SkyscraperCity Forum banner
Status
Not open for further replies.

[S2/79] Południowa Obwodnica Warszawy

23M views 54K replies 2K participants last post by  Luki_SL 
#1 · (Edited by Moderator)
I. Odcinek od węzła "Konotopa" do węzła "Puławska" - 14,5 km.

II. Odcinek od węzła "Puławska" do węzła "Lubelska" - 19,5 km.

Razem 34,0 km.

Mapki na dole tej strony, w poscie #4.

____

Jako, że powoli będzie zaczynało sie coś dziać, propozycja cząstkowej prezentacji poszczególnych fragmentów obwodnicy Warszawy.

Link do dotychczasowego wątku: [Warszawa] Obwodnice

Wojewoda podpisał decyzje dotyczące budowy obwodnicy Warszawy
(PAP, dd/04.06.2008, godz. 17:28)

Wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski poinformował na konferencji prasowej o podpisaniu decyzji dotyczących rozbudowy Trasy Toruńskiej (S8) oraz budowy odcinka drogi ekspresowej S2 od ul. Puławskiej do lotniska, które wejdą w skład obwodnicy Warszawy.


Inwestycje będą realizowane przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. Jak poinformował dyrektor mazowieckiego oddziału GDDKiA Wojciech Dąbrowski, budowa ok. 7,5-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S2 na odcinku od węzła Lotnisko do węzła Puławska wraz z odcinkiem łączącym węzeł Lotnisko z węzłem Marynarska, rozpocznie się prawdopodobnie na przełomie października i listopada.

"Staramy się przyspieszać wydawanie decyzji związanych z budową obwodnicy. Czekamy na decyzje odpowiednich instytucji dotyczących pozostałych odcinków, ale tam, gdzie możemy, działamy, skracamy procedury, nie pomijając oczywiście konsultacji społecznych i innych niezbędnych etapów" - mówił Kozłowski.

Jak wyjaśnił, budowa drogi umożliwi alternatywne w stosunku do ulic Rzymowskiego i Marynarskiej - na których jest duży ruch - połączenie południowych dzielnic Warszawy (Ursynów, Ochota, Piaseczno, Wawer), a także ułatwi dojazd na lotnisko.

...

"Będziemy starali się minimalizować (...) niedogodności, ale bez nich nie da się przeprowadzić żadnej inwestycji" - przekonywał Kozłowski. Dodał, że najbliższe kilka lat będzie w Warszawie okresem intensywnych prac modernizacyjnych i remontowych, więc trzeba się przygotować na utrudnienia w ruchu. "Ale chodzi o to, żeby stolica była miastem przejezdnym i była sprawna komunikacja" - podkreślił wojewoda.
http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=21414628&postcount=436

___

Zauważone na bramie ogródków działkowych w Ursusie:
 
#54,301 ·
Dopisujcie może do Waszych raportów z "bujania" pasy w tunelu bo z tego co mi się wydaje to nawierzchnia w tunelu była układana na dwa razy.

U mnie najgorzej jest na nawie południowej (kierunek Władywostok) na pasie środkowym.
Dla mnie bomba - moj 6 miesięczny syn w konciu zasypia w 3 minuty. Wsadzam go do mojej Multipli (kapec 245/30/18) ze sportowym zawieszeniem Bilstein, uderzam tunelem w kierunku Lizbony (Multipla w kierunku zachodu ma lepszego kopa), lewy pas (tylko taki przystoi Multipli) i młody słodko drzemie zanim wyjadę z tunelu. Więcej pozytywnego myślenia Panie i Panowie!
 
#54,302 ·
Prawy zanika na moście, jak jedziesz na wschód. W drodze na zachód (a o to było pytanie) na moście dodatkowy prawy się pojawia. Więc można bez zmiany pasa pojechać prawym, na moście on zmieni się w środkowy, i tak (jako mistrz środkowego pasa) dojedzie się do Konotopy (a dalej - nadal bez zmiany pasa - na Poznań).
W drodze z Władywostoku do Lizbony, skąd, jak ustaliliśmy, TIR-y jeżdżą, te 20 minut bycia mistrzem środkowego pasa, to nic nie znacząca chwila i nie tak wielka ujma na honorze, by z tego powodu psuć sobie komfortu jazdy koniecznością zmiany pasów ruchu ;)

Najlepsze testy przed nami! Ludzie będą wracać z cennym ładunkiem w słoikach. Żaden test nie jest lepszy od tego czy słoiki brzęczą czy też nie :D
No właśnie. Może wypowiadając się w kwestii nierówności nawierzchni w tunelu, wrzucajcie od razu nagrania kawy bujającej się w kubkach. Będzie można ocenić, przy jakiej prędkości, w jakim samochodzie, na jakich oponach buja mniej, a w jakich bardziej :)


I jeszcze jedno spostrzeżenie z wigilijnego wyjazdu trasą na wschód.
Gdy jechałem, do węzła Lubelska zatorów nie było (na łącznicy S2→S17 chyba też już wtedy nie było najgorzej). Jednak dało się zauważyć ogólne spowolnienie w ruchu.
Powodowali to mistrzowie środkowego pasa jadący 70-80 km/h.
Doganiający ich przeważnie też musieli zwolnić, bo wyprzedzać chcieli pasem lewym, a płynna zmiana środkowego na lewy łatwa nie była, gdyż lewym poruszał się pełen zakres prędkości, tj. od takich, którzy jechali 80-90 km/h, bo zaczynali wyprzedać marudera ze środkowego, po tych, którzy gnali >120 km/h.
Co ciekawe, środkowy i lewy w związku z powyższym poruszały się niezbyt szybko i niezbyt płynnie, a ja ich wszystkich gładko wyprzedzałem (no, prawie wszystkich), jadąc cały czas pasem prawym i na tempomacie ustawionym na GPS-owe 100 km/h.
 
