SkyscraperCity Forum banner
Status
Not open for further replies.
1 - 20 of 532 Posts

·
Registered
Joined
·
433 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Ello,

czy ktoś z Forumowiczów ma jakieś pojęcie co się dzieje z II etapem (bodajże 9 km S3 z przeprawą przez Wartę ) zachodniej obwodnicy Gorzowa? Przetarg miał być w 2004, a wyniki pod koniec. Na wiosnę 2005 rozpoczęcie budowy.. ale ani jednej jaskółki nie widzę zwiastującej ten fakt. Oprócz suchego tekstu w UM Gorzowa, kilku tekstów o zakończeniu 1-wszego etapu o drugim nici.. nawet Lubuska GDDKiA milczy - info tylko o obwodnicy Międzyrzecza w ciągu S3 - to najbliżej Gorzowa... a tak cisza...

byłbym wdzięczny za jakieś mapy, fotki, o ile coś się dzieje...
 

·
Registered
Joined
·
57 Posts
Z tego co wiem, to przetarg ma być pod koniec stycznia... chyba. W kazdym razie widzialem jakies plany. Bedzie calkiem ladny "mostek". W sumie 730m dlugosci. Nie pamietam ile bedzie mialo glowne przeslo, ale bedzie stalowe i lukowe. Postaram sie jeszcze czegos dowiedziec.
 

·
Registered
Joined
·
433 Posts
Discussion Starter · #8 ·
Nikt nic konkretnego nie napisał, więc sam poszukałem. 17 stycznia został ogłoszony przetarg na "pełnienie nadzoru nad budową Zachodniej Obwodnicy Gorzowa Wlkp. - ETAP II w ciągu drogi krajowej nr 3 relacji Świnoujście - Jakuszyce na odcinku o długości 9,467 km. Kontrakt 601.". Czyli powoli, powoli ale jednak do przodu.

Info o przetargu pochodzi ze strony oddziału GDDKiA w Zielonej Górze.

http://www.ker.pl/drogimsql/doc/GDDKiAOZG15418U0022005ogloszenie.doc
 

·
Registered
Joined
·
57 Posts
Qrczaqu said:
Nikt nic konkretnego nie napisał, więc sam poszukałem. 17 stycznia został ogłoszony przetarg na "pełnienie nadzoru nad budową Zachodniej Obwodnicy Gorzowa Wlkp. - ETAP II w ciągu drogi krajowej nr 3 relacji Świnoujście - Jakuszyce na odcinku o długości 9,467 km. Kontrakt 601.". Czyli powoli, powoli ale jednak do przodu.

Info o przetargu pochodzi ze strony oddziału GDDKiA w Zielonej Górze.

http://www.ker.pl/drogimsql/doc/GDDKiAOZG15418U0022005ogloszenie.doc
Mam w pdf-ie projekty kilku obiektów mostowych na tej obwodnicy, w tym tego najdłuższego, przez Wartę. Nie mam tylko gdzie ich umieścić. Jesli ktoś może to za mnie zrobic, to moge wyslac mailem :)
 

·
Registered
Joined
·
57 Posts
Qurczaqu, jak mozesz, to daj znac co z Twoim mailem, bo próbuję wysłać Ci te rysunki, ale zwraca mi je. Chyba masz zapchaną skrzynkę, a poza tym nie wiem jaki masz limit rozmiaru wiadomości. Czekam na sygnał
 

·
Registered
Joined
·
433 Posts
Discussion Starter · #11 ·
PDFy wiadutków i mostu

Dzieki Jimmiemu999 otrzymane PDFy umieszczam na www, i załączam poniżej linki:

most M-1 konstrukcja stalowa
most M-1 przekroje
most M-1 przekroje przesla lukowego
most M-1 rysunek ogólny
wiadukt WD-1 rysunek ogólny
wiadukt WD-3 rysunek ogólny

wiadukt WD-4 rysunek ogólny

wiadukt WD-5 rysunek ogólny
wiadukt WD-6 przekroje
wiadukt WD-6 rysunek ogólny
wiadukt WD-7 rysunek ogólny
wiadukt WD-8 poprzeczny
wiadukt WD-8 rysunek ogólny A
wiadukt WD-8 rysunek ogólny B

Jak widać, jest co robić, tylko kiedy w końcu ruszy ta budowa obwodnicy? Bo powinna być już od roku budowana wg wcześniejszych zapowiedzi.

