacznie więcej niż nawet na Przyczółkowej o tej porze było, czy w Miasteczku Wilanów.

Ja na 225/40/18 nie czułem żadnych wibracji jadąc w obu kierunkach.
ciekawe, ja mam 195/50/15.

53881 - 53900 of 54315 Posts
Status
Not open for further replies.