SkyscraperCity banner

5641 - 5660 of 5711 Posts

·
Fotografia lotnicza
Joined
·
5,402 Posts
„w związku z planowanym montażem belek (hebów) związanych z budową wiaduktu drogowego WS-102 (w ciągu S6 nad ul. Chwaszczyńską) w węźle Gdynia Wileki Kack w ramach budowy drogi ekspresowej S6 planowane są utrudnienia w godzinach nocnych tj. od 21:30 - 5:00 w dniach 22/23.02.2021, 23/24.02.2021, polegające na wyłączeniu z ruchu odcinka jezdni ul. Chwaszczyńskiej w kierunku Chwaszczyna pomiędzy skrzyżowaniami w węźle Gdynia Wielki Kack. Objazd wyłączonego odcinka będzie możliwy poprzez ulice: Nowowiczlińska – Rdestowa lub poprzez węzeł Chwarzno i nawrotka w kierunku Gdańska. W ciągu dnia ruch będzie się odbywał tak jak ma to miejsce w chwili obecnej. Jednocześnie chcemy zapewnić, że jako Wykonawca robót dołożymy wszelkich starań, aby okres utrudnień związany z montażem belek został zminimalizowany.”

Dzisiejsze ze spaceru;
1115858

1115861

1115863
 

·
Registered
Joined
·
937 Posts
Cześć
Czy ktoś z Was dysponuje wizualizacją jak będzie wyglądał układ drogowy na Dąbrowie po zakończeniu inwestycji?
Czy wg Was trasa kaszubska odkorkuje Dąbrowę ? PRzymierzam się do zakupu domu a okolicy ale zawsze mnie odrzucały korki na Dąbrowie...
Jaka relacja Cię interesuje?

P.S. Spójrz na schemat z mojej stopki.
 

·
Registered
Joined
·
1 Posts
Dyskusja interesująca. Pytanie więc zasadnicze: dlaczego tu na ws-102 nie mogli zastosować belek tak jak na WS-104? Czy tylko względy finansowe?
Za duże rozpiętości na klasyczne belki pref.
W skrócie:
  • stalowe/zespolone konstrukcje za drogie/ jak nie masz musu czasowego to zazwyczaj nie robisz,
  • prefabrykowane bet. ograniczone rozpiętościami i utrudnione w realizacji/projektowaniu jak jezdnia w planie "tańczy" - krzywe przejściowe/łuki/poszerzenia itp.
  • żelbet./sprężone - tańsze, ale czasochłonne;

Pozdrawiam
 

·
Registered
Joined
·
8,660 Posts
Rusza od poniedzialku 01.03?
Dobrze licze, ze najgorsze prace trafia na sezon wakacyjny?
 

·
lalilulelo
Joined
·
760 Posts
Przy tym opóźnieniu które mamy, no to początek objazdów na OT będzie optymistycznie pewnie tak maj/czerwiec ;) Wątpię, że w miesiąc będą gotowi puścić ruch nowymi wiaduktami, skoro na dzień dzisiejszy na większość nie da się wjechać, dwa to pewnie minimum. Niby zrobienie nasypu nie trwa wieczność, a nawierzchnie czasem naprawdę w kilka dni się pojawiły, ale to by musiały na każdym z wiaduktów równolegle maksymalne obroty być, a pewnie polecą z nimi po kolei.
 

·
Registered
Joined
·
348 Posts
Jak Polaqua rozpoczynała budowę to była mowa ze Etap 5 / zdjęcie ruchu z OT nastąpi na przełomie pazdz/list 2020. W wakacje 2020 ten etap przesunięto na koniec stycznia 2021. A dziś nie wiadomo kiedy to nastąpi. Pomijając fakt ze etapy organizacji ruchu się mocno rozjechały to niewątpliwie wakacje będą ciekawe w Trójmieście i okolicach.
 

·
lalilulelo
Joined
·
760 Posts
W piątkowe wakacyjne popołudnia korek z Gdyni do Chwaszczyna zaczynał się jeszcze przed Rdestową, więc coś koło 3km. A pewnie do lata i tam nastąpi już zmiana organizacji, więc zdecydowanie będzie ciekawie. Obstawiam w dni gdy następuje wymiana turystów korki w promieniu 5km od dzisiejszego węzła Wielki Kack w każdą ze stron.
 

·
Registered
Joined
·
8,660 Posts
Szybciej niż od 01.03 nie liczyłbym.
Bardziej pytanie czy 01.03 ruszą?
 

·
lalilulelo
Joined
·
760 Posts
Fajnie, że oni zawsze piszą o tym parę godzin przed faktem :)

No to po tych dwóch akcjach pewnie zacznie się dosypywanie brakujących części nasypów i rozsypywanie kruszywa, a potem jak rozściełacz wjedzie, to od razu 4-5 wiaduktów.
 

·
Registered
Joined
·
937 Posts
Wygrzebane z zeszłotygodniowego raportu prac projektowych zadania 3:

Opis wykonywanych Prac Projektowych:
Branża drogowa - (...) Prowadzono prace nad koncepcją tymczasowego podłączenia węzła Chwaszczyno do DK20.
Czyli jednak coś tymczasowego chcą zrobić? Wcześniej zgodziliśmy się, że byłoby to nieopłacalne i nic nie zrobią, bo budowa OMT nadchodzi. Ciekawe co tam wymyślą :)

Edit:
Może chodzi o ten etap: http://www.s6szemud-gdynia.pl/sites/default/files/etap2_1.pdf
 

·
lalilulelo
Joined
·
760 Posts
Z jednej strony budowa OMT, z drugiej, zanim faktyczną budowę zaczną to pewnie grubo ponad rok, a jakby te kilkaset metrów między TK a OMT z planu powyżej (do ul. Oliwskiej) zostawić na sam koniec budowy, to taka "tymczasowa" łącznica by sobie mogła spokojnie podziałać ze 2-3 lata, zostawiając potoki samochodów po staremu, zamiast wrzucać je na nową Rdestową.

Tymczasem - w końcu coś się dzieje:
1121638
 

·
Registered
Joined
·
2,885 Posts
Wczoraj na Chwaszczyńskiej całkiem sporo koparek machało ramionami. Ruch był całkiem, całkiem. Fajnie było zobaczyć postępy (ostatni raz latem byłem).
 
5641 - 5660 of 5711 Posts
Top