Do kompletu jeszcze brakuje mapy całości obwodnicy, może ktoś ma? :)

Na planach widać 2gą jezdnię w planach wszędzie oprócz mostu - a nie wiem czy w przyszłości będą chcieli drugi obok tego zbudować... Zresztą 2ga jezdnia ma być po 2010 roku..
 

·
Registered
Joined
·
433 Posts
Discussion Starter · #13 ·
Wg mnie czas robót 20 miesięcy jest OK, tyle że termin o rok spóźniony.. Patrząc na rozmiar mostu to jest co robić, a niestety muszą brać poprawki na zimę i rozlewiska wiosenne Warty...bo z resztą nie powinno być kłopotu..
 

·
Registered
Joined
·
433 Posts
Discussion Starter · #14 ·
Otwarcie Ofert na kontrakt Nr 601 - budowa zachodniej obwodnicy Gorzowa Wielkopolskiego

Kontrakt Nr 601 - Budowa zachodniej obwodnicy Gorzowa Wielkopolskiego w ciągu drogi krajowej Nr 3 Świnoujście - Jakuszyce, od km 0+00 do km 9+467, współfinansowany z pożyczki Europejskiego Banku Inwestycyjnego Nr 21.712 w ramach Umowy „Polska - Projekt Infrastruktury Drogowej AFI”

Otwarcie Ofert na ww. kontrakt odbyło się dnia 7 lutego 2005 roku w siedzibie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, Oddział w Zielonej Górze, ul. Bohaterów Westerplatte 31.

Do udziału w przetargu zaproszono 5 Oferentów zakwalifikowanych w wyniku wstępnej selekcji. Ogółem wpłynęły 4 Oferty;
- 2 Oferty od spółek polsko-zagranicznych (w tym jedna wspólna od J. V. Strabag Sp. z o.o. i Hermann Kirchner GmbH)
- 1 Oferta od spółki polskiej
- 1 Oferta od firmy zagranicznej

Oferty będą oceniane przez Komisję Przetargową - powołaną przez Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad - według wskazówek dla Oferentów, warunków kontraktu i załącznika do Oferty, z uwzględnieniem wyjaśnień i uzupełnień do dokumentów przetargowych oraz zgodnie z postanowieniami Banku Światowego w zakresie oceny Ofert oraz zgodnie z wytycznymi Europejskiego Banku Inwestycyjnego.
Niżej podano wykaz Oferentów i ceny ofertowe ogłoszone w trakcie otwierania Ofert:

1. STRABAG Sp. z o.o. 150 281 221 PLN HERMANN KIRCHNER GmbH (Oferta nr 2)
2. Budimex-Dromex S.A. 156 961 579 PLN PRM „Mosty Łódź" S.A (Oferta nr 4)
3. BERGER BAU GmbH (Oferta nr 3) 157 769 323 PLN
4. NCC AB 169 778 933 PLN Polimex - Mostostal Siedlce S.A. (Oferta nr 1)

Wartość kosztorysu inwestorskiego wynosi 153 511 481 PLN

No to sądzę, że STRABAG wybuduje obwodnicę. Z trasą średnicową poradzili sobie całkiem nieźle.

