SkyscraperCity banner

4541 - 4560 of 4670 Posts

·
Registered
587 Posts
504359

Ogarnąłem w końcu opis łącznic węzła Gdynia Wielki Kack. Przyda się do opisywania zdjęć:

L1 - ul. Chwaszczyńska od centrum Gdyni -> OT Gdańsk
L2 - OT Gdańsk -> S6 Chwaszczyno
L3 - S6 Chwaszczyno -> OT Chylonia
L4 - OT Gdańsk -> Chwaszczyńska do centrum Gdyni
L5 - S6 Chwaszczyno -> OT Gdańsk
L6 - OT Chylonia -> Chwaszczyńska centrum Gdyni
L7 - OT Chylonia -> S6 Chwaszczyno
L8 - OT Gdańsk -> Dąbrowa ul. Nowowiczlińska (przez WD-101)

L1N - OT Gdańsk -> Dąbrowa ul. Nowowiczlińska (zjazd końcowy)
L2N - Centrum Gdyni ul. Nowowiczlińska -> OT Chylonia
L3N - Dąbrowa ul. Nowowiczlińska (tylko od osiedla) -> ZRP (wiele możliwych kierunków: OT Gdańsk, Gdynia Centrum, S6 Chwaszczyno)
L4N - OT Chylonia -> Dąbrowa ul. Nowowiczlińska

·
Registered
587 Posts
^^^ Też mnie to długo zastanawiało, ponoć na jakimś wcześniejszym etapie planowania go nie było. Jak ktoś na forum wyjaśnił, ruch będzie kierowany tym L8 do Nowowiczlińskiej, by uniknąć krzyżowania się ruchu z łącznicy L3 na dalszym fragmencie. Do tego krzyżowania się ruchu będzie dochodzić na odcinku na WS-104.
Pytanie, czy ruch po L8 będzie jakoś wymuszany, bo jak nie, to nikt tam nie pojedzie...

·
Registered
44 Posts
Co do L8 to było info że w listopadzie ruch zostanie trasą równoległą do OT w stronę WD 101 a w przeciwnym kierunku WD 100. Zapewne L8 to dojazdówka do WD 101 na czas budowy. Zakładam, że przekop L1 pod OT chcą robić bez samochodów nad głową.

·
Registered
587 Posts
Jest możliwość zjechać z OMT na węźle Gdynia Dąbrowa? Musiało być to przed węzłem Chwaszczyno?
Nie ma. Też to zauważyłem jak rysowałem schemat. Być może trzeba będzie kombinować, zjechać z OMT w kierunku Osowy (Kielnieńskiej), tam na jakieś wizualizacji widziałem rondo na końcu, czyli da się zawrócić i wtedy drogą zbiorczą do węzła Dąbrowa. Ale nie wiem czy tam będzie to rondo.. nie ma chyba jeszcze oficjalnych planów Nowej Kielnieńskiej.

Co do L8 to było info że w listopadzie ruch zostanie puszczony WD 101 a w przeciwnym kierunku WD 100. Zapewne L8 to dojazdówka do WD 101 na czas budowy. Zakładam, że przekop L1 pod OT chcą robić bez samochodów nad głową.
Tak, to też jest opcja dla L8, ruch tymczasowy. Kojarzysz może, gdzie to pisali o listopadzie? Żeby to mogło się zadziać, to musi być gotowa droga ZRL z tyłu Tesco, przynajmniej jakieś tam włączenie do obecnej OT, a tam nadal trawa rośnie.

·
Registered
78 Posts
ES77
506076

Te tumany kurzu w oddali wzniecali jacyś tumani na quadach. Tumany, bo dwójka quadziarzy pędząca za tym pierwszym, jechała w tym kurzu po omacku, co było bardzo niebezpieczne jak się z nimi mijałem na powrocie.
506080

WD78
506089

MS81 Takiej liczby kolumn to by się nawet porządna starożytna świątynia nie powstydziła . Tutaj zawróciłem, bo dzień się powoli kończył. Bardzo łatwo można jechać drogami technicznymi wzdłuż S6 od Szemudu do tego miejsca.
506094

A to jeszcze fot. zrobione na powrocie . Przygotowywali drugi pas spryskując go asfaltem, czy inną substancją? Chyba będą układać asfalt całą noc, choć operator rozściełacze miał już chyba dość, bo sobie kimał jak robiłem fot.
506096
506097

Wracając wpadłem jeszcze na węzeł Luzino na odc. Budimexu sprawdzić, czy zaczęli budować fundamenty pod wiadukt - niestety jeszcze nie zaczęli.

