SkyscraperCity banner

37101 - 37120 of 38182 Posts

·
Registered
165 Posts
^^x2
To jest dokładnie to za co hejtuję sposób zorganizowania zarządzania i opiniowania odnośnie infrastruktury drogowej w Warszawie.

Czyli podsumujmy:
1. Gdaka jest zobowiązana prawnie do odtworzenia nad tunelem 1:1 tego co przed inwestycją.
2. Miasto chce trochę inaczej (asfaltowe rowerki), a tak naprawdę to zupełnie inaczej (park linearny), a może nawet ultra inaczej (parking w pustce technologicznej).
2. Gdaka mówi możemy się dogać, ddr wam zrobimy, ale jak chcecie park albo parking to zapłaćcie za to.
3. Miasto mówi parking za drogi, niepotrzebny, ale park chcemy, ale kasy nie mamy.
4. Miasto przez 3 lata nie może się zdedycować na finansowanie parku.
5. Miasto przez 3 lata ma problem z uzgodnieniem rozwiązań projektowych dotyczących ścieżek rowerowych.
6. Gdaka kończy kontrakt, Wykonawca ma terminy i jakiś* harmonogram więc realizuje pierwotny projekt, który nie został przecież zmieniony.
7. Miasto psioczy na Gdakę.

Odpowiedzialnych oczywiście nie ma.

*opóźnienia pomijam, ale teren nad tunelem ma szansę być w pierwotnym terminie na docelowo.
dokladnie. Kasa na park to jedno ale apropo sciezek to pokazuje jaki beton jest w urzedzie i ludzie sie boja wyjsc z inicjatywa albo podjac decyzje...

·
Balthazar Bux
28,642 Posts
Brak parku, ścieżek rowerowych, być może nowych chodników to efekt lenistwa w urzędach miasta i dzielnicy oraz przerzucania zadań na GDDKiA. Urzędnicy warszawscy chcieli by aby to GDDKiA przeprowadziła konsultacje z mieszkańcami, zaprojektowała i wybudowała park, ścieżki rowerowe i chodniki, przeprowadziła odbiory a oni potem przyjdą wstęgę przecinać.

A ponieważ tak się nie dało a oni sami nie chcą za to nieróbstwo oberwać to będą zwalać winę na GDDKiA.

·
Registered
28 Posts
Ujęcie z cypelka
167157

Wózeczki coraz bliżej siebie, malowania mostu też trochę przybyło
167168

Przy Sytej rośnie las... las słupów oświetleniowych
167174

To mnie zastanawia, czemu tak brzydko ukruszone?
167178

Na serwisówce pojawiło się jakieś czarne śmierdzące mazidło, a w miejscu starej Sytej jest już rów
167179

Przy zjeździe z wiaduktu w stronę Vogla pojawił się taki oto wykop, dość głęboki. Co to może być?
167180

167181

·
Rah'ma'dul
12,175 Posts
Czyli podsumujmy:
1. Gdaka jest zobowiązana prawnie do odtworzenia nad tunelem 1:1 tego co przed inwestycją.
2. Miasto chce trochę inaczej (asfaltowe rowerki), a tak naprawdę to zupełnie inaczej (park linearny), a może nawet ultra inaczej (parking w pustce technologicznej).
2. Gdaka mówi możemy się dogać, ddr wam zrobimy, ale jak chcecie park albo parking to zapłaćcie za to.
3. Miasto mówi parking za drogi, niepotrzebny, ale park chcemy, ale kasy nie mamy.
4. Miasto przez 3 lata nie może się zdedycować na finansowanie parku.
5. Miasto przez 3 lata ma problem z uzgodnieniem rozwiązań projektowych dotyczących ścieżek rowerowych.
6. Gdaka kończy kontrakt, Wykonawca ma terminy i jakiś* harmonogram więc realizuje pierwotny projekt, który nie został przecież zmieniony.
7. Miasto psioczy na Gdakę.
1.
Gdaka robi coś zupełnie nowego. Były rozpadające się parkingi, ulice, chodniki, trawniko podobne pole.
Będą super nowe parkingi, ulice, chodniki, piękne trawniki.
Swoją drogą ciekawe czy będą nasadzenia nowych drzew w miejscu wyciętych np między KEN a Lanciego :D
2.
Miasto chciałoby jedno i drugie i trzecie.
Co do asfaltowych ścieżek to wracamy do punktu 1. Stare było z kostki, bo takie było prawo, nowe powinno
być z asfaltu, ale prawo nie działa wstecz, więc jest kostka.
Park Miasto chce, ale za długo trwały "uzgodnienia do uzgodnień". Dopiero teraz trwa projektowanie parku.
To tak naprawdę świadczy tylko o bardzo niskim priorytecie tej inwestycji dla ogółu Warszawy.
Parking w dziurze technologicznej to już zupełne s-f, na Pl. Wilsona nie wyszło, a tu miało by wyjść?
3. i 4.
Miasto zdecydowało się na finansowanie parku. Tylko zapis o finansowaniu, a projekt i budowa to inne kwestie.
5.
To dla mnie jest oczywiste, że skoro priorytetem był park, to układ ścieżek ma być dostosowany do parku,
a nie park do ścieżek. Stąd brak porozumienia.
6.
Zgadza się.
7.
GDDKiA dała się docisnąć w sprawie zawrotki i Miasto zaszachowało Gdakę swoimi oczekiwaniami drogowymi.
I Gdaka uległa i poszła Miastu maksymalnie na rękę.
W przypadku terenu nad POW Gdaka się zrewanżowała się Miastu, które w tym momencie Gdace odpuściło.
Taka dziecięca przepychanka.