Źródłó: GDDKiA
 

·
Registered
Joined
·
1,595 Posts
Temat jest krótki także wydaje mi się, że moje pytanie jest uzasadnione.
Po pierwsze to czy budowana obwodnica będzie ekspresowa??
Jaki etap już zakończono??
I jeśli ktoś ma więcejinformacji to bardzo bym prosił. :)
 

·
Registered
Joined
·
433 Posts
Discussion Starter · #16 ·
A jednak rusza! Post nieco spóźniony :)

Zaczyna się budowa ostatniego odcinka obwodnicy

Gazeta Wyborcza, Paweł Krysiak 12-04-2005 , ostatnia aktualizacja 12-04-2005 16:27

Przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać aż tiry znikną z centrum miasta. Za 20 miesięcy konsorcjum firm Strabag- Kirchner zakończy budowę 9,5 km. odcinka obwodnicy Gorzowa

Na razie gotowy jest tylko pierwszy 2,5 km odcinek obwodnicy od ul. Sulęcińskiej. Wykonała go ponad rok temu firma Berger Bau. Natomiast w tym miesiącu do pracy zabiera się konsorcjum Strabag- Kirchner. Zaczną budowę obwodnicy jednocześnie od dwóch stron miasta: od strony wyjazdu na Szczecin i od strony wyjazdu na Poznań. Cała inwestycja jest warta ponad 180 mln zł. Na gorzowskiej obwodnicy, poza "autostradową" jezdnią, będzie kilkanaście budowli inżynieryjnych - wiaduktów i mostów, w tym 700 metrowy stalowy most nad Wartą i jej rozlewiskami. - To najważniajesza inwestycja Gorzowa i bardzo długo oczekiwana. Firma Strabag to sprawdzony wykonawca i wierzę, że za 20 miesięcy prace będą zakończone - powiedział prezydent Gorzowa Tadeusz Jędrzejczak.

Gorzowska obwodnica będzie częścią trasy szybkiego ruchu S3 ze Świnoujścia do południowej granicy kraju. Ta trasa będzie drogowym kręgosłupem Województwa Lubuskiego. Jest szansa, że w tym roku ruszy także budowa lubuskiego odcinka autostrady A2 z Nowego Tomyśla do Świecka. - Takich "wykopów" jakie mamy w tym roku w Lubuskiem jeszcze nie było - mówi Robert Mikołajski dyrektor zielonogórskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad - Budujemy m. in. aż siedem obwodnic. Suma samych tylko większych inwestycji w naszym regionie zamyka się kwotą 924 mln zł - dodaje Mikołajski.

Wczoraj w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim w Gorzowie podpisano umowę na budowę zachodniej obwodnicy Gorzowa. Podpisy na dokumencie złożyli: Edward Gajerski, dyrektor Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz szefowie firm Strabag i Kirchner. Inwestycja będzie współfinansowania z pożyczki Europejskiego Banku Inwestycyjnego.

Za 20 miesięcy, kiedy 12 km. obwodnica Gorzowa stanie się faktem miasto uwolni się od ruchu tranzytowego z Północy na Południe. Wreszcie ze skrzyżowania pod Katedrą znikną uciążliwe tiry.

- Dzięki tak ważnym inwestycjom drogowym całe nasze województwo stanie się jeszcze bardziej atrakcyjne dla inwestorów i bezpieczniejsze dla kierowców - mówi wicemarszałek Edward Fedko.

Link do artykułu: http://miasta.gazeta.pl/gorzow/1,36844,2650328.html

Od siebie tylko pozostaje dodać, że źle określono budowę jako "ostatni etap", ja bym powiedział jedyny i najważniejszy etap. Bo to co dotychczas zrobiono, to 2 nowe ronda, jeden węzeł bezkolizyjny z trasą nadwarciańską (DK22) no i te 2,5km drogi (2 x 3.5m + 2x 2m pobocza)...

Polecam obejrzeć planu wiaduktów, w tym największego przez Wartę i jej rozlewiska. Mam nadzieję, że grudzień 2006r. zostanie dotrzymany...
 

