SkyscraperCity banner

37861 - 37880 of 38079 Posts

·
Registered
1,573 Posts
Korkuje sie tam cos?
Według google od ul. Tukana regularne stanie. ~2,3km, 18 minut. Ten tydzień pewnie taki będzie, może jeszcze przyszły. Zanim ludzie się nie przyzwyczają a sygnalizacja "nie dotrze". Od około połowy lipca w Warszawie zwykle robiło się też wyraźnie luźniej. Pytanie jak będzie w te wakacje.

·
Registered
2,697 Posts
To że wcześniej zamkną całą zawrotkę, to nie znaczy że otworzą szybciej tunel. Otwarcie tunelu nie wcześniej niż marzec'21. Zawrotka już nigdy nie wróci, więc jeżeli by zamknęli teraz całość, to nic to by nie przyspieszyło.
A tak jest przynajmniej jedna relacja.

·
Registered
269 Posts
Dwa razy musisz wykonać tę samą prace do tego w tym samym miejscu. Co automatycznie oznacza że zajmie Ci to prawie dwukrotność potrzebnego czasu.

Zamknięcie zaworki w całości coś by dało.
Ludzie by się ogarnęli w DOCELOWEJ organizacji ruchu (jedynie mieli by dodatkowe relacje). A korków wcale by nie było większych po jak pewnie się domyślasz Polacy to cwaniacy i zawsze by znaleźli jakieś inne drogi na obejście tego miejsca.

Poza tym może cześć osób przekonałaby się do komunikacji miejskiej .

P.S jestem świadom obecnej sytuacji epidemiologicznej i zwracam się tym do osób które zawsze i wszędzie ślepo bronią komunikacje zbiorową.

·
Registered
2,697 Posts
Gddkia/Astaldi chciało zamknięcia zawrotki już dawno. Miasto nie za bardzo chciało się zgodzić na taką COR.
Myślę że w tym przypadku jest i wilk syty i owca cała...
Astaldi zaczęło grzebać, a miasto ma przynajmniej część postulatów spełnionych.
A wykonawcy A POW wystarczy czasu na przystosowanie zjazdu do tunelu i węzła U.Z.

Tak poza tym, to ta dyskusja była już tutaj kilka miesięcy temu. My jesteśmy tylko obserwatorami.

·
Registered
269 Posts
Ja wiem, że wcześniej Astaldi i GDDKiA chcieli całkowite zamknięcie i wiem że miasto nie chciało się zgodzić.

Tutaj choć jestem świadom konsekwencji dla organizacji ruchu to i tak trzymam stronę wykonawcy / inwestora.

Miasto już swoje teoretycznie dla miasta zrobiło:
  • blokując prace nad zawrotką które i tak należy wykonać i odwlekanie w czasie jest po prostu bezsensowne
  • nie pomagając wykonawcy na samym początku przez co wykonawca wszedł na plac budowy z rocznym opóźnieniem. Ponadto każdy o tym zapomniał i teraz wieki płacz, że budowa opóźniona jest o rok. Ciekawe dlaczego no może dlatego że wykonawca pracuje o rok krócej niż pierwotnie zakładano.

·
Registered
1,573 Posts
Teraz kojarzę, że drogówka staje czasem na obszarze wyłączonym z ruchu za węzłem Lotnisko i wanną w stronę węzła Puławska. Łapią właśnie pojazdy >16t.

·
Autostrady Polska
8,897 Posts
Pytanko - byłem w weekend u siostry na Wilanowie. Stoi tam stacja BP (wybudowana ale nieczynna) oraz ulica która wygląda jak by była przygotowana na większy ruch w przyszłości - czy ulica Branickiego w planach ma się połączyć z ulicą Płaskowickiej ? Jeśli tak to czy to jest w ramach S2 czy nie wiadomo kiedy ? Druga rzecz - gdzie będzie prowadziła ulica na południe Urszuli Leduchowskiej ? Dzięki

Edyta - widzę na OPS że te drogi się łączą - pytanie czy w tym etapie.

·
Registered
19,143 Posts
To znaczy, że na innych odcinkach pod znakiem są tabliczki "nie dotyczy", w tym dopisek "z wyłączeniem pojazdów z identyfikatorem C-16", a na tym jest goły znak, więc chyba C-16 nie działa.

