SkyscraperCity banner

6501 - 6520 of 6601 Posts

·
Registered
Joined
·
402 Posts
Słabo to widzę, Polaqua i Intercor jeśli im dosypią kasy to pewnie ukończą inwestycję ale z wieloletnimi opóźnieniami tak jak widać na S5 w okolicach Bydgoszczy gdzie obie firmy grzebią się niemiłosiernie. Musieliby dosypać te 260 mln Mirbudowi żeby można było myśleć o ukończeniu budowy w pierwotnie założonym terminie, a to już niemal połowa obecnego budżetu :O
 

·
TANNED
Joined
·
4,063 Posts
Firmy to, co im wyjdzie w wyliczeniu do oferty mnożą x 1,5 albo 2. Wystarczy podzielić ich oferty przez te wartości, aby zobaczyć, na ile powinna opiewać oferta.
Bez związku. Jest dość oczywiste, że samo podpisanie umowy jak i późniejsze prace projektowe i budowlane nastąpią już "po apokalipsie", więc tu niewiadomych nie będzie.

Tu raczej chodzi o co innego. Nie wiem czy mieliście okazję zapoznać się z SIWZem. Ja tak źle przygotowanego przetargu dawno nie widziałem - wymagania powstały w oparciu o skopany STEŚ, który został narysowany chyba palcem po mapie. Miejscami łuki tak ciasne, że wymagane będzie ograniczenie do 70kmh czy nawet do 50... i to na esce!! Tu będzie odstępstwo odstępstwem poganiać. A jako wisienka na torcie gdaka na większość pytań oferentów, nawet tych wskazujących sprzeczności czy jawną niezgodność z prawem wymagań, odpowiada "należy wykonać zgodnie z SIW". Jak odpowiada, bo na mnóstwo pytań odpowiedziała tak, a potem zmieniała na siak.

I to właśnie tu należy upatrywać owego mnożenia oferty.
 

·
Registered
Joined
·
5,542 Posts
^^I po co taka reakcja, skoro to nie bajka...ale ok, żyjcie w ułudzie, że firmy na tym kontrakcie inaczej wyliczyły swoje ryzyko.
 

·
Registered
Joined
·
472 Posts
W planu przetargów GDDKiA:
maj 2020 - „Budowa drogi S3 na odcinku Miękowo – koniec obw. Brzozowa wraz z rozbudową odcinka Miękowo – Rzęśnica- Dostosowanie drogi krajowej nr 3 do parametrów drogi ekspresowej na odcinku Miękowo (koniec obw. Miękowa)- Rzęśnica (węzeł Rzęśnica z węzłem)” - Rozbiórka Węzła Rzęśnica
 

·
super&megatalls fan
Joined
·
2,444 Posts
Może nie będzie tak źle - polecam mój dzisiejszy post z wątku "Wiadomość dnia":


Wyjątkowo wiadomość ogólna, bo dotycząca budowy i rozwoju wszystkich dróg, ale bardzo ważna, kluczowa wręcz dla infrastrukturalnego sektora naszej gospodarki:

GDDKiA mimo epidemii podtrzymuje plany budowlane - komunikat
PAP - Biznes
25 mar 2020, 13:44

25.03.2020, Warszawa (PAP) - Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad mimo epidemii podtrzymuje plany budowlane - poinformowała GDDKiA w komunikacie.
Dyrekcja podała, że obecnie w realizacji jest 88 zadań o łącznej długości przekraczającej 1080 km, z czego w budowie znajduje się 70 zadań o długości blisko 800 km.
"Naszym obowiązkiem jest, aby firmy mogły pozyskiwać kolejne zlecenia, budując tym samym swoją stabilność ekonomiczną, kadrową i strategiczną. Dlatego nasze plany są nadal aktualne. Pracownicy GDDKiA pracują zdalnie, aby zapewnić ciągłość realizacji zadań instytucji, w tym m.in. ogłaszanie i prowadzenie postępowań przetargowych oraz podpisywanie umów, chociażby korespondencyjnie" - napisano.
"Zapraszamy firmy budowlane do składania ofert w trwających i przyszłych przetargach. Gospodarka, inwestycje publiczne, w tym te największe infrastrukturalne, są niezwykle ważne w tym trudnym okresie" - dodano.
Dyrekcja podała, że obecnie wykonawcy realizują prace budowlane zgodne z zawartymi umowami oraz zaleceniami sanitarnymi związanymi z ogłoszonym stanem epidemii.
"Przypomnijmy, że umowy zawierają zapisy, które mogą być wykorzystane w sytuacjach nadzwyczajnych. Ewentualne roszczenia będą rozpatrywane indywidualnie, zgodnie z zapisami kontraktów" - napisano. (PAP Biznes)
map/ gor/

Źródło:

GDDKiA mimo epidemii podtrzymuje plany budowlane - komunikat - StooqSuper, że nie tylko pracują nad bieżącymi i przyszłymi przetargami, ale nawet podpisywanie umów jest możliwe zdalnie :)

Ciekawe też co z drugim odcinkiem ? Może tu różnica między budżetem GDDKiA a najtańszą ofertą nie będzie tak duża ?
 

