SkyscraperCity banner

5141 - 5160 of 5191 Posts

·
Registered
2,751 Posts
Z Twojej wypowiedzi wnioskuje, że można by już wykonać taką drogę technologiczną na całej długości POK (wykopy, tunel). ☺
A czy ja napisałem, że robią na całej długości obwodnicy ? Tu gdzie kopią to w 100% jest to działka/działki należące do Skarbu Państwa ( a zarządcą jest GDDKiA), jest to działka drogowa więc w obrębie węzła mogą sobie bez problemu wykonywać prace przygotowawcze według odrębnego opracowania i postępowania administracyjnego. Tam gdzie mają własność działki bez ZRiD to mogą już wykonywać drogi technologiczne do przyszłego placu budowy.

·
Registered
160 Posts
Ciekawe co zrobi inwestor w przypadku gdy budowa POK zostanie cofnięta (brak ZNRID, przesunięcie kasy na walkę z COVID lub inny powód) Grzebanie w ziemi przed wydaniem ZNRID wydaje się ryzykowne, w skrajnym przypadku mogłoby się skończyć posądzeniem o niegospodarność.

·
Registered
205 Posts
Ciekawe co zrobi inwestor w przypadku gdy budowa POK zostanie cofnięta (brak ZNRID, przesunięcie kasy na walkę z COVID lub inny powód) Grzebanie w ziemi przed wydaniem ZNRID wydaje się ryzykowne, w skrajnym przypadku mogłoby się skończyć posądzeniem o niegospodarność.
Sory ale takie abstrakcyjne wymysły to byłoby mi wstyd wypisywać na publicznym forum :nuts:

Ciekawe co zrobi inwestor jak COVID ewoluuje za kilka lat i zje POK. Myślisz, że go posądzi o niegospodarność czy będą negocjować? :nuts:

·
Registered
160 Posts
inż;167371172 said:
Sory ale takie abstrakcyjne wymysły to byłoby mi wstyd wypisywać na publicznym forum :nuts:

Ciekawe co zrobi inwestor jak COVID ewoluuje za kilka lat i zje POK. Myślisz, że go posądzi o niegospodarność czy będą negocjować? :nuts:
A mi nie wstyd. Bliżej mi do laika niż eksperta więc grzecznie pytam. Podałem COVID jako jedna z kilku możliwych przyczyn przerwania kontraktu. W moim odczuciu jak nie ma pewności wykonania budowy to przygotowywanie się do niej nie powinno mieć miejsca (ale oczywiście mogę się mylić, niewiedza na ten temat to nie wstyd)

A o niegospodarność mogłaby zostać posądzona osoba która wydała zgodę na obecne prace przygotowawcze, nie (tak jak napisałeś) COVID. Nie wstyd Ci pisać coś takiego na forum publicznym ? :)

·
Registered
693 Posts
^^ można sobie tak gdybać, bo równie dobrze w kontrakcie może być zapis, że zaplecze budowy ma powstać przed ZRIDem

·
Registered
342 Posts
nie robią, malkontenci narzekają, robią za wczasu przygotowania i dobrze bo rozumiem w celu szybszego oddania ludziom tej potrzebnej drogi, też malkontenci się znajdą, matko jedyna

·
Registered
160 Posts
^^

Nie jestem malkontentem. Jestem entuzjastą tej drogi.
Ale widzę, że zadanie pytania nieakceptowalnego przez niektórych wiąże się ze stygmatyzacją pytającego. Którego najlepiej zmieszać z błotem za to że nie jest bezmyślny i zadaje (w jego odczuciu) słuszne pytania.
Bezmyślny entuzjasta - OK
Niebezmyślny entuzjasta - NOT OK

Ze swojej strony kończę dyskusję nt zasadności wykopów przed docelową budową.

Nie mniej jak prace będą się posuwać z przyjemnością wrzucę fotorelację, gdyż regularnie bywam w pobliżu.

