SkyscraperCity banner

4301 - 4320 of 4341 Posts

·
Registered
8,155 Posts
Kolejna warstwa podbudowy na łącznicy Chwaszczyno->Gdańsk
Jeszcze muszą rondo na dole zrobić i puszczą tamtędy ruch

·
lalilulelo
641 Posts
Trochę krótki ten fragment który przygotowują, dalej chyba będzie tymczasowy zjazd na OT, bo docelowy powinien się dopiero gdzieś pod wiaduktem łączyć. Generalnie wiadukt na Lipowej mocno tutaj komplikuje sprawę, ciekawe czy go zburzą zanim i ruch z OT pójdzie tą samą drogą zbiorczą.

·
Registered
8,155 Posts
Też tak myślę, włączenie w OT będzie jakieś tymczasowe.
Ale dalej nie mogą nic zrobić bo dzisiejsza łącznica nie daje możliwości dalszych prac.
Moim zdaniem zanim postawią filar na OT, najpierw poszerzą tam OT i przesuną jezdnie.
Ale czy obejdzie się bez zwężenia, nie wiem.
Choć czysto teoretycznie mogą filar zalewać z wiaduktu obok ;)

·
Registered
473 Posts
A zapytam się jeszcze o to, ponieważ na to również nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi. Jaki będzie zakres przebudowy jezdni na OT?
Pełny, w sensie całkowita rozbiórka i budowa OT na odcinku około 3km, w znacznej części poszerzona do trzech pasów w obie strony. W tym czasie ruch przeniesiony na łącznice/drogi zbiorcze.

-------------------------------------

A tym czasem ustrój nośny WD-100 już zalany betonem 🥳
357338

·
Registered
8,155 Posts
A Ty jezdziles tam rowerem?
I po drugiej stronie wiaduktu?

·
Registered
473 Posts
Niespełna godzinny objazd węzła Gdynia Wielki Kack. Dopiero co latał tu MaxDron i wyczerpał temat, wrzucam jedynie kilka nowości i ciekawości.

Zdjęcia z trzepaka przy ul. Szafranowej na Dąbrowie. Do porównania z poprzednimi, może kiedyś zrobi się z tego slideshow, jak zmieniała się ta okolica:
357413

357414

Jak to z tymi rurami tu będzie, te jasne na wierzchu do likwidacji? Te czarne położone w wykopie to nowe.
357419

Rzut ogólny na WS-102 i całe centrum zamieszania
357427

Za ul. Anyżową powstaje droga ZRP i dalej łącznica L4N prowadząca do ul. Nowowiczlińskiej. Jak powstaje ten rów widać na filmie MaxDrona
357451

·
Registered
473 Posts
A Ty jezdziles tam rowerem?
I po drugiej stronie wiaduktu?
Po wiadukcie nie jeździłem ;) Ale tak, objeżdżałem dziś całość dookoła między 18:30 a 19:30.

WS-104, uporali się ze starą kanalizacją i zaczęli kopać pod fundamenty, w miejscu zachodniej podpory:
357459

357460

357462

Po stronie wschodniej szalują:
357464

Widok na WD-101 od strony Tesco, teren po sklepach prawie posprzątany, jest już zarys łącznicy
357468

WD-106, ten przyczółek wcale nie jest skończony, zostały jeszcze skrzydło (skrzydła)
357479

Po drugiej stronie praca trwa:
357486

·
Registered
473 Posts
Dotarłem na Łącznicę L5, czyli przyszły wjazd od strony Chwaszczyna na OT w kierunku Gdańska, tu pojawiła się podbudowa, na krótkim odcinku:
357503

Może jutro będą dalej szli z podbudową
357504

357505

357506

A to już przyszły węzeł Dąbrowa, czyli Krzemowa - Chwaszczyńska. Lohmannowi zabrali parking:
357511

ul. Nowa Rdestowa niby bez widocznych gołym okiem postępów, ale nawieźli sporo ziemi
357514

357516

Tyle na dziś, link do całości (ponad 50 zdjęć) tutaj. Jak coś tam wypatrzycie ciekawego to wrzucajcie ;)

·
lalilulelo
641 Posts
Dzisiaj rano widziałem, ze na Chwaszczyńskiej na wysokości Dellnera/Quizy robią jakiś śmieszny bypass na kilkanaście metrów, jakby miał omijać jakąś niewielką dziurę w ziemi którą wykopią w obecnej jezdni. Może to na ten kawałek ten asfalt ;)

4301 - 4320 of 4341 Posts