SkyscraperCity banner

5901 - 5920 of 15849 Posts

·
Registered
4,112 Posts
...Tak więc ten plecaczek to zapewne nic fikuśnego, tylko zwykły gps w plecaku, który służy do tego, by pokazać z grubsza trasę przejścia.
...
Taką "z grubsza trasę przejścia" sobie można zrobić mając na smartfonie jakieś endomondo, nawet policzy prędkość i międzyczasy ;)
W plecaku mogą być jeszcze kamery, by stworzyć coś w rodzaju zdjęć GSV. Osoba z plecakiem robi zapewne również inwentaryzację w terenie. Obraz pozwoli projektantom nie przegapić jakiegoś, nieujętego jeszcze na mapie, obiektu.

·
Registered
16,434 Posts
Taką "z grubsza trasę przejścia" sobie można zrobić mając na smartfonie jakieś endomondo, nawet policzy prędkość i międzyczasy ;)
W plecaku mogą być jeszcze kamery, by stworzyć coś w rodzaju zdjęć GSV. Osoba z plecakiem robi zapewne również inwentaryzację w terenie. Obraz pozwoli projektantom nie przegapić jakiegoś, nieujętego jeszcze na mapie, obiektu.
Taką z grubsza, miałem na myśli dokładność rzędu kilkunastu/dziesięciu cm, bo o takiej dokładności mowa w przypadku odbiornika, którego antena lata to w tą, to w tamtą stronę na plecaku. Smartfony, tak samo jak i samochodowe gpsy, mają dokładność rzędu 10 metrów, więc tego nawet nie brałem pod uwagę.

·
Registered
3,531 Posts
W ciągu najbliższych 3 lat ma być gotowa cała trasa szybkiego ruchu S5
Marcin Idczak, ASM 23 maja 2016 08:35

Z Wrocławia do Poznania i dalej do Grudziądza będzie można poruszać się dwupasmówką z prędkością do 120 km/h. Podpisano już umowy na wykonanie całej trasy ekspresowej. Drogowcy podpisali z wykonawcami umowy na stworzenie wszystkich odcinków trasy szybkiego ruchu S5 w Wielkopolsce. Docelowo ma ona biec od Wrocławia, przez Leszno, Poznań, Gniezno, Bydgoszcz do autostrady A1 (węzeł Nowe Marzy). Niektóre odcinki są już przejezdne, na innych trwają intensywne prace. W kolejnych przypadkach rozpoczynają się przygotowania do rozpoczęcia inwestycji. Dla przykładu na ponad 18-kilometrowym odcinku od granicy województwa do Gniezna wykonano już ponad połowę prac budowlanych. Budowane są między innymi nowe mosty i wiadukty. Na niektórych fragmentach układany jest już asfalt.
- Prace mają zakończyć się w trzecim kwartale przyszłego roku - zapowiada Alina Cieślak z poznańskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Natomiast w okolicach Czacza mieszkańcy wciąż czekają na to, jakie dostaną odszkodowania, gdyż ich domy zostaną zburzone. Na ich miejscu powstanie droga. - Rozmowy o wycenie mieszkań i odszkodowaniach można było podjąć dopiero po podpisaniu umowy z wykonawcą inwestycji, co stało się niedawno - mówił podczas spotkania z mieszkańcami Marcin Jurga, zastępca burmistrz Śmigla. Odcinek od Wronczyna do Radomicka, długości około 35 kilometrów, podzielony został na dwa niezależne zadania: Wronczyn - Kościan Południe i Kościan Południe - Radomicko. Realizację zlecono w systemie projektuj i buduj. Trwają prace projektowe.

Jak wygląda sytuacja na pozostałych odcinkach? Na prawie 16-kilometrowym fragmencie trasy od Poznania do Wronczyna prace są zaawansowane na poziome 25 procent. - Ostatni z południowych odcinków S5 od Radomicka do Kaczkowa długości ponad 28 km podzielono na dwa niezależne zadania: Radomicko - Leszno Południe i Leszno Południe - Kaczkowo - wyjaśnia Alina Cieślak. - W maju przekazano plac budowy. Rozpoczęto prace archeologiczne i pozostałe prace przygotowawcze - dodaje rzecznik poznańskiego oddziału GDDKiA.