·
Registered
Joined
·
433 Posts
Discussion Starter · #17 ·
I etap zachodniej obwodnicy Gorzowa w ciągu drogi S3

Wczoraj jak jechałem do Gorzowa z Poznania, postanowiłem porobić fotki pierwszego, 2,5km odcinka obwodnicy, istniejącego od 2 lat. A że jechałem także trasą nadwarciańską, dorzuciłem kilka fotek stamtąd extra. Żeby niedowiarkowie zobaczyli, że 2gi most w Gorzowie (zwany "lubuskim") już istnieje. No to zaczynamy:Na zbliżającym się rondzie oczywiście skręcamy w lewo. Za 20 miesięcy tu powinien być także kierunek S3 Szczecin.Owe rondo, niezbyt duże, ale tiry dają radę. Ja też :) W lewo na odcinek obwodnicy, w prawo na centrum, starą "3".Po skręcie z ronda niecały kilometr jedziemy zmodernizowaną ul. Sulęcińską. Zaraz po wyjechaniu był przejazd kolejowy, ale nie zdążyłem zrobić fotki :(Drugie rondo, i jak widać na tablicy jest DK nr 3, nie S3, ale póki co mają rację, bo aby była S3 to jeszcze 9,5km brakuje...Pierwsze metry 1wszego odcinka obwodnicy. Niestety jeden pas na jeden kierunek ruchu :((Dalsze metry obwodnicy...No i już niedługo koniec...Coraz bliżej końca..Wiadukt nad ul. Kasprzaka (DK nr 22)...i koniec :(Droga jest jeszcze ok. 0,5-1km, ale potem kończy się w szczerym polu. Lada dzień ma tu pojawić sprzęt budowlany..Widok na węzeł bezkolizyjny z DK nr 22 i wiadukt, którym właśnie przejechałem...

I tu w zasadzie powinien być koniec fotorelacji. Ale nie mogłem się oprzeć wrzuceniu kilku fotek z trasy nadwarciańskiej...Po zjeździe z obwodnicy skręcamy w lewo, na ul. Kasprzaka (DK nr 22), i jedziemy w kierunku centrum...No i jesteśmy..Jedziemy dalej.. ostrzeżenie o radarach - chłopaki często tu stoją z suszarką..Właśnie mineliśmy skrzyżowanie - kolizyjne...ale były pasy lewoskrętów...Za chwilę wiadukt nad linią kolejową Gorzów - Skwierzyna...Zjeżdzamy już z wiaduktu..w oddali rondo - odbicie do starej "3", my jedziemy prosto..Wjeżdzamy na wiadukt - zaczyna się właściwa trasa nadwarciańska..Wiadukt nad kanałem Ulgi...Estakada nad ul. Grobla, w oddali już widać most...Zjazd bezkolizyjny na dzielnicę Zawarcie..I już w końcu most...Jesteśmy na moście lubuskim..Jeszcze tylko wiadukt nad linią kolejową Kostrzyn - Gorzów - Krzyż - Piła...Jesteśmy na wiadukcie i zbliżamy się do ronda - końca trasy...Rondo santockie. Koniec trasy.

W tle widać rozpoczęty remont ulicy Podmiejskiej. Od listopada, kiedy zacznie się remont mostu staromiejskiego, wszyscy jadący tranzytem będą jechali prosto - póki co, skręcając w lewo, można dojechać do centrum i starej "3"...

Mam nadzieję, że się podobało :)
 

·
Registered
Joined
·
38 Posts
mam tylko jedno pytanie: otoz dlaczego ta droga jest tylko jednojezdniowa?? Przeciez jeszcze niedawno planowano A-3 zamiast S-3, wiec myslalem, ze jak juz zdegradowali droge do S-3 to bedzie chociaz dwujezdniowa. Szkoda, ze tak nie jest. Czy chociaz wiadukty i inne obiekty sa przystosowane to dobudowy drugiego pasa? a moze juz sie cos na ten temat mowi? Z gory dzieki za info.
 

·
Registered
Joined
·
433 Posts
Discussion Starter · #20 ·
S3 docelowo będzie drogą 2-jezdniową, docelowo, bo 2gi pas ma być bodajże po 2010 lub 2013 roku dobudowany.. Narazie budują jeden pas :(

Jak spojrzysz na PDFy z wiaduktami, to widać już na niektórych miejsce na 2gi pas...ale to melodia (nieznanej) przyszłości..
 
1 - 20 of 532 Posts
Status
Not open for further replies.
Top