SkyscraperCity Forum banner
Status
Not open for further replies.
53881 - 53900 of 54370 Posts

·
Registered
2,042 Posts
Podzielę się swoją refleksją. Może nie na temat tego wątku bo w zasadzie bym powtarzał to co inni koledzy już pisali. Gdy ogłaszano przetarg na budowę rzeczonego odcinka POW, byłem w II klasie liceum, jeszcze przed 18-nastką. Dla mnie to naprawdę pokazuje jak wiele czasu minęło do dzisiejszego szczęśliwego finału. Cieszę się, że inwestycja jest już gotowa i być może wkrótce dane mi będzie przejechać się swoim pierwszym samochodem po tej arterii. :)

·
Registered
118 Posts
Co do hałasu - okolice nowego Maka - od strony budynków Polnordu (czyli tam gdzie są ekrany akustyczne) - hałas nie jest aż tak duży. Ekrany działają dosyć sprawnie.
Znajomy mieszka na Bemowie przy S8, na 4 piętrze. Na ulicy są ekrany i lekki szum tylko, w mieszkaniu tragedia. Wybierając mieszkanie przy takiej trasie szedłbym jednak w niskie piętro, widok na ekran, ale chociaż ciszej.

·
Registered
663 Posts
18:30, węzeł Puławska ( przejazd od strony Konotopy i skręt w lewo w stronę centrum) na bieżąco.
Coś co zajmowało mi czasem 30 minut.
Niestety Puławska w stronę Piaseczna korek od prawie od Poleczki plus zablokowane totalnie skrzyżowanie z Plaskowickiej ( samochody skręcające z Plaskowickiej w lewo w Puławska skutecznie blokowały też Puławska do centrum.
Mam nadzieje ze po świętach ruch się rozłoży.
Niech ktoś podrzuci jakieś info z Dolinki i Wilanowskiej.

·
Registered
1 Posts
Jechalem Dolinka o 17.45. W obu kierunkach luz, jazda na biezaco ale zastrzegam ze w innej czesci miasta tez ruch byl mniejszy , jednak czesciowy efekt Swiatecznego ruchu. Tak wiec na pelne efekty i reprezentatywny ruch poczekamy jeszcze jakis czas.

·
Registered
2,682 Posts
Przejechałem zaraz po otwarciu w kierunku wschodnim. Zjechałem na Wał na północ i... zamurowany korek do świateł przy Przewodowej. Tam tak zawsze jest?
Tak :( w duecie z sygnalizacją z Ogórkową jest tam słabo

Odnośnie ruchu. Pamiętajcie, że od dziś jest nauka zdalna. IMHO odszedł niemały % ruchu. Efekt świątecznego ruchu jest zwykle taki, że miasto 2-3 tygodnie przed Świętami stoi wszędzie.

·
Lewak gorszego sortu
9,048 Posts
Tak, tak, radary zwrócą koszt S2 jak koszulki zwracają koszt transferu piłkarza :D

Załóżmy, że "bardzo szybko" to 7 lat. Koszt budowy trzech odcinków S2 to 4,6mld zł.
Zakładając, że średni mandat za prędkość to 300 zł (biorę pod uwagę podwyżkę, teraz pewnie ze 150), to żeby się w 7 lat zwróciło, należałoby wystawiać 183 tysiące mandatów miesięcznie. Bardzo prawdopodobne.

183 tysiące miesięcznie = 2,19 mln rocznie na S2, a w całej Polsce w 2020 za wykroczenia w ruchu drogowym wystawiono 2,59 mln mandatów.
Licząc po nowych stawkach od przyszłego roku gdzie za przekroczenie o 30km/h będzie mandat 800zł i biorąc pod uwagę to co dzieje się na S8 : tutej
To przyjmujemy, że średni mandat to 1000zł, a tych mandatów będzie 12tys miesięcznie to 4,6mld zwróci się w niecałe 32 lata.

