SkyscraperCity Forum banner
Status
Not open for further replies.
21 - 40 of 532 Posts

· kierowCa autobusu :)
Joined
·
346 Posts
Jezeli dobrze rozumiem to od wiaduktu nad ul Kasprzaka powinna sie zaczynac S-3 przystosowana do dobudowy 2 jezdni. Jak oni to maja zamiar rozwiazac?? W strone Skwierzyny S-3 ma isc po nowym sladzie??
Dzieki za zdjecia!!
 

· Registered
Joined
·
432 Posts
Discussion Starter · #22 ·
Orientacyjny przebieg obwodnicy.

Nie jest dokładny, ale w przybliżeniu oddaje projekt. Jeżeli ktoś ma oryginalne mapy to proszę o wrzutkę lub podesłanie to je umieszczę. Zaznaczyłem poszczególne ronda :)S3 w kierunku południowym obecnie zaczyna się rondem, które jest dość prowizoryczne - docelowo to będzie węzeł bezkolizyjny, od którego zacznie się całkowicie nowa nitka omijająca wioski Deszczno i Brzozowiec, dobije do projektowej już obwodnicy Skwierzyny w ciągu S3...
 

· kierowCa autobusu :)
Joined
·
346 Posts
W tym momencie to mnie zaskoczyles myslalem ze chociaz roboty ziemne beda pod 2 jezdnie a tu jeszcze rondo przeciez to miala byc czesc S-3 a znajac polskie realia to jeszczze dlugo nie bedzie to przypominalo ekspresowki. szcegolnie ze ogladajac zdjecia pomyslalem ze to jest jakis lacznik nie majacy nic wspolnego z droga eksresowa. Zapomnialem chyba w jakim kraju zyje...a miala to byc autostrada.
 

· Moderator
Joined
·
86,699 Posts
ZACHODNIOPOMORSKIE. BUDOWA TRASY S-3 SZCZECIN-GORZÓW WLKP.

Prawdopodobnie jeszcze w maju br. Ministerstwo Środowiska i Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych uzgodnią ostateczny kształt projektu przebiegu drogi ekspresowej S-3 między Szczecinem a Gorzowem Wielkopolskim.

Przeszkodą do akceptacji projektu przez ekologów była kwestia projektowanych obszarów chronionych "Natura 2000", nad którymi konsultacje trwały miesiącami. Inwestor już kilka razy korygował projekt, jednak w ostatnich dniach pojawiła się szansa na kompromis. Gdyby do niego nie doszło, możliwe byłoby wstrzymanie na lata tej potrzebnej budowy.

Inwestor posiada już gwarancję sfinansowania pierwszego etapu przedsięwzięcia czyli wykupu gruntów. W przyszłym roku na ten cel przeznaczono już 50 mln złotych. Pieniądze pochodzić będą z Krajowego Funduszu Drogowego. Budowa, której początek zaplanowano na rok 2007, sfinansowana będzie w znacznym stopniu funduszy strukturalnych Unii Europejskiej, która przeznaczy na ten cel około 370 mln euro.


Źródło: Kurier Szczeciński z dn. 05.05.05
 

· Registered
Joined
·
432 Posts
Discussion Starter · #25 ·
Budujemy obwodnicę i nowy most

Gazeta Wyborcza, pk 08-06-2005 , ostatnia aktualizacja 08-06-2005

Trwa budowa ostatniego etapu obwodnicy Gorzowa. Konsorcjum firm Strabag-Kirchner rozpoczęło budowę 9,5 km. odcinka z dwóch stron miasta od południa i od północyŻeby na teren budowy mógł wjechać cieżki sprzęt trzeba najpierw umocnić grząski grunt
Fot. Daniel Adamski / AG


Najtrudniejsza dla drogowców jest rozległa i bagnista dolina Warty, gdzie trzeba zbudować kilkusetmetrową estakadę z nowym mostem nad rzeką. - Zimą planujemy nasuwanie mostu, a zakończenie budowy całego odcinka obwodnicy na koniec przyszłego roku - mówi Uwe Tjarks, dyrektor kontraktu z Konsorcjum Strabag-Kirchner.

