SkyscraperCity banner

10881 - 10892 of 10892 Posts

·
Registered
Joined
·
9 Posts
Zieleń faktycznie ładnie wygląda, ale pomyślcie o transportach ponad normatywnych. Na rondach, gdzie występuje taka zieleń przejazd takiego transportu staje się niemal niemożliwy.
 

·
Registered
Joined
·
340 Posts
🔼🔼🔼🔼
To co piszesz to oczywiście prawda. Tylko ze tu dyskusja się zaczęła od zdjęć kolegi Brzydallo na których widać, że rondo(a) na węźle Żnin północ są w całości wypełnione kostką. W tym przypadku zgodzę się z kolegami, którzy zauważyli że takie rozwiązanie jest nienajlepsze. Zieleń w środku jest o wiele ciekawsza. Zwłaszcza wysoka, ograniczająca widoczność i zmuszająca do zachowania większej uwagi, czyli zmniejszenia prędkości (zero rajdów w tym przypadku) Oczywiście kostka dookoła dla dużych pojazdów to inna kwestia.
 

·
Registered
Joined
·
18 Posts
🔼🔼🔼🔼 Dobrze, że chociaż znaki ustawili, ale generalnie kwestią czasu jest jak "sebki" w E36, będą próbowali przejechać rondo na wskroś. Na środku powinny się pojawić chociaż pomalowane betonowe przeszkody.
 

·
Registered
Joined
·
203 Posts
Garść informacji z odcinków "ex-włoskich".

Odcinek 1 - Nowe Marzy - Świecie. Budimex obwieszcza, że niebawem ruszy z kopyta, a tymczasem ich logo już się błyszczy na stronie kontraktu.
Na placu budowy jest przeprowadzana inwentaryzacja zgromadzonych przez poprzedniego wykonawcę materiałów, jednocześnie trwa ewidencjonowanie robót wykonanych przez Impresa Pizzarotti & C. S.p.A. Z kolei w biurze budowy są opracowywane: dokumentacja techniczna oraz koncepcje optymalnych podstawowych rozwiązań drogowych, mostowych i branżowych. Kontynuowane są prace nad projektem organizacji ruchu na czas budowy. Wykonawca przedstawił harmonogram prac projektowych, a w przygotowaniu znajduje się harmonogram robót. Dział prawny zajmuje się weryfikacją kolejnych umów od podwykonawców. Wielkimi krokami przybliża się rozpoczęcie robót budowlanych.


Odcinek 5 - Kobylarnia nadal projektuje, a roboty wykonywane są na DD oraz obiektach mostowych (w tym 3 przepusty w Rynarzewie).

Branża drogowa:
 • W ciągu drogi dojazdowej DD23 przeprowadzono wykonywanie wykopu oraz nasypu (warstwa wyrównawcza).
 • Kontynuowano profilowanie rowów, skarp i pobocza, przeprowadzono humusowanie na DD18.
 • Na drodze dojazdowej DD14 przeprowadzono odchwaszczanie wraz z przygotowaniem podłoża pod nasyp.
 • W ciągu drogi dojazdowej DD15 przeprowadzano wykop rowów oraz odhumusowanie.
 • W ciągu drogi dojazdowej DD10 odchwaszczanie wraz z przygotowaniem podłoża pod nasyp.
 • W km 0+480 przeprowadzono roboty przygotowawcze pod wbicie ścianek szczelnych.
Branża mostowa:
 • Na przepustach PE 4+200, PE 4+250 oraz PE 4+510 przeprowadzono montaż prefabrykatów.
 • Przeprowadzono piaskowanie styków montażowych na obiekcie MS4-2.
 • Kontynuowano zbrojenie skrzydeł P1 i P2 (nitka lewa) , przeprowadzono betonowanie skrzydeł P1 i P2 (nitka lewa) - obiekt WS4-5.
 

·
Registered
Joined
·
2,614 Posts
Cały czas ciekawiło mnie, co zawiśnie na masztach z ramieniem wysuniętym w kierunku pobocza ( drogi serwisowej). Dziś już wiem!:p
No cóż, głupio się przyznać, ale mam, miałem takie same myśli w stosunku do masztu z ramieniem wysuniętym w kierunku pobocza ( drogi serwisowej) jaki jest na odcinku 3 przed WD3-8, jakieś 4 km do MOP Szczutki. Dziś już wiem co tam będzie. :)
 

·
Registered
Joined
·
270 Posts
z przejazdu weekendowego (przepraszam za takie opisy ale jako kierowca i laik nie znam się aż tak)

 • obwodnica Świecia zjazd z górki tuż przed firmą z nagrobkami, w piątek popołudniem trwało wyrównywanie podłoża z piasku
 • na "7" odcinku przed Żninem pojawił się wspomniany kilka postów wyżej nowy znak informujący o wolnych miejscach na MOPach (zapewne dla TIRów)
 • na 2 odcinku przy bazie mas bitumicznych po Pizzarotti widać już obecność Budimexu (brama ma już logotypy, ochrona "Pan z mięśniem piwnym")
 • na końcu 1 odc tuż przed A1 pojawiła się tablica informacyjna, że planowane zakończenie robót czerwiec 2023
 

·
Registered
Joined
·
270 Posts
a i zapomniałem na odcinku BB-Szubin widać już przyszła drogę jaka będziemy się poruszać jak wejdą na serio z budowa. Brak jeszcze oznakowania ale już jest ona polaczona z obecną dk5 czyli malowanie, znaki i będziemy się bujać gęsiego zawijasami po zapewne przyszłej DD
 
10881 - 10892 of 10892 Posts
Top