SkyscraperCity banner

26861 - 26880 of 38003 Posts

·
Registered
146 Posts
Sławek;144269111 said:
... W historii Ursynowa
w świadomości bardziej zapisuja się dwa inne miejsca - bazarek koło Megasamu oraz bazarek na ZWM.
Obu już nie ma. Bazarek na Dołku przejął ich rolę.
Skad taki wniosek? Wychowalem sie na Ursynowie (30 lat mieszkalem blisko Megasamu) i szczerze nie kojarze, zeby ktokolwiek z ludzi, ktorych znam przestawil sie na bazarek "Na dolku". Ten byl znany, ale jezdzilo sie tam sporadycznie raczej i likwidacja wspomnianych tego nie zmienila. Jezdzilo sie pozniej na bazarek(-rki) przy ul. Wałbrzyskiej.
Tak czy siak wg mnie czasy bazarkow minely a ruch z adaptacja petli na bazarek to groteska i niejasna dla mnie gra.

Najlepszego w 2018! :cheers:

·
Registered
2,121 Posts
Sławek;144269111 said:
Niektórzy mieszkający dalej też znają, ale już im dalej od bazarku, tym o nim coraz mniej.
Gdy pytać ludzi rozsianych po Ursnowie co myślą o bazarku większość odpowiedzi była by pytaniem
o jakie miejsce chodzi, lub odpowiedzami, że ich to nie interesuje, bo tam nie kupują.
Dokładnie. Gdyby to ktoś mnie zapytał, czy jestem za tym, aby bazarek była na Polaka, to bym odpowiedział, że jest mi to całkowicie obojętnie wszystko jedno ;)

Sławek;144269111 said:
W historii Ursynowa
w świadomości bardziej zapisuja się dwa inne miejsca - bazarek koło Megasamu oraz bazarek na ZWM.
Obu już nie ma.
E tam, bazarek za Megasamem jeszcze dycha. ledwo, bo ledwo, ale jeszcze dycha. Oby jak najkrócej.

Zdjęcie z ostatniej nocy.

Skad taki wniosek? Wychowalem sie na Ursynowie (30 lat mieszkalem blisko Megasamu) i szczerze nie kojarze, zeby ktokolwiek z ludzi, ktorych znam przestawil sie na bazarek "Na dolku".
Ja mieszkam na Ursynowie od 1994 roku. Na bazarku "na dołku" byłem może raz, góra dwa razy.

·
Rah'ma'dul
12,146 Posts
Skad taki wniosek? Wychowalem sie na Ursynowie (30 lat mieszkalem blisko Megasamu) i szczerze nie kojarze, zeby ktokolwiek z ludzi, ktorych znam przestawil sie na bazarek "Na dolku".
Też od urodzenia w '79 mieszkam na Ursynowie.
A wniosek stąd, że dziś już nie ma większych bazarów w tej dzielnicy. Gdzieś ludzie pójść musieli. Bazarek do Dołku jest doyć młodym tworem. Tamte nie istnieją, lub jak jerzu pisał "ledwo dychają".
Stąd zupełnie nie rozumiem dlaczego takie miejsce blokuje budowę S2. Ani tu tradycji, ani popularności wielkiej (poza medialną). Radni postawili na "złego konia".

·
Registered
146 Posts
Sławek;144274256 said:
Stąd zupełnie nie rozumiem dlaczego takie miejsce blokuje budowę S2. Ani tu tradycji, ani popularności wielkiej (poza medialną). Radni postawili na "złego konia".
I tu mamy 100 pro zgodnosci :)
Najlepszego!

·
Registered
20 Posts
To ponieważ kończy Nam sie rok 2017 a zaczyna 2018 udostępniam Wam schematy z POW-ki. Pierwszy stworzony przez kolege Darole- za jego zgodą i prośbą o udostępnianie schematu :cheers:. Ja jeszcze stworzyłem schematy z obiektów na każdy z odcinków:

1.Ogólny 31.12.17:

oryginalny rozmiar: https://i.imgur.com/OqnjgYq.jpg

Odcinek A:

Odcinek B:

Odcinek C:

Życzę Wszystkim Szczęśliwego Nowego Roku no i żeby na innych odcinkach ( a szczególnie na odc. A ) prace przyspieszyły :cheers:

Enjoy :cheers:
Jaka jest planowana przepustowość węzła Przyczółkowa? Na schemacie ten węzeł wygląda zaskakująco skromnie biorąc pod uwagę ze będzie to pierwszy zjazd za mostem i prawdopodobnie przyjmie sporo ruchu lokalnego z prawobrzeżnej Warszawy.

