SkyscraperCity banner

2761 - 2773 of 2773 Posts

·
Registered
Joined
·
274 Posts
Poniższa informacja nie jest bezpośrednio związana z budową S3 niemniej jednak ten temat by tu kilkukrotnie dyskutowany.
Dolnośląska Służba Dróg i Kolei bierze się za remont DW367 od Szarocina do Przełęczy Kowarskiej. Czyli odcinek który jest w krytycznym stanie na terenie powiatu kamiennogórskiego. Co więcej, odcinek od kopalni w Ogorzelcu do Przełęczy Kowarskiej będzie wyłączony z ruchu na ponad 3 miesiące.
Czyli po wyremontowaniu tego odcinka pozostanie do zrobienia odcinek od Przełęczy Kowarskiej do Kowar.
I będziemy mieli "przyjazny" dojazd w Karkonosze.
 

·
Registered
Joined
·
83 Posts
Kamienna Góra domaga się łącznika S3 z DW 367 od strony Wałbrzycha:

Budowa łącznika z drogą S3 i rewitalizacja linii kolejowej Kamienna Góra – Kowary, były przedmiotem rozmów burmistrza Janusza Chodasewicza z Tymoteuszem Myrdą członkiem Zarządu Województwa Dolnośląskiego, który odpowiada za Departament Infrastruktury.


Samorządowcy odwiedzili m.in. miejsca przebiegu powstającej drogi ekspresowej S3 w rejonie Kamiennej Góry oraz łącznika drogi wojewódzkiej nr 367 (Kamienna Góra – Wałbrzych) z S3. Ta inwestycja, finansowana ze środków samorządu wojewódzkiego, miałaby odciążyć skrzyżowanie ul. Wałbrzyskiej i Legnickiej, które po otwarciu drogi ekspresowej będzie bardzo zatłoczone.

– Właśnie mija 13 miesięcy odkąd wspólnie z burmistrzem Chodasewiczem, zaczęliśmy rozmowy z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad. Próbowaliśmy przekonać tę instytucję do zmiany rozwiązań projektowych, które pozwoliłby wpiąć łącznik do węzła Kamienna Góra – Północ. Niestety ciągle jesteśmy w tym samym miejscu – powiedział Tymoteusz Myrda członek Zarządu Województwa.

Dziesiątki spotkań m.in. w kancelarii premiera, rozmowy z ministrami, petycje i protesty mieszkańców na razie nie zmieniły stanowiska GDDKiA.


– Osoby odpowiedzialne za budowę S3, nie chcą skorygować planów i zamierzają skierować ruch tranzytowy przez Kamienną Górę – dodał burmistrz Janusz Chodasewicz.

Obaj samorządowcy zadeklarowali kontynuację rozmów m.in. z GDDKiA oraz wykorzystanie poparcia parlamentarzystów i członków rządu z naszego regionu.
.....
źródło:
Rozmawiamy o budowie łącznika z S3 i reaktywacji linii do Kowar
 

·
Registered
Joined
·
4,924 Posts
generalnie DW 367 jako dojazd Wałbrzycha do S3 to słaby pomysł
 

·
Registered
Joined
·
77 Posts
generalnie DW 367 jako dojazd Wałbrzycha do S3 to słaby pomysł
Najgorszy z możliwych...
Optymalny (tak dla centrum Wałbrzycha jak i Podzamcza i Piaskowej Góry) będzie chyba jednak dojazd przez "obwodnicę" Wałbrzycha, i dalej drogami 35, 35 i 5 do węzła Bolków.
W przyszłości, opcja będzie wskoczenie na S5 pod Świebodzicami.
308377
 

·
Registered
Joined
·
274 Posts
Niestety ale burmistrz Kamiennej Góry tego nie rozumie.

Dodatkowo po wybudowaniu S3 ze skrzyżowania o którym mowa, zejdzie cały ruch tranzytowy idący przez Kamienną Górę. Nie jest on jakiś wielki ale zawsze coś. Wobec czego wielkich zmian na tym skrzyżowaniu się nie spodziewam.
 

·
Registered
Joined
·
296 Posts
Przecież został już wybrany łącznik dla Wałbrzycha , ze Szczawna zdroju do Sadów, kwestią jest zapewnienie finansowania. Kierowanie ruchu przez Świebodzice przez dk34 bez budowy obwodnicy doprowadzi do paraliżu komunikacyjnego Świebodzic. Opcja łącznik do S5 jest sensowna , ale do ukończenia minie wiele lat.
 

·
Registered
Joined
·
324 Posts
O ile wiem to został wybrany i jednocześnie "zapomniany". Urząd marszałkowski na wieść o planach przedłużenia S5 do Bolkowa, zapomniał o łączniku dla Wałbrzycha do Sadów.
 

·
Registered
Joined
·
1,402 Posts
Przecież został już wybrany łącznik dla Wałbrzycha , ze Szczawna zdroju do Sadów, kwestią jest zapewnienie finansowania. Kierowanie ruchu przez Świebodzice przez dk34 bez budowy obwodnicy doprowadzi do paraliżu komunikacyjnego Świebodzic. Opcja łącznik do S5 jest sensowna, ale do ukończenia minie wiele lat.
Łącznik do S3 (korytarz wariantu 5) został wskazany jako najkorzystniejszy w opracowaniu IRT jako jeden z 6 korytarzy wskazanych do analizy przez zamawiającego (przebieg drogi w większości narzucony). Zapisy opracowania wskazują również na konieczność bardziej szczegółowej analizy na etapie STEŚ (z uwagi na przyjęte kryteria oceny i wagę ocen w poszczególnych kryteriach i zbliżone wyniki z innymi wariantami). Wariant 5 przecina obszar Natura 2000 i uznany został za korzystniejszy od wariantu po drogach istniejących (przez Świebodzice). To takie "ocenianie", aby wyszedł wariant który preferujemy. Opracowania IRT to tylko wstępna analiza korytarza. Póki co nie ma informacji o dalszych działaniach projektowych i kto miałby odpowiadać za realizację drogi (klasa drogi i zarządca).
 

·
Registered
Joined
·
77 Posts
Ważniejszy łącznik będzie z Wałbrzycha do S5 i dalej do S3 w Bolkowie to najszybsza droga (niestety okrężna).
Czy powstanie za 8-9 lat? Miejmy nadzieję, że tak.
Dużo ważniejsze jest to, że S5 niebezpiecznie acz pożądanie zbliży się do Wałbrzycha;)
Wylot na północ, północny wschód i wschód będzie jeszcze szybszy i łatwiejszy (szczególnie do Wrocławia), a to jest dużo ważniejsze niż wylot na południe.
333168

Źródło: Kontrowersje wokół przebiegu trasy S5. Mieszkańcy gminy Marcinowice protestują, będzie spotkanie z GDDKiA i wójtem - Swidnica24.pl - wydarzenia, informacje, rozrywka, kultura, polityka, wywiady, wypadki
 

·
Registered
Joined
·
296 Posts
^^to jest takie odsuwanie w czasie problemu, ze strefy w Wałbrzychu jest spory ruch tirów do Czech i dalej na południe (Włochy), teraz to idzie na Kudowę i A4, ale po skończeniu S3 pojada do Bolkowa przez Świebodzice a te się zakorkują, a tak można czekać kolejne dziesięć lat na S5 i problem z głowy. Osobówki i tak pojadą przez Czarny Bór do Kamiennej Góry bo nikt nie będzie z Wałbrzycha nakładał 20 kilometrów jadać do Czech.
 
2761 - 2773 of 2773 Posts
Top