Może i mało prawdopodobne, ale nie niemożliwe :p

ps. Bardzo szybko to miała się zwrócić inwestycja w OPP a nie w całe S2 :)

·
Registered
41 Posts
Naviexpert nie pokazywał zjazdu z S2 na Ursynów do Rosoła, kazał jechać Korbońskiego albo prosto tunelem. Już szukałem informacji czy to połączenie nie jest przypadkiem zamknięte, ale wszystko w porządku, połączenie otwarte. Widocznie parę osób musi się tamtędy przejechać żeby się Naviexpert nauczył 😄
No właśnie najlepsze, że mi pokazał i tak wróciłem z pracy na Ursynowie na Mokotów via Wilanów. Tunel przepiękny, kolejna możliwość przejazdu na ogromny plus i czas o połowę krótszy, niż standardowo Doliną.

·
Registered
2,265 Posts
Przejechałem zaraz po otwarciu w kierunku wschodnim. Zjechałem na Wał na północ i... zamurowany korek do świateł przy Przewodowej. Tam tak zawsze jest? Pamiętam, że po otwarciu Wału nie włączyli akomodacji i też korki były. Więc albo nie działa akomodacja, albo robotę robią 'przyciski śmierci', albo jak zwykle nie dostosowano programu świateł do ruchu = ruch ma się dostosować czy jeździć np. Patriotów.
Ogólnie przejazd fajny, ale z Ursynowa na Pragę Pd. tędy nie będzie się jeździć raczej.
Niestety zawsze, dlatego dla mnie jako mieszkańca Gocławia trasa będzie mało przydatna jako dojazd na Ursynów czy do S7/8. Niestety Wał jest bardzo kiepską dojazdówką do mostu i traci się na tym wszelkie zyski które uzyskać można dzięki tunelowi.
Oczywiście wiem że ta trasa nie jest dla Pragi Płd ale i tak szkoda że nie zapewniono do niej sprawnego dojazdu i trzeba obciążać Wawelską a po zamknięciu TŁ Sikorskiego i Dolinkę.

·
Registered
239 Posts
Niestety zawsze, dlatego dla mnie jako mieszkańca Gocławia trasa będzie mało przydatna jako dojazd na Ursynów czy do S7/8. Niestety Wał jest bardzo kiepską dojazdówką do mostu i traci się na tym wszelkie zyski które uzyskać można dzięki tunelowi.
Oczywiście wiem że ta trasa nie jest dla Pragi Płd ale i tak szkoda że nie zapewniono do niej sprawnego dojazdu i trzeba obciążać Wawelską a po zamknięciu TŁ Sikorskiego i Dolinkę.
Dla mieszkańców Gocławia tunel też się przyda, tylko z POW zamiast na wał należy zjechać na przyczółkową - czerniakowską a potem siekierkowską, będzie bliżej i szybciej.

·
Registered
2,265 Posts
Dla mieszkańców Gocławia tunel też się przyda, tylko z POW zamiast na wał należy zjechać na przyczółkową - czerniakowską a potem siekierkowską, będzie bliżej i szybciej.
Jeśli będzie bezproblemowy zjazd w Przyczółkową to może, zobaczymy za parę tygodni. Ale na tą chwilę jak nie będzie TŁ to raczej będę wybierał wariant zjazd z S2 w Łopuszańską-Hynka i do T Siekierkowskiej no a gdy będę widział że to stoi to przejazd mostem i zamiast Wału jazda Patriotów do Lucerny.
Trzeba będzie potestować warianty ale już teraz widać że wariant Wałem jest zły.

·
Registered
419 Posts
Dorzucę jeszcze film od siebie - nagrywałem go kamerą przymocowaną do głowy, więc jest trochę inna perspektywa niż z wideorejestratora. Po przejeździe całego odcinka z tunelem pokazuję też bezkolizyjne wjazdy/zjazdy na półwęzłach :)

Droga fajna i potrzebna. Jednocześnie przez kompletny brak wyobraźni stworzono kolejny szczyt debilizmu w Warszawie, który przez kolejne minimum 20 lat będzie generował zupełnie niepotrzebne korki. Coś jak z węzłem Opacz który jest tak do kitu zaprojektowany, że tworzy korki sam dla siebie.