Całkowity koszt inwestycji wyniesie ok. 180 mln zł. Pieniądze pochodzą z pożyczki z Europejskiego Banku Inwestycyjnego i budżetu państwa. Inwestorem jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Kiedy obwodnica będzie już wybudowana o ok. 30 proc. zmniejszy się ruch samochodów w mieście, w tym uciążliwych tirów. - Obecnie trwa wycinka drzew na terenach leśnych, badanie gruntu oraz roboty mostowe. Prace przebiegają zgodnie z planem - zapewnia dyrektor Tjarks.

Gorzowska obwodnica będzie częścią trasy szybkiego ruchu ze Świnoujścia do południowej granicy kraju. Ten szlak będzie drogowym kręgosłupem województwa lubuskiego.

Link: http://miasta.gazeta.pl/gorzow/1,35211,2753996.html
 

· Inwestor
Joined
·
2,814 Posts
Cześć Qraczak ,

wielokrotnie przejeżdzałem przez Gorzów ( a nawet raz nocowałem ) . Wyrysowana przez Ciebie mapka Gorzowa z trasą nadwarciańską to ona kończy się obecnie na tym pierwszym odcinku planowanej obwodnicy S3 , czy rzeczywiście jest poprowadzona tak jak wyrysowałes i biegnie dalej do starego śladu i gdzie sie ponownie "wbija" w DK22 ? Jechałem tą trasa ( tak z pół roku temu ) tylko tak jak Ty pokazałeś na fotkach . Nie przypominam sobie aby ta trasa dalej biegła w kierunku zachodnim ?
EDIT : właśnie zauważyłem , że jedno zdjęcie pokazuje tą trasę w kierunku zachodnim .

Drugie pytanie . Od strony Szczecina biegnie w kierunku rzeki wał ziemny ( chyba pod wcześniej planowaną obwodnicę ) , czy obecnie budowana obwodnica będzie z tego wału korzystać ? Wg. Twojego rozrysowania nie wynika to ? Mam rację ?

Mam nadzieje , ze kolega mnie zrozumiał ? Prosze o komentarze ?
 

· Registered
Joined
·
432 Posts
Discussion Starter · #27 ·
cudak said:
Cześć Qraczak
Qrczaqu, od "kurczak", Qraczak to chyba od "kura"... :)

cudak said:
Drugie pytanie . Od strony Szczecina biegnie w kierunku rzeki wał ziemny ( chyba pod wcześniej planowaną obwodnicę ) , czy obecnie budowana obwodnica będzie z tego wału korzystać ? Wg. Twojego rozrysowania nie wynika to ? Mam rację ?
Pod koniec lat 80-tych próbowali zacząć obwodnicę od strony Szczecina, szczerze mówiąc wału nie kojarzę, ale jadąc od Szczecina tuż przed tabliczką Gorzów jest krzyżówka na Małyszyn z prawej nasyp, i może o to Ci chodziło - ale to jest nasyp wraz ze słupami pod wiadukt a nie wał.. W każdym razie obecna konstrukcja będzie rozebrana (słupy i podpory), nasyp dokończony i wzmocniony. Zerknij na plan wiaduktu WD-1, który jak dopiero teraz zauważyłem - powinien być w miejscu WD-3, taki mały błąd :( Zresztą w planach WD-1 nawet masz przekrój istniejącego nasypu.

Sam WD-3 natomiast będzie poniżej, na południe, nad drogą na Chróścik. Także istniejący nasyp z pewnością będzie wykorzystany.
 

· Inwestor
Joined
·
2,814 Posts
Oj przepraszam , chodzi mi o nasyp ( ech te specjalistyczne określenia ) czyli jednak będzie wykorzystany .


Co do Twojego nicka - jesteś przecież kurczaku , jesli Cię obraziłem to gorąco przepraszam , ale nie miałem takie zamiaru :)
 

· Registered
Joined
·
3,612 Posts
Szybsza i bezpieczna

Za pięć lat powinniśmy jeździć odcinkiem drogi ekspresowej S-3 między Gorzowem i Międzyrzeczem. Wczoraj wojewoda lubuski ustalił lokalizację dla tego kawałka ekspresówki.

