SkyscraperCity banner

6881 - 6900 of 6928 Posts

·
Registered
1,833 Posts
BUDIMEX dostał zapytanie od GDDKiA w Szczecinie odnośnie wyceny przebudowy węzła Goleniów Południe (Rurka). Węzeł ten został wyłączony z dostosowania do pełnych parametrów drogi ekspresowej S3 na odcinku Rzęśnica-Miękowo. Przedmiotem zapytania jest m.in. rozbiórka istniejących wiaduktów i budowa od nowa. Brak jest odpowiedniej skrajni nad linią kolejową oraz łącznice na jezdni w kierunku Szczecina nie mają odpowiednich długości i szerokości.
Już dawni zastanawiałem się czy te łącznice będą ruszane, a tutaj okazuje się że nie tylko w łącznicach jest problem.
Coś może być na rzeczy bo w miejscu zaznaczonym na mapce poniżej w ostatnich dniach wycieli drzewa. Zdjęcia nie zdążyłem zrobić bo tego się nie spodziewałem :eek:

245241

P.S. mogłem się lekko pomylić mogło to być bardziej w lewo.

·
Registered
518 Posts
Czyli co wychodziłam to ze GDKKiA chce żeby budimex to zrobił i poprawił ten węzeł. Jeśli tak to ja jestem za. Mam nadzieje ze dodadzą im kasę i pójdzie jakoś trzymamy kciuki ;)

·
Registered
1,040 Posts
A są jakieś konkretne przykłady niesolidnego działania tej firmy?
Kładki dla pieszych na Gdańskiej przy Basenie Górniczym i przy Merkatora. Dużo czasu już minęło, ale pamiętam, że opóźnienia były bardzo duże. Teraz zabrali się też za przebudowę mostu w Siekierkach, ale ciężko mi ocenić terminowość.

·
Registered
15,677 Posts
Remont japońskiego mostku (121-letniego) w Parku Kasprowicza w Szczecinie też wykonuje INTOP Skarbimierzyce.
A kładki w ciągu ulicy Gdańskiej były budowane od października 2010 r. do czerwca 2012 r. i opóźnienia nie były tylko winą wykonawcy to jest INTOPu właśnie.

·
zdradziecka morda
3,764 Posts
Na Gdanskiej obsuwa byla o rok. W czesci z winy miasta, w duzej czesci wykonawcy. Przypomnij sobie nieszczesny remont kladki nad ul. Wyszynskiego i dlaczego nazwa firmy zostala zmieniona na in(w)top. W Wa-wie opinie o tej firmie tez nie sa zbyt entuzjastyczne. Oby nie byli liderem kontraktu.

·
Registered
15,677 Posts
Vito, dziś rano sprawdzałem: te instalacje w ziemi przy budowie na Merkatora to chyba nie były z winy In(w)topu (sam też tak pisałem wtedy), tylko miasta, które nie wiedziało, co tam w ziemi leżakuje? Nie, żebym ich tłumaczył, ale przy wiadukcie kolejowym w Wolinie jak ostatnio byłem, to ciągle coś robili, nie żeby stało. W Parku Kasprowicza tak samo.

·
nieśląski częstochowianin
I am
422 Posts
Co do węzła Goleniów Płd to chyba nie jest tak prosto. Chyba potrzebny projekt, wszystkie dokumentacje i pozwolenia oraz nowy przetarg.

·
Registered
2,855 Posts
Tam wiadukt nie jest pojedynczy a podwójny (są 2 odrębne wiadukty).

Jeżeli pytasz w jakim celu robić przekrój 2x3 tylko w tym miejscu, to odpowiem krótko:
- Z oszczędności aby za kilka lat gdy ten odcinek będzie miał przekrój 2x3, nie wyburzać nowych wiaduktów
(patrz przykład wiaduktów nad S3 w Troszynie, które będą wyburzane przy okazji poszerzenie tam drogi do przekroju 2x2.

·
Registered
33 Posts
Tam wiadukt nie jest pojedynczy a podwójny (są 2 odrębne wiadukty).
Kemo raczej chodziło, że pojedyńczy czyli jedyny na trasie :)
Po co tu ładować kasę na większy wiadukt, jeśli od strony Szczecina każdy kolejny wiadukt nie ma rezerwy pod 3 pas? Nie wspomnę już o zwierzaku w Rurce. Prędzej powstanie ZOŚ, niż ktoś będzie chciał tutaj 3 pas robić.

·
Registered
26 Posts
Co do węzła Goleniów Płd to chyba nie jest tak prosto. Chyba potrzebny projekt, wszystkie dokumentacje i pozwolenia oraz nowy przetarg.
Temat zaprojektuj i zbuduj. BUDIMEX może (szansa 5%) dostanie to jako rozszerzenie swojego zadania. Na początek przydałoby się chociaż przeniesienie łącznic około 100m na północ na jezdni w stronę Szczecina.

6881 - 6900 of 6928 Posts