Po co pchać ruch z i do Miasteczka Wilanów przez Ursynów lub Przyczółkowską nie wie nikt poza mrocznym umysłem tego kto to projektował i braku jakiejkolwiek wrażliwości tego kto to odbierał. 20 lat co najmniej męczenia się dzień w dzień z tym idiotyzmem.

Mieszkańcy Ursynowa. I co Wam po tym tunelu? skoro nad tym tunelem dzień w dzień będziecie mieli jeszcze bardziej uciążliwy ruch mieszkańców Wilanowa, którego wcześniej nie mieliście. Zamienili Wam ekrany z S8 na permanentnie zakorkowany środek dzielnicy o ruch, którego nigdy nie musiało tam być. A nawet z tunelem można było zaprojektować bezpośrednie zjazdy do Miasteczka Wilanów.

To tak żeby wszyscy od razu nie popadli w gigantyczną euforię. Zbudowaliśmy kolejny częściowo bubel komunikacyjny. Reszta faktów zaś na pewno cieszy w tym wszystkim.

·
Registered
17 Posts
Szybkie spostrzeżenia z wieczornego spaceru przy wylocie z tunelu na Wilanowie.
1. Południowa nitka delikatnie za mgłą. Spaliny, z pojazdów szczególnie dobrze widoczne, gdy z tunelu wyjeżdża ciężarówka a naczepę oświetla osobówka jadąca w pewnym dystansie. Normalna spraw i nie jestem zaskoczony samym faktem, tylko jego dobrą widzialnością z poziomu łącznicy.
2. Środkowy pas rządzi.
3. Ruch spokojny, przez naście minut obserwacji nie zauważyłem by ktoś pędził. Za to za tunelem było kilku zniecierpliwionych, ale przytłaczająca większość nie szarżowała zaraz za OPP.

Tunel robi duże ogólne wrażenie wizualne w porze nocnej, pewnie też przez zastosowanie dość przyjemnego oświetlenia. Przy regularnym ruchu widać też jak duże są portale i sam tunel.

Na pasie awaryjnym nitki południowej stał samochód na światłach awaryjnych. Waze wskazywało na awarię, chociaż po zdjęciach wstawionych wcześniej nie zdziwię się, jeżeli to patrol kontynuował swe "nieprzemyślane" działania.

·
Registered
4,581 Posts
Dziś pod wieczór wykonałem kurs autem osobowym i przyznam, że nie czytałem od godziny 14-tej wrażeń innych forumowiczów, więc pozwolę wyrazić własną opinię.

Po pierwsze i najważniejsze. Bardzo się cieszę, że doczekaliśmy tego dnia i czas przejazdu oraz bezpieczeństwa podróży z pewnością ułatwi życie wielu obywatelom naszego kraju i nie tylko.

Na potwierdzenie przejazdu. Słabiutkie zdjęcie, bo nic lepszego nie miałem przy sobie no i podczas jazdy nie wypadało bawić się ustawieniami.

Przejazd Bemowo S8/S2 - zjazd na #Ursynów Zachód - Ursynów ul. Indiry Gandhi (Cynamonowa) - Płaskowickiej - łącznik przez Branickiego - Przyczółkowa - S2 - Tunel - S2 - Bemowo

PLUSY
  • czas przejazdu z przepisową prędkością z Bemowa dokładniej od ulicy Lazurowej na Ursynów na ul. Cynamonową (akurat była okazja coś odwieźć do znajomych). Start 17:45 na miejscu 18:03 - 18 min. w to miejsce o tej porze dnia... po prosu rewelacja !
  • oświetlenie tunelu, jak również odblaski i oświetlenie ścian. Bardzo dobrze oświetlony tunel.
  • pokaźne pobocze w tunelu
  • na pierwszy rzut to wykonanie ogólne tunelu wygląda solidnie... no ale podczas jazdy nie wszystko można wychwycić
  • uśmiech jak się można sprawnie przemieścić...
  • przejazd sławnym 130 m. przez co wydaje się jakby Ursynów dosłownie połączył się z Wilanowem.

