SkyscraperCity banner

5281 - 5300 of 5377 Posts

·
Registered
82 Posts
Poszerzą pas awaryjny tam gdzie nie ma wiaduktów i ekranów, zlikwidują łącznice z ulicą Willową, poprawią geometrię zjazdów do galerii, załatwią odstępstwa i zaktualizują oznakowanie.
I tak patrząc na całość układu drogowego, relacja na DK79 (i ogólnie teren na wschód od węzła Radzikowskiego) dostanie najgorzej - likwidacja tej łącznicy do Willowej - która obecnie ma spory ruch ciężarowy z centrum logistycznego (świetnie widać to np. po południu po ilości zawracających na węźle Modlniczka) przeniesie go na skrzyżowanie DK79/Kasztanowa w Modlniczce o beznadziejnej geometrii i przepustowości. I co z tego, że powstanie np. obwodnica Zabierzowa, jeśli wjazd na nią będzie przez dotychczasowy układ, dodatkowo pogorszony usunięciem łącznicy.

·
Registered
24 Posts
I tak patrząc na całość układu drogowego, relacja na DK79 (i ogólnie teren na wschód od węzła Radzikowskiego) dostanie najgorzej - likwidacja tej łącznicy do Willowej - która obecnie ma spory ruch ciężarowy z centrum logistycznego (świetnie widać to np. po południu po ilości zawracających na węźle Modlniczka) przeniesie go na skrzyżowanie DK79/Kasztanowa w Modlniczce o beznadziejnej geometrii i przepustowości. I co z tego, że powstanie np. obwodnica Zabierzowa, jeśli wjazd na nią będzie przez dotychczasowy układ, dodatkowo pogorszony usunięciem łącznicy.
W ramach obwodnicy Zabierzowa skrzyżowanie z Kasztanową praktycznie zniknie. Głowna relacja będzie bezkolizyjna. (Wizualizacja 1.) Dojazd do magazynów z obwodnicy będzie przez Kasztanową, a na obwodnicę poprzez obecną drogę w kierunku Bolechowic (Szlachecka) i przez nową łącznicę do ronda pod estakadą w ciągu obwodnicy, gdzie będzie się także włączał ruch z Zabierzowa. (Wizualizacja 2.)

158821

158823

·
Registered
24 Posts

·
1Marek1
1,328 Posts
Czy budowa obwodnicy Zabierzowa nie jest sprzeczna z umową koncesyjną na A4?
To powoli przestaje mieć znaczenie. Umowa koncesyjna obowiązuje jeszcze 7 lat a do złamania zapisu o braku modernizacji dróg równoległych dojdzie dopiero w momencie oddania obwodnicy a nie rozpoczecia jej budowy (w czasie budowy sytuacja wrecz się dla autostrady poprawi bo bedą wieksze korki na budowanej dk 79). jak od tych 7 lat odejmiemy czas na przetarg, projekt i sama budowe to nie wyglada to źle.

·
Registered
4,392 Posts
Umowa koncesyjna obowiązuje jeszcze 7 lat a do złamania zapisu o braku modernizacji dróg równoległych dojdzie dopiero w momencie oddania obwodnicy a nie rozpoczecia jej budowy (w czasie budowy sytuacja wrecz się dla autostrady poprawi bo bedą wieksze korki na budowanej dk 79).
Nie dojdzie do złamania niczego ani w momencie oddania, ani rozpoczęcia budowy. W najgorszym razie, dopiero w razie stwierdzenia zmniejszenia przychodów spowodowanego budową nowej drogi, Stalexportowi będzie przysługiwało odszkodowanie. Przypominam, że obwodnica Jaworzna funkcjonuje już lata, a do niczego takiego nie doszło.

·
Registered
681 Posts
Dokładnie, Stalexport musiałby udowodnić, że ta obwodnica spowodowała zmniejszenie przychodów z A4. Poza tym i tak tam są coroczne wzrosty natężenia ruchu na A4, więc siła rzeczy przychód i tak jest na plusie i taka obwodnica będzie miała minimalny wpływ raczej na ten ruch, jeśli w ogóle. To może niech Stalexport żąda teraz już od państwa odszkodowanie, że w związku z ograniczeniami w przemieszczaniu się przez koronawirusa, nastąpił znaczy spadek ruchu na A4 :D

·
Registered
932 Posts
To może niech Stalexport żąda teraz już od państwa odszkodowanie, że w związku z ograniczeniami w przemieszczaniu się przez koronawirusa, nastąpił znaczy spadek ruchu na A4 :D
Trzeba być ostrożnym z takimi pomysłami.
Jeszcze potraktują poważnie i zażądają z tego powodu przedłużenia koncesji.

·
Registered
138 Posts
Przeciwko „zachodniej” czy „polnocnej” ? A może obu ?
Chyba bardziej przeciwko Trasie Wolbromskiej i łącznikowi z Glogera

Mieszkam w bloku przy tym łączniku i raczej jestem zadowolony że zrobią mi połączenie szybkie z obwodnicą i nie będę stał w wiecznym korku do opolskiej
Bloki oddawane 1-3 lata temu jeśli ktoś kupował bez tej wiedzy to jest zwyczajnie ignorantem

·
Registered
82 Posts
W ramach obwodnicy Zabierzowa skrzyżowanie z Kasztanową praktycznie zniknie. Głowna relacja będzie bezkolizyjna. (Wizualizacja 1.) Dojazd do magazynów z obwodnicy będzie przez Kasztanową, a na obwodnicę poprzez obecną drogę w kierunku Bolechowic (Szlachecka) i przez nową łącznicę do ronda pod estakadą w ciągu obwodnicy, gdzie będzie się także włączał ruch z Zabierzowa. (Wizualizacja 2.)
No to tyle dobrego; rozmawiałem kiedyś z sołtysem Zabierzowa (i przy okazji chyba szefem stowarzyszenia na rzecz budowy obwodnicy) - no i on mówił, że niewiele się zmieni. Wiedziałem że przebudowa tego skrzyżowania będzie, nie wiedziałem że aż na taką skalę; gdzieś przegapiłem informację o tym, że będzie dwupoziomowe.

Mieszkam w bloku przy tym łączniku i raczej jestem zadowolony że zrobią mi połączenie szybkie z obwodnicą i nie będę stał w wiecznym korku do opolskiej
Bloki oddawane 1-3 lata temu jeśli ktoś kupował bez tej wiedzy to jest zwyczajnie ignorantem
Zastanawiam się, kiedy obudzą się ludzie z nowobudowanych domów przy ul. Na Popielówkę w Zielonkach. Tam ostatnimi czasy budowa na budowie, a przecież będą się tam zbiegać S52 i Trasa Wolbromska.

5281 - 5300 of 5377 Posts