SkyscraperCity banner

5181 - 5200 of 5521 Posts

·
TANNED
4,694 Posts
Dopiero z góry widać, że miejsca prawie na 4 pasy w każdą stronę..
Prawie? Na 4 w każdą? O fakk, skopali, przecież tam miało być 5+4...

Zastanawiam się, czy na każdym obiekcie na węźle Wielki Kack jest zatrudniony osobny podwykonawca, bo kiedy jechałem w piątek po 15-ej na części obiektów nie było już żywego ducha (mimo, iż kilka godzin wcześniej pracowali), a na innych uwijali się pracownicy.
Wręcz przeciwnie, to sugeruje jednego podwykonawcę, który przerzuca siły między obiektami w miarę potrzeb....

·
Registered
30 Posts
Prawie? Na 4 w każdą? O fakk, skopali, przecież tam miało być 5+4...

Wręcz przeciwnie, to sugeruje jednego podwykonawcę, który przerzuca siły między obiektami w miarę potrzeb....
Wiesz, czy tak mniemasz?
Bo pracowano na mniej więcej połowie obiektów, a na tych, które były opuszczone było widać, że zostały na nich materiały, a robota nie wyglądała na ukończoną. Dlatego zapytałem😀
ZTCW to dość częsta praktyka zatrudniania podwykonawców dla każdego obiektu osobno, bo w razie wtopy jednego z nich staje budowa tylko jednego obiektu. Na S-5 między Bydgoszczą, a Gnieznem zszedł z budowy wykonawca kilku, a może nawet wszystkich obiektów mostowych i zrobił się spory dym na budowie.

·
TANNED
4,694 Posts
Nie wszystkie obiekty trzeba robić jednocześnie, ponadto niektóre obiekty są pilniejsze od innych. Dlatego poszczególne roboty można robić po kolei na różnych obiektach, przerzucając po kolei ludzi. Praca na jednym obiekcie w ogóle będzie opłacalna dla podwykonawcy?

·
Registered
30 Posts
Nie wszystkie obiekty trzeba robić jednocześnie, ponadto niektóre obiekty są pilniejsze od innych. Dlatego poszczególne roboty można robić po kolei na różnych obiektach, przerzucając po kolei ludzi. Praca na jednym obiekcie w ogóle będzie opłacalna dla podwykonawcy?
Wszystko zależy od ceny i wielkości podwykonawcy - dla dużej firmy nieopłacalne, ale dla małej kilkuosobowej firemki może to być po prostu być albo nie być, a także sposób wejścia na poważniejszy rynek.

·
Registered
881 Posts
Mała ciekawostka, Apple’owe mapy mają zdjęcia satelitarne/lotnicze z wiosny 2020, dość dobrej jakości. Wstawiam jedno jako przyklad z węzła Gdynia Wielki Kack i Chwaszczynskiej. Domy wyburzone, budynki usługowe po drugiej stronie jeszcze nie. Początki konstrukcji Wd100 i WD101:
793760

Google niestety od dawna nie aktualizuje widoku z góry.

·
Registered
3 Posts
Mnie martwi wjazd z ul. Chwaszczyńskiej od Chwaszczyna na obwodnice trójmiasta to wygląda źle... widzieliście kąt skrętu jaki został wykonany (sugeruje to po podsypce pod powierzchnie asfaltową). Myślałem że zrobią łagodniejszy łuk... (Czerwona linia pokazuje aktualny stan drogi pożyczone zdjęcie od kolegi wyżej)

794502

Podobnie wykonali już kilka lat temu zjazd z obwodnicy trójmiasta na Estakade Kwiatkowskiego też taki ostry skręt pod górkę na tym węźle pełno ograniczeń itd jakby miejsca im brakowało) i to samo ma się do tego powyżej sami zobaczcie cięzki ten wjazd i to samo szykuje się na węźle Chwaszczyno (Czerwona linia)
794488

Attachments

·
Registered
53 Posts
Mnie martwi wjazd z ul. Chwaszczyńskiej od Chwaszczyna na obwodnice trójmiasta to wygląda źle... widzieliście kąt skrętu jaki został wykonany (sugeruje to po podsypce pod powierzchnie asfaltową). Myślałem że zrobią łagodniejszy łuk... (Czerwona linia pokazuje aktualny stan drogi pożyczone zdjęcie od kolegi wyżej)
ta droga nie bedzie miala takiego przebiegu jak czerwona linia

·
Registered
8,562 Posts

·
Registered
2 Posts
View attachment 787776

Było to już poruszane ale zdaje się nikt nie odpowiedział: jakie zadanie mają te betonowe bloki widoczne na zdjęciu?
Widzę, że nikt dotąd nie rozwikłał tej zagadki. Otóż te betonowe bloki to tzw. bloki referencyjne - służące do sprawdzenia stosowanego deskowania, sklejek, środków adhezyjnych itp. Jest to wzorzec, do którego porównuje się przy odbiorze powierzchnie betonowe na obiektach inżynierskich. Jak przyjrzycie się z bliska obiektom, to zauważycie, że różne powierzchnie mają różne faktury, np. gładkie lub o fakturze drewna. Na tych blokach referencyjnych dobierano odpowiednie deskowanie.
PS. Na odcinku budimexu takie bloki znajdziecie przy WD-57. O nie też już kiedyś ktoś pytał.

·
Registered
881 Posts
Budimex zaktualizował harmonogram...

Wcześniej padła gdzieś informacja, że II kamień milowy, czyli 50% zaawansowania rzeczowego osiągnęli jeszcze we wrześniu. Parę dni temu na stronie kontraktu zamieszczono info o zaawansowaniu rzeczowym 47%. Teraz znalazłem zaktualizowane info o terminach (może było już wcześniej, dziś znalazłem):

22.11.2020
Kamień Milowy nr 2
23.07.2021
Kamień Milowy nr 3
22.11.2021
Zakończenie robót

Tak więc termin końcowy przesunięty o 1,5 miesiąca. Nie zmienia to sytuacji całościowo, bo inne odcinki są w tyle, przede wszystkim Zadanie 1 - Bożepole Wielkie -> Luzino. Kamień milowy nr 2 finalnie osiągnięty, czyli po listopadzie powinno pyknąć magiczne 50% :)

·
Registered
3 Posts
Wg planu ta łącznica L5 ma prędkość projektową 60km/h, a nachylenie jezdni aż 5%, więc trzymając się ograniczenia, które tam zapewne będzie 60 lub 70km/h, będzie bezpiecznie. Nie wiem, czy gdzieś w Polsce są „szybsze” łącznice, wg mnie tu nie są potrzebne. Będzie dobrze.

Kolega wyżej dodał idealne zdjęcie zobaczcie .... to właśnie ten łącznik od strony Chwaszczyna w stronę Gdyni Karwiny a ten łącznik to wjazd z tej drogi na obwodnice trójmiasta w stronę Gdańska. Gdy jade do pracy i na to patrzę wydaje mi się że to za ostry kąt
798710

5181 - 5200 of 5521 Posts