SkyscraperCity banner

36961 - 36980 of 37111 Posts

·
Registered
Joined
·
53 Posts
Gdybym ja to budował, to budując odcinek po obu stronach rzeki bym trzymał most pontonowy, aż do końca budowy. Fala powodziowa wymusza jedynie jego rozłożenie i inne zacumowanie barek, natomiast most nie tylko umożliwia szybki przerzut ładunków z jednego końca na drugi, ale ułatwia prace wykończeniowe na filarach i przęsłach od spodu.
Ostatnia duża fala powodziowa miała 8m. Jak nadejdzie podobna, to ten most pontonowy do Gdańska nie popłynie, bo zatonie pod warszawskimi mostami, albo fala zaniesie go do warszawskiego ZOO. Trzeba sprężyć szybko(o ile już tego nie zrobiono) nitkę północną, żeby mogła przenosić obciążenia, zamontować dylatacje i wszystko dostarczać nitką północną, a most pontonowy zdemontować jak najszybciej, zdemontować lub odciąć larseny.
 

·
Registered
Joined
·
1,483 Posts
Ale oni mieli się wyrobić nie tylko z trawą, ale z drogą w tunelu. Może się nie znam, ale to chyba nie to samo. Zresztą i z trawą się nie wyrobią., jest jeszcze kilka skrzyżowań, których nie zaczęli nawet przywracać. :)
E tam, skupiasz się na szczegółach. Ważne, że "trawa jest na zielono". Potem się poprawi, zaszpachluje, "zateguje". Będzie Pan zadowolony!
 

·
Registered
Joined
·
131 Posts
^^ Ja widzę jeszcze 6 po lewej stronie zdjęcia i co najmniej dwie po prawej (czyli na zachód od nowej-starej jezdni, obok zielonej skrzynki)
 
36961 - 36980 of 37111 Posts
Top