SkyscraperCity banner

4281 - 4300 of 4341 Posts

·
Registered
8,155 Posts
Jako, że za kilka dni wybieram się nad morze obwodnicą Trójmiasta to mam pytanie jak ta budowa wpływa na jej przejezdność?
Wplyw ma, jest spowolnienie. Jesli bedziesz jechal w godz 15-17 to na tym odcinku 60 km/h

·
Registered
473 Posts
^^^
Zakończenie tej części prac planowane jest na 2021 rok. Wtedy trasa ma być już przejezdna, ale prace wykończeniowe będą jeszcze trwać do 2022 roku.
Ciekawe skąd takie informacje? Nadal oficjalnie kontrakty kończą się w 2021 i teoretycznie wszystkie prace powinny być zakończone :) Czy to (słuszne) domysły autora artykułu czy potwierdzone informacje od inwestora/wykonawców?

----------------------------
Ze strony kontraktu:
- 27.07.2020 wprowadzenie zmian w organizacji ruchu w ciągu S6 w związku z planowanym ustawieniem barier betonowych po prawej stronie na jezdni prawej (kierunek Gdańsk). Prace w tym zakresie będą prowadzone w porach nocnych (godz. 22:00-05:00). Utrudnienia będą obowiązywać do dnia 08.08.2020r.

·
lalilulelo
641 Posts
Hm, to ciekawe, skoro w listopadzie ma być "etap 5" objazdów (droga puszczona WS 100 i łącznikiem z tej samej strony OT, a częściowo też Nowowiczlińską), to wcześniej czeka nas jeszcze etap 4, czyli zamknięcie zjazdu w kierunku Chwarzno-Chwaszczyńska i otwarcie Chwarzno-Nowowiczlińska, więc ta listopadowa zmiana to nie jest "najbliższa". Obawiam się, że jednak nie chodzi o ten etap, bo nie wierzę, że w 3 miesiące odpalą to:

345340

Na dzień dzisiejszy, praktycznie nic z tego układu nie istnieje.

Ciekawi mnie ten fragment o zwolnieniu terenu Węzła Dąbrowa, bo za chwilę pada tam określenie, że on leży na OT. Wydaje się więc, że w tym artykule sporo jest namieszane, mam nadzieję, że jednak autor dostał informację o tym przekazaniu terenu a obwodnicę dodał od siebie, i dlatego na Rdestowej/Chwaszczyńskiej do tej pory roboty stały, bo jeszcze trwały przepisania właścicieli terenu.

Generalnie zakładam, że gdyby MT nie miał bana do września, to by aż dostał piany na ustach czytając wpis z trojmiasto.pl, tyle tam nieścisłości :p

·
Registered
3,649 Posts
Hm, to ciekawe, skoro w listopadzie ma być "etap 5" objazdów (droga puszczona WS 100 i łącznikiem z tej samej strony OT, a częściowo też Nowowiczlińską), to wcześniej czeka nas jeszcze etap 4, czyli zamknięcie zjazdu w kierunku Chwarzno-Chwaszczyńska i otwarcie Chwarzno-Nowowiczlińska, więc ta listopadowa zmiana to nie jest "najbliższa". Obawiam się, że jednak nie chodzi o ten etap, bo nie wierzę, że w 3 miesiące odpalą to:

View attachment 345340

Biorąc pod uwagę zaawansowanie robót mostowych to może być to może być już częściowo nieaktualne. Płyta WS100 jest już zazbrojona, lada dzień można sie spodziewać betonu. Po drugiej stronie (WS102?) też jest mocno zaawansowany. Niewykluczone, że to tymi wiaduktami pojedziemy w etapie 5.

·
Registered
473 Posts
^^^ To by oznaczało, że cały ruch zjazdowy z OT szedłby na wąską Nowowiczlińską, ciężko to sobie wyobrazić. O tędy właśnie od strony Gdańska:
346514

Tymczasem na budowie WS-104. Bypass na Nowowiczlińskiej:
346516

Prace wykończeniowe na przyczółku
346518

Na tym też, jeszcze nie zdjęli deskowania na skrzydle; szalunki czekają na podpory
346519

Podpora wschodnia:
346523

Przy zachodniej pracowali nad instalacją podziemną, rano było widać więcej, teraz już uprzątnęli. Niestety zdjęcie pokazujące całość nie udało się
346529

346531

Przyczółek po zachodniej stronie gotowy od dawna
346535

Po tej stronie czeka już dźwig do palownicy (chyba). Za nim na górce rano pracował ciężki sprzęt, musi, bo trasa zjazdowa z OT do Nowowiczlińśkiej ma być gotowa w pierwszej kolejności
346537

I to na tyle zdjęć z przelotu.

