SkyscraperCity banner

1 - 20 of 1578 Posts

·
Moderator
4,051 Posts
Ten odcinek obwodnicy , co biegnir przez ten las jest po prostu piękny :) Więcej takich tras ( mam tylko nadzieję , że zapewniono zwierzętom możliwość przemieszczania się z jednej na drugą stronę drogi )

·
niezależny człowiek
1,680 Posts
Fajna jest ta trasa i naprawdę dobrze się jedzie. Super wygląda przejazd nią `przez Gdynie`, gdzie przejeżdża się przez te lasy i pagórków. Szkoda tylko, że Armii Krajowej w Gdańsku nie jest do niej dociągnięta (jako 6-pasmówka), bo mona by naprawdę szybko i sprawnie z Gdańska wyjechać na północ i południe.

·
d. marian1989
2,475 Posts
Super! Uwielbiam tą trasę i to chyba rzeczywiście prawda, że to najładniej położona expresówka w kraju! TYlko niestety zawsze jak miałem nią okazję jechać, to była w remoncie :(.
A na tych fotkach wygląda supera, tak hmmm... amerykańsko :). Świetna robota! :eek:kay:

I mam 2 pytania do obeznanych:
-kiedy ta trasa została wybudowana, jeszcze za propagandy sukcesu gierka?
-czy to prawda, że gdzieś jest na niej kolizyjne skrzyżowanie?

·
...
2,116 Posts
marian1989 said:
Dokladnie wtedy, kilka lat temu gruntownie wyremontowana.

marian1989 said:
Jest jedno takie skrzyzowanie, ale tylko na krotkiej jednojezdniowej czesci tej trasy. Jest to poludniowy poczatek obwodnicy.

·
Inwestor
2,610 Posts
marian1989 said:
Została wybudowana w latach 1977-78 . Kiedyś było na niej jeszcze jedno kolizyjne skrzyżowanie w Osowie , ale 5 lat temu przebudowano je . W tym roku przebudowano skrzyżowanie w Matarni na w pełni bezkolizyjne ( nie było w pełni przedtem ) . 2 lata temu z funduszy unijnych została w pełni "do dna" wyremontowana ( dubudowano również ok. 5 km brakującego 2 pasa pomiędzy Straszynem a Pruszczem ) , więc teraz jest chyba najlepszym i najdłuższym odcinkiem ekspresówki w Polsce - 37 km. Niestety ani wschodnia obwodnica GOP ( po trochu kawałkami remontowana ) , ani inna droga w Polsce nie wytrzymuje takiego standardu jak obwodowa Trójmiasta ( tu w tym temacie jestem guru więc porsze mi wierzyć na słowo ). Owszem Średnicówka na Śląsku jeste cacy , ale jest o wiele krótsza i nie ma statusu drogi eskpresowej - niestety nie wiadomo dlaczego .

Oczywiście podziękowania dla kolegi Delfina za cieżko wykonaną robotę :) .

·
d. marian1989
2,475 Posts
cudak said:
Została wybudowana w latach 1977-78 . Kiedyś było na niej jeszcze jedno kolizyjne skrzyżowanie w Osowie , ale 5 lat temu przebudowano je . W tym roku przebudowano skrzyżowanie w Matarni na w pełni bezkolizyjne ( nie było w pełni przedtem ) . 2 lata temu z funduszy unijnych została w pełni "do dna" wyremontowana ( dubudowano również ok. 5 km brakującego 2 pasa pomiędzy Straszynem a Pruszczem ) , więc teraz jest chyba najlepszym i najdłuższym odcinkiem ekspresówki w Polsce - 37 km. Niestety ani wschodnia obwodnica GOP ( po trochu kawałkami remontowana ) , ani inna droga w Polsce nie wytrzymuje takiego standardu jak obwodowa Trójmiasta ( tu w tym temacie jestem guru więc porsze mi wierzyć na słowo ). Owszem Średnicówka na Śląsku jeste cacy , ale jest o wiele krótsza i nie ma statusu drogi eskpresowej - niestety nie wiadomo dlaczego .