Droga ekspresowa S-3 ma ogółem liczyć 366 km, biec ze Szczecina przez okolice Gorzowa i dalej na południe, w pobliżu Skwierzyny, Międzyrzecza, Świebodzina i Sulechowa aż do przejścia granicznego z Czechami w Lubawce. Istniejąca droga ze Szczecina przez Gorzów w kierunku Zielonej Góry pozostanie drogą lokalną. Przebiega przez zbyt wiele miejscowości, co nie sprzyja płynności ruchu pojazdów. Dwujezdniowej ekspresówki nie planuje przekształcić się w autostradę. Dzięki temu kierowcy nie będą musieli płacić za korzystanie z niej.

Start za dwa lata

Wojewoda lubuski Janusz Gramza podpisał wczoraj w Gorzowie decyzję o lokalizacji drogi ekspresowej S-3 na odcinku Gorzów – Międzyrzecz. Odcinek ten będzie miał 37,5 km długości. Jego początek to rondo przy ul. Sulęcińskiej w Gorzowie na budowanej właśnie zachodniej obwodnicy miasta. Dalej pobiegnie on w okolicach Deszczna przez obwodnicę Skwierzyny i zakończy się na budowanej teraz obwodnicy Międzyrzecza. Roboty budowlane planuje się rozpocząć na początku 2007 r., a zakończyć w 2010 r. Szacunkowy koszt tego odcinka drogi to 700 mln zł.

Będą pieniądze

Z pieniędzmi na budowę lubuskiego odcinka drogi ekspresowej nie powinno być problemów. Inwestycja ta ujęta jest w rządowym programie rozbudowy szlaków komunikacyjnych w naszym kraju – zapewnia wojewoda. Robert Mikołajski, dyrektor zielonogórskiego Oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad poinformował, że wczorajsza decyzja wojewody umożliwia wykupywanie gruntów pod przyszłą autostradę. Większość ziemi należy do państwa, prywatnym właścicielom zaproponuje się cenę ustaloną przez rzeczoznawcę. Jeśli jej nie zaakceptują, będą wywłaszczani. Tak przewiduje prawo. Wcześniej wojewoda lubuski wydał decyzję o lokalizacji odcinka S-3 Międzyrzecz – Sulechów, a wojewoda zachodniopomorski na odcinek Szczecin – północna granica naszego województwa. Nadal trwają prace nad lokalizacją odcinka: północna granica Lubuskiego – Gorzów.

Żródło: Gazeta Lubuska
 

· Registered
Joined
·
3,612 Posts
Qrczaqu said:
S3 w kierunku południowym obecnie zaczyna się rondem, które jest dość prowizoryczne - docelowo to będzie węzeł bezkolizyjny, od którego zacznie się całkowicie nowa nitka omijająca wioski Deszczno i Brzozowiec, dobije do projektowej już obwodnicy Skwierzyny w ciągu S3...
Rondo oczywiście zniknie ale nie będzie tam węzła, bo zwyczajnie być nie może. Projekt zakłada 3 węzły: z DK22, DW132 i DK3.
 

· Registered
Joined
·
975 Posts
PLN 150,000,000 za 9.5 km jedno jezdniowej drogi????!!!!!

Strasznie drogo, prawie dwa razy więcej niż 8 km dwu jezdniowej ekspresowej obwodnicy Białobrzegów na drodze numer 7. (PLN 80,000,000)

Znowu ukradki dziesiątki milionów publicznych pieniędzy
 

· Registered
Joined
·
3,612 Posts
marcin m said:
PLN 150,000,000 za 9.5 km jedno jezdniowej drogi????!!!!!

Strasznie drogo, prawie dwa razy więcej niż 8 km dwu jezdniowej ekspresowej obwodnicy Białobrzegów na drodze numer 7. (PLN 80,000,000)

Znowu ukradki dziesiątki milionów publicznych pieniędzy
Skąd Ty wziałęś te dane? Koszt obw. Gorzowa będzie oscylował w granicach 180 mln., zaś obwodnica Białobrzegów kosztowała 110,95 mln zł. Obwodnica ta posiada dwa wiadukty i 225 metrowy most na Pilicy. Porównaj to teraz do obwodnicy Gorzowa z 10 obiektami inżynieryjnymi (w tym 730 metrowym mostem nad Wartą, wiaduktem kolejowym i 3 węzłami).
 

