Skyscraper City Forum banner
Status
Not open for further replies.
61 - 80 of 54370 Posts

·
'czerniakoskie'
944 Posts
Mało realny obstawiam, że
- w połowie 2009 ruszy budowa Puławska - Lotnisko i węzła Opacz w ramach budowy TSW.
A węzeł Opacz nie ma być budowany w ramach S2?

Czy te szczegółowe materiały ze zdjęć powyżej są w jakikolwiek sposób do zdobycia np w PDF-ie? Jest szansa, że SISKOM będzie to miał na stronie? :)

·
Registered
411 Posts
a jak myślicie są szanse, że zdążą z s2 i z s 7/8 na euro?

jeśli do 2012 nie powstanie A2 do Warszawy (a przynajmniej odcinek Wiskitki - Warszawa) to najważniejszą drogą wjazdową/ wyjazdową na Katowice, Kraków, Łódź, Wrocław, Rzeszów czy Radom, a w skali międzynarodowej na Wiedeń, Bratysławę, Pragę, Budapeszt będzie właśnie trasa s7/8 Salomea - Wolica

(oczywiście jeśli powstanie, jeśli nie to zostanie tylko wiecznie zakorkowana trasa z trzeciego świata - krakowska wraz z przjeazdem przez zasyfiony Raszyn :( )

fragment s2 od puławskiej/ lotniska do węzłów z krakowską/ s7/8 będzie miał wtedy barrdzo dużo znaczenie...
* wygodny wjazd do Warszawy z południa, zachodu wraz z połączeniem z lotniskiem,
* rozładowanie marynarskiej (połączenie Włoch z Puławską/ Ursynowem)
*....i jakiś kawałek przyzwoitego przejazdu przez Warszawę

cały czas słyszę ochy i achy... , że ponoć tak świetnie jesteśmy przygotowani do euro i obejdziemy się bez Ukrainy... dobrze, że nie zabrali Platiniego do Janek, Raszyna (obecnie główny wlot do Wawy) to chyba szybko zmieniłby zdanie.

·
Registered
29 Posts
Ja myślę, że jest, jest jeszcze 9 miesięcy. A władza w stosunku do poprzedników podpisuje decyzje błyskawicznie i bez rozgłosu, ale jeśli chcesz przyśpieszenia. Pisz do wojewody, do Tuska, do Gronkiewicz, GDDKIA Warszawa i ZDM tylko z pytaniem KIEDY.
Witam,

Byłem kilka dni temu na rowerku i uświadomiłem sobie że wiem kiedy zaczną budować POW :)

Odpowiedź znajduje się na tej stronie:
http://www.gawra.eu/index.php?option=com_content&task=view&id=66&Itemid=50

INWESTYCJA:
Gołąbki III zadanie 2 - budynki G, H, I, K, L
Termin realizacji I / II kw.2010 rok
INWESTYCJA:
Gołąbki III zadanie 3 - budynki M,N,O
Termin realizacji IV kw.2009 rok

Pozdrawiam,
eR

·
Mister fotograf
242 Posts
Witam,

Byłem kilka dni temu na rowerku i uświadomiłem sobie że wiem kiedy zaczną budować POW :)

Odpowiedź znajduje się na tej stronie:
http://www.gawra.eu/index.php?option=com_content&task=view&id=66&Itemid=50

INWESTYCJA:
Gołąbki III zadanie 2 - budynki G, H, I, K, L
Termin realizacji I / II kw.2010 rok
INWESTYCJA:
Gołąbki III zadanie 3 - budynki M,N,O
Termin realizacji IV kw.2009 rok

Pozdrawiam,
eR
Eee... to ma być POW? To jest "opinia" o Ursusie a nie plany budowy S2. I jeszcze osiedla "Gołąbki" ?? Nie ten wątek. :/

·
Quasimodo
4,660 Posts
Eee... to ma być POW? To jest "opinia" o Ursusie a nie plany budowy S2. I jeszcze osiedla "Gołąbki" ?? Nie ten wątek. :/
W wątku o S8 Konotopa Powązkowska mowa jest o deweloperach, którzy nie informują o drogach ekspresowych pod oknami. Myślę, że do tego nawiązywał robercik. Mieszkańcy budynku M będą mieli chyba do POW nie więcej niż 100m. A jeśli trasa będzie szła estakadą to Ci z parterów będą mieszkać prawie "pod mostem"

·
Registered
22,610 Posts
W wątku o S8 Konotopa Powązkowska mowa jest o deweloperach, którzy nie informują o drogach ekspresowych pod oknami. Myślę, że do tego nawiązywał robercik. Mieszkańcy budynku M będą mieli chyba do POW nie więcej niż 100m. A jeśli trasa będzie szła estakadą to Ci z parterów będą mieszkać prawie "pod mostem"
No wlasnie. Musi sie najpierw zbudowac osiedle bo przy autostradzie juz nikt nie bedzie chcial kupowac. :)