Oczywiście podziękowania dla kolegi Delfina za cieżko wykonaną robotę :) .
Dzięki za info! Właśnie, a jak wygląda ta S1 w GOPie? Ma ktoś zdjęcia? Nigdy nią nie jechałem, przynajmniej w całości tylko jadac od Częstochowy skręciłem zaraz w DK94. Tam jakiś węzeł rozkopany jest, ale na reszcie, do DK94 jest beznadziejnie :(

·
Registered
302 Posts
oralB said:
Ten odcinek obwodnicy , co biegnir przez ten las jest po prostu piękny :) Więcej takich tras ( mam tylko nadzieję , że zapewniono zwierzętom możliwość przemieszczania się z jednej na drugą stronę drogi )
Z tym jest zdaje sie problem. Nie zauwazylem ani przejsc dla zwierzat, ani, o zgrozo, ogrodzenia wzdluz obwodnicy. Kolezanka mi mowila ze zwierzeta (nawet calkiem duze) wylaza na jezdnie i sa wypadki.

·
Registered
5,125 Posts
Discussion Starter #13
przejscia sa jak najbardziej, pierwsze slysze zeby tam zwierzrta wychodzily a jezdze ta trasa praktycznie codziennie

·
Inwestor
2,610 Posts
marian1989 said:
Dzięki za info! Właśnie, a jak wygląda ta S1 w GOPie? Ma ktoś zdjęcia? Nigdy nią nie jechałem, przynajmniej w całości tylko jadac od Częstochowy skręciłem zaraz w DK94. Tam jakiś węzeł rozkopany jest, ale na reszcie, do DK94 jest beznadziejnie :(
Wschodnia obwodnica GOP czyli S1 - nie jest na całej długości drogą ekspresową . Jej północny koniec jest kolizyjny i nie ma statusu w/w drogi . Jest kawałkami remontowana . Zaczęto od remontów wiaduktów . Tam gdzie je juz przebudowano to ułożono nowa nawierzchnie , tam gdzie nie nadal jest bardzo mocno zniszczona jezdnia . Nawet tam gdzie przeprowadzono remont to pobocze i pozostałe elementy pozostały takie jaki były przedtem . Czyli brzydkie i szare . Obecnie obwodnicę w kierunku północnym przedłużono ( za chwile oddadzą do użytku ) w kierunku lotniska w Pyrzowicach , ale jako drogę jednojezdniową ( ale nie wiem czy jako bezkolizyjna ekspresówkę ? ) . Ta część obwodnicy za 2 lata ma "prowadzić " ruch z A1 która dojdzie z Częstochowy do Pyrzowic , bo budowa dalej na południe pewnie będzie długotrwała i zaj... kosztowna . Więc przez kilka lat ruch z Pyrzowic będzie poprowadzony wschodnią GOP-u .

Na obwodowej Trójmiasta - remont był dogłebny ( trwał 2 lata ) , tak naprawdę wybudowano droge od nowa . Całkowicie wymieniono podbudowę itp. rzeczy . Pobocza są uprzątnięte , zadbane , dorobione pasy dla ruchu lokalnego ( nie na całej długości ) tylko oczywiście brak jest siatek ( odzielających las od drogi ) i przejśc dla zwierząt tak jak na autostradach . Wszystkie wiadukty zostały wyremontowane i pomalowano w takie bardzo jaskrawe kolory . Dorobiono na stromych podjazdach 3 pas dla ruchu powolnego poniżej 60 km/h . Na prawde zachodni styl. Teraz przy obwodowej wyrosły nowe dzielnice mieszkaniowe , centra handlowe - jest tylko jeden szkopuł , na razie z Gdańska trudno i nie wygodnie dostac się na obwodową . Owszem ul. Słowackiego została poszerzona , ale tylko na leśnym odcinku , przez miasto nadal trzeba się przebijąc wąską ulicą . Ul. Kartuska to kolejny ewenement . Gdańska trasa WZ została "podciągnięta" tylko do Jasienia , więc szybki i wygodny dojazd z centrum na obwodnicę jest nadal utrudniony .

