SkyscraperCity banner

46421 - 46440 of 46957 Posts

·
Lewak gorszego sortu
7,963 Posts
Wiadukty w ciągach dróg lokalnych, bez powiązań z trasą, też?

Czyli GDDKiA odpowiada za utrzymywanie (w tym: odśnieżanie) wiaduktó ulic Izbickiej, Mszańskiej, Mozaikowej, Tawułkowej, Sytej, itp.?
Jeśli tak, to do nich będę pisać zamiast do miasta/dzielnicy.
trzeba byłoby sprawdzić na mapie m.st. Jak zostały zaznaczone ale wydaje mnie sie ze to również należy do generalnej

·
Registered
408 Posts
Kilka dzisiejszych z wody.

Ściągnęli wszystkie holowniki i pontony na zimowisko po lewej stronie poniżej mostu.

Powoli dłubią przy wylotach rur - są kraty i zaszalowali na górze. Piękne to to nie będzie.

1004398

Między jezdniami jest siatka.

1004400

1004403

A tak wygląda wykończenie podpory. Niestety, ciągle jeszcze jest tam mnóstwo wszelakiego metalowego syfu, w tym resztki prętów zbrojeniowych po podporach tymczasowych. Dosyć to ostre, więc niebezpieczne. Jak nie sprzątną w rozsądnym czasie to będę interweniował.

1004412

1004419

1004424

1004426

·
Homo Podlachiae
2,401 Posts
Radość była oazą ciszy i spokoju. Po wybudowaniu S2 to się skończyło. Trochę spacerowałem w ostatnim czasie i hałas jest słyszalny w promieniu kilki kilometrów. W pobliżu jest mocno słyszalny. Wszystko przez oszczędności na ekranach. Przez lata budowano bez sensu za dużo. A teraz zrobili wersję z krótkimi odcinkami w środku dzielnicy. Śmiech na sali.
Jechałem w piątek około 21. w kierunku wschodnim i w niedzielę około 17.30 w kierunku zachodnim.
Z maksymalną prędkością dopuszczalną (wg wskazań GPS, a nie licznika samochodowego).
W piątek nie zauważyłem nikogo, a w niedzielę tylko tych, którzy dojeżdżali do węzłów, na których zamierzali zjeżdżać, jadących wolniej niż ja.

Może zamiast stawiać kolejne ekrany wyegzekwujmy od stróżów prawa egzekwowanie przepisów drogowych?

Może taniej i urbanistycznie bardziej sensowne będzie zainstalować odcinkowe pomiary prędkości niż stawiać kolejne ekrany dźwiękochłonne?

·
Registered
338 Posts
Może zamiast stawiać kolejne ekrany wyegzekwujmy od stróżów prawa egzekwowanie przepisów drogowych?

Może taniej i urbanistycznie bardziej sensowne będzie zainstalować odcinkowe pomiary prędkości niż stawiać kolejne ekrany dźwiękochłonne?
Prędzej ci wybaczą zdradę stanu na rzecz Rassiji niż zamach na Drogową Wolność Szlachecką.

·
Registered
28 Posts

A dlaczego na zachodniej stronie S2 jest ograniczenie 120 km/h a na wschodniej już tylko 100 km/h? Rozumiem, że momentami nie ma pasa awaryjnego na estakadach ale na przeważającej części trasy jednak ten pas jest.

·
ChorągiewDragońskaFredry
710 Posts
A dlaczego na zachodniej stronie S2 jest ograniczenie 120 km/h a na wschodniej już tylko 100 km/h? Rozumiem, że momentami nie ma pasa awaryjnego na estakadach ale na przeważającej części trasy jednak ten pas jest.
A nie chodzi przypadkiem o hałas i decyzje środowiskowe z tym związane? Trasa przechodzi przez obszary chronione.

·
Registered
28 Posts
Tak jak Panowie pisaliście... nie jest równo... wczorajszy przejazd Siedlce - Waw to potwierdził... wydaje mi się, że najgorzej jest na drugim pasie od prawej na moście (ten naprawiany w trakcie odbiorów). A na koniec na węźle Przyczółkowa/Wilanów kuriozalne zawężenie do dwóch pasów w prawo... niektórzy na końcówce, gdzie nie ma już zółtych linii gubią się i na siłę chcą się wbić na skrajny prawy pas... oj dobrze, że jest tam ograniczenie prędkości :confused:

·
WF - SCI - KR
598 Posts
Tak jak Panowie pisaliście... nie jest równo... wczorajszy przejazd Siedlce - Waw to potwierdził... wydaje mi się, że najgorzej jest na drugim pasie od prawej na moście (ten naprawiany w trakcie odbiorów). A na koniec na węźle Przyczółkowa/Wilanów kuriozalne zawężenie do dwóch pasów w prawo... niektórzy na końcówce, gdzie nie ma już zółtych linii gubią się i na siłę chcą się wbić na skrajny prawy pas... oj dobrze, że jest tam ograniczenie prędkości :confused:
Dokładnie, pisałem o tym kilka dni temu. Brak żółtych linii w tym miejscu (a raczej ich rozjechanie - bo na początku tam były naklejone) to bimbanie sobie z bezpieczeństwa kierowców.

·
Tanzdiktator
299 Posts
Dokładnie, pisałem o tym kilka dni temu. Brak żółtych linii w tym miejscu (a raczej ich rozjechanie - bo na początku tam były naklejone) to bimbanie sobie z bezpieczeństwa kierowców.
Tego samego zdania jestem.

Może jakaś grupowa akcja pisania maili/zgłaszania faktu na 19111 (PID)?

·
Registered
4,932 Posts
Czyli, że układają pół szerokości jezdni? Rozumiem, że jak nawierzchnia osiągnie odpowiednią wytrzymałość to jedną gąsienicą maszyna będzie jechać po tej gotowej nawierzchni?

·
Happy Scrappy Hero Pup
1,337 Posts
Dobre wieści :) Można się tylko domyślać, że idealnie wstrzelił się wykonawca nawierzchni betonowej w okres gdy na innych inwestycjach betonu nie można układać bo trasa jest na świezym powietrzu. Natomiast w tunelu można kłaść też w takim martwym betonowo sezonie. Ciekawe na jak długi okres czasu jest przewidziane rozkładanie nawierzchni w tunelu? Czy skończy się przed "sezonem" ?

·
Registered
2,818 Posts
Jeszcze z FB Generalnej:

Na Ursynowie maszyna do rozkładania nawierzchni z betonu cementowego schowała się w tunelu. Nie zapadła jednak w zimowy sen lecz ciężko pracuje. Wczoraj po południu, w północnej nawie od strony zachodniej, rozpoczęło się układanie docelowej nawierzchni w tunelowym odcinku Południowej Obwodnicy Warszawy w ciągu drogi ekspresowej S2.
W nawie północnej po stronie wschodniej wykonywana jest podbudowa z kruszywa, a w nawie południowej – warstwa odsączająca. Betonowana jest zabudowa chodnikowa oraz trwa zbrojenie podwaliny pod okładziny ścian. Kontynuowane jest torkretowanie ścian szczelinowych oraz malowanie sufitu.
Wykonywana jest instalacja hydrantowa i instalacja ogrzewania rurociągu p.poż., montowane jest docelowe oświetlenie przejazdowe.
Kierowcy pojadą tunelem w II kwartale br., po zakończeniu odbiorów i uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie.

46421 - 46440 of 46957 Posts