#54,303 ·
BooBo
Teraz zapewne miałeś na myśli planograf, a to urządzenie nie jest dodatkowym kółkiem tylko kilkunastoma kółkami. W dodatku na drogach klasy A i S do badania równości podłużnej nie używa się planografu tylko profilografu laserowego - to zupełnie inaczej działające urządzenie, w którym nie żadnych kółek.
Skoro jesteśmy przy ocenie równości nawierzchni w tunelu na Ursynowie to polecam lekturę tego artykułu
Wczoraj 1szy raz jechałem - no coś tam czuć, ale bez przesady. Jakby słabo sfrezowany ten beton był- bo zawsze go szlifują po wyschnięciu.
Nic tylko się cieszyć z nowej trasy.
Jechałem po wszytkich pasach w obie strony jak coś.
 
#54,304 ·
Póki co więcej osób mówi, że "coś nie tak z nawierzchnią" no i w Leonie kombi trochę drżenie czuć. Trochę mocniej, niż na innych betonach. Może nie tak jak na niedoszłych punktach poboru opłat rozsianych po kraju, ale jednak czuć. Też mam wrażenie, że jakby tam jechać 100-120, a nie 80-85, to by było mniej czuć (na niektórych betonowych tak to u mnie działa, im szybciej, tym płynniej).
Niemniej jednak olać to, raz że to 1,5 minuty tej tragedii, dwa, że wolę 1,5 minuty wibracji i finalnie 15 minut jazdy niż 1,5 z Konotopy do Zakrętu, jak to do tej pory bywało.
 
#54,305 ·
Jechałem w święta - w nawie północnej praktycznie nie czuć, bardzo delikatnie bujanie, gdybyście nie powiedzieli nie spostrzegłbym.
Nawa południowa - czuć troszkę więcej. W obu przypadkach w trybie sport z usztywnionym zawieszeniem, BMW 5 koło 245/45/R18 RunFlat.
Jak dla mnie problem jest znikomy, ale rozumiem, że dla innych może być większy ze względu np na krótsze nadwozie, inne opony, miększe zawieszenie itp.
 
#54,307 · (Edited)
Ale węzeł Opacz jest nienaprawialny (a w każdym razie naprawa jest kosztowna - kładka),
Trochę asfaltu, kubeł z farbą i trochę pionowych. Jedynie, to czego nie lubię to prawy przejdzie w zjazdowy na EOW, ale w tym przypadku to nie najgorzej ;)
Rysunek na bardzo szybko, kładka nie ma podpory na pasie zieleni pomiędzy główną a rozprowadzającą.


Wesołych poŚwiąt!

Edit:
W drugą stronę podobnie, likwidujemy skrajny prawy pas od Salomei, bo przechodzi w zjazd na EOW, zostają nam dwa w ciągu głównym, i uwalniamy go na włączenie bezkolizyjne od Konotopy, a na jedni zbiorczej kończymy pas wjazdowy od węzła Lubelska (ma mniejsze natężenie). Też kubeł farby, patelnia i trochę znaków pionowych.
 
#54,308 ·
Jeśli nie ma podpory to faktycznie prościej (przyznam, że nie zwróciłem na to uwagi, chociaż nie raz problem dyskutowałem), ale tego się tak nie załatwia, bo będzie chaos.
Trzeba by wykosić trochę ekranów wcześniej i zrobić dwa pasy wyłączania. I dalej pociągnąć je kosztem pasa zieleni.
Tak, w drugą stronę też mogłoby to tak funkcjonować. Jedyny problem w takim razie to przyznanie się do błędu i przesunięcie kilkudziesięciu metrów ekranów.
Na południe trochę trudniej, bo za ekranami jest Targowa.
 
#54,309 ·
Kilka razy przejechałem się wczoraj tunelem - typowe, zaznaczam niewielkie, uskoki dla betonowej nawierzchni.
Prędkość - 85 km/h.
Nic do czego można się przyczepić czy zwracać uwagę. Opinie narzekających uważam za mocno przesadzone.
O wiele bardziej trzęsie przy zjeździe z S8 na POW ( już na samej S2 ) gdzie tez były narzekania a teraz już nikt nie zwraca na to uwagi.
Google ma nadal problemy z wytyczaniem trasy przez nowy odcinek S2, jechałem wczoraj z okolic Skierniewic na Pragę PŁD i z uporem kazał mi zjeżdżać z S2 najpierw na węźle Puławska, potem na Ursynowskich węzłach w końcu na Przyczółkową tak jakby droga była cały czas zamknięta.
Zasięg w tunelu oczywiście zgubiony w nawigacji z telefonu ale tez z samochodu( to akurat wina chyba nawigacji samochodowej brak algorytmu tunelowego itp,)
Podsumowując fantastyczny kawał drogi
 
#54,310 ·
Pytanie na ile są to opinie (na zasadzie podzielenia się informacją), a na ile narzekanie, bo ja odbieram to jako to pierwsze.
Sam zauważam pewne drgania (przynajmniej w kierunku wschodnim), ale nie sądzę, żeby powodowało to zagrożenie (ocena laika), a i komfort jest do zniesienia, przynajmniej na takim odcinku.
 
#54,314 ·
Co prawda kilka dni po otwarciu, w momencie kiedy emocje już trochę opadły nadszedł czas, żeby przenieść wątek do ukończonych.
Teraz wszelkie dyskusje proszę prowadzić w poniżej zalinkowanym wątku :

 
Status
Not open for further replies.
You have insufficient privileges to reply here.
Top