SkyscraperCity banner

61 - 80 of 15919 Posts

·
Registered
17 Posts
Hmm

Nareszcie nareszcie. Na odcinek od strony Wrocławia nie ma co liczyć (szczególnie po przetargu na renowację DK5). Ja jestem ciekawy jak jest z obwodnicą Leszna - to chyba najmniej omawiany kawałek przyszłej 5 (szczególnie, że tam chyba będzie węzeł z DK12).

Do tego, im później ogłoszenie przetargu, tym później otwarcie, itd. Ale i tak nie ma co narzekać :))

·
Wratislavia
1,446 Posts

·
Razcep Razdrto
3,688 Posts
Przetarg na :

Budowa drogi ekspresowej S5 Poznań ( A - 2 węzeł "Głuchowo" ) - Wrocław ( A - 8 węzeł "Widawa"), odcinek Kaczkowo - Korzeńsko, Obwodnica Bojanowa i Rawicza.

http://www.gddkia.gov.pl/article/oddzialy/gddkia_poznan/zamowienia_publiczne/powyzej_progow_unijnych//index.php?pr25_x=1&pr25_menu=przetargi_pokaz&pr25_przetargi_range=&pr25_przetargi_type=&pr25_przetargi_law=&pr25_przetargi_id=11073&futix=-33999000#trjmp

Źródło: GDDKiA Poznań
Sporo obiektów inzynieryjnych
No, i dobudują kawał DK36, ale w dziwnym przekroju 2x1
dwóch jezdni drogi krajowej nr 36 z jednym pasem ruchu na długości L=9 km,

·
DROGI TO MOJA PASJA
15,523 Posts
Discussion Starter · #64 ·
Ważne jeszcze info dotyczące przetargu
Termin realizacji: Termin realizacji robót - 20 miesięcy, liczony będzie od Daty Rozpoczęcia (w rozumieniu FIDIC). Do czasu realizacji nie wlicza się okresów między 15 grudnia a 15 marca.

Miejsce i termin składania ofert: Składanie wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu GDDKIA Oddział w Poznaniu
ul. Siemiradzkiego 5a
60-763 Poznań
Biuro podawcze (Parter)
31/07/2009 godz. 10:45

·
Moderator
19,466 Posts
Przetarg na :

Budowa drogi ekspresowej S5 (...) Obwodnica Bojanowa i Rawicza.
tunel z blachy falistej nad drogą dojazdową
Dobrze, że nie z kartonu :crazy2:

Przy okazji, sprzedawca (producent?) takich rur ma siedzibę w Rydzynie, czyli niedaleko.

------------

Obiekty nad istniejącą linia kolejową E-59, relacji Wrocław - Poznań:
- 2 wiadukty w węzłach Kaczkowo i Bojanowo,
- 1 wiadukt w ciągu drogi lokalnej,
- 3 wiadukty w ciągu przejścia dla zwierząt,
- 1 wiadukt w ciągu drogi ekspresowej.
Pogrubionego nie rozumiem. Czy należy to wiązać z tym:

Obiekty nad projektowaną drogą ekspresową S-5:
(..)
- 3 tunele z blach falistych pod przejściami dla zwierząt.
Co oznaczałoby normalny ekodukt w formie wiaduktu nad torami + ekodukt z rury nad S5?

--------------

Obiekty inżynierskie projektowane są na układ docelowy dwóch jezdni trzypasmowych. Ilość docelowa pasów ruchu: 2 x 3, szerokość pasa dzielącego: 11,00 m, docelowa szerokość pasa dzielącego 4,0 m.
Czyli rezerwa w środku.

dwóch jezdni drogi krajowej nr 36 z jednym pasem ruchu na długości L=9 km
Przejęzyczenie czy naprawdę taki dziwny format?

·
Autostrady Polska
9,191 Posts
Coś jest nie tak. Najpierw jest napisane:

"ilość docelowa pasów ruchu: 2 x 3, szerokość pasa dzielącego: 11,00 m,
docelowa szerokość pasa dzielącego 4,0 m"

a później:

"Korpus drogi ekspresowej wykonany będzie dla pierwszego etapu budowy drogi tj. dwóch pasów ruchu w każdym kierunku. Jezdnia szerokości 10,0 m wykonana będzie jako rozwiązanie etapowe (7,0+2,50+0,5). W układzie docelowym jezdnia poszerzona zostanie do 13,50 m. Układ docelowy to trzy pasy ruchu szerokości 3,5 m, opaska wewnętrzna 0,5 m i pas awaryjny szerokości 2,5 m."