·
Registered
Joined
·
9,866 Posts
Ciekawe czy Gdaka będzie unieważniać licząc na to, że w czasie kryzysu w kolejnym przetargu ceny jednak spadną …
Zachodniopomorskie. Sześć ofert na S3 Śwnoujście – Dargobądz
Polaqua złożyła najtańszą ofertę w przetargu na projekt i budowę drogi ekspresowej S3 między Świnoujściem a Dargobądzem. Oferta z najniższą ceną jest warta 668,8 mln zł. Inwestor na dzień otwarcia ofert jest przygotowany, by wydać o 100 mln zł mniej.
Przetarg dotyczy projektu i budowy drogi ekspresowej o długości 17 km. Do inwestora wpłynęło 6 ofert. Wszystkie przekroczyły zaplanowany budżet.

Najtańsza propozycja złożona przez firmę Polaqua ma wartość 668,8 mln zł. Budżet GDDKiA to 562,6 mln zł. PTU Intercor – 704,1 mln zł, Kobylarnia i Mirbud – 827 mln zł, Budimex – 998,8 mln zł, Strabag – 1,028 mld zł, Porr – 1,190 mld zł.
 

·
Registered
Joined
·
18,455 Posts

·
Registered
Joined
·
32 Posts
Przykładowo, taki link:

Code:
https://www.skyscrapercity.com/threads/s3-%C5%9Awinouj%C5%9Bcie-szczecin-rz%C4%99%C5%9Bnica-z-w%C4%99z%C5%82em.410027/
[S3] Świnoujście - Szczecin (Rzęśnica - z węzłem)

przenosi do pierwszego postu, a taki
Code:
https://www.skyscrapercity.com/threads/s3-%C5%9Awinouj%C5%9Bcie-szczecin-rz%C4%99%C5%9Bnica-z-w%C4%99z%C5%82em.410027/unread
[S3] Świnoujście - Szczecin (Rzęśnica - z węzłem)

do pierwszego nieprzeczytanego.
Wydaje mi się, że powinieneś to zgłosić w tym wątku:

 

·
Myślenie nie boli
Joined
·
211 Posts
Pytanie z jaką prędkością można jechać od węzła Dąbie w kierunku węzła Rzęśnica na odcinku zrobionym przez Energopol, moim zdaniem 100km/h. Jadąc od węzła Dąbie najpierw są ograniczenia prędkości, potem przejazd na jezdnię zachodnią i widzimy po prawej stronie dwa znaki: koniec autostrady i początek drogi ekspresowej D-7 (co kasuje ew inne ograniczenia). Ktoś powie że te znaki są po lewej stronie nitki wschodniej, ale zgodnie z przepisami przy tej organizacji ruchu są po prawej stronie jesdni w odpowiedniej odległości i na odpowiedniej wysokości!
 

·
Local Patriot
Joined
·
13,781 Posts
S3/S6-w.Rzęśnica-w.Goleniów Północ (Budimex).

27.03.2020 r.
Trochę zdjęć z rejonu między Kliniskami, a w. Goleniów Północ.
Sorrry za jakość, zdjęcia z fona i przy brudnej szybie.
Kawałek za skrzyżowaniem w Kliniskach, kierunek Świnoujście/Gdańsk, brakujący fragment nowej jezdni wschodniej, w śladzie wyburzonego domu w Puciach.
Klikajcie w każde zdjęcie, jeśli chcecie zobaczyć w większym rozmiarze.

Przeskok PZGd-1, między Kliniskami, a w.Goleniów. Południe.
Kierunek Świnoujście/Gdańsk.


Kierunek Szczecin, miejsce przed PZGD-1.
Pojawiły się elementy ogrodzenia. Nie zdążyłem tego uchwycić wcześniej, ale pierwsze tego typu elementy są już na wysokości Goleniowskiego Parku Przemysłowego, a konkretnie w miejscu, gdzie jest fabryka śmigieł do elektrowni wiatrowych.
cdn....
 

·
Local Patriot
Joined
·
13,781 Posts
S3/S6-w.Rzęśnica-w.Goleniów Północ (Budimex).cdn...
 

·
Local Patriot
Joined
·
13,781 Posts
S3/S6-w.Rzęśnica-w.Goleniów Północ (Budimex).cdn...
 

·
Local Patriot
Joined
·
13,781 Posts
S3/S6-w.Rzęśnica-w.Goleniów Północ (Budimex).cdn...
 

·
Local Patriot
Joined
·
13,781 Posts
S3/S6-w.Rzęśnica-w.Goleniów Północ (Budimex).cdn...
 

·
Local Patriot
Joined
·
13,781 Posts
S3/S6-w.Rzęśnica-w.Goleniów Północ (Budimex).

Skrzyżowanie w Kliniskach, ujęcie w kierunku Świnoujścia/Gdańska.
Na pierwszym planie, nowy fragment jezdni zachodniej.


Kierunek Szczecin/Berlin.cdn...
 
6501 - 6520 of 6601 Posts
Top