SkyscraperCity banner

4021 - 4040 of 4144 Posts

·
Registered
223 Posts
Mam laickie pytanie - dlaczego ulica Chwaszczynska za OT w kierunku Chwaszczyna ma tak wysoki nasyp?
czym jest to wymuszone?
caly teren beda w taki razie podnosic? To jest od pieknych rur po las?
wybaczcie jesli to glupie pytanie, obserwuje uwaznie watwk, a trasa jezdze codziennie do pracy, stad moja ciekawosc :)

·
lalilulelo
616 Posts
Mam laickie pytanie - dlaczego ulica Chwaszczynska za OT w kierunku Chwaszczyna ma tak wysoki nasyp?
Między nadajnikiem a OT jest jakieś 40m różnicy wysokości, zapewne chcą zmniejszyć i zrównać kąt opadania drogi na tym odcinku w ten sposób (stromizna przed nadajnikiem czy w okolicach polifarbu to raczej nie jest standard drogi ekspresowej, trzeba to rozciągnąć).

·
TANNED
4,350 Posts
C
Chwaszczyńska przez większość swojej trasy będzie szła w wykopie i wręcz będą musieli jeszcze sporo gruntu wybrać by obniżyć niweletę jezdni. Mały nasyp dopiero przed samą granicą miasta, ale dalej - już w obrębie węzła Chwaszczyno znów spory wykop.
Tak więc obawiam się, że nie rozumiem twojego pytania - mógłbyś jeszcze raz napisać o co ci chodziło?

·
Registered
422 Posts
Też nie rozumiem, może chodzi o skład kruszywa przy Klimawencie? Ono może sprawa wrażenie wielkiego nasypu, ale S6 przecież nie będzie tak szła :)

·
Registered
223 Posts
Probuje wyjasnic :) nowy odcinek Chwaszczynskiej, zaraz przed OT jest zdecydowanie wyzej polozony niz dawna Chwaszczynska w tym odcinku. Jadac jeszcze pare tygodni temu widac bylo doskonale ze teren jest sporo podwyzszony. Jesli bladze myslowo - zignorujcie.

·
Registered
422 Posts
Probuje wyjasnic :) nowy odcinek Chwaszczynskiej, zaraz przed OT jest zdecydowanie wyzej polozony niz dawna Chwaszczynska w tym odcinku. Jadac jeszcze pare tygodni temu widac bylo doskonale ze teren jest sporo podwyzszony. Jesli bladze myslowo - zignorujcie.
Jeśli pisząc "sporo" masz na myśli jeden lub półtora metra, to rozumiem. eSka wymaga znacznie trwalszego podłoża, więcej warstw. Dodatkowo mogli podwyższyć chcąc zniwelować różnicę wysokości z obecną OT, która chyba nie będzie zmieniana w kwestii wysokości, a te ślimakowe zjazdy mogły by być faktycznie za strome, przy złych warunkach pogodowych.
Tak więc podniesienie trasy o 1-2 metry jest wg mnie uzasadnione. Sam niestety jeszcze nie jechałem nowym kawałkiem, więc nie wiem jak to tam wygląda.

·
Registered
422 Posts
Trafiła się okazja przejechać się, zrobiłem kilka szybowcowych zdjęć. Jest spory najazd na nową drogę, idzie ona około 1,5 metra wyżej, niż stara ul. Chwaszczyńska. Nie wiem czy to dobrze widać na poniższym zdjęciu:
250346

Dużo u nas jeszcze nie padało, a już są spore ubytki w nasypie nowego fragmentu:
250363

Zdjęcia spod WD-100:
250354

250356

250357

P.S. Czekam na film z końca czerwca od MaxDron, powinny też lada dzień być zdjęcia z przelotu nad całym odcinkiem na stronie kontraktu. Wtedy wrzucę schematy z postępami ;)
Po zeszłotygodniowej kraksie na rowerze, rany się już mi zagoiły, nadgarstek odzyskuje sprawność, a ryj już tak nie straszy. Wkrótce wracam do wyjazdowych relacji ;)

·
Registered
30 Posts
Męczy mnie zamysł budowy WD106, skoro istniejący obok wiadukt jest w całkiem dobrym stanie. Może gdzieś na forum już ktoś to wyjaśnił, ale nie mam siły szukać...
A propos: ruszyli z łącznikiem Krzemowa - Zajezdnia, odhumusowane i wyrównane już, usunięty wał ziemny, lecą z telekomunikacją i kanalizą. Jutro wstawię kilka zdjęć.

·
Registered
30 Posts
I to ma sens. Dzięki, rozjaśniłeś mi moje dylematy :)
Czy ktoś z bywalców forum może potwierdzić podporę pod ten wiadukt pomiędzy jezdniami? Czy też stalowe dźwigary wystarczą na całą szerokość?

·
TANNED
4,350 Posts
Tak, będzie podpora.

WIesz, zawsze można dać dużo potężniejsze, masywniejsze i dużo droższe dźwigary, które wystarczą na całą szerokość. Ale skoro można dać podporę, to po co przepłacać?

·
Registered
422 Posts
@virgriv Możesz sobie obejrzeć, jak będzie wyglądał każdy obiekt na stronie kontraktu. Wizualizacje są raczej aktualne, bo pierwszy raz pojawiły się w styczniu albo lutym. Tu link do WD-106:
WD-106

·
Registered
10 Posts
1. Czy ciąg główny Obwodnicy będzie miał trzy pasy + awaryjny przez całą długość przebudowy (od bramownicy aż za WD106 ?
2. Czy przy tej przebudowie planowany jest może prawoskręt w Górniczą ?

·
lalilulelo
616 Posts
Niestety, te arkusze które są udostępnione, o ile wciąż są aktualne, są obrazkami (mimo, że PDF), a nie grafiką wektorową, więc nie można ich powiększyć aby się doliczyć i dopatrzeć takich rzeczy. Zakładając więc, że niewiele się zmieniło, odpowiedziałbym tak:

1. zarówno za bramownicą jak i za WD-106 widać na arkuszach liczby 3.5 (x3) i bodaj 2.5, więc powiedziałbym, że tak, cały ciąg będzie co najmniej 3+pas awaryjny (i nawet jeszcze trochę poza obręb tych obiektów):
255332

255331

2. Przy Górniczej nie widać prawoskrętu, przebudowa drogi zdaje się kończyć 1-2m przed skrzyżowaniem (różowa przerywana linia), ale ten arkusz jest bardzo nieczytelny, więc dałbym mojej opinii dużą rezerwę:

255334

4021 - 4040 of 4144 Posts