· Registered
Joined
·
432 Posts
Discussion Starter · #35 ·
Gazeta Lubuska, 13.08.2005
PÓŁTORA ROKU OBJAZDÓW
[...]
Obwodnica jak oddech

Naprawdę odetchniemy dopiero po otworzeniu zachodniej obwodnicy, która zaczyna się na ul. Sulęcińskiej, a zakończy na węźle drogowym z ul. Szczecińską. Drogowcy dotarli już z budową zachodniej obwodnicy do nadwarciańskich wałów. Od południowej strony utwardzane jest już podłoże pod jezdnie obwodnicy. Na nim zbudowany będzie nasyp. Po nim na estakadę i most wjeżdżać będą kierowcy jadący tranzytem z południa na północ. Prace budowlane prowadzone są także na drugim brzegu rzeki (od strony ul Szczecińskiej). Na wykonanie obwodnicy firmy Bereger bau i Hermann Kirchner mają czas do końca 2006 r. Na obwodnicy (jezdnia o szerokoœci 7 m i dwumetrowe pobocza) trzeba postawić dziesięć mostów i wiaduktów, a także prawie 600-metrową żelbetonową estakadę nad
rozlewiskiem Warty ze 120-metrowym mostem nad rzeką. Poza trzema dużymi węzłami drogowymi przy budowie obwodnicy powstanie także 5 km nowych dróg dojazdowych. Całą inwestycję wyceniono na ok. 250 mln zł. Licząca 11,9 km obwodnica położona na zachód od miasta zabierze spod katedry cały ruch tranzytowy - większość ciężarówek i jedną trzecią samochodów osobowych, które obecnie przejeżdżają w obie strony przez centrum miasta.

ARTUR BRYKNER
Czy jeszcze może ktoś z Gorzowa czyta to forum? chętnie bym fotki pooglądał, a te najlepiej to chyba z roweru pstrykać, a ja niestety w Gorzowie z reguły na bardzo krótko i z reguły przejazdem..
 

· Registered
Joined
·
11 Posts
Zdjęcia z budowy 19.09.2005

Poprawiłem lekko mapkę Qrczaqu, mam nadzieję że się nie pogniewasz :) umieściłem na niej projektowane wiadukty i most na Warcie: www.unipin.com.pl/images/s3/rzut_drogi_s3_05.png

Prace na obwidnicy postępują szybko. W tej chwili przede wszystkim ziemne ale widać już zbrojenia filarów i szalunki wiaduktów praktycznie na całej długości obwodnicy.

Aktualne zdjęcia z budowy, można obejrzeć tu:
www.unipin.com.pl/images/s3/S3_1920.jpg
www.unipin.com.pl/images/s3/S3_1921.jpg
www.unipin.com.pl/images/s3/S3_1922.jpg
www.unipin.com.pl/images/s3/S3_1926.jpg
www.unipin.com.pl/images/s3/S3_1930.jpg


1920 - widok z WD3 w kierunku południowym (Ziel.Góra)
1921 - widok z WD3 w kierunku Północnym (Szczecin)
1922 - jw
1926 - widok w kierunku ZG (z miejsca widocznego na 1920)
1930 - widok w kierunku Szczecina (z miejsca widocznego na 1920)
 

· Infrastrukturnik drogowy
Joined
·
13,331 Posts
^^Brawo! Witamy na forum! W końcu mamy kogoś dokumentującego postęp obwodnicy Gorzowa :)

Fajne zdjęcia i profesjonalnie :) 'podrasowana' mapka.

BTW. szkoda, że to tylko będzie jedna jezdnia...
 

· Registered
Joined
·
11 Posts
smar said:
^^Brawo! Witamy na forum! W końcu mamy kogoś dokumentującego postęp obwodnicy Gorzowa :)

Fajne zdjęcia i profesjonalnie :) 'podrasowana' mapka.

BTW. szkoda, że to tylko będzie jedna jezdnia...
Postaram się uzupełniać co jakiś czas fotki o nowe widoczki :) tak by był obraz postępów prac.
 
21 - 40 of 532 Posts
Status
Not open for further replies.
Top