SkyscraperCity banner

5681 - 5700 of 8293 Posts

·
Registered
1,464 Posts
Ciekawe.... to udało się zwęzić pasy ruchu ze starego projektu, a nie udało wyeliminować telefonów? Ciekawe ciekawe...
Dokładnie o tym samym sobie pomyślałem. Że S3 jest budowana z projektu A3 to wiedziałem, ale ta niekonsekwencja jest dla mnie zastanawiająca. Pasy ruchu i awaryjne zmienione, siatki nietoperzowe też pewnie były dorabiane później (obstawiam), ale miejsc na telefony nie skasowali... Grosz do grosza i na pewno parę złotych by się jeszcze gdzieś urwało. Ciekawe czy instalacje pod te telefony też są wykonane?

·
Registered
1,464 Posts
Jak to nie? Czyli na oficjalnej stronie jest błąd? Czy od początku miała to być autostrada z pasami 3,50m?
Trasa główna:

klasa drogi: S (droga ekspresowa)
prędkość projektowa: Vp = 100 km/h
szerokości jezdni głównych: 2 x 7,00 m
szerokości pasów awaryjnych: 2 x 2,50 m

szerokości opasek wewnętrznych: 2 x 0,50 m
szerokość pasa dzielącego gruntowego: 4,00 m
szerokości poboczy gruntowych: 2 x 0,75 m lub 2 x 1,25 m
pochylenie skarp drogowych: 1:3 lub 1:1,5
pochylenie skarp rowów trójkątnych: skarpa wewnętrzna 1:3, zewnętrzna 1:5
pochylenie skarp rowów trapezowych: 1:1,5
minimalna szerokość dna rowu trapezowego: 0,40 m
skrajnia pionowa: 4,70 m
obciążenie nawierzchni: 115 kN/oś
kategoria ruchu: KR6
http://drogas3g-m.pl/PL/119/86/Parametry_techniczne/

·
Registered
voltairovicz
394 Posts
Czy jak S3 zostanie oddane do użytku to dk 24 przez Skwierzynę przestanie istnieć? W jaką kategorię dróg zamieni się stara dk3? W powiatową, wojewódzką?

·
Lobbysta rowerowy
1,112 Posts
Pod koniec kwietnia, jadąc S3 pomiędzy Świebodzinem a Sulechowem, nagle przed maską samochodu wyrosły mi cztery dorodne jelenie. Przez moment było gorąco, ale nic na szczęście się nie stało (nie wiem jak innym). Może mi się zdawało, ale siatka na tym odcinku ma niewiele ponad metr wysokości, co nie stanowi dla tych zwierząt specjalnej przeszkody. Ktoś coś wie na temat tej wysokości?
^^

·
Lobbysta rowerowy
1,112 Posts
Czy jak S3 zostanie oddane do użytku to dk 24 przez Skwierzynę przestanie istnieć? W jaką kategorię dróg zamieni się stara dk3? W powiatową, wojewódzką?
Zazwyczaj to gminy przejmują takie drogi, tak było np. w okolicy Lipian czy Myśliborza. Jest to dla nich problem, gdyż mniejszych i biedniejszych gmin nie stać np. na zimowe utrzymanie tych dróg.
^^

·
Registered
5,794 Posts
magnus58 tam nie ma siatki o wysokości 1 m...

Wzdłuż drogi S3, na całej długości, zaprojektowano ogrodzenie z siatki stalowej z drutu ocynkowanego średnicy 2,5 mm, wkopanej w grunt na głębokość 0,50 m, o wymiarach:
na terenach upraw rolniczych: wys. 1,5 m i wielkość oczek siatki do wys. 0,75 m co 5 cm (druty poziome) i co 15 cm (druty pionowe), powyżej - odpowiednio 15 cm x 15 cm,

na terenach leśnych: wys. 2,0 m i wielkość oczek siatki do wys. 0,80 m co 5 cm (druty poziome) i co 15 cm (druty pionowe), powyżej do wys. 1,40 m -odpowiednio 15 cm x 15 cm i do wys. 2,0 m - 20 cm x 20 cm.

