SkyscraperCity Forum banner
1 - 20 of 1364 Posts

·
1Marek1
Joined
·
1,475 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Jechałem wczoraj tą trasą. To co sie dzieje zaraz za Bielskiem do skrzyżowania z trasą Katowice-Wisła to dramat. Wygląda że buduja ją od nowa-na razie jeden pas. Wiedziałem o budowie drugiego pasa od Skoczowa do Cieszyna ("słynny" most w Ogrodzonej) ale nie przypuszczałem że od Bielska B równiez. Niestety budowa nie obejmuje odcinka jednojezdniowego od Swiętoszówki do Skoczowa. Ma ktos info co z tą przebudową i jak długo to ma potrwać?
 

·
Banned
Joined
·
2,003 Posts
tu masz mapkę przyszłej S1 Cieszyn - Bielsko-Biała


ze strony GDDKiA
http://www.gddkia.gov.pl/html/aktualnosci_inf57.htm

Budowa drogi ekspresowej S-1 Bielsko Biała - Cieszyn
Realizacja tej dużej inwestycji przez wiele lat nie była możliwa z uwagi na ograniczone nakłady z budżetu państwa. Problem został jednak rozwiązany dzięki pomocy Unii Europejskiej, która na ten cel wyasygnowała środki pomocowe w wysokości 103,0 mln euro w ramach programu ISPA.

Istniejąca droga, zwłaszcza w jej końcowym fragmencie do Cieszyna posiada duże spadki podłużne, które bardzo poważnie utrudniają ruch głównie zimą.

Duże natężenie ruchu do południowej granicy z Czechami w Cieszynie powoduje, że droga staje się niewydolna, a poziom bezpieczeństwa ruchu jest bardzo obniżony.

Planowana inwestycja obejmuje budowę drogi ekspresowej S-1 z Bielska Białej do Cieszyna o łącznej długości 28,2 km.

Po przebudowie do parametrów drogi ekspresowej droga będzie posiadać dwie jezdnie po dwa pasy ruchu z pasem awaryjnym w każdym kierunku rozdzielone pasem zieleni z barierami sprężystymi. Rozbudowane będą istniejące 3 węzły drogowe; w Bielsku Białej i Skoczowie a w Jasienicy wybudowany zostanie nowy węzeł.

Węzeł w Skoczowie zaprojektowano w europejskim standardzie jako węzeł zespolony, obejmujący skrzyżowania z drogami Katowice - Wisła i Skoczów - Brenna. Wymagać to będzie między innymi budowy dróg zbiorczo rozprowadzających oraz czterech mostów ma rzece Wiśle.

Ogólnie na trasie wybudowanych zostanie 36 nowych wiaduktów, estakada, kładka dla pieszych i przejścia gospodarcze.

Dla ruchu lokalnego wybuduje się oddzielnie drogi zbiorcze, tereny zabudowane chronione będą ekranami akustycznymi i zielenią.

Realizacja zadania została podzielona na cztery odcinki:

1. Odcinek Skoczów - Cieszyn o długości 6.7 km
2. Odcinek Obwodowa Skoczowa o długości 5,4 km
3. Odcinek Obejście Grodźca Śl. o długości 5,1 km
4. Odcinek Bielsko Biała - Jasienica o długości 11 km

Ogółem długość projektowanej drogi ekspresowej S-1 Bielsko Biała - Cieszyn wynosi 28,2 km.
 

·
1Marek1
Joined
·
1,475 Posts
Discussion Starter · #4 ·
kaspric said:
Dramat odnośnie czego?
dramat odnośnie warunków jazdy po tym co zostało, po wyłączeniu jednej jezdni do remontu. Sznur aut przeciskających się i kluczących po wąskiej jezdni wśród sprzętu budowlanego remontującego drugą jezdnię. Myślę że po zakończeniu prac na jednej jezdni, druga zostanie też poddana takiemu remontowi-jej stan jest fatalny. Tak więc minie jeszcze kilka długich lat zanim ten odcinek uzyska wygląd docelowy.
 

·
Registered
Joined
·
1,560 Posts
No to swietne wiesci. To polozy zupelnie PKP, teraz do B.B. jedzie sie poltorej godziny!!! :bash:

W Cieszynie jest ladny most prez Olze na Czechy, oddany do uzytku na poczatku lat 90-tych. Ot on:Widok z Czech. Glowne miasto jest pare kilometrow na prawo. Widac tu wazna linie kolejowa Bochumin-Kosice, oddana do uzytku w r. 1871. Tedy kursuja czeskie ekspresy ze wschodu na Ostrave i Prage. Kilka km na lewo (tzn. na zachod) jest tez duze przejscie kolejowe Petrovice-Zebrzydowice.
 

·
Banned
Joined
·
1,517 Posts
Dzis, wracajac z Wiednia jechalem ta droga. Zarowno po czeskiej jaki polskiej stronie widac ze robota wre. Oprocz budowy drugiej nitki (miejscami cala droga zmienia calkowicie bieg) stoi juz tez pare konstrukcji wiaduktow. Gdy skoncza bedzie sie jechalo luksusowo - porzadna droga szybkiego ruchu ;). Jeszcze zeby odcinek Bielsko-A4 tez przebudowali na klase S to juz wogole bedzie super.
 