Poza granicami Wielkopolski prace są już bardzo zaawansowane na dojeździe do Wrocławia. Tam trzeba wybudować około 48 kilometrów trasy S5. Roboty podzielone są na trzy części. Wszystkie powinny zakończyć się do czwartego kwartału 2017 roku. Droga będzie się łączyła z autostradą A8 i ekspresówką S8. W województwie kujawsko-pomorskim trwa budowa niektórych odcinków S5. Na innych prowadzony jest wykup gruntów.

Cała trasa ma być gotowa w 2019 roku i miejscowość Nowe Marzy (koło Grudziądza) będzie łączyła się z autostradą A1. - To właśnie stan infrastruktury drogowej jest jednym z elementów bezpieczeństwa - mówi Maciej Banaszak z zespołu Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, które doradza ministrowi infrastruktury. Do najgroźniejszych wypadków często dochodzi na starych, jednopasmowych trasach, takich jak stara trasa z Poznania do Wrocławia. Rząd chce także budować nową S11, która ma prowadzić ze Śląska (Bytom) przez Ostrów Wielkopolski, Poznań, Piłę, po Koszalin.
Czytaj więcej: http://www.gloswielkopolski.pl/motofakty/a/w-ciagu-najblizszych-3-lat-ma-byc-gotowa-cala-trasa-szybkiego-ruchu-s5,10023244/2/

·
Registered
875 Posts
wczoraj jadąc z leszna w stronę wrocławia, tuż po wyjeździe z Leszna na DK5 w miejscu gdzie jest wykarczowany las w miejscu przyszłego węzła dąbcze widziałem mężczyznę, który chodził z jakimś urządzeniem na plecach. Nie wiem,co to za urządzenie. Widziałem to z daleka i w czasie jazdy, a więc widziałem niewiele szczegółów, tylko tyle , że z tyłu miał sztyl wystający ponad pół metra nad głowę zakończony jakąś anteną, albo czymś podobnym. Czy ma to związek z budową, nie wiem.
Ja obstawiam coś takiego ;)

·
Infrastrukturnik drogowy
12,057 Posts
Taka ciekawostka z wątku o DK5 z kwietnia 2009 roku i moich zdolności przepowiadania przyszłości:
batmans said:
...mogliby przy okazji jakas obwodnice gluchowa zrobic
smar said:
Będzie S5 - 3-4 lata.
kamilbuk said:
Jesteś tego pewien?
smar said:
W życiu niewiele rzeczy jest pewnych.
Co prawda to nie ten wątek, ale jeśli nie w 2012, to do końca 2013 ta droga powinna być wybudowana.
http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=778324&page=4
:lol:

·
Registered
829 Posts
Ale powstaje, tak jak obwodnica Jarocina. Tam nawet mieszkańcy w to nie mogli uwierzyć i nikt nie protestował, a zbudują im wykop po ich domami :)

·
Infrastrukturnik drogowy
12,057 Posts
^^Robi się coraz bardziej optymistycznie. Szkoda, że foty takie małe.

·
Why so serious?
1,195 Posts
Tak, to racja prawie rok różnicy, jednak czasu na oddanie do użytkowania pozostało im prawie tyle samo (IV kw. '17). Póki wstrzymam się z dalszymi spekulacjami. Mają jeszcze prawie dwa sezony budowlane.

·
Registered
3,102 Posts

Schematy drogi ekspresowej z podziałem na budowane odcinki w poszczególnych województwach

województwo warmińsko-mazurskie

Obwodnica Ostródy

województwo kujawsko-pomorskie

Nowe Marzy - Dworzysko odc.1

Dworzysko - Aleksandrowo odc.2

Stan an 19.07.2019

Aleksandrowo - Tryszczyn odc.3

Tryszczyn - Białe Błota odc.4

Białe Błota - Szubin odc.5

Szubin - Jaroszewo odc.6

Jaroszewo - granica województwa odc.7

województwo wielkopolskie