SkyscraperCity banner

4041 - 4060 of 4144 Posts

·
Registered
10 Posts
Mam dokładnie takie same wątpliwości jak Ty , stąd właśnie moje pytanie.
Wizki poszczególnych obiektów pokazują dwa pasy na obwodnicy, tylko pod WD106 - aż 4 :)

·
lalilulelo
616 Posts
Tak, bo tam jeszcze te łącznice i jezdnie zbiorczo-rozprowadzające kończą swój bieg. Kawałek wcześniej, nad obecną Chwaszczyńską będzie 2+3+3+2 (plus awaryjne). A te wizualizacje 3D są moim zdaniem mocno niedokładne. Nazwałbym je raczej koncepcją niż projektami.

·
Registered
422 Posts
Mam dokładnie takie same wątpliwości jak Ty , stąd właśnie moje pytanie.
Wizki poszczególnych obiektów pokazują dwa pasy na obwodnicy, tylko pod WD106 - aż 4 :)
Akurat wizualizacje obiektów źle pokazują ilość pasów, to jest przy okazji wielu obiektów. Po tym jak dziś wklejałem link do nich to zauważyłem, że inaczej jest też zbudowana podpora przy WD-100. Tak więc nie można opierać się na tych wizualizacjach tak do końca. Nie pokazują także okolicy, nawet jak inny obiekt/droga powinna się załapać.

Ze strony kontraktu:

W związku z pracami związanymi z koniecznością przepięcia zasilania trakcji trolejbusowej w nocy z 30.06.2020 na 01.07.2020 w godz. od 0:00 do 4:00 zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu - uruchomienie by-passu przy ul.Nowowiczlińskiej. Zmiany w organizacji będą utrzymywane do końca roku.
Edit: trwają przygotowania, część trakcji już jest zamontowana:
256048

·
TANNED
4,350 Posts
Tak, bo tam jeszcze te łącznice i jezdnie zbiorczo-rozprowadzające kończą swój bieg. Kawałek wcześniej, nad obecną Chwaszczyńską będzie 2+3+3+2 (plus awaryjne). A te wizualizacje 3D są moim zdaniem mocno niedokładne. Nazwałbym je raczej koncepcją niż projektami.
Cały czas nie mogę uwierzyć, skąd na tym forum taka masochistyczna wiara w wizualizacje? Jeśli w reklamie mówią, że 90% dentystów kupuje pastę colgate, to też w to wierzycie? Wizualizacje właśnie tym są: materiałem reklamowym i niczym więcej, nie są częścią projektu, a ich związek z rzeczywistością jest czysto przypadkowy.

Ja (każdą) wizualizację nazwałbym po prostu ładnym obrazkiem do powieszenia sobie na ścianę i nigdy więcej nie zawracałbym sobie nią głowy.

PS. Nie będzie prawoskrętu w Górniczą.

PS2.
Zdjęcie pokazuje, jak dobry widok na projektowaną drogę będą mieli mieszkańcy ul. Złotej i Szafirowej :p

·
lalilulelo
616 Posts
Zdjęcie pokazuje, jak dobry widok na projektowaną drogę będą mieli mieszkańcy ul. Złotej i Szafirowej :p
Może i pokazuje, ale tylko osobom które wiedzą gdzie te ulice leżą, bo obie są poza kadrem (lewa strona zdjęcia), a jedyny fragment drogi na razie widoczny, przebiega bliżej Ekologicznej, którą przetnie (to ta przy silosach od otaczarni) i połączy się z metropolitarną. Domy zapewne do rozbiórki.

·
TANNED
4,350 Posts
A fak, rzeczywiście mi chodziło o Ekologiczną. To co miano rozebrać, to już rozebrano. A reszta to dopiero w trakcie budowy OMT...

·
Registered
422 Posts
Dwa świeże zdjęcia z bypassa na ul. Nowowiczlińskiej w Gdyni:
258372

258374

Zastanawiałem się, jak rozwiążą tutaj ruch pieszo-rowerowy. Na pierwszym zdjęciu widać nowe przejście dla pieszych, czyli przełożą to na drugą stronę. Nie zwróciłem uwagi, czy jest tu jakieś nowe ograniczenie prędkości, obowiązuje chyba to co wcześniej, czyli 30km/h z uwagi na wyjazd z budowy. Auta jeżdżą "normalnie", nie mają problemu z łukami, jak podejrzewałem.

BTW: Stała się dziś rzecz historyczna. Po ponad 40 latach czekania, stary wiadukt, zbudowany z rezerwą na drugą jezdnię, doczekał się w pewnym stopniu swojego przeznaczenia :) Teraz może być bez przeszkód zburzony ;)

4041 - 4060 of 4144 Posts