SkyscraperCity banner

5121 - 5140 of 5191 Posts

·
Registered
10 Posts
W dniu 21.02.2020 r. zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu na węźle Modlnica (DK94). Zmiana wynika z planowanego przez wykonawcę gromadzenia kruszywa dla potrzeb budowy dróg technologicznych i dotyczy tymczasowego dojazdu w śladzie łącznic węzła Modlnica, przewidzianych wyłącznie dla ruchu pojazdów budowy. Tymczasowa organizacja ruchu polega na ustawieniu odpowiedniego oznakowania.

Przewidywany czas trwania organizacji ruchu: od lutego 2020 r. do sierpnia 2023 r.
Dzisiaj już pojawiły się znaki na węźle :) Ciekawe kiedy dostaną ZRID...

W końcu zmienili layout strony POK do takiego jak w pozostałych inwestycjach. W dodatku zaktualizowali postęp prac projektowych do 80%.
^^ Przecież layout od początku jest taki sam.

·
Registered
42 Posts
Wprowadzone oznakowanie dotyczy tymczasowego dojazdu dla pojazdów, które przygotują plac i będą dowozić na skład kruszywo. Będzie tu przygotowany skład kruszywa potrzebnego do budowy dróg technologicznych. Drogami technologicznymi natomiast będą się przemieszczały pojazdy budowy w trakcie realizacji inwestycji, ale dopiero po wydaniu decyzji ZRID przez wojewodę.
https://lovekrakow.pl/aktualnosci/pierwsze-zmiany-w-zwiazku-z-budowa-polnocnej-obwodnicy_34337.html

·
Registered
645 Posts
^^
Żadna tajemna wiedza:

* Pierwsza część trasy Wolbromskiej ma być budowana w ramach realizacji tramwaju na Górkę Narodową (umowa podpisana).
A zarzuciłbyś jakimś linkiem albo czymś? Bo wątek o trasie wolbromskiej jakiś taki mało aktywny jest a wygląda na to że wiesz co się dzieje w tej sprawie. A mnie osobiście odcinek Kraków-Zielonki bardzo interesuje.

Jakby co: https://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=2137056

·
Registered
160 Posts
Dziś rano 5 osób w odblaskowych kamizelkach kręciło się po Węźle Modlnica. Ich zachowanie jednoznacznie wskazywało na rozmowę na temat tego Węzła.
Coś pozytywnego w temacie się dzieje.

·
Registered
42 Posts
Dziś w rejonie ul. Dożynkowej pracowały dwie koparki. A obok panowie wykonywali tymczasowe ogrodzenie (jakby zaplecza placu budowy).

·
Super Expert
3,088 Posts
Dziś w rejonie ul. Dożynkowej pracowały dwie koparki. A obok panowie wykonywali tymczasowe ogrodzenie (jakby zaplecza placu budowy).
a jesteś pewny, że tam ma być zaplecze budowy?
bo wydaje mi się, że ogrodzenie z siatki toi jest tak ze dwa pola dalej od tych działek, gdzie są wykopki archeo...

·
Registered
160 Posts
Dziś rano na węźle Modlnica pracował mały spychacz + było kilka samochodów osobowych. Jutro postaram się zrobić jakąś fotkę.

·
Registered
42 Posts
a jesteś pewny, że tam ma być zaplecze budowy?
bo wydaje mi się, że ogrodzenie z siatki toi jest tak ze dwa pola dalej od tych działek, gdzie są wykopki archeo...
obecnie są wykopki archeo, ale z tego co wiem to w tym miejscu ma byc docelowo wiadukt.

·
Registered
2,340 Posts
Powiedzcie, bo może coś przeoczyłem ... na górze strony widzimy wszczescie postepowania o ZRID, a tu juz dość grybo kopią...
Nie wygląda to też na prace archeo... dość ciężki sprzęt.

·
Registered
160 Posts
^^
Teoretycznie to nie jest jeszcze "prawidłowa" budowa. Miało być jedynie wykonanie dróg dla przywiezienia tłucznia czy innych materiałów budowlanych. Nie mniej w praktyce wygląda jakby to była już docelowa rozbudowa węzła...
Żeby tylko nie było nakazu rozbiórki ze strony organów państwowych...

·
Registered
700 Posts
^^No właśnie, S-7 Igołomska - Szczepanowice są na dokładnie tym samym etapie procedowania (nawet chyba wniosek o ZnRID był złożony w tych samych dniach) a tu nic się nie dzieje...

·
Registered
2,751 Posts
To jest tylko budowa tzw drogi technologicznej i przygotowanie sobie wjazdu na przyszły teren budowy (nie jest to stricte budowa obwodnicy jeszcze) . Tutaj wystarczy procedura zgłoszenia/zwykłego pozwolenia na budowę niezaleźnie od tego, że procedura ZRiD dopiero się rozpoczęła. A prowadzą sobie już drogę technologiczną po przyszłej łącznicy bo po co dwa razy korytować pod drogę jak można to raz zrobić.

·
Registered
221 Posts
Nie zmienia to faktu, że jeden z kierowców ciężkiego sprzętu delikatnie mnie przeganiał i wypytywał kim jestem i po co robię zdjęcia :)

5121 - 5140 of 5191 Posts