SkyscraperCity banner

5241 - 5260 of 5303 Posts

·
Registered
14 Posts
Zatem pytani brzmi inaczej: Czy po wezwaniu inwestora do uzupełnienia wniosku (wysłane 13 marca br) dla czesci nr 1 oraz pozniejszego wezwania dla czesci nr 3 - inwestor (pelnomocnik mosty łodz) zlozył stosowne uzupelnienia do wniosków ?
Nurtuje mnie to samo pytanie. Nawiasem mówiąc (pisząc), ZRiD na odcinek Modlnica-Zielonki wygląda mi na trochę opóźniony w czasie w stosunku do założeń. Jeszcze nawet nie wszczęto postępowania u wojewody. Mieszkam na trasie tego odcinka, dlatego jestem żywotnie zainteresowany tempem prac...

·
Registered
250 Posts
Nurtuje mnie to samo pytanie. Nawiasem mówiąc (pisząc), ZRiD na odcinek Modlnica-Zielonki wygląda mi na trochę opóźniony w czasie w stosunku do założeń. Jeszcze nawet nie wszczęto postępowania u wojewody. Mieszkam na trasie tego odcinka, dlatego jestem żywotnie zainteresowany tempem prac...
Zapewne po uzupełnieniu wniosków pojawi się zawiadomienie o wszczęciu postępowania w sprawie wydania ZnRID, a takiego jeszcze nie było, czyli pewnie jeszcze coś jest nie tak.

·
Registered
14 Posts
Domyślam się, że coś jest nie tak. Ciekawe co (jakieś pomysły?). Niestety wiadomości są skąpe. Ani inwestor (GDDKiA) ani wykonawca nie rozpieszczają w tym zakresie. A szkoda...

·
Registered
1 Posts
Domyślam się, że coś jest nie tak. Ciekawe co (jakieś pomysły?). Niestety wiadomości są skąpe. Ani inwestor (GDDKiA) ani wykonawca nie rozpieszczają w tym zakresie. A szkoda...
Podejrzewam, że są jakieś opóźnienia związane z dokumentacją i budową tunelu pod Białuchą, ponieważ w tym tygodniu przyjechała ekipa i wykonała kilka odwiertów w miejscu gdzie ma przebiegać tunel.

·
Registered
14 Posts
Mnie się " obiło o oczy" w necie, że jakieś problemy z bunkrami na trasie (lub koło trasy) były. Licho wie. Mam nadzieję, że wreszcie ruszą z miejsca z papierami.

·
Super Expert
3,389 Posts
PnOK, znowu się wybrałem w okolice Bibic, niewiele nowego - zaczęli zasypywać wykopki
Wpierw widok z zakrętu Okulistów-Prądnik Mały - to nie jest panoramka, to jest zakręt 90stopni który się w całości złapał na fotce.
Widok na ul. Dożynkową na horyzoncie - jak się dobrze wpatrzeć, to nawet można zobaczyć tamtejsze wykopki.
Pomiędzy tymi robotami - nic nie jest robione, pola obsiane/obsadzone. Rzepak dla "rzepiarek".... Trochę szkoda tej sielskiej dolinki na drogę - no ale gdzieś ta droga musi iść.

(kliknij w zdjęcie po większe)

zoom:

obrót w tył i krótkie podejście do wykopków - w samym środku kopki ziemi już wyrównane:

·
Registered
26 Posts
Kiedy firma wykonawcza ma wchodzić na plac budowy i oficjalnie zacząć roboty? Mam na myśli odcinek S52 do węzła z S7 (POK)

·
Registered
14 Posts
Inwestor jeszcze nie złożył poprawek do wniosku o ZRiD (jakieś problemy są z projektem w rejonie dawnych fortyfikacji), a więc postępowanie o ZRiD nawet jeszcze nie zostało formalnie wszczęte. Stąd opóźnienie. Znaczne. Myślę, że ZRiD dla tego odcinka najwcześniej we wrześniu.

·
Registered
14 Posts
Teraz się wycwanili. Dawniej wykupywali grunty przed rozpoczęciem działania. Teraz czekają z tym do samego końca (czyli wydania ZRiD). Dają klauzulę "natychmiastowej wykonalności", czyli wykonawca może wchodzić na teren od strzała (nawet przed uprawomocnieniem ZRiD). Zaś wyceny dopiero po tym, a wypłaty po uprawomocnieniu ZRiD. Idą na rękę sobie a nie ludziom, niestety.

·
Registered
12,621 Posts
Budowa dróg jest dla dobra ogółu, więc nie bardzo rozumiem określenie "idą na rękę sobie".

Nie chciałbym się cofnąć do czasu, gdy jeden mieszkaniec, nadmiernie przywiązany do swojej ojcowizny, blokował budowę drogi dla setek tysięcy kierowców.

5241 - 5260 of 5303 Posts