SkyscraperCity banner

4261 - 4280 of 4352 Posts

·
The Ratizator™
4,497 Posts
Forumowicze, wszystko super i duży szacunek za Waszą pracę, ale proszę, nie wrzucajcie na forum zdjęć o gabarytach kilkunastu MB! Nie każdy ma łącze 150 Mbit/s oraz wielordzeniowe procesory desktopowe. Przeglądanie na iPadzie i mobilnym Orange’u powoduje zgrzytanie zębów, a na mniejszych zdjęciach widać przecież tyle samo. Dzięki!

·
Fotografia lotnicza
5,126 Posts
Michale a w jakim dniu planujesz w lipcu swoje nagrania z budowy?? Zakładam że w wakacje nie wygrała Niedzica i nie będzie poślizgu. Inwestor też robi przelot dronem na koniec miesiąca to może lepiej będzie wrzucać materiał w połowie miesiąca i co 2 tygodnie będzie relacja z postępu prac. Temat do przemyślenia. Pozdrawiam
Jeśli chodzi o dni nagrań to tutaj jestem uzależniony od pogody, staram się żeby to był ostatni tydzień ale różnie to bywa. Poślizgu nie będzie, jestem na miejscu ;) Staram się nie robić (bez obrazy dla nikogo) takich surowych przelotów 60/70m nad ziemią po trasie i jednak urozmaicać nagrania ujęciami z bliska. Na tym etapie nie będę już zmieniał konwencji, bo wydaje mi się że filmy różnią się od siebie.

Jako ciekawostkę pokażę coś z mojego archiwum czyli różnicę w dźwigarach jakie są instalowane na tej budowie, a trasą Kwiatkowskiego 13 lat(!) temu. Oczywiście nie porównuję tych wiaduktów do siebie;

330451

330452

·
Registered
478 Posts
Może teraz WD-103 czeka na beleczki, przynajmniej te na przyczółkach?
333416

Wg wizualizacji, WD-103 nie będzie miał dodatkowej podpory po środku:
Długość całkowita obiektu wynosi 91.50 m, szerokość całkowita 10.80 m a rozpiętość przęseł 27, 36.5 i 27 m. 55 m.

Na stronie kontraktu była zapowiedź zmiany organizacji ruchu na ul. Krzemowej w Gdyni, na ten tydzień. Nie wiele jednak można o tym powiedzieć, więcej rur leży przy drodze. Może już zrobili co chcieli?
333425

333426

Łącznik do terenów przemysłowych:
333428

Łącznik do Starochwaszczyńskiej dla komunikacji miejskiej:
333433

Od drugiej strony jest tak:
333434

Posuwają się prace ziemne przy ul. Nowej Rdestowej. Pojechali spychaczami kawałek dalej niż tydzień temu:
333436

333437

Głównym celem wyjazdu była ul. Polna, ale jak na złość na samym wjeździe stała ochrona w aucie. Zdjęć brak, a ponoć z głównej drogi do Chwaszczyna widać już zarys łącznicy L7.

Link do imgura. Reszta zdjęć uznana jako mało ciekawa, powtarzająca się.

·
Registered
8,155 Posts
Wg mnie boczne belki.
Ale nie bedzie sie spieszylo bo i tak zeby zrobic srodek beda musieli zamknac obwodnice i puscic ruch„slimakami”

·
Registered
62 Posts
Został im rok bez tygodnia. Na bank będą wnioskować o aneks wydłużający termin, z powodu długiego czasu oczekiwania na ZRID. Wg mojego zgadywania, oddanie całej Trasy Kaszubskiej będzie nie prędzej niż grudzień 2021. Wcześniej może będzie tylko odcinek w. Chwaszczyno - w. Gdynia Wielki Kack. Za rok będziemy się zastanawiali, czy jest sens otwierać coś dalej dla mieszkańców Koleczkowa / Szemudu, skoro nie da się dojechać do Bożegopola Wielkiego.
Może otworzą częściowo do Strzebielina. Zjazd byłby szosą Strzebielino-Paraszyno i dalej ul. Dworcową do DK6. Tam nie ma prawie żadnych zabudowań, także nie byłoby to takie uciążliwe. Zresztą Dworcowa jest w tej chwili zarezerwowana tylko dla pojazdów budowy S6 (nie wiem czemu, bo tam ruch i tak był minimalny). Tymczasowe otwarcie do Luzina wg mnie byłoby nie do zaakceptowania, bo już w tej chwili przy każdym zamknięciu przejazdu kolejowego Luzino jest zakorkowane.

·
Registered
478 Posts
@GD 2233J jak Ci się udało tak zwielokrotnić zdjęcia w jednym poście? :)

BTW: Druga podpora WS-104 po stronie Dąbrowy nadal nie powstaje. Przy wbijaniu ścianek szczelinowych, budowniczy trafili na problem - podziemne instalacje. Teraz trwają gorączkowe prace przy ich przekładaniu. Jutro postaram się o zdjęcia.

·
Registered
8,155 Posts
Wiesz co, wrzucalem te zdjecia w pociagu i kiepsko sie ladowaly, dlatego tez bez zadnego opisu.
przejrze dzis i zrobie porzadek

·
Inżynier Beton
1,806 Posts
4261 - 4280 of 4352 Posts