·
Registered
7 Posts
Mam 2 pytania laika. Szukałem i w sumie nie znajduję wyczerpującej odpowiedzi.
1. Dobrze rozumiem, że S6 będzie ,,włączona'' w OT 1 wielkim węzłem.
2. Czy wylot OT/ S6 w Gdyni będzie w jakiś sposób zmieniony?

·
Registered
274 Posts
W tym etapie 5 organizacji ruchu zastanawia mnie jaki jest sens aby cały ruch od strony Gdańska przerzucić na WS102 po zachodniej stronie OT a następnie po 200m przerzucić go z powrotem na jezdnię wschodnią. Nie lepiej było najpierw wybudować WS102 po wschodniej stronie? Taka przekładka mocno ograniczy dostęp do wiaduktów w ciągu OT które zostaną wyburzone i odbudowane. Jedyne co mi przychodzi do głowy to że ten żółty budynek po wschodniej stronie OT stwarza jakieś problemy. A może użyją WS101 aby puścić ruch w stronę Chyloni?

·
Registered
473 Posts
W tym etapie 5 organizacji ruchu zastanawia mnie jaki jest sens aby cały ruch od strony Gdańska przerzucić na WS102 po zachodniej stronie OT a następnie po 200m przerzucić go z powrotem na jezdnię wschodnią. Nie lepiej było najpierw wybudować WS102 po wschodniej stronie? Taka przekładka mocno ograniczy dostęp do wiaduktów w ciągu OT które zostaną wyburzone i odbudowane. Jedyne co mi przychodzi do głowy to że ten żółty budynek po wschodniej stronie OT stwarza jakieś problemy. A może użyją WS101 aby puścić ruch w stronę Chyloni?
Tak jak tu już pisano, trzeba podchodzić z rezerwą do tych planów/etapów. Powstały one z rok temu, przy jakimś tam założeniu kolejności robót i gotowych obiektów. W tym roku sytuacja mogła się zmienić.

Mam 2 pytania laika. Szukałem i w sumie nie znajduję wyczerpującej odpowiedzi.
1. Dobrze rozumiem, że S6 będzie ,,włączona'' w OT 1 wielkim węzłem.
2. Czy wylot OT/ S6 w Gdyni będzie w jakiś sposób zmieniony?
1. Tak, bezkolizyjny w każdej relacji
2. Jeśli chodzi Ci o ciąg główny od strony Chwaszczyna w kierunku Karwin/centrum Gdyni, to tu pozostanie jak jest, tyle że mają być trzy pasy, aż do okolic ul. Górniczej. Oczywiście zbudują to wszystko od nowa w odpowiednich parametrach

·
Registered
1,215 Posts

View attachment 345340

Ciekawi mnie ten fragment o zwolnieniu terenu Węzła Dąbrowa, bo za chwilę pada tam określenie, że on leży na OT. Wydaje się więc, że w tym artykule sporo jest namieszane, mam nadzieję, że jednak autor dostał informację o tym przekazaniu terenu a obwodnicę dodał od siebie, i dlatego na Rdestowej/Chwaszczyńskiej do tej pory roboty stały, bo jeszcze trwały przepisania właścicieli terenu.

Generalnie zakładam, że gdyby MT nie miał bana do września, to by aż dostał piany na ustach czytając wpis z trojmiasto.pl, tyle tam nieścisłości :p
Za co Tusk dostal bana ?

·
Registered
8,155 Posts
Za 6 przegranych wyborów ;)

A tak na serio pomyliłeś MichalaT z MT.

Ale sam jestem ciekaw za co MT dostał bana?

·
lalilulelo
641 Posts
Za WD106 stoi większy żuraw ale raczej nie do montażu belek ;)
Czy mowa jest o pojeździe który stoi tutaj?
352248

Może to na WD 103? Tylko wątpię, że pod ruchem na OT by montowali te przęsła. Ale tam przynajmiej da się to zrobić jak już będa gotowe drogi zbiorcze/łącznice, ten wiadukt na Lipowej to większa zagadka, bo obecny wiadukt stoi w kolizji z nowymi drogami, pewnie rozbiorą najpierw skrajne sekcje (i dostawią tymczasowe podpory na obecnym zamkniętym poboczu), wtedy zrobią nowe jezdnie, puszczą nimi ruch i dopiero dokończą dzieła (burzenie + brakujący filar WD 106 między jezdniami). Potem jeszcze będzie przeplatanka na noc, podczas montowania przęseł (wtedy jednak powinno tu być po 4-5 pasów z każdej strony, więc nie będzie problemu). Tak przynajmniej to widzę, ale nawet jeśli się mylę, to łatwo nie będzie.

4281 - 4300 of 4341 Posts