·
Registered
Joined
·
575 Posts
Planowane zakończenie robót:
1. Odcinek Skoczów - Cieszyn - 28.12.2004
2. Obwodnica Skoczowa - 05.09.2005
3. Odcinek Bielsko Biała - Jasienica - 03.07.2005


znalazlem takie dane na jakies stronie czy to jest aktualne?
 

·
Registered
Joined
·
17 Posts
Ze strony "Nowe Drogi"

15 listopada 2004, Warszawa. Odcinek dwujezdniowej drogi ekspresowej S-1 Jasienica-Pogórze długości 4,9 km (zwany obwodnicą Grodźca) zbuduje Skanska, a konkretnie oddział KPRM z pobliskiego Skoczowa. Roboty zlecone firmie przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad mają wartość 22,6 mln euro (netto). Na zdjęciu podpisanie umowy: dokument pieczętuje dyrektor skoczowskiej firmy Sławomir Cebo w asyście dyrektorów Urszuli Zemły i Włodzimierza Bilskiego z GDDKiA. Obwodnica Grodźca ma być gotowa w maju 2006 r. Jej otwarcie będzie oznaczało zakończenie budowy arterii samochodowej z Bielska-Białej do przejścia granicznego w Cieszynie, która trwa (z siedmioletnią przerwą) od 1991 r.

http://www.nowedrogi.pl/index.php?option=com_akogallery&Itemid=107&func=detail&id=52
 

·
Registered
Joined
·
13 Posts
Rozpoczęła się budowa ostatniego odcinka ekspresówki do Cieszyna

Choć samochody będą pędzić przez cenny przyrodniczo teren, zwierzętom i roślinom nic się nie stanie. Ostatni odcinek trasy ekspresowej do Cieszyna będzie zbudowany tak, żeby nie zaszkodzić naturze.

Na ekspresówkę S1 czekają nie tylko ci kierowcy, którzy jeżdżą między Bielskiem a Cieszynem, ale także wszyscy podróżujący na południe Europy. Teraz znaczna część tej 28-kilometrowej drogi jest wąska, niebezpieczna i pełna stromych podjazdów. Po wybudowaniu drogi ekspresowej będzie to wygodna i szybka trasa.

Od 2003 roku trwa budowa jej trzech fragmentów: ze Skoczowa do Cieszyna, obwodnicy Skoczowa oraz z Bielska do Jasienicy. - Teraz rozpoczęły się prace na ostatnim odcinku - obejściu Grodźca. Ich wykonawcą jest firma Skanska - powiedział nam wczoraj Jerzy Romuzga, naczelnik wydziału kontraktów Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Katowicach.

To odcinek wzbudził najwięcej kontrowersji, ponieważ prowadzi przez unikatowy rezerwat Morzyk leżący na terenie Grodźca, gdzie żyją m.in. czarne bociany i rosną cenne gatunki roślin. Dlatego protestowali ekolodzy, domagając się nawet cofnięcia pieniędzy na budowę drogi. Problem jednak rozwiązano, korygując nieco granice rezerwatu po zgodzie Ministerstwa Środowiska. Pięciokilometrowa droga jest tak zaprojektowana, żeby nie zaszkodzić naturze.

Przede wszystkim przy rezerwacie nie powstanie nasyp, ale estakada, dzięki której zwierzęta będą mogły swobodnie się przemieszczać. Długa, 240-metrowa estakada stanie także kawałek przed rezerwatem, żeby nie zaszkodzić malowniczej dolince z przepływającym tam potokiem.

- Zbudujemy też prawie 2 kilometry ekranów akustycznych, które ograniczą hałas. Droga będzie posiadała własną kanalizację, kończącą się mikrooczyszczalniami i zbiornikami. Jeżeli np. wyleje się tam olej z cysterny, to dzięki tym rozwiązaniom wszystko zostanie wyłapane i przyroda nie zostanie zanieczyszczona - mówi Romuzga.

Budowa ma być tak prowadzona, żeby nie naruszyć poziomu wód gruntowych, a konieczna wycinka drzew odbędzie się poza okresem lęgowym ptaków.

Obejście Grodźca będzie kosztować ok. 100 mln zł. Ma być gotowe w czerwcu 2006 roku. Wtedy też powinniśmy pojechać już całą ekspresową trasą do Cieszyna.

http://miasta.gazeta.pl/katowice/1,35056,2490930.html
 

·
Registered
Joined
·
2,548 Posts
HuBar said:
A mnie podoba się to zdjęcie :carrot: :banana: :cucumber:
:applause:
Mnie tez, duzo sie na nim dzeje :)


300 ! :cheers: Tak naprawde to jest moj ponad tysieczny post - wiecie jak to jest z tym licznikiem. Ale co tam, ide sobie zrobic drinka.
Kazda okazja dobra aby sie napic.
 
1 - 20 of 1364 Posts
Top