SkyscraperCity banner

3541 - 3560 of 3589 Posts

·
Registered
12,621 Posts

·
Registered
152 Posts
A dlaczego tylko tyle? Turystycznie i ekonomicznie zysk będzie największy, gdy powstanie całość. Oczywiście nie ma szans tego w jednym etapie zrobić. Prędzej w 3 odcinkach, z czego priorytetowo powinien być potraktowany ten który wymieniłeś.

·
Registered
534 Posts
My możemy tutaj chcieć, aby powstały jakieś fragmenty S52, ale tak się nie stanie.
DŚU dotyczy całego odcinka B-B - Głogoczów, więc dopóki nie skończą się batalie sądowe o jej prawomocność, nie powstanie żaden jej fragment. Albo jest decyzja dla całego odcinka, albo nie ma jej wcale.
Kiedy natomiast DŚU wreszcie stanie się prawomocna, to będzie już następna perspektywa finansowa i mam nadzieję, że S52 wejdzie w całości na listę podstawową (to się oczywiście okaże).

·
Registered
12,621 Posts
Kiedy natomiast DŚU wreszcie stanie się prawomocna, to będzie już następna perspektywa finansowa i mam nadzieję, że S52 wejdzie w całości na listę podstawową (to się oczywiście okaże).
Najsampierw musi być jeszcze opracowane KP, a rozpoczęcie prac projektowych nie nastąpi wcześniej niż po uprawomocnieniu się DŚU.

·
Registered
223 Posts
DŚU dotyczy całego odcinka B-B - Głogoczów, więc dopóki nie skończą się batalie sądowe o jej prawomocność, nie powstanie żaden jej fragment. Albo jest decyzja dla całego odcinka, albo nie ma jej wcale.
A czy nie było przypadkiem precedensu z rozdzieleniem DŚU na S7 koło Poradowa?

·
Registered
7,458 Posts
Informacja z BZP:

Ogłoszenie nr 510074618-N-2020 z dnia 30-04-2020 r.
Skarb Państwa – Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad, prowadzący postępowanie Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Krakowie: Zaprojektowanie i budowa dwóch obiektów inżynierskich w miejscowościach Biertowice i Inwałd w ciągu drogi krajowej nr 52

CZĘŚĆ NR: 1
NAZWA: Zaprojektowanie i budowa obiektu inżynierskiego na potoku bez nazwy w miejscowości Biertowice w km 67+965 drogi krajowej nr 52 wraz z zaprojektowaniem i budową dodatkowego pasa dla relacji w lewo z drogi krajowej nr 52 w drogę wojewódzką nr 956
NAZWA I ADRES WYKONAWCY, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA:
Piotr Włoch Detal Piotr Włoch; Krzysztof Grodzicki Detal Mosty, Biertowice
Cena wybranej oferty/wartość umowy 3409292.23 PLN

CZĘŚĆ NR: 2
NAZWA: Zaprojektowanie i budowa małego mostu na potoku bez nazwy w miejscowości Inwałd w km 35+669 drogi krajowej nr 52
NAZWA I ADRES WYKONAWCY, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA:
Primost Południe Sp. z o. o.; Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych S.A., Sosnowiec
Cena wybranej oferty/wartość umowy 1456556.52 PLN
www.uzp.gov.pl

·
Registered
534 Posts
Może to głupie pytanie, ale... czym są sondażowe badania geofizyczne? Będą prowadzić sondaże wśród mieszkańców, gdzie ich zdaniem jest grząski grunt?

·
Registered
12,621 Posts
Sondażowe - od sondowania. Badania próbne.

·
Registered
2,542 Posts
....Będą prowadzić sondaże wśród mieszkańców, gdzie ich zdaniem jest grząski grunt?
Chyba w niektórych przypadkach by to nie zaszkodziło. Chyba na S6 był taki przypadek. Badania sobie a mieszkańcy okolic swoje. Jakby czasami zapytali miejscowych co tam w ziemi siedzi też by dostali odpowiedź w stylu: Panie, tam się nikt nie buduje bo jeszcze przed wojną wszystko osiadało, albo że tam zawsze woda stoi po opadach.... itp. Oczywiście nie zamiast a dodatkowo.

·
Registered
4 Posts
Witam wszystkich. Mam pytanie czy jest gdzieś dostępna mapka jak będzie przechodziła droga S52 ? Chodzi mi dokładnie o wylot z Bielska. Znalazłem tylko cos takiego natomiast nie jestem w stanie zlokalizować działki, która mnie interesuje.

Z góry dziękuję za pomoc.

·
Registered
4 Posts
Bardzo dziękuję za pomoc. Tego właśnie szukałem. Wiem, że trochę offtopic ale mam pytanie. Działka, która mnie interesuje według powyższych mapek będzie się znajdowała 200 m od drogi. Myślicie, że to wystarczająca odległość do komfortowego mieszkania i korzystania z ogrodu ?
Pozdrawiam.

·
Registered
34 Posts
Bardzo dziękuję za pomoc. Tego właśnie szukałem. Wiem, że trochę offtopic ale mam pytanie. Działka, która mnie interesuje według powyższych mapek będzie się znajdowała 200 m od drogi. Myślicie, że to wystarczająca odległość do komfortowego mieszkania i korzystania z ogrodu ?
Pozdrawiam.
Jak będą ekrany, a zapewne będą to myślę że największym problemem będzie to, że żeby przejechać na drugą stronę drogi będzie trzeba jeździć na około :)

·
Registered
807 Posts
Działka, która mnie interesuje według powyższych mapek będzie się znajdowała 200 m od drogi. Myślicie, że to wystarczająca odległość do komfortowego mieszkania i korzystania z ogrodu ?
Jak beda ekrany, to nie bedzie halasu ale szum na pewnym poziomie, do ktorego sie predko przyzwyczaisz :)

·
Registered
711 Posts
Działka, która mnie interesuje według powyższych mapek będzie się znajdowała 200 m od drogi. Myślicie, że to wystarczająca odległość do komfortowego mieszkania i korzystania z ogrodu ?
Polecam znaleźć w okolicy miejsca, które znajdują się w odległości 200m od drogi S1 lub S52 i samemu sprawdzić, jaki jest tam poziom hałasu.
W Krakowie A4 słychać nawet kilometr od drogi.

3541 - 3560 of 3589 Posts