·
Budowlaniec
1,888 Posts
^^

Nie jestem malkontentem. Jestem entuzjastą tej drogi.
Ale widzę, że zadanie pytania nieakceptowalnego przez niektórych wiąże się ze stygmatyzacją pytającego. Którego najlepiej zmieszać z błotem za to że nie jest bezmyślny i zadaje (w jego odczuciu) słuszne pytania.
Bezmyślny entuzjasta - OK
Niebezmyślny entuzjasta - NOT OK

Ze swojej strony kończę dyskusję nt zasadności wykopów przed docelową budową.

Nie mniej jak prace będą się posuwać z przyjemnością wrzucę fotorelację, gdyż regularnie bywam w pobliżu.
Ja ci odpowiem. Podpisanie umowy "zaprojektuj i zbuduj" wiąże się z możliwością prowadzenia robót, które przyśpieszą budowę gdy pojawi się ZRID. Są to: wycinka drzew (robi się na zgłoszenie), przygotowanie zaplecza budowy, gromadzenie materiałów sypkich (kruszyw), budowa betoniarni, wytwórni mieszanek asfaltowych, budowa zjazdów z dróg (najczęściej na zgłoszenie), ogrodzenie zaplecza budowy, składu kruszyw. Gromadzi się również prefabrykaty, np. przepustów.
Jednym z dokumentów umowy jest harmonogram budowy i te rzeczy się tam ujmuje, a dodatkowo są uzgodnienia zamawiający - wykonawca, które potrafią przyśpieszyć lub opóźnić różne rzeczy.
Czasami zjazd jest dłuższy niż 5m.

·
Registered
51 Posts
Szybkie pytanie - czy w ramach przebudowy obecnej POK od Modlniczki do Modlnicy wchodzi w zakres robót stworzenie wjazdu na obwodnice dla jadących od strony Pasternika? Chodzi mi o teren koło LM? W tej chwili mamy tylko wjazd na południe w stronę Balic, a co z wjazdem na północ? Dalej będziemy jeździć przez Futurę albo zawracać za wiaduktem?

·
Registered
157 Posts
Tak powinno się zmieścić. Kwestia przebudowy jedej z łącznic i wykupu kawałka działki, gdzie obecnie jest dojazd do zaplecza Leroy Merlin. Zaplecze ma dojazd też od drugiej strony.
View attachment 37708
To rozwiązanie niechlubnie wpisywało by się w naprawę zjeba..ch krakowskich węzłów. My stawiamy cały czas na utrudnianie, nie na ułatwianie. To są nasze węzły, za nasze pieniądze wybudowane i nie jest to nasze ostatnie słowo.

·
Registered
3 Posts
Szybkie pytanie - czy w ramach przebudowy obecnej POK od Modlniczki do Modlnicy wchodzi w zakres robót stworzenie wjazdu na obwodnice dla jadących od strony Pasternika? Chodzi mi o teren koło LM? W tej chwili mamy tylko wjazd na południe w stronę Balic, a co z wjazdem na północ? Dalej będziemy jeździć przez Futurę albo zawracać za wiaduktem?
A w ramach "ueskowienia" tego odcinka zjazdy do Futury i naprzeciwko do magazynów nie mają być zlikwidowane? Wtedy zostaje tylko nawracanie i to nie od razu, bo na pierwszym skrzyżowaniu ze światłami tego legalnie zrobić nie można (bezkolizyjna w lewo). Jeszcze ciekawiej będzie po wybudowaniu obwodnicy Zabierzowa - wtedy do nawrócenia będzie potrzebna ok. 2 km pętla. 🙃

·
Registered
342 Posts
Tak powinno się zmieścić. Kwestia przebudowy jednej z łącznic i wykupu kawałka działki, gdzie obecnie jest dojazd do zaplecza Leroy Merlin. Zaplecze ma dojazd też od drugiej strony.
View attachment 37708
Jak węzeł budowali to też myślałem, że będzie mniej więcej to tak wyglądać. Nie mogłem się nadziwić ostatecznie, że w ogóle z tego skrętu zrezygnowano. Ale na miejscu jak popatrzysz jest tam ciasno. Można by w sumie nawet ominąć ten róg budowlanego oszołoma tylko skręt byłby jeszcze ciaśniejszy. Nie wiem czy są jakieś normy na takie węzły expresówkowe typu kąty, nachylenie, odległości?

5141 - 5160 of 5191 Posts