SkyscraperCity banner

5261 - 5280 of 5311 Posts

·
Registered
766 Posts
Po to jest ZRID żeby można było wejść w teren od razu, a nie czekać na wykup wszystkich działek, albo czekać, aż ktoś łaskawie ureguluje sobie spadki na gruncie.

·
Super Expert
3,418 Posts
o tak, spadkowe...
sąsiadka mówiła - że jej orne pole nieopodal Dożynkowej, to sprawy spadkowe w sądach ciągnęły się blisko 10 lat...

·
Registered
16 Posts
dominobb - oczywiście masz rację, ale nie w tym rzecz. Może źle się wyraziłem, albo źle mnie zrozumiałeś. Nie mam nic przeciw specustawie drogowej z 2003, która ukróciła blokowanie inwestycji. Ale kwestia przejęcia gruntów a wypłaty odszkodowań to inna sprawa. Postaw się w sytuacji osoby mieszkającej stale w domu przeznaczonym do wyburzenia. Do samego końca inwestor zwleka z wypłatą kasy, a przecież takie osoby muszą kupić lub wybudować sobie nowe miejsce do życia. O budowaniu wiadomo, ale nawet kupno i urządzenie czegoś w czasie kilku tygodni to cholernie trudna sprawa. Zwłaszcza, że dość późno w całym tym procesie dowiesz się, jaka jest kwota odszkodowania, czyli czym możesz dysponować szukając nowego lokum. I to jest bardzo nie fair. Jeśli mogę zrozumieć brak pośpiechu w wypłaceniu kasy (kto by się spieszył na ich miejscu), to jednak uważam, że wycenę nieruchomości i jakąś choćby promesę odszkodowania powinni dać takim mieszkańcom znacznie wcześniej. Choćby po to, żeby można zdobyć kredyt w banku na budowę czy kupno nowego domu. Czekanie na ostatnią chwilę jest zwyczajnym nieliczeniem się z potrzebami dotychczasowych użytkowników nieruchomości. Nic więcej nie miałem na myśli. Powtarzam: jestem przeciwny blokowaniu ogólnie użytecznych i potrzebnych inwestycji przez pojedynczych ludzi.

·
Registered
2,383 Posts
o tak, spadkowe...
sąsiadka mówiła - że jej orne pole nieopodal Dożynkowej, to sprawy spadkowe w sądach ciągnęły się blisko 10 lat...
No, to wiadomo. Nieraz ciągną się jeszcze dłużej. Często są problemy z ustaleniem właścicieli, właściciele nieraz są rozsiani po całym świecie, a jak się uda zebrać wszystko do kupy, to np. jeden ze spadkobierców umrze, znowu po nim trzeba robić spadek. A na wszystko są przewidziane terminy, które muszą mijać. Wymiana jednego głupiego pisma między stronami może tak naprawdę trwać baaardzo długo. Bardzo dobrze, że budowa może ruszać, a sprawy formalne niech się toczą obok.

·
Registered
16 Posts
To o czym piszecie nie utrudnia inwestycji. Państwo przejmuje grunt, wojewoda wycenia a odszkodowanie za grunt o nieustalonych właścicielach trafia do depozytu sądowego na 10 lat.
PS. Kto udowodni swoje prawa do gruntu, ma prawo do odszkodowania i po herbacie.

·
Registered
3 Posts
Ja jestem w sytuacji, że odziedziczyłem grunty i większości przecina je północna obwodnica Krakowa kolejne działki zachacza trasa wolbromska i są to atrakcyjne tereny w większości przyblokowane 40 lat

·
Registered
3 Posts
Mnie dotyczy tylko grunt, ale są osoby które tracą domy, młode jakoś dadzą radę ale jeśli jest się osoba starsza bez żadnego wsparcia może być różnie czy ktos pomoże np. takiej samontej babci która ma 90 lat jak kupić za to odszkodowanie nowy dom?

·
Registered
Kraków
4,637 Posts
dom/mieszkanie w niegorszym standardzie niż wywłaszczane i zorganizowanie przeprowadzki.
tylko wiesz, do tego dochodzą sentymenty, że goście mieszkają w domu po rodzicach, albo z dziada pradziada ta działka była ich
trudno to wycenić i jak goście dostaną nowe mieszkanie czy dom to będą uważali że to wciąż mało dla nich
i będą marudzić, że dostali złe, bo im się nie podoba, bo coś tam
dlatego kasa i nich szukają sami co im się podoba i mają czas na wyprowadzkę do określonego terminu

·
Registered
2,383 Posts
Ja jestem w sytuacji, że odziedziczyłem grunty i większości przecina je północna obwodnica Krakowa kolejne działki zachacza trasa wolbromska i są to atrakcyjne tereny w większości przyblokowane 40 lat
To jest inny problem, czyli blokowanie gruntów, ale ich niewykupywanie przez państwo.

·
Registered
204 Posts
tylko wiesz, do tego dochodzą sentymenty, że goście mieszkają w domu po rodzicach, albo z dziada pradziada ta działka była ich
trudno to wycenić i jak goście dostaną nowe mieszkanie czy dom to będą uważali że to wciąż mało dla nich
i będą marudzić, że dostali złe, bo im się nie podoba, bo coś tam
dlatego kasa i nich szukają sami co im się podoba i mają czas na wyprowadzkę do określonego terminu
Tak samo trudno to wycenić jak w przypadku odszkodowania pieniężnego.
Wiem, że odszkodowanie w naturze też nie jest idealne (żadne rozwiązanie nie jest idealne przy przymusowej transakcji) ale niektórzy nie mają zdrowia i nerwów by samodzielnie szukać nowego lokum więc powinna być taka opcja.

·
Registered
Kraków
4,637 Posts
Tak samo trudno to wycenić jak w przypadku odszkodowania pieniężnego.
owszem, ale jest dużo prościej, bo inaczej to masz przepychanki w stylu, tu mi się nie podoba i nie będę się przeprowadzał, a że wstrzymuję prace budowlane to wasz problem
co nie znaczy, że trywializuję problem

·
Registered
87 Posts
Na odcinku od Zielonek do Batowic około lipca najszybciej, Na resztę decyzje będą później.
Czy może ktoś podpowiedzieć - z którym odcinkiem będzie budowany węzeł Zielonki? Czy jest możliwość oddania jednego odcinka wcześniej od drugiego?
Widziałem projekt całego węzła Zielonki, ale nie do końca potrafię go odczytać - gdzie dokładnie zaczyna się i kończy tunel i gdzie dokładnie będą zaczynały się i kończyły najazdy?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

·
Registered
16 Posts
Węzeł Zielonki będzie budowany z odcinkiem nr I, czyli tym opóźnionym na tą chwilę. Co do oddawania odcinków razem lub osobno, to nie wiem. Wizualizacja węzła Zieloni, dostępna dotychczas, może nie być do końca dokładna. Trzeba by dopiero aktualny projekt do zrid'u zobaczyć, ale myślę, że zmiany będą kosmetyczne.

·
Registered
13 Posts
Czy może ktoś podpowiedzieć - z którym odcinkiem będzie budowany węzeł Zielonki? Czy jest możliwość oddania jednego odcinka wcześniej od drugiego?
Widziałem projekt całego węzła Zielonki, ale nie do końca potrafię go odczytać - gdzie dokładnie zaczyna się i kończy tunel i gdzie dokładnie będą zaczynały się i kończyły najazdy?

Z góry dziękuję za odpowiedź.
Odcinek I, plan zagospodarowania dostępny jest tu: audyt rowerowy

5261 - 5280 of 5311 Posts