·
Your brain controller
8,270 Posts
No ale trzy projekty szybkich tras łączących Gdańsk z obwodnicą są właśnie w toku. Spacerowa, Słowackiego i WZ. Wszystkie są rozbudowywane i poszerzane. Za pare lat nawet ten ostatni problem zniknie.

·
Registered
5,125 Posts
Discussion Starter #16
Obecnie Obwodowa Trójmiasta jako jedna z niewielu dróg w kraju, może poszczycić się wysokim poziomem bezpieczeństwa ruchu drogowego poprzez zastosowanie m.in. "dźwiękowego" oznakowania poziomego, zamianę pasów ruchu powolnego na wzniesieniach na bezpieczniejsze i usprawniające ruch - pasy przyspieszania, czy chociażby wybudowanie Automatycznej Stacji Ostrzegania przed gołoledzią.

Wyremontowana Obwodowa to również troska o środowisko naturalne - na odcinku leśnym wybudowano, bezpieczne przejście dla zwierząt.
Jakość robót przeprowadzonych przez Skanska oceniona została bardzo wysoko przez Inwestora. Projekt zakończono 6 miesięcy przed terminem, wyznaczonym na maj 2002 r. Środki finansowe na przeprowadzenie remontu pochodziły z EBI.

http://www.skanska.pl/skanska/templates/page.asp?id=5276

·
Your brain controller
8,270 Posts
rcube said:
Ja tam wole swoja Trase Łazienkowska :) Ladniejsze panoramki, prowadzi rowniez przez Park ;) Mozna i Wisle i wierzowce zobaczyc :) Ma wiecej pasow :D
Chyba na przejściach dla pieszych :D

·
Registered
362 Posts
cudak said:
Wschodnia obwodnica GOP czyli S1 - nie jest na całej długości drogą ekspresową . Jej północny koniec jest kolizyjny i nie ma statusu w/w drogi . Jest kawałkami remontowana . Zaczęto od remontów wiaduktów . Tam gdzie je juz przebudowano to ułożono nowa nawierzchnie , tam gdzie nie nadal jest bardzo mocno zniszczona jezdnia . Nawet tam gdzie przeprowadzono remont to pobocze i pozostałe elementy pozostały takie jaki były przedtem . Czyli brzydkie i szare . Obecnie obwodnicę w kierunku północnym przedłużono ( za chwile oddadzą do użytku ) w kierunku lotniska w Pyrzowicach , ale jako drogę jednojezdniową ( ale nie wiem czy jako bezkolizyjna ekspresówkę ? ) . Ta część obwodnicy za 2 lata ma "prowadzić " ruch z A1 która dojdzie z Częstochowy do Pyrzowic , bo budowa dalej na południe pewnie będzie długotrwała i zaj... kosztowna . Więc przez kilka lat ruch z Pyrzowic będzie poprowadzony wschodnią GOP-u .
Wschodnia obwodnica GOP jest trasa ekspresową na długości 30,2km. Granice ekspresowego odcinka wyznaczają węzły z następujacymi drogami:
- z DK86 (w Tychach w dzielnicy Wartogłowiec);
- z DW796 (w Dąbrowie Górniczej w dzielnicy Ząbkowice);
Na całym powyższym odcinku jest w pełni bezkolizyjna i posiada po dwa pasy w każdym kierunku (+ pas awaryjny). Jedynie na kilkusetmetrowym odcinku posiada trzy pasy (na wysokości mysłowickiej dzielnicy Kosztowy).
Okres budowy przypada na lata 1978-1983.
Trasa jest raczej sukcesywnie remontowana (nawierzchnia i wiadukty).
Zdjęć niestety nie posiadam, ale jeśli znajdą się zainteresowani, to kiedyś przy okazji mogę "pstryknąć" :)

1 - 20 of 1578 Posts