SkyscraperCity banner

41 - 60 of 38191 Posts

·
Registered
2,206 Posts
Ja bym się tej budowy nie obawiał. Tzn. teoretycznie, gdyby komuś chciało się chcieć. Jest tam tyle miejsca, że dałoby się to wszystko tak zorganizować, że nie byłoby utrudnień w ruchu nawet bez tunelu. Oczywiście u nas tak się nie da. W zasadzie w większości miejsc, gdzie prowadzono jakieś prace, tak beznadziejnie organizowano ruch, że korki były kilometrowe.

Kolejna rzecz ‘normalna’ to, to, że dane miejsce przebudowywuje się po kilka razy. Jak rozumiem najpierw powstanie samo skrzyżowanie z wyspą centralną. Za jakiś czas dostawią do tego wiadukt. A na końcu wezmą się za tunel. Oczywiście realizując pierwszą cześć nie uda się tak wytyczy jezdni, aby pasowały do wszystkich późniejszych etapów.

A najlepsze, że całą Puławską zablokuje jakieś mikro-skrzyżowanie bez komunikacyjnego znaczenia (tak jak to się stało przy Mysikrólika). Oczywiście da się zrobić tak, aby wszystkie skrzyżowania pozostały dwufazowe – wystarczy znać specyfikę ulicy. Pewnych inwestycji się nie uniknie (kilka kładek dla pieszych, bo światła są zbyt gęsto, planowane od lat jezdnie serwisowe, poprawienie lub budowa niektórych ulic lokalnych). W godzinach szczytu przydatne byłby tzw. zmiany rozładowywujące - raz na kilka zmian świateł przez cały jeden cykl paliłoby się cały czas zielone dla Puławskiej, a później byłoby jeszcze zielone z normalnego cyklu (czyli zielone przez 2min + 1min10sek), kilka normalnych zmian i znowu... W szczycie popołudniowym np. co 3 zmiany, w porannym co 5 zmian. Dodam, że obecnie jedne światła czasem się tak czasem ‘zacinają’, co daje całkiem pozytywny efekt. Dotyczyłoby to w zasadzie odcinka na południe od POW.

Co do korków na Puławskiej, to teraz zaczęły się wakacje, więc ruch się nieco zmniejszył. Generalnie po południu Puławska stoi od Poleczki do Ludwinowskiej, a wyjazd z Ursynowa w stronę Piaseczna jest dość trudny (chyba, że się wie jak jechać hehe). Korek tworzy się też na poszerzonym niedawno odcinku (prawie tak samo jak przed poszerzeniem). Główna przyczyna to źle ustawione światła na skrzyżowaniu z Geodetów gdzie cały cykl trwa 1min30sek, a zielone dla Puławskiej około 40sek.
Rano korek obecnie kończy się na Mysikrólika a zaczyna sporo przed granicą Warszawy z tym, że zasada jest taka, że im dalej na południe tym korek wolniej idzie.

·
Registered
518 Posts
No nie powiedzia³bym, ¿e ruch na Pu³awskiej siê zmniejszy³. Powiedzia³bym nawet, ¿e dziœ rano korek by³...wiêkszy ni¿ zwykle. Turyœci przyje¿d¿aj¹ do Warszawy czy co???

·
Follow Your Dreams
705 Posts
....jakieś mikro-skrzyżowanie bez komunikacyjnego znaczenia (tak jak to się stało przy Mysikrólika)....
To skrzyżowanie powoli nabiera komunikacyjnego znaczenia, zwłaszcza w porannym szczycie: zamiast stać na Płaskowickiej kilka zmian świateł do skrętu w lewo w Puławską, niektórzy wyjeżdżaja przez lokalne uliczki i Mysikrólika. Czasem sam tak robie: z reguły na Puławskiej/Mysikrólika nie stoi się wcale albo ledwie jedną zmianę:)

·
Poor Leno
7,643 Posts
Z innego wątku
smar said:
Piotrek_409 said:
czy to oznacza, że do 2012 roku powstanie tylko kawałek S2 od Lotniska do Puławskiej... czy może jednak wcześniej rozpoczną budowę południowej obowodnicy na odcinku Konotopa, Salomea, Marynarska? (i kiedy w optymistycznym wariancie można spodziewać się ukończenia tego odcinka?)
powtórzę to pytanie, bo tez mnie nurtuje!
??

Ta część obwodnicy powinna powstawać bezwzględu na Euro... nawet jeśli będzie to praktycznie nie koliduje z zabudową i nie powoduje większych utrudniej w wyjazdach/przejazdach. A nawet jeśli to na czas mistrzostw te odcinki można przywrócić do ruchu.

·
Registered
749 Posts
....

·
Follow Your Dreams
705 Posts
Nie kolejny lewoskręt zakorkował puławską, supermen czyta forum i "usprawnia" nam puławską. DZIĘKUJĘMY!!!! Deb..wi.
To do mnie?
Żeby było jasne: pisałem z ironią.

·
Registered
749 Posts
...

·
FatBack
2,879 Posts
WARSZAWA (A2, w.KONOTOPA) -WARSZAWA (S7,S8,w. OPACZ)

tu jestem powiem szczerze wkurzony, bo decyzja miała byc w czerwcu. a resztą to jestem pozytywnie zaskoczony, wystąpili nawet o PnB. czekamy ustawowe 65 dni czy potrwa to kolejne pół roku ?

·
Quasimodo
4,638 Posts
Szukam opisów węzłów i detali przebiegu dla S2. Znalazłem sporo informacji dla odcinka S79-Lubelska. Gdzie można znaleźć dla Konotopa-S79? Ciekawi mnie przelot przez Ursus (tam jest przejście przez dwa ciągi kolejowe i ulicę Warszawską: jednym wiaduktem, trzema, a może tunelem?) i węzeł z Al. Krakowską

·
Registered
2,171 Posts
Ten odcinek obfocił Rafii z Zielonego Mazowsza przy okazji konsulacji przebiegu ścieżek rowerowych.
Kilka fotek z ich serwera

·
FatBack
2,879 Posts
pytanie do was - początek budowy na wiosne przyszłego roku jest realny ? chodzi mi o wszystkie odcinki od konotopy do puławskiej wraz z fragmentem S79 ?

·
Registered
383 Posts
pytanie do was - początek budowy na wiosne przyszłego roku jest realny ? chodzi mi o wszystkie odcinki od konotopy do puławskiej wraz z fragmentem S79 ?
Nie ma jeszcze nawet decyzji srodowiskowej, tak wiec odpowiedz brzmi - nierealny.

·
Registered
2,171 Posts
Mało realny obstawiam, że
- w połowie 2009 ruszy budowa Puławska - Lotnisko i węzła Opacz w ramach budowy TSW.
- węzeł Konotopa chyba nadal pozostaje tylko koncepcją przynajmniej do czasu wydania decyzji środowiskowej dla A2. Dopiero wtedy zacznie się na serio jego projektowanie początek budowy odcinka Konotopa - Opacz - wiosna ale 2010.

·
Registered
749 Posts
...

41 - 60 of 38191 Posts