·
Registered
3,081 Posts
@Toye, @Darole dobra robota z tym schematem.:cheers:
Postuluję jeszcze odnotowanie tunelu metra:)
Odnotowane:cheers:

Byłoby miło :)
Prosze uprzejmie + coś ;)

Schemat bardzo ładny (podoba mi się oznakowanie przejść dla żab symbolem jelenia :) ), ale:
1. Wiadukt WD 03-02 to jest obiekt w ciągu Płaskowickiej/Branickiego nad ul. Orszady (na schemacie jest odwrotnie).
2. Brakuje dróg dojazdowych na lewo od Wisły.
Uzupełnione i chyba dobrze zrozumiałem :)

Schemat wysłany do kolegi @Toye i jest rowniez dostepny na moim profilu jak by ktoś chciał szybko spojzeć :)

·
Registered
2,055 Posts
Jaka jest planowana przepustowość węzła Przyczółkowa? Na schemacie ten węzeł wygląda zaskakująco skromnie biorąc pod uwagę ze będzie to pierwszy zjazd za mostem i prawdopodobnie przyjmie sporo ruchu lokalnego z prawobrzeżnej Warszawy.
Poszukaj na Siskomie projektu organizacji ruchu. Są tam rozrysowane węzły i w miniaturce jest rozpiska prognoz SDR nawet z wyszczególnieniem łącznic.
Wg mnie między Ursynowem a Wałem Miedzeszyńskim powinno być wszędzie o 1 pas więcej niż jest, ale jestem tylko amatorem.

·
[S2][S17][S7][79][A50] M2
686 Posts

Tak właśnie jest, ale gdybym był mieszkańcem Ursynowa, to bym się nie cieszyło tym zbyt bardzo, bo im więcej pasów, tym więcej TIR-ów i później modernizacja DK50. Zastanawia mnie też, że wg prognozy
Zastanawia mnie, dlaczego są takie różnice na kierunkach W>E a E>W - samochody wrócą innymi mostami?
Analizując tabelę wg legendę do pow. prognozy na 2035 to rewelacji w jeździe nie będzie.: "(...)
  • Przy PSR C występuje znaczne natężenie ruchu. Prędkość podróży jest zadowalająca. Swoboda prowadzenia pojazdu jest częściowo ograniczona, natomiast przeciętne odległości miedzy pojazdami wynoszą ok. 70 m. Ruch jest równomierny.
  • Przy PSR D występuje duże natężenie ruchu. Prędkość podróży jest ledwo zadowalająca. Przeciętne odległości miedzy pojazdami wynoszą ok. 55 m. Ruch jest nierównomierny.
  • Przy PSR E występuje bardzo duże natężenie ruchu. Swoboda prowadzenia pojazdu jest praktycznie niemożliwa. Przeciętne odległości miedzy pojazdami wynoszą ok. 35 m. Ruch jest nierównomierny. Dolna granica warunków ruchu na poziomie PSR E odpowiada przepustowości, która jest osiągana przy różnych gęstościach dla różnych prędkości ruchu swobodnego.(...)"

·
Registered
131 Posts
Ciekawe, ile te prognozy są warte. Na A2 do Łodzi został już osiągnięty poziom ruchu prognozowany na kilkanaście lat do przodu.
Moim zdaniem to wynika w dużej części z tego, że ruszając z Warszawy niezależnie czy jedziesz do Gdańska, Poznania, Wrocławia czy Katowic to jedziesz przez Stryków. Po udrożnieniu S8 na południe oraz S7 na północ jazda przez Stryków przestanie się opłacać i wspomniany odcinek powinien się nieco uluźnić.

·
Registered
106 Posts
Parę fotek ze świątecznej przerwy w rejonie Mozaikowej - stan na dzień 28.12.2017

1. Okolice wschodniej strony Mozaikowej przy Szafirowej

2. Zachodnia strona Mozaikowej przy Szafirowej

3. Wycinka postępuje w stronę Tawułkowej - jest już na całą szerokość trasy głównej. Tych drzew przy samej ulicy dzisiaj już w zasadzie nie ma.

4. Widok w stronę Patriotów - generalnie już wszystko odhumusowane i robią przekładki instalacji.

·
Registered
186 Posts
Przecież jest już w .PNG (ten duży z profila Autora) - miniaturka bez znaczenia.
^^ otóż to png
(ja już dodałem sobie url do profilu Darole do ulubionych ;] )
Przypominam, że schemat będzie aktualizowany przez Toye, a nie przez Darole.
Dlatego prośba jest adresowana do Toye i dotyczy schematu udostępnianego przez Toye.

·
Registered
3,081 Posts
Przypominam, że schemat będzie aktualizowany przez Toye, a nie przez Darole.
Dlatego prośba jest adresowana do Toye i dotyczy schematu udostępnianego przez Toye.
Dokładnie ale zawsze bedzie dostepny rowniez u mnie aktualny:)
Jeśli już tak drążymy o aktualizacji to poproszę również w imieniu kolegi Toye aby wszelkie informacje na temat obiektów inżynieryjnych, TG , DS, DT. Jeśli nie sprawi Wam problemu to podawajcie nam wraz z kilometrażem i nazwa danego miejsca w którym było robione dane zdjęcie :cheers:.

·
Registered
3,081 Posts
Schemat drogi ekspresowej

Województwo mazowieckie
miasto stołeczne Warszawa

14.04

Schemat aktualizuje kolega Toye :cheers:

Schematy autostrady z podziałem na budowane odcinki w poszczególnych województwach

Województwo mazowieckie

A2 Warszawa – Kukuryki na odcinku węzeł „Lubelska” – początek obwodnicy Mińska Mazowieckiego”

08.04

04.04

Zadanie A: odcinek I od węzła „Lubelska” (bez węzła) do węzła „Konik” (z węzłem) o długości około 5,6 km
Zadanie B: odcinek II od węzła „Konik” (bez węzła) do początku obw. Mińska Mazowieckiego o długości około 9 km

A2 Mińsk Mazowiecki - Siedlce - w przygotowaniu

26861 - 26880 of 38003 Posts