·
WUNGIEL
1,247 Posts
^^x2
1. Tak, trudno odtworzyć syf, będzie ładniej, 1:1 powinno być w cudzysłowie.
2. Co do uzgodnień i projektów. 3 lata to trwa sama budowa (minęło 25.05 uzyskanie ZRIDu na most, a prace przy metrze zaczęły się wcześniej). A od kiedy wiadomo że będzie budowa? [odrobina tfu! polityki, przepraszam]
Przypomnę. To były czasy gdy Burmistrz Guział organizował referendum o odwołanie HGW, więc Premier Tusk zapowiedział że ogłosi przetarg na POW. Potem był jeszcze rok, wybory, kolejna kadencja HGW, kolejne wybory i już prawie 2 lata obecnej kadencji samorządowej. Razem 7 lat. Tak, 2013, dobrze liczę: link1 link2. 7 lat a nie 3. Za mało na ogarnięcie się dla urzędów Warszawy w zakresie tego czego właściwie chcą. To jet dokładnie to samo o czym ostatnio pisałem w wątku [Warszawa] Infrastruktura drogowa, w nawiązaniu do wielkiej BZBWI na Wale Miedzeszyńskim w sąsiedztwie POW.
3/4/5 Skąd to info? Czy to pewne? Bo ostatnie co widziałem w sprawie to chęć przesunięcia środków z Ciszewskiego-bis na Park. [link] Kasa na projekt a kasa na realizację to trochę inny rząd wielkości. Czy zadanie jest w WPF?
No i rychło w czas, 3 miesiące przed pierwotnym terminem na ukończenie, jak powinny trwać prace wykończeniowe i odbiory.
Brawa dla Miasta. Na tym etapie to Astaldi i tak musi skończyć swoje i uzyskać odbiór, a Miasto będzie mogło później na nowo rozorać i zrobić po swojemu. Być może również z tego powodu robią z kostki.
7. Zgadza się. GDDKiA jako organ zarządzający ruchem na całym Węźle Puławska totalnie niepotrzebnie daje się ogrywać.

·
Rah'ma'dul
12,175 Posts
Skąd to info? Czy to pewne? Bo ostatnie co widziałem w sprawie to chęć przesunięcia środków z Ciszewskiego-bis na Park. Czy zadanie jest w WPF?
Nie umiem teraz do tego wrócić. Parę tygodni temu na profilu fb którego z polityków PO widziałem to, ale ten park zupełnie nie leży w moich zainteresowaniach,
więc nie śledzę tematu zbyt dokładnie. Będzie park to super, nie będzie - no to nie będzie.
Jak dla mnie ważniejsza jest choćby taka Ciszewskiego-bis niż ten park. A przy oszczędnościach budżetu z powodu pandemii, to park naprawdę nie jest konieczny.

Natomiast co do "uzgodnień do uzgodnień", to bardziej myślałem o konsultacjach społecznych, uwagach które można było zgłaszać, wiele osób miało różne
pomysły i to się ciągnęło w nieskończoność. Teraz jak otworzą te parkingi, to mieszkańcy ich nie oddadzą ot tak, więc kołomyja zacznie się na nowo.

·
Tanzdiktator
218 Posts
To mnie zastanawia, czemu tak brzydko ukruszone?
View attachment 167178
Prawdopodobnie ten fragment i tak będzie skuty do cięcia podłużnego. Zauważ że jest ten żółty piasek tam gdzie jest to spekane. Po prostu w tym miejscu będzie wykonane łączenie z masy mineralno asfaltowej.
Jednakże nie jestem w stanie obiecać prawdziwości moich słów bo nie wiem jaki to pikketaz i czy tam będzie jakaś łącznica czy nie :)

·
Registered
939 Posts
Wklejam link bezposredni

...

W listopadzie 2018 roku Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w piśmie skierowanym do Prezydenta m. st. Warszawy oraz Burmistrza dz. Ursynów poinformowała, że istnieje możliwość realizacji ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Płaskowickiej. Warunkiem realizacji było pisemne uzgodnienie przekazanych przez GDDKiA rozwiązań projektowych przez wszystkie jednostki m. st. Warszawy, które zgodnie z kompetencjami opiniować miały projekt na dalszych etapach realizacji. Brak przekazania stanowiska i wymaganych dokumentów przez stronę samorządową w terminie do 23 listopada 2018 r. uniemożliwiło GDDKiA realizację tych dróg rowerowych, z uwagi na konieczność uzyskania zamiennej decyzji ZRID oraz przygotowania dokumentów do zlecenia w trybie zamówienia uzupełniającego dla wykonawcy robót, co wynikało z terminów wskazanych w ustawie Prawo Zamówień Publicznych.
Do dziś GDDKiA nie otrzymała wymaganych opinii m. st. Warszawy.

·
Registered
351 Posts
Nie znam szczegółów, ale wiem, że jak ludzie chcą się dogadać, to się dogadają zawsze, a jak nie chcą, to się nie dogadają mimo przepisów.

37101 - 37120 of 38182 Posts