SkyscraperCity banner

5141 - 5160 of 5522 Posts

·
Registered
881 Posts
To i ja dziś pospamuję. Pracowali wczoraj, pracują także dziś na wszystkich frontach, gdzie jest coś do zrobienia :)

Oliwkowa, obecnie ZRP: kruszywo gotowe czeka na masę, paliki powbijane. Może tu także przyjedzie rozściełacz lada dzień? Kawałek krótki:
778885

W drugą stronę nie ma jeszcze za wiele, może tu będzie się kończył bypass przez ZRP WS-104 na czas wyburzenia i budowy szerszego WS?
778895

Po drugiej stronie Nowowiczlińskiej dowożą kruszywo:
778898

Spod OT, jeśli ja dobrze widzę i rozumuję, to wiadukt jest obecnie na podnośnikach hydraulicznych:
778922

Z parkingu byłego Tesco:
778924

778927

·
Registered
881 Posts
Chwaszczyńska:
778934

Opuszczony dom, o którym była dyskusja. Chyba ma już nowego lokatora, wejście po krześle przez okno:
778940

Z ul. Górniczej, za garażami bardzo duży ruch, robią nasyp do WD-101
778947

778949

Na WD-101 są krawężniki, coś tam uszczelniają:
778950

Jak było widać na kamerce, podpora WD-106 ma pierwszy fragment szalunku:
778954

778957

·
lalilulelo
741 Posts
Nie widzę przełożenia ruchu za miesiąc, chyba będzie tutaj dodatkowy miesiąc obsuwy, bo realnie zapewne koło 20 grudnia zejdą na przerwę świąteczną. Mamy więc jeszcze gdzieś 3 tygodnie intensywnej pracy, to niedużo, do tego dzisiaj już pierwszy mróz był, więc wchodzimy w sezon zimowy i też nie wszystko da się robić (akurat rozbiórce OT to nie przeszkadza, ale do jakich temperatur wiadukty i asfalt można robić nie wiem).

·
Registered
881 Posts
Skoro w ostatnich tygodniach pracują w święta i niedziele, to żadnej przerwy Bożonarodzeniowej nie będzie :) Ukraińcy będą robić nawet 25 i 26 grudnia. Trochę przymrozku nocnego też nie przeszkodzi, dopóki nie spadnie dużo śniegu, a na to się nie zanosi także w tym roku... Jestem dobrej myśli, że przepracują całą zimę na pełnych obrotach.
Co do przełożenia ruchu, to już nie raz nas zaskakiwali. Po tym co wczoraj widziałem jestem dobrej myśli.

W uzupełnieniu wczorajszych zdjęć:
  • dalej pracują na Krzemowej nad instalacjami
  • węzeł Dąbrowa - po stronie południowej kopią i układają instalacje
  • Nowa Rdestowa przy styku z obecną Rdestową - brak nowych postępów (trzeba pamiętać, że instalacje wszystkie są już dawno zrobione, pozostało rozłożyć podbudowę i lać masę). Natomiast trwają prace ziemne dużo dalej, w rejonie węzła Chwaszczyno

Na stronie kontraktu pojawiły się wczoraj nowe zdjęcia. Nic w sumie szczególnego, wstawiam jedno na zachętę przejrzenia na stronie:

Taki widok z WS-104 ZRP w kierunku Chyloni:
781707

·
Registered
8,565 Posts
Pracują bo na święta wyjadą.
Nierealne jest przełożenie ruchu w grudniu. W styczniu tak.
Ma ktoś te 5 etapów zmian w ruchu? Nie mogę znaleźć

·
Registered
881 Posts
Ma ktoś te 5 etapów zmian w ruchu? Nie mogę znaleźć
Etapów jest niby 7:

--------------------------

Tymczasem dla zadania 2 Budimexu udało się uzyskać informację o zaawansowaniu rzeczowym! To mały cud, bo jak mejlowo o to prosiłem, to albo mnie przekierowywali, albo w ogóle nie odpisali. A tu nagle dziś na stronie jest podane:

Zaawansowanie rzeczowe: 47,41 %

To na koniec października. Wcześniej zakładałem 50% już we wrześniu, ale może to dotyczy tylko wykonanych prac, bez projektu? Hmm, nie wiem. Oby tylko na stronie to zaawansowanie było aktualizowane co miesiąc (y)

·
Registered
8,565 Posts
Tyle brakuje do etapu 4...
Zrzut ekranu 2020-11-26 o 10.57.01.png

A tyle do wstępu do Etapu 5 czyli dopiero po tym mogą zamknąć główne nitki OT
Zrzut ekranu 2020-11-26 o 11.01.17.png

Chyba, że zmieniły się warianty...

·
Fotografia lotnicza
5,330 Posts
(akurat rozbiórce OT to nie przeszkadza, ale do jakich temperatur wiadukty i asfalt można robić nie wiem).
Betonowaniu to nie przeszkadza, wszystko zależy od chemii i ceny danej mieszanki. Gorzej jest z asfaltem ale to nam chyba już nie grozi w tym miesiącu.