·
Registered
699 Posts
Pytanko - byłem w weekend u siostry na Wilanowie. Stoi tam stacja BP (wybudowana ale nieczynna) oraz ulica która wygląda jak by była przygotowana na większy ruch w przyszłości - czy ulica Branickiego w planach ma się połączyć z ulicą Płaskowickiej ? Jeśli tak to czy to jest w ramach S2 czy nie wiadomo kiedy ? Druga rzecz - gdzie będzie prowadziła ulica na południe Urszuli Leduchowskiej ? Dzięki

Brakujące połączenie (na zdjęciach z góry widać kawałek bardziej zielony od reszty, foto od bronco10) jest w gestii miasta albo dzielnicy i póki co nic się z nim nie dzieje.
255577

Ulica Ledóchowskiej prowadzi do serwisówki zlokalizowanej po południowej stronie S2, która z jednej strony będzie się łączyć z ul. Orszady, będącą gruntówką w lesie, w drugą stronę z DDR w kierunku Przyczółkowej. Sama Ledóchowskiej będzie póki co kończyć się w polu.

·
Registered
269 Posts

I tak i nie.

Owszem cześć łącznicy Płaskowickiej z Branicakiego jest budowane w ramach S2, natomiast ostanie metry jak dobrze pamiętam ma wybudować dzielnica / miasto.

P.S Fiodor mnie uprzedził o dosłownie sekundę

·
WUNGIEL
1,216 Posts
Słuchajcie.
Oni zamknęli dokładnie ten rejon, gdzie trzeba wyburzyć przerobić i dobudować mur oporowy.
Pomęczą się z nim przez 3-4 miesiące, potem zamkną wszystko i w miesiąc-dwa "Falbruk" dokończy drogówkę, tak jak tu wielu wieszczyło.
zamykać wszystko na pół roku to byłby dramat którego miasto nie chciało. Na 2 miesiące to co innego.
Branickiego w planach ma się połączyć z ulicą Płaskowickiej ? Jeśli tak to czy to jest w ramach S2 czy nie wiadomo kiedy ? Druga rzecz - gdzie będzie prowadziła ulica na południe Urszuli Leduchowskiej ? Dzięki
120m dziury będzie, miasto/dzielinica dopiero robi projekt, najprawdopodobniej ugrzązł na urzędniczej machinie miliona miejskich spółek opiniujących. Jeszcze nie złożyli wniosku o ZRID.

Ledóchowskiej pójdzie tak jak widać na działkach
255636

·
Rah'ma'dul
12,156 Posts
Ulica Ledóchowskiej prowadzi do serwisówki zlokalizowanej po południowej stronie S2, która z jednej strony będzie się łączyć z ul. Orszady, będącą gruntówką w lesie, w drugą stronę z DDR w kierunku Przyczółkowej. Sama Ledóchowskiej będzie póki co kończyć się w polu.
A plan (uchwalony mpzp) jest taki:

(Ledóchowskiej to ta maksymalnie z lewej)

255643

·
Registered
269 Posts
Słuchajcie.
Oni zamknęli dokładnie ten rejon, gdzie trzeba wyburzyć przerobić i dobudować mur oporowy.
Pomęczą się z nim przez 3-4 miesiące, potem zamkną wszystko i w miesiąc-dwa "Falbruk" dokończy drogówkę, tak jak tu wielu wieszczyło.
zamykać wszystko na pół roku to byłby dramat którego miasto nie chciało. Na 2 miesiące to co innego.
Nie obraź się, ale o czym Ty piszesz ?

Jakim cudem nowoczesnej technologi mur oporowy można wybudować / przedłużyć po stronie północnej a południowej już nie trzeba ??

·
WUNGIEL
1,216 Posts
Kilkanaście/dziesiąt stron temu wrzucałem skreen z projektu.
Przeróbka muru jest tylko po stronie północnej.

·
Registered
19,143 Posts
Słuchajcie.
Ty piszesz o zawrotce? Przecież po tych 2 miesiącach nikt niczego nie otworzy, tylko będziemy czekać pół roku na otwarcie tunelu.

·
Registered
699 Posts
Nikt nie oczekuje, że cokolwiek otworzą. Po prostu całkowite uruchomienie ronda i czasowe zamknięcie południowego wiaduktu nad Puławską nastąpi bliżej otwarcia tunelu, tak jak pisze @Lombat
Dzięki zamknięciu tylko strony północnej, pół zawrotki nadal funkcjonuje i nie blokuje zjazdu z S2 do Piaseczna.

37861 - 37880 of 38079 Posts