Jest w Ursusie takie osiedle przy ulicy Gorna Droga, mozna sobie sobie pogooglac jak ludzie zachwalaja sprzedawane mieszkania. Tylko dlaczego parking ma jedna strone ukosnie obcieta?...

http://www.zumi.pl/namapie.html?&long=20.870864&lat=52.1853592&type=2&scale=3

·
Registered
411 Posts
dlaczego deweloprzy w takich miejscach zamiast mieszkaniówki nie budują biurowców?

dla jakiejś firmy siedziba tuż koło trasy to nawet mógłby być atut (reprezentacyjny wjazd, widoczne logo, lepsza rozpoznawalność etc.) a obecnie w Warszawie i tak się szykuje krach na rynku mieszkań, wieć pewnie i tak mieliby problem ze sprzedażą.

·
Poor Leno
7,578 Posts
^^ Budują - np. przy rezerwie na POW na Wilanowie.
Mnie tylko martwi to, że jak zwykle nie ma strategii co z tą drogą zrobić. Nie ma wydzielonych stref przemysłu, zabudowy mieszkaniowej, handlowej, nic. Znowu zacznie się chaotyczny rozwój, a szczególnie przy Konotopa - Powązkowska, no ale to OT.

·
Moderator
POWINNO WYJŚĆ INACZEJ
28,812 Posts
Bo latwiej generalnie uzyskac pozwolenie na mieszkaniowke, zwlaszcza na terenach ktore zostaly w kierunkach zagospodarowania przeznaczone na zabudowe mieszkaniowa.

·
***** ante portas!
4,611 Posts
To chyba pierwsze namacalne ślady działalności GDDKiA w Opaczy:

·
'czerniakoskie'
944 Posts
Słuchajcie, czy ktoś wytłumaczy bardziej szczegółowo do czego w sumie służą te słupki? :) Wiem, że wyznaczają pas drogowy, ale komu docelowo służą? Geodetom? Budowniczym? I dlaczego stawia się je dużo wcześniej przed samą budową? I czym różnią się te małe od tych dużych?

Koszatek, znowu brawa za czujność :)

·
senior assistant designer
1,423 Posts
Skrót "PD" pochodzi od słów "pas drogowy". Tymi słupkami oznacza się załamania i ważne punkty linii rozgraniczających określonych w decyzji lokalizacyjnej. Są wynikiem podziału nieruchomości (działek) dokonanych przez geodetów i służą zarówno kolejnym geodetom, jak i budowniczym.
Duże słupki są ustawione rzadziej niż małe. Dużych, średnich i małych jest kilkadziesiąt rodzajów i odmian, w zależności od tego gdzie są zlokalizowane i czemu służą. Każdy z nich charakteryzuje się unikalnymi współrzędnymi oraz rzędnymi wysokościowymi. Poniżej zestawienie ich rodzajów:

·
***** ante portas!
4,611 Posts
No i stało się - słupki geodezyjne pojawiły się w Załuskach (tu ul. Foliałowa).

·
Registered
2,179 Posts
a w ogóle z obwodnicą do lotniska Okęcie zdążymy na EURO 2012?
Jak będą prawomocne decyzje środowiskowe na odcinki Konotopa - Opacz, Opacz - Lotnisko do końca pierwszego kwartału 2009 to jest bardzo duża szansa, a jak nie, to szanse są nikłe.
Nie oczekuj odpowiedzi definitywnych "zdążymy/nnie zdążym" bo to będzie nic nie warte wróżnie z fusów czy ze szklanej kuli
Budowa drogi to proces wielu zdarzeń szeregowych. Decyzje, odwołania, wykupy przetarg.
wystarczy ze jeden element się przyblokuje to cały proces stoii (patrz WOW i nieczytelny podpis minister Gęsickiej nie dość że prez rok inwestycja nie ruszyła się na krok to wszystko wskazuje ze cofnie się w zawansowaniu jeszcze o rok do tyłu, drugi przykład jeden ogrodnik jest na dobrej dordze do zablokowania budowy A2 z Łodzi do Warszawy z powodu zabytkowego muru i grządki bambusów) A bez A2 nie bedzie węzła Konotopa, nie będzie powiązania S8 z S2

Polska to nie Chiny gdzie wojsko czyści pas pod inwestycje i za wojskiem wchodzą buldożery.
Organizacje broniące praw człowieka szacują że w wyniku przygotowań infrastruktury do olimpiady (transport, obiekty sportowe rewitalizacja dzielnic pekinu) ok 4 mln ludzi zostało wyrzuconych ze swoich domów na bruk bez odszkodowania. A jak próbowali protestować to trafiali do więzień za działania na szkode państwa.

·
Moderator
POWINNO WYJŚĆ INACZEJ
28,812 Posts
^^ Dobrze, że policzyli się z tym pieniaczem. I jego rodziną. I jego kolegami. I jego rodzinną wsią.

61 - 80 of 54370 Posts
Status
Not open for further replies.