·
Registered
881 Posts
Jak nie zdążą jak zdążą. Już za kilka dni :D

- w dniu 26.11.2020r. w godz. 20:00 -24:00 zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu w związku z budową by-passu na łącznicy zjazdowej od Gdyni na węźle Gdynia Wielki Kack. W ramach prowadzonych robót przewiduje sie chwilowe wstrzymania ruchu związane z ustawieniem sprzętu lub dostawą BA.
- w dniu 30.11.2020r. o godzinie 21:00 zostanie wprowadzona TOR w związku z funkcjonowaniem by-passu na łącznicy zjazdowej od Gdyni na węźle Gdynia Wielki Kack. Organizacja ruchu będzie obowiązywać do czasu przeniesienia ruchu na nowo wybudowany układ drogowy na węźle.
Dodatkowo dziś uruchamiają bypass w Bojanie, na rok, do końca budowy S6:

- w dniu 26.11.2020r. o godz. 11:00 zostanie wprowadzona tymczasowa organizacji ruchu związana z uruchomieniem dużego by-passu na czas budowy obiektu inżynierskiego nad istniejącą drogą wojewódzką nr 218. Planowany okres obowiązywania przedmiotowej organizacji ruchu - 02.12.2021r.

·
Registered
71 Posts
Tak sobie patrzę na te etapy 4 i 5, to z etapu 4 rejon węzła Dąbrowa to w tej chwili nie jest osiągalny, z rejonu węzła Wielki Kack jest jak najbardziej do wprowadzenia w najbliższym czasie. A etap 5 to w ogóle jakaś abstrakcja, coś mi się wydaje, że będzie zmodyfikowany i objazd poprowadzą WD-101 no i tak jak zaznaczono WD-100, ale to jeszcze trochę czasu, by to wykończyć. No i jeszcze potrzebne WS-104 ZR, a jak widać na fotce, którą wrzucił Shadow95, to dopiero zabierają sie za wykańczanie. Dopiero wtedy da się zdjąć ruch z obwodnicy i ją przebudować.

·
Registered
8,565 Posts
To czym ja jechalem w niedziele?
Malym?
C5A339A7-5528-49AA-9DBA-1E93945FF910.jpeg
7F0C4B55-4ED0-43DA-9C55-8E70BEBABD3C.jpeg
A56C3472-A739-41CA-A537-A62916E6538C.jpeg

Widze ten duzy bypass, ale po co tam az dwa?
Życie jest takie niesprawiedliwe :p

·
Registered
881 Posts
Widze ten duzy bypass, ale po co tam az dwa?
Życie jest takie niesprawiedliwe :p
Tak, mały bypass był już od kilku miesięcy :) Ale nie jeździły nim auta, stały tam pojazdy budowlane - lub wjeżdżały nim na bazę.

Duży bypass jest potrzebny by postawić WS-87 nad tą drogą 218. Ciekawi mnie podana data zakończenia - 02.12.2021 - raz, że jest już po terminie kontraktowym, dwa, że po likwidacji bypassu trzeba będzie jeszcze wykończyć eSkę. Oby to była zwykła pomyłka w dacie, a nie zwiastun przesunięcia zakończenia budowy na rok 2022 :(

Etap 4 z mapki - to jest właśnie to, co teraz w najbliższych dniach będą robić - tak mi się wydaje. Czyli zjazd z OT od strony Chyloni do mnie do ulicy Nowowiczlińskiej. Zlikwidują za to obecny zjazd do Chwaszczyńskiej, dzięki czemu będą mogli pocisnąć docelowe łącznice L7 i L1, oraz zrobić bypass między nimi. Z planowanego 1,5 roku temu Etapu 4 brakuje jeszcze zmian przy węźle Dąbrowa, ale on jest niezależny od dużych węzłów.

·
Registered
8,565 Posts
Ale wprowadzenie etapu 4 to zobacz:

1. Muszą uruchomić łącznicę zjazdową na Nowowiczlińską z Chyloni.
2. Wtedy dopiero zamknąć na stałe zjazd na Chwaszczyńską.
3. Przeciągnąć Rdestową do układu docelowego.
4. Przerzucić ruch na jakąś jezdnię koło Namiotu Gdyńskiego (nie mogę za bardzo do tego dojść)
5. Dopiero wtedy mogą zamknąć skrzyżowanie przy Polifarbie

·
Registered
881 Posts
3. Przeciągnąć Rdestową do układu docelowego.
4. Przerzucić ruch na jakąś jezdnię koło Namiotu Gdyńskiego (nie mogę za bardzo do tego dojść)
5. Dopiero wtedy mogą zamknąć skrzyżowanie przy Polifarbie
Czyli mamy dowód, że te etapy już nie obowiązują, te trzy punkty są daleeeko w polu, najwcześniej to zrobią na wiosnę. Tam nie kiwnęli jeszcze palcem by poszerzyć to miejsce:
Tutaj mają tymczasowo jeździć autobusy i trolejbusy :eek: Dziś ten odcinek ma z 4 metry szerokości:
782467

5141 - 5160 of 5522 Posts