SkyscraperCity banner

3521 - 3540 of 3589 Posts

·
Registered
Joined
·
12 Posts
Most i rondo w Wadowicach

W sprawie budowy ronda w Wadowicach:
Pomiędzy godz. 7.00 i 20.00, czyli w ciągu dnia, ruch odbywał się będzie bez utrudnień. Prace prowadzone będą na środku DK52 oraz na odcinku 40 m w głąb ul. Wenecja - poinformowała Iwona Mikrut z Generalnej Dyrekcji Dróg krajowych i Autostrad w Krakowie.
Istotnie, wczoraj wieczorem było wahadło.

A co do tymczasowego mostu, to podpory już stoją w Skawie. Przyczółki na wyglądają solidnie.
Pomimo zimy praca idzie do przodu.

K.
 

·
Registered
Joined
·
12 Posts

·
Registered
Joined
·
617 Posts
Opozycja chciała pieniędzy w budżecie na bardzo ważną drogę.
Posłowie PiS byli przeciwko
- Trzeba wybudować Beskidzką Drogę Integracyjną, o ile Bielsko-Biała jest świetnie skomunikowana z wieloma miastami, to z tym kierunkiem jest ogromny problem - mówił wiele razy poseł PiS Grzegorz Puda.

Nie on jeden obiecywał mieszkańcom Podbeskidzia, że będzie zabiegał o budowę szybkiej i wygodnej drogi do Krakowa. Podobne obietnice składali także inni parlamentarzyści. Wydawało się, że mimo niemałych kosztów - wydatki związane z budową 61-kilometrowego odcinka drogi z Bielska-Białej do Głogoczowa oszacowano na ponad 4 mld zł - wyczekiwaną przez mieszkańców regionu inwestycję uda się zrealizować.

Posłowie byli przeciwko
Nic z tego, gdy Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa przedstawiło w 2017 roku aktualizację Programu Budowy Dróg Krajowych do 2023 roku. Niestety, Beskidzka Droga Integracyjna znalazła się tylko na liście rezerwowej. Tak jest do dziś. Inwestycja jest nieustannie odwlekana, w tej chwili rozpoczęcie prac przesunięto na nie wcześniej niż 2024 rok. Na wygodne połączenie z Krakowem musimy poczekać.

O tym, że muszą się znaleźć pieniądze na budowę tej drogi, mówili niedawno politycy Lewicy. Poseł Przemysław Koperski zapowiadał złożenie poprawek do budżetu. Proponował, by zaplanować w budżecie 600 mln zł na budowę BDI. Także posłowie KO założyli szereg poprawek do budżetu. Posłanka Mirosława Nykiel złożyła dwie poprawki. Jedna dotyczy przebudowy skrzyżowania DK1 z DW 933 w Pszczynie, druga drogi BDI. - Okazuje się, że posłowie z tego regionu, z partii rządzącej, odrzucili te poprawki - mówi Nykiel, nie kryjąc rozczarowania.
https://bielskobiala.wyborcza.pl/bielskobiala/7,88025,25720490,opozycja-chciala-pieniedzy-w-budzecie-na-bardzo-wazna-droge.html#s=BoxLoKaMT
 

·
Registered
Joined
·
825 Posts
Poseł Przemysław Koperski zapowiadał złożenie poprawek do budżetu. Proponował, by zaplanować w budżecie 600 mln zł na budowę BDI.
Pytanie na co te 600 mln zł by starczyło? Na to żeby zrobić KP + PB całej trasy i wykup działek? Czy na odcinek Bielsko-Kęty (chodź nie wiem czy to by i tak starczyło).

4 mld zł na całą trasę to bardzo dużo, wątpię żeby takie pieniądze się szybko znalazły (w dodatku pewnie szacunki już nieaktualne), dlatego jestem zwolnieniem budowy BDI na raty. Na pierwszy rzut Bielsko-Chocznia. Odcinek ten ma około 30km a będzie stanowił odciążenie dla miejscowości Kozy, Kęty, Bulowice, Andrychów i Inwałd.
 

·
Registered
Joined
·
2,002 Posts
^^ A kogo to obchodzi ;) Ważne, że w nagłówku napisano iż politycy Lewicy obiecali pieniądze, ale PIS byli przeciwko. Zwykła propagandowa zagrywka wyborczej.
Dobrze że troska pisu o BDI gdy byli w opozycji nie była udawana.A nie czekaj...
 

·
Registered
Joined
·
711 Posts
^^
Rząd PiS wpisał BDI do Rozporządzenia w sprawie sieci autostrad i dróg ekspresowych. Wpisał ją także do PBDK.
Dzisiaj mówi się o BDI jako jednym z priorytetów do realizacji w nowej perspektywie finansowej.
Nie da się niestety zbudować wszystkich dróg naraz.
 

·
Registered
Joined
·
12,621 Posts
^^ Zgadza się.

Aby jednak być sprawiedliwym należy zaznaczyć, że całe dotychczasowe przygotowanie dokumentacyjne dla tej drogi nastąpiło za rządów PO-PSL, a w trakcie rządów PiS te prace nie posunęły się w żaden sposób do przodu (wstrzymywane jest opracowanie koncepcji programowej).
 

·
Registered
Joined
·
12,621 Posts
Parę informacji wprost z GDDKiA:
Do czasu uprawomocnienia się decyzji środowiskowej (wyrok NSA lub brak skarg kasacyjnych*) nie będą prowadzone żadne prace projektowe nad koncepcją programową dla S52. W takim przypadku (gdy sprawa trafi do NSA) planowany harmonogram budowy znacznie się przeciąga - wówczas wstępnie realizacja inwestycji przewidziana jest na lata 2026-2030, a rozpoczęcie procedury przetargowej w systemie ZiZ na 2024 rok, a wydanie ZnRID nie wcześniej niż na koniec 2025 roku.

* Inicjatywa Wolne Wadowice zapowiadała wniesienie takiej skargi.
 

·
Registered
Joined
·
125 Posts
BDI ma wyraźnego pecha. Albo toczą o nią "pseudowalkę" politycy wszystkich odmian, albo tzw. społecznicy. To, że nie da się wybudować wszystkich dróg od razu, to truizm. Ale akurat BDI zasługuje na większy priorytet. Z tych przyczyn, o których większość z Was pisze w tym wątku od wielu lat.
 

·
Registered
Joined
·
56 Posts
Sprawa była rozpatrywana w połowie stycznia. Czy ten termin już nie minął? Czy może skarga została już wniesiona?
 
3521 - 3540 of 3589 Posts
Top