Ponadto od strony lasu zaprojektowano dodatkową siatkę w miejscach przejść dla zwierząt z tworzywa sztucznego, o wymiarach oczek 1,0 cm x 1,0 cm o wys. 0,50 m, wkopaną w grunt na głębokość 10 cm

·
Moderator
73,054 Posts
#Witos - w czasach gdy mówiono o A3 ówczesne parametry techniczne pozwalały na pasy o szerokości 3, 5metra.
Jeśli chodzi o stary przebieg "3" to dziwne by było gdyby DW159 kończyła się na rondzie w Skwierzynie.

·
Mordercza kaczuszka....
4,784 Posts
Zazwyczaj to gminy przejmują takie drogi, tak było np. w okolicy Lipian czy Myśliborza. Jest to dla nich problem, gdyż mniejszych i biedniejszych gmin nie stać np. na zimowe utrzymanie tych dróg.
^^
Jak dobrze pamiętam to za drogę krajową w granicach miasta odpowiada miasto.
To nawet dobrze widać na DK 24 jak się wjeżdża do Skwierzyny od strony Poznania. Zaraz za znakiem miejscowości czuć i widać pogorszenie jakości drogi (nierówny asfalt, ubytki itp).

·
Registered
846 Posts
Jak dobrze pamiętam to za drogę krajową w granicach miasta odpowiada miasto.
To nawet dobrze widać na DK 24 jak się wjeżdża do Skwierzyny od strony Poznania. Zaraz za znakiem miejscowości czuć i widać pogorszenie jakości drogi (nierówny asfalt, ubytki itp).
Tylko jeżeli chodzi o miasta na prawach powiatu. Skwierzyna takim miastem nie jest.

·
Moderator
16,580 Posts
Jeśli chodzi o stary przebieg "3" to dziwne by było gdyby DW159 kończyła się na rondzie w Skwierzynie.
Jeśli województwo nie zechce wziąć jakiegoś fragmentu dawnej DK3 pod opiekę, to tak właśnie będzie. A województwa niechętnie takie rzeczy robią.

·
Registered
voltairovicz
394 Posts
Też mi się tak wydaje. Patrzę na mapkę i dziwnie to wygląda. Zakładam, że dw 159 zostanie przedłużona od Skwierzyny do Międzyrzecza. A co z fragmentem do Gorzowa? Ja bym wydłużył dw151 do skrzyżowania z dk24. Wtedy dk24 stałaby się południową obwodnicą Skwierzyny aż do węzła Skwierzyna Zachód.

·
Registered
3,193 Posts
Co Wy opowiadacie z tym projektem z czasów A3? To jakaś bzdura na resorach. Tym bardziej na tym odcinku, który ma zupełnie inny przebieg niż miała mieć A3.

·
Moderator
73,054 Posts
^^Mam nadzieję, że nie będziesz prowadził codziennego odliczania ? ;) :preach:

Jeśli województwo nie zechce wziąć jakiegoś fragmentu dawnej DK3 pod opiekę, to tak właśnie będzie. A województwa niechętnie takie rzeczy robią.
Mając na względzie fakt, że ten odcinek "3" został odnowiony brałbym ją pod opiekę "w ciemno" ;)

·
Registered
32 Posts
Zgodnie z ustawą o drogach publicznych (Art. 10, ust. 5) odcinki dróg DK3 i DK24, które zostaną zastąpione drogą S3, zaliczone będą do kategorii dróg gminnych z dniem kiedy S3 zostanie oddana do użytkowania.
GDDKiA wykonała analizy sieci drogowej po oddaniu S3 i opracowała kilka wariantów jej funkcjonowania (cały odcinek od Gorzowa do Sulechowa). Chodziło głównie o utrzymanie spójności sieci dróg wojewódzkich i powiatowych oraz niezgodności z WT jakie mogą się pojawić (klasa drogi nie odpowiadać będzie kategorii).
Powyższe propozycje przedstawione zostały Marszałkowi i Starostom.
Na dzień dzisiejszy zainteresowane gminy otrzymały powiadomienia, że po zmianie kategorii dróg DK3 i DK24, ich utrzymanie należeć będzie do nich.

5681 - 5700 of 8293 Posts