Nie wiem dlaczego, ale czasami w trakcie edycji zjada mi wszystkie poniższe fot. po postawieniu kropki przy jakimś wyrazie lub liczbie. Dlatego czasami powstawiałem kropki po spacji.

·
Registered
225 Posts
Sporo policji ok 21 w okolicac anteny i ul. Telewizyjnej... ktos wie co to za łapanka?

Z innej beczki - co oznaczaja duze biale "+" na drodze? Na zdjeciach wyzej zobaczylem jeden, identyczne wyskoczyly mi na ul. Dlugiej w Tuchomiu gdzie ma isc niebawem nowa trasa od Chwaszczyna 🤷‍♂️

·
Registered
44 Posts
Tak, to też jest opcja dla L8, ruch tymczasowy. Kojarzysz może, gdzie to pisali o listopadzie? Żeby to mogło się zadziać, to musi być gotowa droga ZRL z tyłu Tesco, przynajmniej jakieś tam włączenie do obecnej OT, a tam nadal trawa rośnie.
Prace sukcesywnie postępują. Najbliższa zmiana organizacji ruchu w tej okolicy, planowana jest w listopadzie tego roku. Będzie ona polegała na przeniesieniu ruchu z Obwodnicy Trójmiasta na drogi towarzyszące, równoległe do drogi ekspresowej - podsumowuje Piotr Michalski.

Czytaj więcej na:

·
Registered
587 Posts
^^^ OK, ale żeby zdążyli w 2,5 miesiąca, czyli nawet zakładając koniec listopada, to musi być duża mobilizacja. W obecnym tempie nie widzę szans na przełożenie przed końcem roku.

Dziś w niedzielę przed południem wozili masę w okolice km 2+500, które pokazał Kantrzyn.

A więc tak, pojechałem wyjątkowo autem w rejony Koleczkowa i Bojana. Byłem tam tydzień temu, więc wiele zdjęć wstawiać nie będę. Jest kilka postępów, zamknęli ul. Jeziorną w Koleczkowie, co chyba się nie spodobało mieszkańcom, przejazd sobie zrobili sami:
508016

Ulica zamknięta, bo zabierają się za WS-80.
Tutaj po prawej nowy przebieg ul. Jeziornej,
508569

w prawo odchodzić będzie DD7 wzdłuż trasy głównej, w kierunku Szemudu:
508581

Po prawej od starego przebiegu Jeziornej, której zdjęli Yomby, mały wykop, tu ma być WS-80
508575

508587

Dwie fotki lustrzanką z punktu obserwacyjnego, dziś założyłem filtr UV :p
W stronę Szemudu, w tle WD-78
508615

Oraz ES-80
508616

·
Registered
587 Posts
km 10+200, w stronę Szemudu, tu zaczyna się kruszywo, są częściowo krawężniki
508674

Dalej też kruszywo, aż do podbudowy asfaltowej:
508675

Z tyłu PP-84:
508677

Widok z ul. Wołoszyna na TG kierunek Gdynia:
508679

A tu z drugiej strony, z ul. Czynnu 1000lecia:
508683

W drugą stronę:
508686

508691

Ostatnie zdjęcie z szyby, przy bazie widocznej na poprzednim zdjęciu, przy drodze Bojano - Dobrzewino, zrobili sobie swój pas drogowy, to chyba dobre rozwiązanie, by nie blokować ruchu. Nadal tu nie zauważyłem pracy przy WS-87
508703

I to by było na tyle.

·
Registered
587 Posts
Będzie się działo dziś:

Zmiana organizacji ruchu w związku z koniecznością montażu belek na obiekcie WS-105:
- dnia 14.09.2020 r. od godz. 22:00 do zakończenia robót związanych z montażem belek w dniu 15.09.2020 r. zostanie zamknięta łącznica zjazdowa z kierunku od Gdyni do ul. Chwaszczyńskiej. Planowany termin prowadzenia robót to okres od godz. 04:00 do godz. 23:00 w dniu 15.09.2020 r.

·
Registered
8,242 Posts
OK, tam zrobią.
Leją też przyczółek nad Chwaszczyńską, ale co z podporą?
Wychodzi mi akurat w miejscu jezdni.
Zrzut ekranu 2020-09-4 o 11.58.35.png

·
Registered
8,242 Posts
@silver69 Tak tak, kojarzę gdzie te belki pójdą.
Ale żeby puścić tamtędy ruch to muszą także zrobić wiadukt nad Chwaszczyńską.

4541 - 4560 of 4670 Posts