MINUSY
  • niestety moim zdaniem słaba jakość nawierzchni w tunelu oraz przed nim (po prostu nie jest tak równo jak na wielu innych odcinkach np. S2) - dot. odcinka w kierunku zachodnim, bo tylko tym wracałem i tylko prawym pasem.
  • nawierzchnia jest zdecydowanie głośniejsza od tej bitumicznej od wysokości Puławskiej.
(kolejne minusy nie są bezpośrednio dotyczące samej S2 na tym odcinku ale są składowymi tej inwestycji)
  • w przypadku zamknięcia tunelu ulica Indiry Gandhi zakorkuje się straszliwie. Ogromny błąd prowadzić tak tranzyt w razie problemów w tunelu. Ta ulica się do tego nie nadaje w tym kształcie.
  • co za tym idzie jak wyżej za wąsko na Płaskowickiej np. na połączeniu z Cynamonową brak świateł.
  • Branickiego (o tym wie większość) cienka nitka do Przyczółkowej - ta droga powinna być dawno ogarnięta.
  • bardzo powolny przejazd przez tunel (chyba spora część ludzików boi się pomiarów prędkości), tylko po co zwalniają na środkowym pasie aż do 60 km/h... ogólnie myślę, że można limit podciągnąć pod 90 km/h, ponieważ niektórzy się jakby strasznie czegoś obawiali... Wiem, że dzięki temu przejazd jest bezpieczniejszy ale nie zwalniać do 60 na środkowym bo nie ma potrzeby.

Podsumowanie. Jest dużo, dużo lepiej niż było w tej okolicy pod względem transportu. To tak na szybko z przejazdu tunelem w sumie w jedną stronę

·
Registered
162 Posts
Z czasem może tak, jak ruch się trochę ułoży ale dzisiaj pojechałem o 17 drogą S79 i S2, a następnie przyczółkową do trasy Siekierkowskiej. Podróż pod sam dom (na Grochowie ) z przewidywanych 35 minut zajęła mi 55, z czego około 10 minut straciłem na sam zjazd węzłem Wilanów - w mojej opinii zdecydowanie niewydolny, mało brakuje aby ruch rozlał się na jezdnie główne S2, a następnie 10-15 minut na Przyczółkowej. Co do samych wrażeń z tunelu to rewelacja, zaskakująco wysoka kultura i płynność jazdy dzięki OPP. Cieszę się, że w końcu doczekaliśmy końca tej inwestycji i mam nadzieję, że dożyjemy również pełnej s17 i a50 :) Wstawianie filmu już wam daruje bo jest mnóstwo lepszych relacji :)

·
Heavy Road User
68 Posts
Ktoś parę stron wstecz pytał o zakaz dla ciężarówek - jest, obowiązuje pojazdy powyżej 16 ton dopuszczalnej masy całkowitej, w godzinach od 7:00 do 10:00 oraz od 16:00 do 20:00, z wyłączeniem posiadaczy identyfikatora C-16 (a więc jest on ważny również na S2). Zakaz ten obowiązuje również całodobowo dla tranzytu.

Potwierdza to GDDKiA na swoim profilu na FB, dodatkowo nawet się tłumaczy, dlaczego:

Cóż, powyższego komentarza komentować nie będę ;)

Obowiązujące zakazy widać na zdjęciach, zamieszczonych na Facebooku przez Dyrekcję.

Jak mieszkaniec Podlasia, dość intensywnie korzystający z dróg, gratuluję warszawiakom i okolicznym mieszkańcom otwarcia tak długo oczekiwanej obwodnicy. Jako kierowca ciężarówki szczerze współczuję kolegom po fachu, którzy zostali odcięci od wygodnej przeprawy ze wschodu na zachód Polski.

53881 - 53900 of 54370 Posts
Status
Not open for further replies.