SkyscraperCity banner

5081 - 5100 of 5196 Posts

·
Registered
11 Posts
Tak jak piszesz, trzeba zapomnieć o lipcu 2021, nie wiemy czy i jakie były aneksy, ale nie z winy wykonawcy na pewno się przesuną. Dziś ostrożnie założyć musimy koniec roku 2021 jako pierwszy realny termin oddania całej trasy. PORR jak się postara i nie będzie nowych niespodzianek, to ma szansę zdążyć, bo oglądając ostatnie zdjęcia, zasuwa na maksa.
Polaqua podobnie, jak nie będzie nowych niespodzianek, to dadzą radę. O Budimex można być spokojnym.

Na zdrowy rozum, to jakieś tam procedury mają, jak coś wyjdzie przy zrywaniu humusu, to muszą wstrzymać i wołać archeologa do dalszej oceny. Mam nadzieję, że już więcej niespodzianek nie będzie.
Witam na forum.
A co do meritum sprawy, to badania archeo nie są przeprowadzane na chybił-trafił, lecz w oparciu o dość dokładne analizy wykonywane m.in. na podstawie zdjęć lotniczych. Okazuje się bowiem, że miejsca, które kiedyś człowiek przetworzył swoją działalnością, pozostawiają ślad na powierzchni ziemi. Są to ślady w postaci nie tylko niewidocznych dla laika rowów, wzniesień lub obniżenia terenu, ale także innego koloru roślinności lub innego ułożenia łodyg i liści. Najlepiej widać to na uprawach zbóż. Na tej podstawie konserwator zabytków opiniuje projekty inwestycji i wskazuje miejsca, w których badania archeo maja być przeprowadzane. W oparciu o wskazówki konserwatorskie inwestorzy wcześniej zlecają badania ratunkowe dla stanowisk, które na skutek przeprowadzenia inwestycji ulegną zniszczeniu.
Oczywiście nie zawsze historia pozostawia na powierzchni ziemi swoje ślady i wtedy ma zastosowanie procedura wstrzymania budowy i wezwania archeologa do badań na cito.
I to by było na tyle.

·
Registered
8,413 Posts
Czy ja dobrze pamietam, ze przelozenie ruchu na nowa nitke Chwaszczyno -Gdynia ma nastapic na przelomie listopada/grudnia?

·
Registered
58 Posts
Czy ja dobrze pamietam, ze przelozenie ruchu na nowa nitke Chwaszczyno -Gdynia ma nastapic na przelomie listopada/grudnia?
Miesiąc później :)

Na przełomie grudnia i stycznia ruch z Obwodnicy Trójmiasta nad ul. Chwaszczyńską zostanie przekierowany na powstające w ramach Trasy Kaszubskiej dwa nowe wiadukty. Z użytkowania wyłączony zostanie 3-kilometrowy odcinek obwodnicy. Istniejący wiadukt będzie zburzony, ale powstanie nowy, dzięki którego obwodnicą kierowcy pojadą nowym węzłem trzema pasami ruchu.

Czytaj więcej na:

·
Registered
8,413 Posts
Kurcze, kojarzy mi sie cos o tym, ze sama Chwaszczynska miala byc przerzucona na nowa nitke na przelomie listopada/grudnia.
ale moze mi sie cos pomylilo

·
Registered
775 Posts
Mam dla Was świeży spam zdjęciowy :) Pogoda dopisuje, ubiór rowerowy odpowiedni, pojechałem zobaczyć, gdzie jest masa pomiędzy Bojanem a Koleczkowem. Zacząłem jednak od ul. Polnej w Chwaszczynie.

Bezpośrednio z Polnej widać coraz więcej. To (chyba) przyszła Nowa Rdestowa, są studzienki, widok na w kierunku węzła:
737763

Z ulicy Zbożowej, widok na węzeł Chwaszczyno, w tle podniesiony kiper wywrotki:
737776

Bardziej w prawo, widok na przyszły obiekt WD-91 (ul. Nowa Rdestowa nad Ską), w końcu wykop pod platformy robocze robią:
737783

Plan był taki, by pojechać stąd drogą technologiczną do Bojana, ale dziś w niedzielę trwały prace! Wozili ziemię gdzieś z 12-13km na węzeł Chwaszczyno. Tak więc nie narażając się, pojechałem publicznymi drogami.

Z ul. Czynu Tysiąclecia. Tutaj zaczęli przybliżać się do obecnej ulicy, zrobili nowy przebieg drogi technologicznej (przez stary będzie szła Ska):
737787

737789

No to jedziemy, 500m wiążącej jest gotowe od około 10 dni:
737792

Na jezdni lewej dziwne oznaczenia:
737794

Jeszcze spojrzenie w tył:
737796
737797

·
Registered
775 Posts
Z jezdni lewej widok na Bojano oraz ZR-9 i ZR-10:
737812

Trochę mało miejsca na ścieralną, ale palca nie przyłożyłem, może zmieszczą się 4cm:
737815

To już koniec odcinka 500m, jestem w km 10+400, widok na Chwaszczyno:
737817

737833

Tu przechodzi ul. Wołoszyna, nadal jest dostępna dla mieszkańców, 200m przerwy w eSce, z niej widać PP-84:
737828

który jest dość zaawansowany:
737830

·
Registered
775 Posts
Łącznice jezdni prawej tylko w podbudowie, bez kruszywa, tu się nic nie zmieniło:
737874

Łącznica L3, czyli zjazd do Koleczkowa od strony Gdyni w masie, ciekawe te łączenia:
737876

Na końcu łącznicy śpi rozściełacz i pan strażnik:
737879

Tutaj zawróciłem, jedzie się świetnie, chociaż przy 40km/h trzęsie :p
737882

Gdzieś po środku, krawężniki tu chyba czekają:
737885

Dojeżdżam z powrotem do PP-84, te 1,5km rowerem to chwila moment. Nagrałem filmik z przejazdu, wieczorem wrzucę :)
737901

A tymczasem wycinkowy update schematu:
737893

Pozostaje pytanie, czy położyli masę także na odcinku od km 0+500 do 1+200...

Pozdrawiam :)
Imgur

5081 - 5100 of 5196 Posts