Chyba im się lekko pokręciło albo nie wiedzą co budują :nuts:

·
Moderator
19,466 Posts
Dobrze jest. 11 metrów to szerokość pasa dzielącego przy 2x2, 4 metry - przy 2x3. Odejmij od 11,00 m po 3,50 z każdej strony (razem 7), to wyjdzie 4.

·
Registered
1,058 Posts
Świetna wiadomość, że będzie rezerwa na 2x3. Może się okazać niezbędna szybciej niż ktokolwiek się spodziewa.

·
Registered
1,058 Posts
Ja już się pogubiłem. Całą S5 z Poznania do Wrocławia zrobią, czy jak? Może być PW. ;)
"Budowa drogi ekspresowej S5 Poznań ( A - 2 węzeł "Głuchowo" ) - Wrocław ( A - 8 węzeł "Widawa"), odcinek Kaczkowo - Korzeńsko, Obwodnica Bojanowa i Rawicza."

·
czekajac na S7
4,741 Posts
Jak sobie przypomnę jak jechałem z Wrocławia do Poznania 8 lat temu to aż mnie ciarki przechodzą. Podejrzewam, że jak będę jechał znowu kiedyś z Wrocławia do Poznania to pojadę już całą S5 :lol:

Gratuluję i życzę szybkiego podpisania umowy i rozpoczęcia budowy.

To do połączenia Wrocławia i Poznania pozostało jeszcze około 128 km.

·
z 71
734 Posts
"Budowa drogi ekspresowej S5 Poznań ( A - 2 węzeł "Głuchowo" ) - Wrocław ( A - 8 węzeł "Widawa"), odcinek Kaczkowo - Korzeńsko, Obwodnica Bojanowa i Rawicza."
Ile to kilometrów circa?

·
Registered
559 Posts
Jedna rzecz mnie tylko zastanawia... Wiadukt nad torami przy węźle Kaczkowo. Tam tory już znajdują się na nasypie, ponadto PKP upierała się, że przy modernizacji linii Poznań - Wrocław tory zawsze pójdą górą. Jak będę miał chwilę, to zrobię fotkę z tego miejsca. Tam jest ciasno, dotychczasowa 5 jest blisko torów, a S5 ma być zdaje się jeszcze bliżej. Obawiam się, że węzeł, który tymczasowo będzie musiał przejąć cały ruch (do czasu budowy obwodnicy Leszna) będzie się nieźle blokował.

·
Registered
11 Posts
Wydaje mi się że "eSki" prędzej czy później będą i tak płatne, ale w ramach kompromisu proponuję S5 od razu o przekroju 2x3 :colgate::cheers1:
Przynajmniej na odcinku Poznań Wrocław...
ale po co 2x3? 2x2 moim zdaniem w zupełności wystarczą, tak samo jak dla s8 w stronę Warszawy. A4 w tym momencie przy 2x2 się nie zatyka jeśli nie ma remontów/wypadków.

Chyba, że prognozowany ruch kołowy za 10 lat będzie baaardzo duży?

Pozdrawiam:)

oj przepraszam, nie zauważyłem, że wcześniej pisaliście, że jest rezerwa pod 2x3, więc nie ma co już tutaj nad tym dywagować, będzie kaska, to dobudują trzecie pasy:)

ale wtedy to S5 będzie miała wyższy standard niż A4 :)

a co z obwodnicą Leszna?

już znalazłem info na temat obw. Leszna:

http://www.gddkia.gov.pl/article/od...e0c09/id_art/99460dad96dacc69d195241c81f7060c

·
Registered
2,454 Posts
Czy ktoś wie jakie paramentry poza 2x1 będzie miała planowana obwodnica Rawicza w ciągu DK36. W przetargu na S5 w zasadzie się o tym nie pisze. Na stronach GDDKiA O/POZ w info o planach piszę się o GP. Czy zatem na tym odcinku DK36 będzie w przekroju 2;2x3,5;2 czy może 0,5;2x3,75;0,5??

·
Registered
559 Posts
Kiedyś wrzucałem info o obwodnicy Rawicza, ale to było jeszcze przed podzieleniem wątku na dwie części.

·
Registered
5,231 Posts
Czy wiadomo, który wariant obwodnicy Leszna będzie wybrany na 100%?

Ja uważam, że korzystniejszy będzie zachodni. Co o tym sądzicie?
Mi akurat bardziej podchodzi wschodni bo krótszy.Generalnie. DK5 odbija bardzo na zachód w okolicach Leszna, więc moim zdaniem S5, jeśli nie idzie akurat jej śladem, powinna odbijać na wschód. To by skróciło drogę między Wrocławiem a Poznaniem, Ale to tylko takie sobie rozważania, bez szczegółowej znajomości lokalnych uwarunkowań.

61 - 80 of 15919 Posts